نخستین جلسه دادگاه تجدیدنظر متهم ردیف دوم و سوم پرونده نفتی دقایقی پیش در حالی پایان یافت که به گفته قاضی مقیسه جلسه دوم فردا برگزار می شود.
آفتاب‌‌نیوز :
 در نخستین جلسه دادگاه تجدیدنظر رسیدگی به پرونده مهدی شمس زاده و حمید فلاح هروی که صبح امروز شنبه به صورت علنی در شعبه 28 دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه برگزار شد، نماینده دادستان کیفر خواست مهدی شمس زاده متهم ردیف دوم این پرونده را قرائت کرد.

براساس این گزارش، در ادامه این جلسه دادگاه، شمس متهم ردیف دوم برای دفاع در برابر اتهامات وارده در جایگاه قرار گرفت و از خود دفاع کرد؛ بخشی از دفاعیات متهم ردیف دوم امروز انجام و بقیه به جلسه فردا (یکشنبه) موکول شد.

این گزارش می افزاید پیش تر حکم این دو متهم در شعبه دیوان عالی کشور نقض و به شعبه هم عرض برای رسیدگی مجدد ارجاع شده بود.

به گزارش ایرنا،‌ دادگاه بابک زنجانی متهم ردیف اول پرونده نفتی، مهدی شمس زاده و حمید فلاح هروی متهمان ردیف دوم و سوم این پرونده در سال ٩٤ در شعبه 15 دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی، برگزار شد.

دادگاه این متهمان براساس کیفرخواست صادر شده در دادگاه انقلاب به اتهام افساد فی الارض از طریق اخلال در نظام اقتصادی کشور با تشکیل و رهبری سازمان یافته به منظور ارتکاب جرایمی مانند جعل سند، پولشویی با علم به موثر بودن در ضرر به کشور، کلاهبرداری در سطح گسترده از شرکت نفت، سازمان تامین اجتماعی و بانک مسکن، جعل 24 فقره اسناد و صورت حساب بانکی، استفاده از اسناد مجعول و پولشویی به مبلغ 1967 میلیون یورو در 26 جلسه علنی(جز یک جلسه) برگزار شد.

دادگاه بدوی پس از رسیدگی پرونده، سه متهم ردیف اول بابک زنجانی، حمید فلاح هروی و مهدی شمس زاده را به اعدام، رد مال به شاکی و پرداخت جزای نقدی معادل یک چهارم پولشویی محکوم کرد.

اما دیوان عالی کشور با بررسی پرونده، حکم اعدام بابک زنجانی را تایید و حکم حمید فلاح هروی و مهدی شمس زاده، دو متهم دیگر پرونده را نقض و برای رسیدگی به شعبه هم عرض ارجاع کرد که دادگاه تجدیدنظر دو متهم ردیف دوم و سوم تیرماه امسال در شعبه ٢٨ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی مقیسه برگزار می شود.


کد خبر: ۴۵۸۹۳۱
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۲
تعداد نظرات: ۱ نظر
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۷:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۷
0
0
اول بگو دکل کجاست دادم دومی دومی بگو دکل کجاست دادم سومی سومی بگو...
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x