عصبانیت ژاپنی‌ها از مهاجم پرسپولیسی؛ او را اخراج کنید!

ستاره ایرانی باشگاه آویسپا فوکوئوکا شنبه در جی‌لیگ مقابل سرزو اوساکا در دقیقه ۶۱ با دریافت دومین کارت زرد اخراج شد، اما آنچه هفته عجیب و غریب شهاب را تکمیل کرد اخراج دوباره او در بازی چهارشنبه جام حذفی مقابل کاشیوا بود. 

شهاب زاهدی در مقابل کاشیوا با انگیزه مضاعف به میدان رفته بود، چرا که بعد از گلزنی‌های پیاپی در بازی‌های اولیه خود برای فوکوئوکا، در چهار بازی آخر تیمش در جی‌لیگ موفق به گلزنی نشده و تنها یک پاس گل داده بود. 

زاهدی در مقابل کاشیوا هم ثانیه‌هایی بعد از اینکه تیم حریف گل دوم را زد و ۲-۱ پیش افتاد ظرف چند ثانیه دو کارت زرد گرفت و اخراج شد. اخراج به این شکل در دقیقه ۹۳ شهاب را بار دیگر به مهم‌ترین موضوع این روز‌های رسانه‌های ورزشی ژاپنی تبدیل کرده است. 

شهاب زاهدی در شبکه‌های مجازی با پیام‌های منفی زیادی مواجه شده و منتقدان او در این شبکه‌ها می‌گویند ستاره ایرانی بی‌دلیل دو کارت زرد پیاپی گرفته و عامل شکست تیمش بوده است. 

سایت ژاپنی Biglobe با اشاره به موجی که علیه شهاب در شبکه‌های مجازی از طرف کاربران ژاپنی راه یافته می‌گویند این طور حمله به یک فوتبالیست مدت‌هاست که در فضای رسانه‌ای و شبکه‌های اجتماعی این کشور دیده نشده بود. در گزارش این رسانه به هزاران پیام و حتی فحاشی به شهاب در شبکه‌های مجازی اشاره شده و می‌گوید خیلی‌ها حتی خواهان اخراج او از فوکوئوکا شده‌اند. قرارداد شهاب زاهدی نیم‌فصله بوده و در ماه ژوئن یعنی تا حدود یک هفته دیگر به پایان می‌رسد. 

زاهدی در ماه مارس سال جاری از پرسپولیس به فوکوئوکا پیوست، ولی او در واقع بازیکن زوریا لوهانسک اوکراین بود و به صورت قرضی در پرسپولیس بازی می‌کرد. زاهدی در واقع به دلیل معافیتی که یوفا به دلیل شرایط خاص اوکراین برای بازیکنان شاغل در این کشور وضع کرده بود توانست در ماه مارس راهی ژاپن شود. 

سایت ژاپنی از موج بزرگی که علیه زاهدی راه افتاده انتقاد کرد و به منتقدان یادآور شد که ستاره ایرانی در ۱۲ بازی در جی‌لیگ ۶ گل به ثمر رسانده و در هفته‌های اول حضورش در آویسپا فوکوئوکا نه تنها محبوب‌ترین بازیکن این تیم بلکه یکی از محبوب‌ترین ستاره‌های جی‌لیگ شده بود. 

البته Biglobe می‌گوید خطا‌های عجیبی که زاهدی در بازی مقابل کاشیوا انجام داد در برگشتن جو علیه او بی‌تاثیر نبوده است. او ابتدا به دلیل ضربه با ارنج به صورت مدافع حریف کارت زرد گرفت و چند ثانیه بعد، درحالی‌که هیچ دلیل موجهی وجود نداشت، مدافع کاشیوا را از پشت هل داد تا با دریافت کارت زرد دوم اخراج شود. 

این رسانه می‌گوید حملاتی که به شهاب زاهدی شده را می‌توان در سه جمله خلاصه کرد: "خطای دوم اصلا لازم نبود. این چه فوتبالیستی است که تیمش را بی‌دلیل ۱۰ نفره می‌کند؟ اینطور خطا کردن هوشمندانه نیست". 

هواداران فوکوئوکا که تا چند روز پیش شیفته ستاره ایرانی‌شان بودند هم حالا از دست شهاب عصبانی هستند. او قطعا بازی هفته بعد تیمش در هفته شانزدهم جی‌لیگ مقابل نیگاتا را از دست داده و حتی ممکن است با حکم کمیته انضباطی بازی بعدی مقابل کاشیوا ریسول را هم از دست بدهد. 

بحث بر سر تمدید قرارداد یا خداحافظی با شهاب زاهدی بین هواداران فوکوئوکا در شبکه‌های اجتماعی داغ شده است. بخشی از هواداران که به دلیل اخراج او در بازی اخیر همچنان از شهاب عصبانی هستند، با اشاره به اینکه قرارداد او در ماه ژوئن به پایان می‌رسد خواهان خداحافظی با این ستاره ایرانی هستند. حتی برخی از آن‌ها مدعی شدند که زاهدی ظاهرا قصد ترک فوکوئوکا و ژاپن را دارد و به همین دلیل در دو بازی اخیر اینطور بی‌پروا بازی کرده و کارت قرمز گرفته است..

اما برخی دیگر از هواداران گل‌های تماشایی او در بازی‌های قبلی را فراموش نکرده و می‌گویند فوکوئوکا هر طور شده باید با شهاب تمدید کرده و او را در ژاپن نگه دارد. یکی از این هواداران نوشت: "ما به جز شهاب هیچ مهاجم نوکی نداریم. یادتان نرود او چه گل‌هایی زد. من از مربی هاسه‌به می‌خواهم هر طور شده شهاب را نگه دارد. ما به او نیاز داریم".