کد خبر: ۴۸۴۴۴۲
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۲
تعداد نظرات: ۲۹ نظر
تعرض جنسی به دختر دانش آموز صحت ندارد
29 مهرماه و در روز شنبه همین هفته خانم مدیر و معاون مدرسه راه شهدا واقع در محله اسلام‌آباد شهرستان ارومیه مشاهده می‌کنند که دختری که دانش‌آموز پایه پنجم در همین مدرسه است با سروصورت و لباس‌های خیس شده از دستشویی بیرون می‌آید.
آفتاب‌‌نیوز :
مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی درپی اعتراض جمعی از والدین دانش آموزان یکی از مدارس ارومیه مبنی بر رفتار غیراخلاقی نیروی خدماتی این مدرسه در محل حضور یافت و دستور پیگیری موضوع را صادر کرد. 

به گزارش آفتاب‌نیوز، تجمع اعتراضی والدین دانش آموزان این مدرسه از حوالی ساعت 15  روز دوشنبه (یکم آبان) آغاز شد و منجر به حضور مقامات مسوول و نیروی انتظامی شد. عده‌ای تحت تأثیر اخبار منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی در اطراف یکی از مدارس ارومیه تجمع کرده و ضمن آسیب زدن به اموال عمومی، مدرسه را آتش زده و بخشی از آن را تخریب کردند.

ماجرای جنجال اخیر ارومیه چه بود؟+تصاویر
 
آنچه گذشت 

29 مهرماه و در روز شنبه همین هفته خانم مدیر و معاون مدرسه راه شهدا واقع در محله اسلام‌آباد شهرستان ارومیه مشاهده می‌کنند که دختری که دانش‌آموز پایه پنجم در همین مدرسه است با سروصورت و لباس‌های خیس شده از دستشویی بیرون می‌آید.

خانم مدیر و معاون این مدرسه از دانش‌آموز علت خیس بودن لباس‌هایش را می‌پرسندکه این دخترخانم در جواب به آن‌ها می‌گوید که چیزی نشده و سپس به خانه می‌رود.

صبح روز بعد پدر این دختر به مدرسه مراجعه کرده و همراه مسئولین مدرسه به کلانتری می‌روند و پدر رضایت کتبی در کلانتری می‌دهد که به دختر من هیچ اتفاقی رخ نداده است.

اما ماجرا به این سادگی تمام نشده و روز دوشنبه اولیای دیگر دانش آموزان به مدرسه رفته و خواستار توضیح پدر این دانش آموز در خصوص ماجرا می‌شوند ولی پدر این دانش آموز به مدرسه نمی‌رود و در جواب می‌گوید که با آبروی دختر من بازی نکنید.
 
آغاز دوباره ماجرا و حوادث بعدی آن

عده‌ای که تحت تأثیر برخی افراد در شبکه‌های اجتماعی قرار گرفته بودند ظهر دیروز به مدرسه به عنوان اعتراض حمله کرده و در و پنجره مدرسه را تخریب می‌کنند و به اموال عمومی آسیب می‌زنند اما با حضور به موقع پلیس و نیروهای امنیتی و مسئولین شرایط تحت کنترل قرار می‌گیرد.

البته نزدیکی‌های شب نیز برخی از افراد این مدرسه را به آتش می‌کشند و در حال حاضر مسئولین برای این مورد جلسه شورای تأمین را تشکیل داده‌اند. 
 
دستور ویژه وزیر آموزش و پرورش برای رسیدگی سریع به موضوع

سیدمحمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش به بازرس ویژه وزیر دستور ویژه‌ای برای بررسی موضوع آزار و اذیت یک دختر دانش آموز توسط نیروی خدماتی مدرسه راه شهدا در ارومیه صادر کرد.

عباس حسن‌خانی در ارومیه، با اشاره به جزئیات اتفاقاتی در رابطه با حادثه مدرسه راه شهدا در منطقه اسلام آباد ارومیه اظهار کرد: روز شنبه 29 مهر ماه یک دختر دانش‌آموز کلاس پنجم در مدرسه به دستشویی رفته و در هنگام خروج از دستشویی مدیر و معاون مدرسه مشاهده می‌کنند که لباس‌های این دانش‌آموز خیس است.

ماجرای جنجال اخیر ارومیه چه بود؟+تصاویر

فرماندار ارومیه بیان کرد: مدیر و معاون مدرسه از این دانش‌آموز علت خیس شدن لباس‌هایش را می‌پرسند که این دانش‌آموز در پاسخ به آن‌ها می‌گوید هیچ اتفاقی برای من نیفتاده است و سپس این دختر به خانه می‌رود.
 
هیچ تعرضی جنسی انجام نشده است

وی با اشاره به جزئیات این ماجرا گفت: این دخترخانم دانش‌آموز در نوبت بعد از ظهر به مدرسه می‌رود ولی تابه‌حال اتهامات متوجه سرایدار نوبت صبح است که این عمل را برای این دختر در نوبت بعد از ظهر انجام داده و در واقع در سرایدار نوبت خود نبوده است البته تاکنون فقط یک اتهام بوده و ثابت نشده است.

حسن خانی افزود: هیچ‌گونه تعرضی مانند عمل آزار و اذیت جنسی یا زنا به این دخترخانم دانش‌آموز رخ نداده است ولی ممکن است این دختر مورد تقاضای هوسرانی و یک نیت شوم قرار گرفته باشد که از این‌گونه اتفاقات ممکن است در اماکن عمومی نیز رخ دهد.

وی گفت: مدیر مدرسه پس از آمدن پدر این دخترخانم 11 ساله به مدرسه به کلانتری مراجعه می‌کنند و پس از بررسی‌ها و پیگیری‌های لازم پدر این دانش‌آموز به‌صورت کتبی در کلانتری رضایت می‌دهد که هیچ اتفاقی برای دختر من رخ نداده است و خانم مدیر و مسئولان مدرسه نیز مجدداً این دختر دانش‌آموز را معاینه کرده و تأیید می‌کنند که هیچ اتفاقی برای این دانش‌آموز دختر رخ نداده است.
 
رضایت کتبی پدر دختر دانش آموز

حسن خانی تشریح کرد: روز یکشنبه پدر رضایت کتبی خود را داده بود و دیروز دوشنبه اولیای دیگر دانش‌آموزان به مدرسه رفته و خواستار آن شدند که پدر آن دختر به مدرسه آمده و وقایع را توضیح دهد ولی پدر این دانش آموزان گفته که آبروی دختر من را نبرید و به مدرسه نرفته است.

وی افزود: برخی افراد نیز جوانان را تحریک کرده و جوانان در ساعت 4 بعد از ظهر به‌عنوان اعتراض وارد مدرسه شده و شیشه و در و پنجره مدرسه را می‌شکنند و آسیب می‌زنند.

ماجرای جنجال اخیر ارومیه چه بود؟+تصاویر

فرماندار ارومیه اظهار کرد: هیچ‌کدام از مردم اعتراض‌کننده در صحنه اعتراض بازداشت نشده‌اند ولی این‌گونه تجمع‌ها و اعتراض‌ها کاملاً غیرقانونی است چرا که به اموال عمومی تعرض شده و حتماً با پیگیری‌های لازم تخریب‌کنندگان اموال عمومی به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

وی گفت: از نیروی انتظامی به‌‌ویژه یگان ویژه تشکر ویژه دارم چرا که با صبر و حوصله کافی و سعه‌صدر با این اعتراض‌کنندگان رفتار و برخورد کردند و موضوع نیز در حال اتمام است.

حسن‌خانی افزود: اگر فردی عملی خلاف انجام داده باشد از طریق مراجع قانونی و قضایی پیگیری می‌شود و حتی اگر تماس بدنی داشته باشد این کار اشتباه است و برخورد می‌شود.

فرماندار ارومیه گفت: برخی از نیروهای انتظامی مورد اصابت سنگ قرار گرفته و زخمی شدند و به هیچ‌ یک از مسئولان مدرسه آسیبی نرسید.

مدرسه جنجالی ارومیه به آتش کشیده شد
 
تصمیم به تجمع در جلوی مدرسه کار اشتباهی بود

فریدون سید مصطفوی مدیرکل آموزش‌وپرورش آذربایجان غربی، با اشاره به علل حوادث رخ‌داده در منطقه اسلام‌آباد ارومیه اظهار داشت: در روزهای اخیر خانواده دختری که ادعا می‌شود مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته نزد پلیس رفته و شکایتی در این‌ ارتباط تنظیم کرده بودند.

وی گفت: اما در نهایت پیش از بررسی موضوع از سوی نیروی انتظامی شکایت صورت گرفته از سوی خانواده شاکی پس گرفته شده است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش آذربایجان غربی افزود: اما متأسفانه پس از مطرح کردن موضوع با اهالی خانواده و محله دانش‌آموز، آنها تصمیم به تجمع در جلوی مدرسه گرفته و موضوع بیش‌ازپیش بزرگ شده است.

وی عنوان کرد: خوشبختانه نیروی خدماتی که متهم به بروز رفتار نامتعارف با دانش‌آموز بوده توسط عامل انتظامی دستگیر و موضوع به‌سرعت در حال رسیدگی است و به محض حصول آخرین خبر نتایج به اطلاع عموم مردم می‌رسد.

مصطفوی خاطرنشان کرد: تا اطلاع ثانوی و تا روشن شدن موضوع کلاس‌های درس در آموزشگاه راه شهدا تشکیل نمی‌شود.

طبق قانون با متخلفین برخورد می‌شود

معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربابجان غربی با اشاره به حادثه مدرسه راه شهدا در منطقه اسلام آباد این شهر اظهار داشت: بر خلاف فضاسازی‌ها و جوسازی‌های غیرواقعی در تعدادی از شبکه‌های اجتماعی موضوع آزار جنسی یکی از دختران دانش‌آموز صحت ندارد.

علیرضا رادفر معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربابجان غربی گفت: شواهد اولیه و ابتدایی ماجرا حاکی است سرایدار مدرسه بداخلاقی کرده است ولی آزار جنسی نیست.

رادفر افزود: با حضور به موقع مسئولان و مأموران انتظامی اقدامات قانونی انجام شده است.

به نوشته خبرگزاری تسنیم، وی تصریح کرد: شهروندان مواظب باشند که عده‌ای از این موضوع در پی سو استفاده نباشند چون هیچ تجاوزی صورت نگرفته است.
 
دستگیری تعدادی از مهاجمان به مدرسه

دادستان عمومی و انقلاب ارومیه نیز از دستگیری برخی عوامل فرصت طلبی خبر داد که به بهانه اعتراض به اتفاق دیروز در یکی از مدارس ارومیه ،شب گذشته به دو مدرسه دیگر در این شهر حمله کرده و خسارت هایی به بار آورده بودند.

به گزارش روابط عمومی دادستانی کل کشور، مصطفی حبیبی دادستان عمومی و انقلاب ارومیه با اعلام اینکه پس از وصول گزارش‌هایی مبنی بر تجمع اولیای دانش‌آموزان مدرسه‌ای در منطقه اسلام‌آباد در اعتراض به سرایدار این مدرسه که در ادامه منجر به حضور و تجمع عده‌ای عناصر فرصت‌طلب در محل شده بود شخصا در محل تجمع حاضر شده است گفت: به اتفاق برخی دیگر از مسئولان ضمن صحبت با والدین دانش‌آموزان آنان را دعوت به متفرق شدن و پیگیری قانونی موضوع کردیم که انصافا هم با آرام شدن شرایط مردم عادی که احساساتشان از شنیدن خبر برانگیخته شده بود متفرق شدند. متاسفانه در این بین عده‌ای فرصت‌طلب با سوءاستفاده از شرایط پیش آمده اقدام به تحریک مردم کردند که تعدادی از آنها شناسایی و دستگیر شدند و تحقیقات از آنها آغاز شده است.

حبیبی گفت:سرایدار این مدرسه نیز با صدور دستور قضایی بازداشت شده است.حدود ساعت ده شب گذشته نیز عده‌ای اندک از فرصت‌طلبان دوباره به 2 مدرسه دیگر حمله کردند و خسارت‌هایی به بار آورده‌اند که تعدادی از آنان نیز دستگیر و تعدادی متواری شدند که تلاش برای دستگیری آنان ادامه دارد.

دادستان ارومیه در پایان تاکید کرد:مردم خوب و شریف ارومیه آرامش و امنیت خود را به خوبی قدر می دانند و در کنار مسئولان و عوامل ایجاد نظم و امنیت اجازه فرصت طلبی را به افراد منفعت طلب و مخل نظم و آرامش نخواهند داد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۲۹
صادق
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۲
2
10
خانم مدیر و مسئولان مدرسه نیز مجدداً این دختر دانش‌آموز را معاینه کرده و تأیید می‌کنند که هیچ اتفاقی برای این دانش‌آموز دختر رخ نداده است!!!! مدیران و معلمان ما یه پا پزشک قانونی هستند
معلم بازنشسته
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۲
2
6
اولا طبق اين گزارش و طبق بررسي هاي اوليه هيچ دليلي براي اثبات تجاوز و يا هر گونه اذيت و ازار جنسي نبوده است . ثانيا بر فرض محال هم ثابت شود تعرضي بوده است به اتش كشيدن مدرسه چه مشكلي را حل ميكند ؟ در هر صورت تجاوز تجاوز است چه تجاوز جنسي باشد و چه تجاوز به اموال مدرسه . نيروي انتظامي نبايد در اين مواقع منفعل باشد بلكه بايد نسبت به سوء استفاده اراذل در اين مواقع هوشيار باشد و نسبت به دستگيري و مجازات عوامل نا امني شدت عمل به خرج دهد . اگر در اين مورد قصوري صورت بگيرد از اين به بعد به هر بهانه اي شاهد لشگر كشي به مدارس خواهيم بود
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۷
اولا مدیر و معاون بوده اند که از پدر دختر در کلانتری امضا گرفته اند ؟ ثانیا معاون و مدیر مدرسه به استناد کدام قانون دختر بیچاره را در مدرسه معاینه کرده اند ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۲
4
9
شماها گفتید و ما هم باور کردیم !! صد در صد شماها دروغگویید .
کورش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۲
2
15
اول چرا سرایدار مرد در مدرسه دخترانه؟دوم چرا همیشه سریع از خانواده قربانیان رضایت گرفته میشه؟سوم مرجع معاینه آسیب احتمالی پزشکی قانونیه یا مدیر و مسئولان مدرسه؟چهارم چرا هنوز دادگاهی تشکیل نشده مسئولان سریع میان تکذیب میکنند؟کی این روند تکذیب واقعیتها ریشه کن میشه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۲
1
6
بگذاریدحداقل خود جامعه نسبت به تعرض به کودکان واکنش شدید نشان دهد تا مانند کشورهای غربی متجاوزین جرات این اقدام شرم آور را نداشته باشند. تعرض به یک کودک تمام زندگی و حیات او را تباه می کند و از زندگی سالم محروم می شود و عمری می بایست بخاطر یک لحظه هوسرانی یک انسان کثیف زجر بکشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۲
2
9
خوب ماست مالي شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۲
1
8
همین انکار سریع هر کار خلافی از طرف مسئولان بدون هیچگونه بررسی لازم، خود شبهه برانگیز است و باعث اعتماد مردم به شایعات درست یا نادرست می شود.
سید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۲
1
6
...وزارت اموزش وپرورش که تو مدرسه دخترانه سرایدار مرد استخدام کرده
ناشناس
|
United States
|
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۲
1
10
پیش از این هم ناظم مدرسه هر روز به دختر نه ساله روستایی تجاوزمی کرد ولی محاکمه نشد چون اشنا داشت فقط خانواده دختر پس از شکایت و ارعاب مقام بالاتر، از روستا فرار کردن. باز ناظم و اشپز مدرسه به کودکان تجاوز کردند تغییر محل خدمت گرفتند یعنی در مدرسه ای دیگر همان کار را بکنند... بنظرم مردم درتس عمل کردند و باید از این پس خودشان سریع وارد عمل شده و متجاوز را بسزای عملش برسانند چون زنان هیچ حقی ندارند و در هر سنی مقصر بلایی هستند که سرشان می اید. ضمنا چطوری از خانواده رضایت گرفتید با تهدید؟!
ناشناس
|
United States
|
۱۲:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۲
1
7
تجاوز جنسی شد ازار، حالا شده بداخلاقی بعدا می شود اخم کردن!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۲
0
4
خداوند اخر وعاقبت را ختم به خیر کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۲
0
4
وقتی که سرایدار مدرسه دخترانه مرد باشد و راننده سرویس مدارس دخترانه آقا باشد آنهم یک جوان برای سرویس مدراس دخترانه دبیرستانی خب انتظاری بهتر از این هم نمیشه داشت. کی قراره مسئولین آموزش و پرورش به این مسائل رسیدگی کنند. چرا به مدیران مدارس دخترانه دستور نمیدهند که حق ندارند برای سرویس مدارس دخترانه آقای جوان استخدام کنند. وقتی هم که اتفاقی می افتد به قول این دوست عزیز کسی که مورد ظلم واقع شده مقصر می شود و گناهکار مجازات نمی شود.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۶
چون نگاه جامعه طوری است که بیشتر مشاغل باید نصیب آقایان شود
حجت
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۹
محض اطلاع ناشناس محترم:
کسی نمی گه خانما نباید کار کنن اما استخدام تو معدن و به عنوان راننده اتوبوس درسته؟
گمنام
|
United States
|
۲۲:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۲
1
3
شب گذشته به دو مدرسه دیگر در این شهر حمله کرده و خسارت هایی به بار آورده بودند.جو گیری هم حدی داره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۲
1
5
واقعا که سریع ماست مالی شد. خدا حق این دختر رو بگیره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۳
2
1
متاسفانه ما با آبروی یک دختر با وحشیگری بازی می کنیم . دلمان می خواهد بریزیم بشکنیم یک زندگی یک دختر را تباه می کنیم .

آخه چرا می خواهید قضاوت کنید بجای خانواده بجای پزشک قانونی بجای پلیس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۳
3
4
.............. مردم خودشان باید عوامل جنایات را مجازات کنند منتظر نباشند
علي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۳
3
4
بايد به شدت با اراذل و اوباشي كه به بهانه يك موضوع اثبات نشده به مدارس هجوم ميبرند برخورد شود تا درس عبرتي شود براي كساني كه مترصد اقدامات خودسرانه و وحشيگري هستند
رها
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۳
1
4
دل مردم پر از عقده است عقده آزاذی رفاه اقتصاد درستی اختلاس ریا و ... . این وسط هم همیشه کوتاه ترین دیوار مال آموزش و پرورش بی صاحاب مونده است. وگرنه قاضی متجاوز و مداح هف تیرکش و مامور قاتل و متجاوز و امنیتیِ فلان کاره و ... رو که نمیذارن دست ملت برسه.
مسئله دوم هم عقده ی هرچی آدم لات و بی سروپا از درس و مدرسه است.
البته اون احمق..... هم که نگاه چپی به بچه مردم بکنه رو هم باید قانونی و شدید خدمتش رسید....................
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۳
0
4
ایکاش دختر بچه ها حداقل تو محل تحصیل امنیت داشتن.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۶
با بودن امثال تو هیچ کجا امنیت ندارند
ناشناس
|
United States
|
۰۰:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۵
1
2
بخاطر تعصب زیاد مردمآن شهر و هم بدلیل آبرو و کرامت دختر در جامعه و جلوگیری از اشاعه منکر اجبارا هیچ راهی جز انکار وجود ندارد و خواهشا فتیله را پایین کشیده کشش ندهید ناموس مردم مثل ناموس خودمان هستند بذارید قانون پیگیری کند
سیاوش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۶
1
4
کلا هیچی نشده،هیچی نبوده!!واقعا که....
بجای این ماست مالی ها برید ریشه یابی کنید و مجرمو به اشد مجازات برسونید
سیاوش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۶
1
3
کلا هیچی نشده،هیچی نبوده!!واقعا که....
حیدر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۹
0
0
مدرسه راه شهدا.افسوس .............
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۳
0
0
والا من نمیدونم اما 2 تا مطلب:
1- اگر چیزی نبوده است چرا قبل از اینکه چیزی بشه طرف رفته کلانتری و رضایت نامه داده !!! 2- تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۵
0
0
تمام ریشه ی این مشکلات
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x