جسد مردی ناشناس در جاده‌ای فرعی واقع در جاجرود پرده از یک قتل خانوادگی برداشت.
آفتاب‌‌نیوز :
در مورخه ۰۱/ ۰۱ /۱۳۹۶ جسد مردی نا‌شناس در جاده‌ای فرعی واقع در جاده جاجرود کشف و بلافاصله موضوع به کلانتری ۱۴۶ حکیمیه اعلام شد.

با حضور مأمورین کلانتری در محل و انجام بررسی‌های اولیه مشخص شد جسد متعلق به جوانی حدودا ۳۵ ساله است که بر اثر اصابت ضربات متعدد جسم تیز به قسمت‌های مختلف شکم، پا و گردن به قتل رسیده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «قتل عمـد» و به دستور بازپرس شعبه ششم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با توجه به مجهول الهویه بودن جسد، تحقیقات اولیه بر شناسایی هویت جسد کشف شده متمرکز شد و نهایتا هویت آن به نام «داوود. ن» (۳۵ ساله) با سابقه دستگیری مرتبط با جرایم مواد مخدر شناسایی شد.

با شناسایی خانواده مقتول در منطقه اتابک – خیابان شهید غیاثی، کارآگاهان به اعضای خانواده مقتول مراجعه و در‌‌ همان تحقیقات اولیه اطلاع پیدا کردند که آن‌ها هیچگونه طرح شکایتی مبنی بر فقدان یکی از اعضای خانوادهٔ خود انجام نداده‌اند! زمانیکه تحقیقات در خصوص علت عدم طرح شکایت فقدان مقتول از خانواده‌اش انجام شد، آن‌ها در اظهارات خود عنوان داشتند: «داوود به واسطه مصرف موادمخدر سابقه غیبت‌های طولانی مدت از خانه داشت و ما نیز به همین دلیل به تصور اینکه او پس از گذشت مدتی مجددا به خانه باز می‌گردد، به پلیس مراجعه نکردیم».

تحقیقات پلیسی از محل زندگی مقتول و خانواده‌اش در دستور کار کارآگاهان قرار داشت تا در نهایت کارآگاهان با تحقیقات از اهالی محل زندگی مقتول اطلاع پیدا کردند که چند روز پیش از کشف جسد مقتول در محدوده جاجرود، درگیری شدیدی مابین او و اعضای خانواده‌اش صورت گرفته و از‌‌ همان ایام، مقتول دیگر در محل سکونتش رؤیت نشده است.

تحقیقات در این خصوص در دستور کار کارآگاهان قرار داشت و هر کدام از اعضای خانوادهٔ مقتول اظهاراتی متفاوت در خصوص علت و انگیزه درگیری بیان می‌کردند.

طی تحقیقات از اعضای خانواده مقتول، خواهر مقتول در صحبت‌هایش عنوان کرده بود که هیچ ترددی به محدوده کشف جسد برادرش نداشته است و گفت: ما اصلا به سمت جاجرود نرفته‌ایم و فقط یک بار آن هم بعد از اتمام مراسم برادرم به دماوند رفتیم و غروب هم برگشتیم.

بررسی ادعای خواهر متهم در خصوص عدم تردد در منطقه جاجرود در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و با انجام اقدامات ویژه پلیسی کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که خواهر مقتول در حال کتمان حقیقت است؛ لذا با هماهنگی بازپرس پرونده، تحقیقات پلیسی از خواهر مقتول در دستور کارآگاهان قرار گرفت و سرانجام وی در مورخه ۲۴/۰۴/۱۳۹۶ لب به اعتراف گشود و به اطلاع از قتل برادرش و همچنین معاونت در انتقال جسد وی به جاده جاجرود اعتراف کرد.

خواهر مقتول در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در مورخه ۲۸/۱۲/۱۳۹۶ مادرم با من تماس گرفت و گفت داوود پدرت را می‌زند؛ من و شوهرم به نام مهدی. ق (۴۲ ساله) به منزل پدرم رفتیم؛ در زمان ورود، داوود با چاقو پدرم را تهدید می‌کرد و با دیدن ما، به سمت شوهرم حمله‌ور شد؛ شوهرم نیز با چاقویی که روی دیوار دستشویی قرار داشت، او را زد؛ پس از قتل برادرم، همه ترسیده بودیم؛ جسد را داخل پارچه‌ای گذاشتیم و با خودرو سواری که شوهرم از دامادشان به امانت گرفته بود، جسد را به منطقه جاجرود – قبل از پلیس راه در داخل یک جاده فرعی خاکی منتقل کردیم.

با توجه به اعترافات خواهر مقتول، کارآگاهان با مراجعه به محل سکونت» مهدی. ق «در خیابان شهید غیاثی، در مورخه ۲۴/۰۴/۱۳۹۶ اقدام به دستگیری مهدی. ق کردند.

 مهدی. ق «در اظهارات اولیه منکر هرگونه ارتکاب جنایتی شد اما پس از مواجه حضوری با همسرش و اطلاع از اعتراف صریح وی به ناچار لب به اعتراف گشود؛» مهدی. ق «ضمن تأیید اظهارات همسرش، در تکمیل آن‌ها گفت: جهت نصیحت کردن برادرزنم، به منزل پدرزنم رفتیم اما به محض ورود به داخل خانه، داوود با چاقو به من حمله ور شد؛ من نیز با چاقویی که از لبه دیوار برداشتم، او را زدم؛...؛ سپس جنازه را با [کمک] همسرم به منطقه جاجرود انتقال دادیم و در کنار جاده‌ای خاکی‌‌ رها کردیم.

به گزارش ایلنا، سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس محترم پرونده صادر و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

کد خبر: ۴۶۱۲۲۳
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۹
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x