استراتژیست ارشد ترامپ در اولین مصاحبه خود پس از کناره گیری مطرح کرد؛
«استیو بانون» استراتژیست ارشد سابق دونالد ترامپ رییس جمهوری امریکا می گوید که جمهوریخواهان به احتمال زیاد کنترل مجلس نمایندگان را تا سال ۲۰۱۸ میلادی از دست خواهند داد.
آفتاب‌‌نیوز :
سرویس بین الملل-او در مصاحبه تازه خود گفته است که علت از دست دادن اکثریت کرسی های کنگره از سوی جمهوریخواهان تداوم جنگ داخلی و بحث درباره موضوع مهاجران و سرنوشت مهاجرانی است که به طور غیر قانونی به امریکا آمده اند. بانون در حالی این موضوع را بیان می کند که خود دیدگاه های راست گرایانه افراطی در مورد موضوعاتی چون اقلیم و تغییرات اب و هوایی، مهاجرت و تجارت ازاد دارد و در کرازار انتخاباتی ترامپ مشاور اصلی او بود و نخستین ماه های روی کار آمدن ترامپ نیز استراتژیست ارشد او در کاخ سفید شد. 

به گزارش آفتاب نیوز، او در مصاحبه با برنامه ۶۰ دقیقه شبه سی بی اس پیش بینی کرد که جمهوریخواهان به دلیل ناتوانی در مورد تعیین سرنوشت بیش از ۸۰۰ هزار مهاجر اکثریت کرسی های مجلس نمایندگان را از دست خواهند داد. او این اظهارات را در حالی بیان کرده است که طبق قانون تازه ای ترامپ خواستار اجرای برنامه تعلیق شهروندی کسانی شده که در دوران کودکی مهاجر غیر قانونی بوده اند و وارد امریکا شده اند. ترامپ به کنگره امریکا شش ماه فرصت داده تا طرح جایگزینی ارائه کند. بانون گفت که درباره از دست دادن اکثریت کرسی ها توسط جمهوریخواهان نگران است. 

روزنامه «ایندیپندنت» در این باره می نویسد که جمهوریخواهان به دو دسته تقشیم شده اند برخی از آنان معتقدند که مهاجران غیر قانونی هستند و مشاغل امریکایی ها را تصاحب کرده اند در حالی که عده ای دیگر می گویند که آنان به کشور کمک می کنند و باید مورد شفقت قرار گیرند. 

بانون در این مصاحبه هم چنین گفته است که بدنه حزب جمهوریخواه و نخبگان اصلی آن نمی گذارند ترامپ برنامه اقتصادی ملی گرایانه خود را اجرا کند. وی آنان را افرادی حقیر شمرده و آنان را بخاطر تجارت با چین و مداخله در عراق متهم می کند . گفته است: جالب است که آنان ما را به وضعیت کنونی کشانده اند و از مرد خوبی چون دونالد ترامپ پرسش مطرح می کنند که این خیلی عجیب است». 

استیو بانون هم چنین در پاسخ به این پرسش که گفته شده ایا ترامپ در سومین گزارش ۹۰ روزه خود درباره پایبندی ایران به برجام این موضوع را نفی می کند یا خیر گفته است:«من در این باره شرط بندی نمی کنم. او (ترامپ) در کارزار انتخاباتی خود وعده داد که برجام را برهم می زند اما این کار را نکرد. تنها بحث هایی در این باره مطرح شده اند. اطرافیان ترامپ می خواهند او برجام را تایید کند و خود ترامپ می خواهد از برجام خارج شود و یا دست کم معامله بهتری را انجام دهد». 

کد خبر: ۴۷۴۷۰۷
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۷:۵۸
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x