جزئیات تشییع پیکر‌ شهدای سقوط بالگرد رئیس جمهور در تبریز، قم و تهران

احمد وحیدی پس از شرکت در جلسه هماهنگی و برنامه‌ریزی بدرقه پیکر‌های مطهر شهدای سانحه سقوط بالگرد، گفت: شهادت حضرت آیت‌الله رئیسی رئیس‌جمهور محترم و مردمی و خستگی‌ناپذیر و شهید آیت‌الله آل هاشم امام‌جمعه محترم تبریز و نماینده، ولی فقیه در استان و شهید امیرعبداللهیان وزیر محترم امور خارجه و شهید مالک رحمتی استاندار محبوب و پرتلاش آذربایجان شرقی و همچنین ریاست تیم حفاظت و کادر پرواز را به محضر رهبر انقلاب و مردم شریف ایران و مردم شهیدپرور استان آذربایجان شرقی و تبریز تسلیت می‌گویم.

وی با اشاره به انتقال پیکر‌های مطهر شهدا از محل حادثه به تبریز، گفت: پیکر‌های مطهر شهدا به تبریز منتقل شده و مراحل قانونی کار انجام می‌شود.

وحیدی افزود: مراسم باشکوه بدرقه پیکر‌ها فردا از ساعت ۹:۳۰ صبح از میدان شهدا تا مصلّای تبریز برگزار خواهد شد و سپس پیکر این شهیدان جهت مراسم‌های پیش‌بینی شده به تهران منتقل خواهد شد.

وزیر کشور گفت: امیدواریم مردم شریف به پاس قدردانی از این شهدا در مراسم فردا و سایر مراسم‌ها که اطلاع‌رسانی خواهد شد، شرکت کنند.

مراسم وداع و بدرقۀ پیکر‌های شهدای خدمت صبح فردا ساعت ۹:۳۰ در تبریز برگزار خواهد شد. 

پس از این مراسم، پیکر شهدا به فرودگاه مهرآباد تهران منتقل خواهد شد و بعد از تشریفات رسمی، بلافاصله پیکر شهدا به قم منتقل می‌شوند و مراسم وداع و بدرقه پیکر‌های شهدا در قم برگزار خواهد شد. 

سپس پیکر شهدا دوباره به تهران منتقل می‌شوند و چهارشنبه مراسم تشییع در تهران برگزار می‌شود. 

پیکر شهدا پس از پایان مراسم در تهران، برای خاکسپاری به مشهد و تبریز منتقل خواهد شد.

 اطلاعیه رسمی متعاقبا اعلام خواهد شد و احتمال تغییرات جزئی نیز وجود دارد.