شکست پرسپولیس به استقلال در شب صدرنشینی

برد شیرین و بازگشت تاریخی پرسپولیس مقابل استقلال خوزستان در نهایت با تساوی استقلال در قائمشهر منجر به صدرنشینی سرخ‌ها در فاصله دو هفته مانده به پایان فصل شد.

این برد و بازگشت برای پرسپولیسی‌ها فوق العاده شیرین بود و آن‌ها بالاخره در تعقیب و گریزی که از هفته‌ها قبل آغاز کرده بودند در بزنگاه هفته بیست و هشتم به صدر جدول رسیدند تا به کسب هفتمین قهرمانی در هشت فصل اخیر امیدوار شوند.

با این وجود پرسپولیس با وجود گرفتن صدر جدول از رقیب دیرینه یک عنوان مهم را به استقلال واگذار کرد؛ بهترین خط دفاعی لیگ.

پرسپولیس که در چند هفته اخیر به خاطر ثبات در خط دفاع و دروازه با چند کلین‌شیت موفق شده بود عنوان بهترین خط دفاع لیگ را از استقلال بگیرد در بازی با استقلال خوزستان در یک نیمه سه گل خورد تا این عنوان را از دست بدهد.

با دریافت این سه گل تعداد گل‌های خورده پرسپولیس به ۱۷ رسید در صورتی که حالا استقلال با بسته نگه داشتن دروازه اش در قائمشهر ۱۵ گل دریافت کرده است و خیلی سخت به نظر می‌رسد که در دو بازی باقیمانده فصل سرخ‌ها قادر به بازپس‌گیری این عنوان باشند.

با این وجود پرسپولیس با ثبت چهار گل زده در همین مسابقه اخیر و رسیدن به عدد ۴۱ حالا چهار گل بیشت از حریف سنتی‌شان به ثمر رسانده‌اند هر چند با ۷ گل اختلاف نسبت به سپاهان دومین خط حمله برتر لیگ هستند.

پرسپولیس البته تا اینجای فصل دارای بیشترین برد (۱۸ برد) و بهترین تفاضل گل (۲۴) بوده و صاحب بیشترین امتیاز (۶۲) است.