مجری طرح ملی آبخیزداری گفت: در حال حاضر ۳۵۰ دشت ما ممنوعه - بحرانی و ۸۸ دشت فوق بحرانی است، بنابراین باید با کمک یکدیگر زمینه‌هایی برای مقابله با مشکلات فراهم کنیم.
آفتاب‌‌نیوز :
«ناصر حیدری‌پور» در مراسم درختکاری که امروز چهارشنبه(۱۶اسفند) در ندامتگاه کچویی برگزار شد با بیان این‌که جنگلکاری و توسعه فضای سبز یکی از اقدامات و تاکیدات ائمه معصوم است، تاکید کرد: امروز کشور با بحران استفاده بی رویه از درختان و کم آبی مواجه است.

وی افزود: ما برای ایفای نقش خود در سازمان جنگل‌ها ۴ وظیفه حفظ، احیا، توسعه و بهره‌برداری را بر عهده داریم.

حیدری‌پور با اشاره به این‌که  تاکنون استفاده از منابع طبیعی و زیرزمینی بیش از حد ظرفیت بوده تأکید کرد: هم‌اکنون ۳۵۰ دشت ما ممنوعه - بحرانی و ۸۸ دشت فوق بحرانی است، بنابراین باید با کمک یکدیگر زمینه‌هایی برای مقابله با مشکلات فراهم کنیم.

حیدری‌پور در ادامه گفت: نظام فنی و اجرایی کشور یکسری ضوابط و معیار برای بهره‌برداری اشخاص حقیقی و حقوقی تعیین کرده است و ما هم در این راه کمک می‌کنیم.

وی افزود: یکی از این ضوابط طرح تنفس جنگل‌هاست که در مجلس شورای اسلامی تصویب شده و طبق آن بهره‌برداری از کل جنگل‌های کشور برای استراحت جنگل‌ها متوقف شده است.

به گزارش ایسنا، این مسئول در ادامه به موضوع ریزگردها و لزوم مالچ‌پاشی کانون‌های ریزگرد کشور اشاره و اعلام کرد: در استان‌هایی مثل سیستان و بلوچستان، کرمان، یزد و بخشی از اصفهان عملیات مالچ پاشی ۱۰سال متوقف شده بود اما امسال ۳۱۲ میلیارد تومان مالچ به این موضوع اختصاص یافت.

مجری طرح ملی آبخیزداری یادآور شد: در حوضه آبخیزداری ۲۰۰ میلیون دلار و در حوزه مقابله با ریز گردها ۱۵۰ میلیار دلار اعتبار اختصاص داده شده است  که امیدواریم این رقم به ۳۶۰ میلیون دلار ارتقا یابد.


کد خبر: ۵۱۲۶۹۶
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۲
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x