احمدی‌نژادی‌ها وزن همه چیز را با هوچی‌گری و زنبیل بازی پایین آوردند
مجتبی ذوالنوری عضو فراکسیون ولایی مجلس گفت: احمدی‌نژاد خود را در حالتی قرار داده است که گویا روانگردان مصرف کرده است.
آفتاب‌‌نیوز :
به سیم آخر زده اند؛ دیگر برایشان مهم نیست تائیدیه یک جریان را داشته باشند گویا فقط قرار است نقش اپوزیسیون را به خود بگیرند؛ محمود احمدی‌نژاد،بقایی و مشایی و جوانفکر که در انتخابات ریاست جمهوری موفقیتی به دست نیاوردند پیکان تیز انتقاداتشان را نسب به هر چیز و هرکسی نشانه می روند تا افکار عمومی را با خود همراه کنند و در این مسیر از افشاگری و برچسب زنی هیچ ابایی ندارند.

به گزارش آفتاب‌نیوز، این رفتار تا جایی پیش می‌رود که تعدادی از مسولان بلند پایه را متهم می کنند که از دولت وقت سکه دریافت کرده اند و این ادعا آنچنان سریع در فضای مجازی منتشر می شود که دفاتر مقامات یکی یکی دست به قلم می شوند و تکذیبیه می نویسند. وقتی خبرآنلاین درمورد این رفتارهای احمدی‌نژاد از مجتبی ذالنوری که از نمایندگان اصولگرای مجلس دهم است می پرسد او پاسخ می دهد: احمدی‌نژاد خود را در حالتی قرار داده است که گویا روانگردان مصرف کرده است. او این رفتارها را خلاف شرع و اخلاق می داند. وقتی پای سکوت اصولگرایان درباره بگم بگم های احمدی‌نژاد به میان آمد، خود را از منتقدان آن بگم بگم ها معرفی کرد و گفت احمدی‌نژاد یکی از پایه های فتنه در سال 88 بود.

ذوالنور، نماینده اصولگرا: نعوذبالله انگار احمدی‌نژاد روانگردان مصرف کرده / او یکی از پایه‌های فتنه بود

مشروح گفتگوی  این نماینده اصولگرای مجلس را در ادامه بخوانید؛

                                                                                ***
این روزها احمدی‌نژاد با تیم مشاوران و معاونانش انتقاداتی را مطرح می کند که بسیار تند است  و یک جدالی هم میان مسئولین به راه افتاده است این رفتار را چگونه ارزیابی می کنید؟ 

کاری که احمدی نژاد انجام می دهد نه اخلاقی است و نه شرعی چراکه سرتا پا دروغ است. نکته دیگر اینکه به نظر می رسد ایشان خود را در حالتی قرار داده است که گویا روانگردان مصرف کرده است نعوذبلله نمی خواهم بگویم ایشان چنین کاری کرده است اما منظورم این است که حالتشان مانند حالت افرادی که روانگردان مصرف کرده اند در یک فضای توهمی است یعنی فکر می کند 80 میلیون نفر  به دنبال او هستند امروز فضای جامعه این نیست. احمدی نژاد جایگاه ریاست جمهوری و شخصیت دوم نظام بودن را وهن کند و به عنوان فردی که زمانی بعد از مقام معظم رهبری قرار داشت امروز به دنبال مشایی و بقایی افتاده است. افراد نابابابی که وزن همه چیز را با هوچی گری و زنبیل بازی و ... پایین آوردند. واقعا وقتی مردم به این فکر می کنند که رئیس جمهورشان کسی بوده است که تا چنین درجه ای جایگاه ریاست جمهوری را تنزل داده است دچار مشکل می شوند.
من نمی خواهم بگویم ما در دستگاه های دیگر مانند قوه قضائیه یا مقننه و... مشکلی نداریم بلکه  مشکل وجود دارد اما راه حل آن در پیش گرفتن چنین روش هایی نیست. هدف وسیله را توجیه نمی کند به این معنا که اگر می خواهیم به کسی انتقاد کنیم به هر ابزاری متوسل شویم و با آن جایگاه بازی کنیم.

بهرحال آقای احمدی نژاد که یکباره این چنین نشده او به هر حال در طول این چند سال تا حدودی این خصلت هایش را نشان داده است چرا تا پیش از این به ویژه از سوی اصولگرایان حمایت می شد و امروز همه نقد می کنند؟ 

میزان حال فعلی افراد است. من معتقدم هیچ جریانی در کشور با کسی نباید عقد اخوت داشته باشد جز حول محور منافع ملی، آرمان های یک نظام و مردم تا زمانی که فردی یا جریانی در آن راستا حرکت می کند حرف و مخالفتی وجود ندارد و باید او را حمایت کنیم اما هر کجا از این مسیر منحرف شد و در مقابل منافع ملی ایستاد باید درمقابل او بایستیم.

من کاری به اصولگرا و غیر اصولگرا ندارم؛ هرکجا این دولت کار درست و خوبی انجام دهد با اینکه نقد سیاسی به او دارم  وظیفه خودم می دانم از آن حمایت کنم. هرکجا هم مشکلی ببینم نقد می کنم. اگر از نظر جناح سیاسی با این دولت همراه نیستیم به این معنا نیست که اگر دولت کار خوبی انجام داد از آن حمایت نکنیم. در دوران احمدی نژاد کارهای عمرانی خوبی صورت گرفت ما از آن حمایت کردیم. اگر ما در مقابل فتنه ایستادیم برخی آن را به حمایت از احمدی نژاد تعبیر کردند؛ اصلا بحث فتنه و احمدی نژاد نبود بلکه فتنه در مقابل نظام بود نه احمدی‌نژاد؛ احمدی نژاد خودش یکی از پایه های فتنه بود. لذا نمی گوییم اگر ما در مقابل فتنه ایستادیم یعنی از احمدی‌نژاد حمایت کردیم. در مورد فتنه تمام جریان سلطه پشت آن بود که همه انها را با کد می توانم بیان کنم. لذا برخی این موضوعات را به هم پیوند می دهند و تصور می کنند مقابل فتنه ایستادن یعنی تائید احمدی‌نژاد درحالی که اینها دو مقوله جدا از هم بود؛ بله برخی کارهای احمدی نژاد خوب بود و ما از آن حمایت می کردیم اما برخی رفتار های دیگر مانند هاله نور و اعتقادات امام زمانی الکی و توهم های این چنینی را ما همان زمان هم به شدت نقد می کردیم و امروز هم نقد می کنیم. این مسائل اقتضائی است و بستگی به نوع و رفتار فرد دارد. من عادت ندارم شخص را تائید و رد کنم بلکه در مورد عملکردها نظر می دهم. 

منظور من مشخصا بگم بگم هایی است که احمدی نژاد سال 88 در مناظره ها به راه انداخت و اصولگرایان هم چندان از این رفتار بدشان نیامد. 

در همان سال که آن بگم بگم ها که را  به راه انداخت من چندین سخنرانی داشتم و اعلام کردم آقای احمدی نژاد با این رفتار مرتکب خلاف شرع بین شدند؛ فایل‌های صوتی آن سخنرانی ها موجود است؛ دلیل من برای این حرف ها دارم این است که 1- احمدی‌نژاد یا راست می گوید چنین لیستی دارد یا دروغ می گوید اگر دروغ می گوید خلاف شرع است 2- اگر  راست می گوید؛ یا در وظایف ایشان افشای چنین لیستی وجود دارد یا نیست که اگر افشای این لیست در زمره وظایفش نیست باز این رفتارش خلاف شرع است و اگر در حیطه وظایفش قرار دارد چرا آن را منتشر نمی کند آیا می خواهد امتیاز بگیرد؟! پس باز عملکردش خلاف شرع است؛ در آن مقطع من این موارد را اعلام کردم و گفتم خلاف شرع است.

بحث تخلفات احمدی نژاد از اواخر  مجلس هشتم خیلی مطرح شد و در مجلس نهم به اوج رسید چقدر قوه مقننه به دنبال پیگیری این تخلفات بود و هست و چرا با وجود مستندات قوه قضائیه به آن رسیدگی نکرد؟فکر می کنید مصلحت اندیشی وجود دارد؟

من در آن زمان مجلس نبودم؛ اما فردی که در سمت ریاست جمهوری قرار دارد مصون است و معمولا تا یک خلاف متقن و برجسته که مصداق بین جرم و قابل اثبات باشد اتفاق نیفتد این مصونیت از آنها سلب نخواهد شد. اما اگر این جرم قابل اثبات باشد یا خود قوه قضائیه به عنوان  مدعی العموم بتواند به موضوع ورود کند آنجا هم انتظار برخورد وجود دارد. اما در مجموع من عملکرد قوه قضائیه را در رسیدگی به تخلفات مسئولین مثبت ارزیابی نمی کنم. معتقدم قوه قضائیه نباید منتظر باشد تا از یک مسئولی شکایت شود. وقتی می بیند خطایی رخ داده است  و حیف و میلی در بیت المال به وجود می آید یک شان مدعی العمومی دارد و خودش باید وارد شود و با آن برخورد کند.
صحبت های دادستان و سخنگوی قوه قضائیه در مورد احمدی‌نژاد را چطور ارزیابی می کنید؛ آنها گفته اند تخلفات زیاد بوده؛ یعنی می توان حتی گفت با فرض داشتن مصونیت، احمدی نژاد 5 سال پیش که مسئولیتش تمام شد باید تخلفاتش مورد بررسی قرار می گرفت اما هیچ دادگاهی برگزار نشد؟

 می گویند کسی که مسئول است افراد خیلی اسناد رو نمی کنند و شاید به این دلیل باشد که می خواهند احساس ناامنی شغلی به آنها دست بدهد. وقتی یک مسئولی کنار می رود آن زمان است که جزئیات در مورد عملکردش بیان می شود. بنابراین من فکر می کنم تا امروز هم اقدام قوه قضائیه دیرهنگام بوده است؛

البته آقای احمدی نژاد هم مشمول این فرمایش حضرت علی (ع) در نهج البلاغه می شود که « فِي تَقَلُّبِ الْأَحْوَالِ عِلْمُ جَوَاهِرِ الرِّجَالِ» یعنی در دگرگونی ها باطن افراد عیان می شود.

به عبارت دیگر باید زمانی بگذرد تا این افراد خود را نشان دهند تا در نتیجه این نشان دادن ها یک مطالبه عمومی ایجاد شود. امروز آنهایی که حامی احمدی‌نژاد بودند با دیدن این افتضاح خطاب به قوه قضائیه می گویند چرا رسیدگی نمی کنی درحالی که اگر در همان مقطع برخوردی با احمدی‌نژاد صورت می گرفت می گفتند نمی گذارند کاری انجام دهند. لذا آنچه آقای اژه ای گفته است مبنی بر اینکه در این تاخیر یک نتیجه و برکاتی هست همین است که آن طرفداران آقای احمدی‌نژاد این حقایق را می بینند خودشان برخورد را مطالبه می کنند و دیگر قوه قضائیه به سیاسی کاری متهم نمی شود.

منبع: خبرآنلاین 
کد خبر: ۴۹۲۸۸۳
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۳
تعداد نظرات: ۲۳ نظر
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۲۳
ناشناس
|
Germany
|
۱۲:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۱
2
17
هااااااااااااااا.....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۱
1
24
آن زمان هم شما حمايت مي كرديد .....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۱
1
22
اگر احمدی نژاد جلوی بعضی ها نمی ایستاد هرگز برعلیه او حرفی نمیزدند. برای بعضی ها حق و باطل مهم نیست مهم این است که طرف با ما هست یا نیست....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۱
0
10
خخخخخخخخخخخخخخخخه......
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۱
0
11
ای ای چی بهت بگم؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۱
1
6
تا 90درصد سحرو جادو.....روانگردان.....!!!
از اول مشخص بود که اخرش چی میشه....
به قول حاج اقاجوادی املی ...اینقد ایشان را بالا میبرند که طغیان می کند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۱
1
10
خجالت هم چيز خوبي است اقاي .... چرا خاتمي از همه چيز محروم است اما اين به گفته شما اصل فتنه هر كاري ميتواند بكند
....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۱
0
9
در یک سخن با ذوالنور موافقم و آن اینکه وی رکن فتنه بود والله بالله او هیچ روانگردانی استفاده نکرده او همینگونه آدمی بوده فقط شما به علت اختلاف با ......................................................
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۱
1
9
نعوذ بالله!مردم هیچوقت فکر نکردن اییییین رییسشونه
aks
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۱
0
8
شاید واقعا درست می گوید و روانگردان میزنه!!!!!!!! آخه اون روزایی که اینها همه دور هم جمع بودن و به به و چه چه می گفتند و ایشون را نعوذباالله مرتبط با ....می دانستند , شاید همگی با هم چیزای سبکتری میزدن چون نیاز به حمایت از هم داشتن اما حالا که یکیشون دیگه با این چیزای سبک بالا نمیاد و داره یه چیزای میگه که شاید بعضیها خوششون نیاد , خب صد البته حتما سنگینتر میزنه !!!!!!!!!!
جل الخالق چی شده که برای اولین بار ایشان را از عوامل فتنه 88 دانسته اند!!!!
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۱
2
2
اصلا شک نکنید من شرمم میاید گه احمدی نژاد هشت سال رییس جمهور کشور اسلامی بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۱
1
3
مدعیان بصیرت کجا هستند؟با بصیرت و بی بصیرت معلوم شد
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۱
1
4
شایدم نعوذبالله شما وقتی ازش حمایت می کردین روانگردان مصرف کرده بودین!
واقعا روحش شاد که چه بینش و بصیرت عمیقی داشت "آن مرحوم"!
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۱
0
5
بدبختهای نان به نرخ روز خور تا روزی که این آقا سرکار بود دور سرش هاله نور می دیدین حالا شده پایه فتنه و روان‌پریش؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۲
0
5
این در دنیا ثابت شده هرکس ادعای ارتباط با ماورای طبیعت کند .

یا مغز ش مکانیکی گردان شده
یا روان گردان مصرف کرده
یا در نمایش سیاسی هنر گردانی می کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۲
0
3
شایدم حامیانش روانگردان زده بودند که تو مجلس فریاد مرگ بر این و ان سر میدادند ما یادمان نرفته است
بازنشسته فرهنگی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۲
0
3
من فکر میکنم خود شما چیزی مصرف کردی چه زود حمایتهای بی حسابتان را از هاله نور فراموش کردید.....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۳
3
1
احمدی نژاد یعنی عدالت شجاعت پاکی که شماها از حسادت محبوبیت دکتر دارید دست و پا میزنید که دیده بشید لطفا تشریف بیاری پایین داخل مردم تا ببنید چه خبره مردم چه میکشند با چه ذلتی زندگی میکنند مملکت پر از رشوه خواری و پارتی بازی و فساد شده قانون هم فقط برای مظلوما و فقراست احمدی نژاد اگر صدایش در آمده در بین مردم بوده و این مشکلات را لمس کرده ولی شما چه میدانید از شکم گرسنه ای نه شغل دارد نه نان شب فقط شرمندگی زن و بچه آیا ما حق زندگی نداریم از اهل خانه کاهگلی روستایی در مورد عکس روی دیوار احمدی نژاد سوال کنید تا قانون محبوب شدن را اگر نمیدانید بگویند
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۶
این پارتی بازی و رشوه خوری وفساد در دوران خاتمی خیلی کم بود همین دکترتون وقتی شد رییس جمهور با همکاری کسانی که هاله نور دور سرش میدیدن این مصیبتا را درست کردن برای ماندن در قدرت به هر قیمتی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۶
0
2
اینطور که معلومه از تحمدی نژاد هر کاری بر میاد سالها پیش یه بنده خدایی گفت دروغگوه متقلبه و ... حبسش کردن حالا خودشون بعد از سالها فهمیدن که اون فرد راست میگفت عدالت اینه که حالا اون آزاد شه و این حبس
بابک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۷
2
0
اگع آقای دکتر احمدینژاد ریگی به کفشش بود تا بحال دستگیر میشد حسادت محبوبیت او را نخورید وی در دل مردم جا خشک کرده شما هم که علیه وی مینویسید حتما بهش رای ندادید مصلمه که باهاش مخالف باشید .
درود بر روان دکتر احمدی نژاد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۵:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۹
بابک جون اولا مسلمه درسته نه مصلمه دوما مگه بنده خدا فوت کرده که به روحش درود می فرستی.سوما بیشتر از ابروی طرفدارای محمود نبر.
جاوید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۹
0
0
به آقای ذوالنور و همفکران ایشان سلام عرض می کنم. اینجانب به عنوان یک شهروند عادی در سال 84 خصوصیات اخلاقی ایشان را به دوستان گوشزد کرده ام. لازم است یک صبح بخیر نیز به سلام اضافه کنم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x