loading...
کد خبر: ۴۹۹۶۵۹
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۶ - ۲۲:۱۲
تعداد نظرات: ۳ نظر
از تداوم حضور نیروهای پلیس تا تجمعات پراکنده
بعدازظهر امروز عابران خیابان انقلاب تهران، محل برگزاری تجمعات در روزهای اخیر شاهد ارامش نسبی بودند.
آفتاب‌‌نیوز :
در پی تجمعات اخیر که از سوی مسوولان رسمی کشورمان غیرقانونی اعلام شد و بعضا با شعارهایی علیه مسوولان و مقامات عالی‌رتبه همراه بود، سه‌شنبه شب، 12 دی 96 امنیت تردد وسایل نقلیه و عابران در برخی نقاط شهر از جمله حدفاصل میدان فردوسی تا میدان انقلاب با حضور نیروهای انتظامی و امنیتی تامین شد.

به گزارش آفتاب‌نیوز، البته گفتنی است که حضور نیروهای پلیس و همچنین لباس شخصی‌ها در مقایسه با روزهای قبل کاهش چشمگیری داشت. در عین حال همچنان در مقابل در اصلی دانشگاه تهران و همچنین ضلع شمال غربی پارک دانشجو حضور نیروهای انتظامی و امنیتی چشمگیر است.

امشب در تهران چه خبر است؟/چند روایت+تصاویر

بر اساس مشاهدات خبرنگار ایسنا، از ساعت حدود 15 امروز دست‌فروشان محدوده انقلاب و چهارراه ولیعصر، بساط‌شان را در حاشیه پارک دانشجو و پیاده‌رو خیابان انقلاب به سمت شرق پهن کردند.

جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله (ع) شب گذشته تاکید کرده بود که در صورتی که روند ناامنی تهران ادامه پیدا کند با تصمیم مسئولان کار یکسره خواهد شد.

وی همچنین خاطرنشان کرده بود که به دلیل روشن شدن ماهیت برخی معترضان و اغتشاشگران روز به روز از حضور مردم در برخی معابر سطح شهر جهت بیان اعتراضات کاهش چشمگیری داشته است.

امشب نیز ماشین‌های آبپاش در میدان انقلاب مستقر هستند.

امروز بلیط سینما مثل سه‌شنبه های گذشته نیم‌بهاست. تماشاچیان هم نسبت به روزهای قبل جمعیت قابل توجهی را در صف‌های خرید بلیط از دکه‌های سینماهای سپیده و بهمن تشکیل داده‌اند.

ترافیک در خیابان انقلاب نسبت به دو روز اخیر سبک‌تر است؛ گرچه هنوز به حالت عادی خود بازگشته است.

امشب در تهران چه خبر است؟/چند روایت+تصاویر

در اطراف دانشگاه تهران آرامش حاکم است؛ گرچه نیروهای امنیتی در اطراف آن حضور دارند. در اصلی دانشگاه تهران مانند چند روز اخیر بسته است و دانشجویان باید از دیگر درها رفت و آمد کنند.

کلانتری ۱۴۸ در خیابان انقلاب به فعالیت عادی خود مشغول است. پمپ بنزین وصال نیز در شرایطی عادی پاسخگوی مشتریان خود است.

دو دستگاه خودروی یگان ویژه در چهارراه ولیعصر مستقر هستند.

همچنین نیروهای پلیس راهور در تلاش برای تامین امنیت ترافیکی منطقه هستند.

امنیت کامل در تهران برقرار است

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری تهران هم گفت: خوشبختانه در هیچ‌یک از نقاط شهر تهران که در شب‌های گذشته که شاهد ناآرامی بودیم،امشب اتفاقی رخ نداده و شهر در نهایت امنیت به سر می‌برد.

ناصربخت در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به اینکه تا این لحظه گزارشی از تجمع در سطح شهر تهران نرسیده است،اظهار کرد:پیش‌بینی ما هم این است که در ساعات آینده اتفاقی رخ ندهد.همچنین امروز در هیچ‌کدام از شهرهای استان تهران هم شاهد حادثه یا تجمعی نبوده‌ایم.

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری تهران خاطرنشان کرد:باید به نقش مردم در عقیم ماندن اتفاقات این چند روز تهران اشاره کرد. درست است که نیروهای نظامی، انتظامی و اطلاعاتی و شورای تامین تدابیر و اقدامات لازم را داشت اما من معتقدم اگر همکاری خوب مردم با این نیروها نبود این موفقیت به دست نمی‌آمد و نقش مردم در عقیم‌ماندن این حرکت کور بسیار تاثیرگذار بود.

وی در پایان با بیان اینکه تا این لحظه هیچ‌گونه تجمعی در شهر تهران نداشته‌ایم،گفت:بنابراین هیچ‌گونه بازداشتی‌ای هم امروز نداشته‌ایم.

استمرار آرامش در تهران

خبرگزاری تسنیم نیز نوشته است: اعتراضات مردمی که از چند روز پیش در برخی شهرهای کشور در اعتراض به وضعیت اقتصادی و معیشتی شروع‌شده بود با نفوذ آشوبگران در برخی‌ها شهرها به آشوب تبدیل شد که تهران نیز از جمله این شهرها بود. اما امشب، جریان ضدانقلاب فراخوان به دعوت و آشوب و اغتشاش کرده بود، با بی‌توجهی معترضین همراه شد. مشاهدات عینی خبرنگار تسنیم از خیابان انقلاب اسلامی حاکی از آن است که امشب، امنیت به‌طور کامل در خیابان انقلاب اسلامی حکم‌فرما بود و حتی یک تجمع کوچک نیز در اطراف خیابان انقلاب شکل نگرفت.

آرامش نسبی در تهران برقرار است

خبرگزاری ایلنا نیز در گزارشی از وضعیت امشب تهران نوشته است: تا این لحظه هیچ گزارشی مبنی بر درگیری و دستگیری افراد در تهران منتشر نشده است و به نظر می‌آید تهران همانند دیروز، روزی آرام و بدون درگیری را تجربه کرد.

 خیابان و میدان انقلاب اسلامی امروز هرچند روزی پر از رفت و آمد و ترافیک را تجربه کرد اما آرام‌ترین روز هم از نظر حضور معترضان و هم از نظر حضور نیروهای امنیتی و پلیس را پشت سر گذاشت و بار دیگر شاهد آرامشی نسبی بود.

با آنکه همانند دیروز نیروهای یگان ویژه پلیس در حد فاصل میدان انقلاب اسلامی تا میدان فردوسی و بالاخص خیابان فخررازی تا ابوریحان حضور داشتند، اما آنچه مشهود است کاهش چشم‌گیر نیروهای امنیتی و بالاخص نیروهای موسوم به لباس شخصی است به گونه‌ای که براساس مشاهدات عینی خبرنگار ایلنا در سراسر خیابان انقلاب تنها در خیابان فخررازی و آن هم در حد فاصل خیابان شهدای ژاندارمری تا خیابان انقلاب اسلامی تا حدودی از این نیروها حضور داشتند.

با این وجود، همچنان مقابل دانشگاه تهران شاهد تجمع حدود ۳۰ تا ۵۰ نفر از نیروهای یگان ویژه و لباس شخصی بود. همانند روز دوشنبه، دیگر نه خبری از تجمع در داخل دانشگاه تهران و در مقابل نرده‌ها بود و نه دیگر دانشجویی حضور داشت که تکیه داده بر دیوارهای دانشکده هنرهای زیبا بخواهد به حالت بی‌تفاوت نظاره‌گر تحولات بیرونی و رفت و آمدها باشد.

مغازه‌ها و کسبه‌های مقابل دانشگاه تهران هم روزی معمولی را پشت سر گذاشتند و همانند قبل به کسب و کار خود ادامه دادند و مانند دیروز، دیگر دغدغه شلوغی و بسته شدن را نداشتند. کاهش چشم‌گیر نیروهای امنیتی که تنها در سر چهارراه‌ها و نرده‌های دانشگاه تهران حضور داشتند، موجب شده بود تا دستفروشان نیز بتوانند به راحتی بساط خود را پهن کنند و مشغول به فعالیت‌شان باشد.

عدم برگزاری تجمعات خیابانی و کاهش حضور نیروهای امنیتی و پلیس موجب شده است تا عبور و مرور وسایل نقلیه و حتی مردم هرچند همراه با ترافیک باشد اما دیگر از بسته شدن خیابان خبری نیست و عبور و مرور وسایل نقلیه به حالت عادی صورت می‌گیرد و ماموران راهنمایی و رانندگی مشغول انجام وظایف خود هستند.

امشب در تهران چه خبر است؟/چند روایت+تصاویر

با این وجود، براساس مشاهدات عینی خبرنگار ایلنا، با تاریکی هوا و نزدیک شدن به ساعت‌های پایانی شب، به تعداد نیروهای افراد حاضر در خیابان و میدان انقلاب اسلامی هم افزوده شد اما با این حال، تا لحظه انتشار این گزارش هیچ گزارشی مبنی بر درگیری و دستگیری افراد منتشر نشده است و به نظر می‌آید تهران همانند دیروز، روزی آرام و بدون درگیری را تجربه کرد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۳
Arash
|
Canada
|
۲۲:۵۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۲
5
23
فقط می‌تونم بگم این مواقع هست که می‌شه فهمید شماها همه دروغگو و ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۲
3
18
چرا نظرات رو نمی نویسید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۵
0
0
خدا رو شکر که منافقین ناکام ماندند
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
loading...
پربحث ترین عناوین
x