کارشناس شبکه دامپزشکی کرمان فعالیت مرغداریهای غیر مجاز، دستفروشی و زنده فروشی پرندگان را از جمله راههای شیوع آنفلوانزای پرندگان دانست.
آفتاب‌‌نیوز :
حسن ناظریان صبح پنجشنبه در  جلسه توجیهی مرغداران شهرستان کرمان با محوریت جلوگیری از آنفلوانزا فوق حاد پرندگان، با اشاره به علائم بیماری آنفلوانزا و راههای انتقال آن بر لزوم همکاری تمام ارگانهای زیربط و مرغداران برای جلوگیری از ورود شیوع بیماری تاکید کرد.

وی حمل غیر مجاز طیور و حمل کود را از راههای انتقال این بیماری دانست و افزود: حمل طیور باید طبق ضوابط سازمان دامپزشکی کشور و همچنین فرآوری کود قبل از انتقال صورت گیرد.

ناظریان با اشاره به لزوم هوشیاری و دقت در جلوگیری از بروز بیماری گفت: از دیگر راههای جلوگیری از بیماری،  ممانعت از فعالیت مرغداریهای غیر مجاز، دستفروشی و زنده فروشی پرندگان است ضمن اینکه شستشو و ضدعفونی خودروها و قفس های حمل طیور زنده هم باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

به گزارش مهر، کارشناس شبکه دامپزشکی کرمان در پایان با تاکید بر رعایت اصول بهداشتی در مرغداریها و کشتارگاهها طیور گفت: تمامی مرغداران، همشهریان در صورت مشاهده موارد مشکوک بیماری و موارد تهدید آَمیز شیوع بیماری مراتب را به شماره32134366 شبکه دامپزشکی شهرستان کرمان اطلاع دهند.

کد خبر: ۴۹۳۹۸۴
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۱
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x