کد خبر: ۳۹۱۸۰۰
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۰
تعداد نظرات: ۵۱ نظر
به خاطر جایگاهی که در کشور ما برای پزشک و دندان پزشک قائلند خیلی ها به راحتی از کنار رشته داروسازی می گذرند و انتخابش نمی کنند چرا که تصور می کنند داروساز دکتر نیست. دانش آموزان هم اطلاعات دقیقی از چند وچون این رشته ندارند و بیشتر جذب عناوین رشته های پزشکی می شوند.
آفتاب‌‌نیوز :
روزنامه خراسان نوشت: برای این که پاسخ واقعی به بسیاری از شبهاتی که درباره این رشته وجود دارد، داده باشیم به سراغ آقای دکتر نوید اگر می‌خواهید داروساز شوید بخوانیدصدیقی دانش آموخته دکترای داروسازی رفتیم و خواستیم برای تهیه مطلبی درباره قبولی در داروسازی و... به ما کمک کند.

مصائبی برای عبور از پل کنکور

کسی که قصد دارد در رشته داروسازی تحصیل کند، باید خود را برای کنار آمدن با دنیایی از دروس حفظی آماده کند. یک داروساز باید اسامی زیادی از داروها، اثر هر یک و ریزترین ساختارهای داروها را در ذهن داشته باشد. با یک نگاه کلی به درصدهای دانش آموزان در کنکور، به سادگی می توان دریافت که از مقطع متوسطه، بیشترین تمرکز باید روی دروس زیست شناسی، زمین شناسی و شیمی باشد. از آن جا که ضریب دروس زیست شناسی و شیمی در کنکور سراسری 12 لحاظ شده، بهتر است تست های مربوط به این درس بالای 60-70 درصد زده شود. دروس عمومی مانند ادبیات، معارف و... نیز مانند رشته های دیگر با میانگین 50 درصد برای قبولی در کنکور درصد قابل قبولی است. از کنکور تجربی الزامی برای تمرکز بیش از حد روی درس های ریاضی و فیزیک وجود ندارد اما با توجه به ضرایب 9 و 6 به ترتیب برای هر یک، اهمیت آن ها قابل چشم پوشی نیست. از بین دانشگاه های پذیرنده رشته داروسازی، می توان از دانشگاه تهران و شهید بهشتی تهران به عنوان قوی ترین و دانشگاه های مراکز استان ها مثل دانشگاه اصفهان، تبریز، مشهد، شیراز و... نام برد که ظرفیت تقریبی آن ها حدود 70 نفر در سال است. قبولی در این دانشگاه ها، رتبه های زیر 1700 تا 2000 می خواهد. البته از آن جا که رقابت در میان متقاضیان خانم بیشتر است، همین رتبه برای قبولی خانم ها به زیر 1000 یا 900 می رسد. به جز این موارد، واحد علوم دارویی دانشگاه آزاد تهران، با ظرفیتی حدود 70 نفر و همچنین دانشگاه های بین الملل با ظرفیت 20 تا 30 نفر متقاضی، دانشجوی داروسازی می پذیرند که نا گفته نماند گزینش این دانشگاه ها، مستلزم قبول شهریه های بالاست؛ به طور مثال دانشجوی دانشگاه بین الملل چیزی در حدود 18 تا 20 میلیون تومان در سال هزینه می کند!

در دانشگاه چه می گذرد...

حداقل طول دوره دکترای عمومی داروسازی پنج و نیم تا شش سال است و حداکثر در 12 ترم به اتمام می رسد که شامل ۲۰۹ واحد دروس اختصاصی و عمومی است. دو سال ابتدایی اختصاص دارد به گذراندن دروس پایه که همپوشانی زیادی با دروس پایه رشته پزشکی دارد، مانند انواع شیمی ها بیولوژی، فیزیولوژی و... بر خلاف باور برخی افراد که گمان می کنند رشته داروسازی به مانند شیمی خواندن است، تمام داروسازی شیمی نیست! بلکه یادگیری آن به عنوان درس پایه و پیش نیاز در یادگیری دروس اختصاصی و کاربردی در ادامه تحصیل اهمیت دارد. همچنین درس فیزیولوژی که خلاصه می شود به فیزیولوژی اندام های مختلف بدن انسان، جزو واحد های مهم و پیش نیاز های اصلی است. گروهی از دروس اختصاصی نیاز به حافظه قوی دارد و کسی که با حفظیات رابطه خوبی نداشته باشد، مسیر سختی را پیش رو دارد؛ مانند درس فارماکولوژی یا دارو شناسی، که در آن انبوهی از اسامی داروها، مکانیزم اثر هر یک و... مطرح می شود. دسته ای دیگر از دروس مانند شیمی ها که به طور مثال، شکل ساختاری و سازمانی دیفن هیدرامین را مطرح می کند، بیشتر تئوری است و کاربرد چندانی ندارد. فارماکوگنوزی یا گیاه شناسی دارویی، جزو دروس جذاب و مهمی است که در آن علم داروها بر مبنای پایه گیاهی و طبیعی شان مطرح می شود. درمان شناسی 1، 2 ، 3 و داروسازی صنعتی دروسی کاربردی و مرتبط با ساخت انواع داروهاست که در واقع علم یک داروساز را پایه ریزی می کند. از دیگر دروس مهم، آزمایشگاه هاست که باعث جذابیت و پویایی هرچه بیشتر رشته داروسازی برای علاقه مندان می شود چرا که بیشتر درس‌های ‌رشته‌‌ داروسازی همراه‌ با آزمایشگاه‌ ارائه‌ می‌شود.

داروسازی مناسب شماست اگر...

برخی صاحب نظران می گویند جذابیت های رشته داروسازی به اندازه پزشکی یا دندان پزشکی نیست اما در برخی جهات مزایای قابل توجهی در آن به چشم می خورد که بد نیست اشاره ای به آن ها داشته باشیم. داروسازی مناسب شماست اگر تمایل زیادی به سر و کار داشتن با بیمار و مراجعان ندارید، چرا که در محیط داروخانه و حیطه کاری نیز این مسئولیت ها می تواند به عهده همکاران باشد. چه در دوران تحصیل و چه دوران کار، کشیک یا شیفت شب اجباری ندارید، مگر این که خودتان بخواهید تجربه کسب کنید. در صورت وجود برخوردهای نامناسب برخی بیماران، حاشیه امن تری نسبت به رشته های پزشکی دارید. از مزیت های مهم تحصیل در رشته داروسازی، که می تواند برای خیلی از افراد انگیزه بخش باشد این است که دانشجویان بعد از گذراندن 140 واحد درسی به طور تقریبی از سال چهارم دانشگاه و در صورت داشتن معدل بالای 14 کارت و شماره انجمن داروسازان را دریافت می کنند و می توانند به عنوان قائم مقام مسئول فنی مشغول به کار شوند و درآمد قانع کننده ای داشته باشند. در کنار همه این ها، فرصت های شغلی در سازمان های پژوهشی و مراکز تولید دارو و محصولات بهداشتی پیوسته در حال افزایش است که خبر از آینده درخشان تر برای داروسازان می دهد.

9 سال ناقابل برای دکترای تخصصی!

داروسازی دارای گرایش های تخصصی زیادی است که برگرفته از ماهیت چند بعدی این رشته و ارتباط نزدیک آن با علوم پایه و علوم بالینی است که عنوان برخی از آن ها، شیمی دارویی، دارو شناسی، بیوتکنولوژی دارویی و... است. دانش آموختگان مقطع دکترای عمومی داروسازی مانند دانشجویان پزشکی می توانند در آزمون ورودی دوره های تخصصی شرکت کنند تا بتوانند در گرایش یا تخصص دلخواهشان مدرک دکترای تخصصی یا پی اچ دی را کسب کنند. در این دوره تخصصی دانشجویان باید حدود 40 واحد درسی پیشرفته را که بخش عمده آن به پایان نامه تعلق می گیرد، در حدود 3 تا 4 سال بگذرانند. در پایان، پس از نگارش و دفاع از پایان نامه موفق به اخذ مدرک دکترای تخصصی می شوند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۵۱
پزشک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۶ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۳
57
2
داروسازی در واقع همان شیمی است و هیچ ربطی به پزشکی ندارد ودر دنیا جز کشور فرانسه چیزی بنام دکتر داروساز نداریم و من در آوردیست والسلام
پاسخ ها
امیرحسین
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۰
خیلی بدون منطق نظر می دید.
هما
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۲
چی میگی عمو! حالت خوش نیست یکم تحقیق کن بعدا کامنت بذار
داروساز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۹
1
32
شما كه پزشك نيستيد -ولي با به منطق ساده! آيا ميشه بدن انسان رو نشناخت -بيماري و عوارض بيماري و زجر و علائم بيمار رو نشناخت -و بعد براي بيماري و انسان و حيوان دارو ساخت؟ آياهمه داروها از شيمي ميان؟ هنوز خيلي تركيبات گياه رو نميشه سنتز كرد و ما ازگياه و دريا و تركيبات حيواني استفاده ميكنيم ، مثل داروي مهم كپتوپريل كه ازبزاق زالو كشف شد-آيا همه درمانها مثلا دارويي كه لخته خون رو باز ميكنه اولين بار توسط فارغ التحصيلان داروسازي كشف شد يا پزشكي؟ و اولين بار تو ازمايشگاه داروسازان درمان ميكنند يا پزشك؟ پروتكل هاي دارويي رو كي به پزشكها معرفي ميكنه؟ اين داروسازان جهان هستند كه بيماري رو بررسي ميكنند ، براي اون درمان ميسازند و بعد به پزشكان معرفي ميكنند-ما داروسازا كتوتيفن رو ساختيم گفتيم ضد حساسيت و هر دوازده ساعت تجويز كنيد -غير اينه؟
آيا شما اطلاعي از رشته تخصص داروسازي باليني نداريد؟ كه دورش رزيدنتيه و سميولوژي يعني معاينات پاس ميكنند ! و تو ايران خودمون فوق تخصص داروهاي اي سي يو هست! يعني فلوشيپ
و در خارج سرطان و،.... اگر بعضي جاهاي دنيا داروسازي ليسانسه ، چون توان آموزشيش نيست اين رشته استراتژيكه و در كشورهاي قوي و اهل استقلال مث ايران هند امريكا كانادا عربستان دكتراي داروسازي ارائه ميشه-مردم و گمراه نكنيد كه بايد پاسخگو باشيد
يا علي
دانشجوی سال پنج داروسازی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۵ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۴
1
19
البته اینکه در داروخانه سر و کار داشتن با بیماران و مراجعین بر عهده همکاران(منظور نسخه پیچ داروخانه)هست کاملا اشتباهه..
این وظیفه یک داروساز با وجدان و وظیفه شناسه که با مرتجعین ارتباط مستقیم داشته باشه.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
42
2
داروسازی اصلا ربطی به پزشکی نداره و ودرسته همون رشته شیمی زیستی تلقی میشه
faryad
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۸
1
23
سلام کاملا رشته منحصر بفردیه.. وب نظرم جذابیتش نسبت ب رشته های دیگه پزشکی متمایزه..
الهه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۱
3
42
خیلی خیلی رشته جذابیه و من درصد های پزشکی رو داشتم اما دارو زدم و الانم دارم میخونم
ندا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۸
3
18
سلام.دانشجوی سال 4 داروسازیم. دوسال اول هرکی میگفت درساتون مشکله میگفتم کلا این کلمه غلطه مشکل نداریم.هرترم که میگذره هرچی میخوام تلقیین نکنم سخته...سخته... ولی واقعا...
اویس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۳
1
1
برای قبولی در دانشگاه ازاذ چه رتبه ای میخواد تقریبا. واینکه شهریه دانشگاه ازاذ مثل دانشگاه بین الملل است یا کمتر اینجوری که من شنیدم شهریه ان حدود پنج میلیون برای هر ترم است.
کاظم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۹
1
18
درسته درس شیمی خیلی در داروسازی کاربرد دارد ولی نمیشه گفت که داروسازی به نوعی رشته شیمی است به نظر من داروسازی از پزشکی هم سخت تر است چون دروس حفظی زیاد داره در پزشکی بعد از 4.5 سال درس ها عملی میشن و انگار که داری در بیمارستان کاری میکنی (البته نمیگم سخت نیست) و در اصل پزشکان اصلی و سنتی همین داروسازان هستند که زحمت یادگیری این همه دارو را به جان میخرند ....و کاربرد و عوارض آن را میدانند ... مفهوم فارموکولوژی نزد داروسازان است و بس... با تشکر از وبسایت خوبتون
مریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۴
2
6
سلام ،میخواستم بپرسم در کل نتیجه داروسازی کار در داروخانه هست مگر اینکه سرمایه داشته باشیم و بتونیم داروخانه خودمون رو تاسیس کنیم درسته؟
نازی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۶
3
2
سلام
می خواستم بپرسم توی رشته داروسازی خبر از تشریح هست یانه؟
اینکه می تونیم برای خودمون شرکت داروسازی بزنیم؟
سروش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۵
2
6
سلام من دکتر داروسازی در مشهد میشناسم که روزی 21 میلیون چرخش مالی دارن.البته به مکانی که داروخونه تاسیس شده هم بستگی داره درسته؟واینکه این اجازه تاسیس کی داده میشه؟
فروغ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۷/۰۱
4
5
من سی سالمه
میخوام بتازی عقد کنم خ لیسانس حقوق دارم.خیلی دوست دارم بشینم برا کنکور بخونم و داروسازی قبول بشم.میخوام بدونم سختی هاش زیاده؟ یعنی میتونم؟
بنیادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۲
4
6
داروسازی قبول شدم نگران پاس کردن واحدهای درسی ام می تونم پاس کنم
fereshte
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
5
1
سلام.چند سال برای تمام کردن رشته داروسازی وجود دارد؟؟؟
طهورا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۵
2
10
منکه عاشقشم و به نظرم هرچقدر هم ک سخت باشه ارزششو داره
رقیه
|
Romania
|
۱۵:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۸
3
4
سلام. من روزانه کارشناسی ارشد ریاضی خوندم. حالا اگه بخوام داروسازی بخونم ، میشه دولتی بخونم؟ یا نه؟
شاهرخ ایران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۸
1
6
سلام ب همگی!
منم عاشق داروسازیم قلبم رو می دم!تا داروساز شم وقتی داروساز شدم زنده می مونم ..!!
نازنین
|
United States
|
۲۰:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
2
2
کسی میتونه در مورد ساعات و طرز خوندن شیمی و زیست و فیزیک و ریاضی کمکم کنه
من زیاد اینجا نیستم کسی میتونه بیاد تلگرام
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۲
1
0
برای داروسازی دانشگاه تهران چه رتبه ای می خواهد؟
مهدیه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۷
2
7
سلام
من یه سال و نصفه دیگ میخوام ک کنکور بدم .راستش عاشقق داروسازی ام اما متاسفانه اطرافیانم بنا ب دلایلی قبولش ندارن اما من بازم گرایش دارم
خواستم از عزیزان اگ کسی هست ک داره تو این رشته درس میخونه بگن رتبشون چند شده ؟
ممنون
کیانا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۲
2
3
با سلام من۳۳سالم هست پرستارم متاهلم ایابا
ساناز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۵
1
1
سلام...من امسال کنکور دارم وخیلی دوست دارم در داروسازی قبول شوم ،،من در درس شیمی زیاد قوی نیستم اماتو حفظ کردن قدرت خوبی دارم به نظر شما من میتونم
shamim
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۲
4
14
سلام من دانشجوی داروسازی شیرازم :)
رشته ی خیلی دوس داشتنی و باکلاسیه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۸
7
1
بیخیال بابا
داروساز آینده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۲۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
1
6
من کوچیک ترین کسی هستم فکر کنم که این نظر رو میدم
من عاشق داروسازی شدم بااین سنه کم سیزده سالمه پارسال که دوازده سالم بود داروساز شدن برام آرزو بود ولی امسال تصمیم گرفتم ابن آرزو رو به هدف تبدیل کنم
برام دعا کنین که داروساز بشم خودمم دارو سعی میکنم
خیای غصه میخورم....آخه معدل پارسالم شد 19/19
honey
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
2
3
ميشه بهم كمك كنيد من يه دختر ١٩ ساله هستم و به خاطر مشكلاتى نتونستم خوب بخونم و در گرفتن ديپلم تجربى به مشكل خوردم ، و تجديد اوردم ، من واقعا عاشق رشتم هستم عاشق اين هستم و ميخوام كه داروساز بشم اما گير كردم اين شكست منو سست كردم ، خيلى ناراحتم كه نميتونم قدم جديد بندازم ، ميشه راهنماييم كنين،
فاطمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
3
14
من یک داروساز خواهم شد
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۶
2
3
سلام من دانشجوی رشته مدیریتم اما به داروسازی علاقه دارم میخواستم ببینم که الان تا کنکور ۶ ماه مونده اگه به طور تمام کمال درس بخونم میتونم داروسازی قبول شم یا نه؟ البته شروع . استارت اولیه رو خیلی جدی زدم درس زیستم خوبه و شیمی هم متوسط
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۶
1
4
من ترم شیش داروسازیم
واقعا هم سخته درساش
درباره آینده کاریش حتما تحقیق کنید
یزدان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۸ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۱
2
7
هدف = داروسازی ✌
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۳
1
0
سلام.
کسی می دونه بازار کار رشته داروسازی چه طوره.من وضع مالیم اصلا خوب نیس،به نظر شما تو رشته دارو سازی موفق می شم.
فاطمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۹ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۷
1
8
سلام من عاشق داروسازیم. روزو شبم شده فکر کردن به اینکه میتونم به هدفم برسم یا نه خوشبحال کسانی که قبول شدن برام دعا کنید امسال سال دوممه که میخوام کنکور بدم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۶
1
8
با كلاس ترين رشته شاخه پزشكى و اينكه داروساز كلا اطلاعات خيلى زياد و گسترده اى در مورد بيمارى ها و درمان آن ها دارد.
در كانادا و برخى كشورهاى توسعه يافته اعتماد بيمار به داروسازان بيشتر از پزشكان هست ولى در كشور ما متاسفانه هنوز به ارزش داروسازان و نقش آن ها در چرخه سلامت پى برده نشده است!
مادر
|
-
|
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۶
0
7
با سلام خدمت همه دوستان. بنده کاری به درآمد داروسازی و سختی درساش ندارم. فقط خواستم این رو بگم که متاسفانه پزشکان زیادی رو میشناسم که همه شون متفق القول با داروسازها لج هستن و دشمنی خاصی با این رشته دارن. نمیدونم علت واقعی چیه ولی یکی از دوستانم می گفت حسودیشون میشه. چون با هزار چشم و هم چشمی و دورنمای زیبای پزشکی، وارد رشته پزشکی شدن و الان پشیمونن. به همین علت به داروسازی که رشته شیک و باکلاسیه و از محیط بیمارستان و سر و کله زدن با بیماران گوناگون فاصله داره، غبطه میخورن. البته با رعایت احترام نسبت به همه پزشکان، بنده فقط چیزهایی رو که شنیده بودم عنوان کردم. با تشکر
مهرسا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۶
0
2
داروسازی تو خون منه
دکتر پویان فاضل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۰
0
3
هوالشافی
با سلام خدمت دوستداران و نیک اندیشان عزیز
پست های دوستان در مورد داروسازی خوندم.
ووظیفه خودم دانستم یه عنوان یکی از اعضای کوچک کانون داروسازان ایران اطلاعاتی و خدمت دوستان ارائه کنم. من ورکدی سال ۸۹ دانشگاه علوم دارویی تهران بودم.
رتبه سراسری ۲۶۰۰
وتراز ازاد پزشکی من شد ۷۱۰۰
که تغذیه بهشتی قبول شدم و داروی ازاد که انتخابم دارو بود.
بچه ها واقعا دارو رشته سختیه بعد از امتحان علوم پایه میفهمی که تا الان هرچی خوندی حکم الفبا رو داشته و تازه درسای اصلیت شروع میشه
سم شناسی ایمونو فیزیکال و.......
خلاصه دوستان بخاطر اسم دارو سازی لطفا وارد این رشته سخت نشید وعمر خودتونو تلف نکنین. درامد دوران دانشجویی هم بین ۱ تا ۱۲۰۰ برای ۴۴ ساعته در هفته.
خدا قوت
محمد
|
Canada
|
۲۱:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۹
1
2
اگر دنبال پول هستید وارد این رشته نشید، چون خیلی سخته، خیلی دیربازده است، تازه درس تون هم که تموم میشه، دیگه مثل قبل، راحت به دکترها جواز تاسیس داروخانه نمیدن چون میگن اشباع شده و اون شهر دیگه ظرفیت نداره، مجبورید برید برای داروخانه های بقیه دکترها کار کنید که اون هم پول خوبی ازش در نمیاد، درآمدش فرقی با درآمد یک لیسانس یکی از همین رشته های مهندسی یا انسانی نداره.
الان توی شهرهای بزرگ مثل تهران، اصفهان و...دیگه محاله بشه جواز تاسیس داروخانه گرفت، مجبورید برید شهرهای کوچک و کم امکانات!
خلاصه اینکه من خوندم و ضرر کردم. لیسانس مهندسی یا مدیریتی میگرفتم بهتر بود، میتونستم مثل برادرم کارمند بانک بشم تو تهران ولی امروز اومدم توی یک شهرکوچکی که امکاناتی نداره با حقوقی کمتر از حقوق برادرم کار مکینم!
زینب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۳
0
0
سلام با چه رتبه ای میشه داروسازی دانشگاه اصفهان رو آورد؟؟؟
کوه
|
Romania
|
۰۲:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۸
1
3
من یک داروساز خواهم‌شد ؛)
بهزاد
|
United Kingdom
|
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۸
0
1
من یه دکتر داروساز تو همین مشهد میشناسم ۶۵ میلیون در روز چرخش مالیشه
فائزه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۴
1
2
دوستان بعداز تموم شدن دانشگاه کجا می تونیم کار کنیم؟
الهه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۶
0
0
من نظرات همه رو خوندم بلا تکلیف شدم من سنی ندارم مثل اون دوست 14سابمه اما عاشق این رشتم شدیدا
پناه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۴
0
3
من داروساز میشم
Fstemeh
|
United Kingdom
|
۱۶:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۵
0
1
سلام برای اینکه تو کنکور موفق بشی حتما باید مشاور داشته باشی؟
نگین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۳۰
1
0
همش چرته من دارو ساز خوتهم شد .............................
alireza
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۳
0
3
سلام دوستان عزیزبه یک ذاروسازنیازمندفوری هستم.کاربلدتوکارش دقیق باشه
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
0
2
سلام میخواستم ببینم کسی میدونه که اونهایی که دکترای عمومی داروسازی دارن آیا می توانند توی مراکز تحقیقاتی کار می کنند یا نه ؟ درآمدش چقدره ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۷
0
0
سلام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x