کد خبر: ۵۲۸۸۶۰
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۶:۲۲
رئیس شورای مسلمانان فرانسه تاکید کرد غیبت امانوئل مکرون در ضیافت سالانه شام در عصر روز سه شنبه، از نظر جامعه مسلمانان تحریم قلمداد شده است.
آفتاب‌‌نیوز :
امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه در ضیافت سالانه شام شورای مسلمانان فرانسه با مسلمانان شام نخورد و ادوار فیلیپ نخست وزیر این کشور حاضر به سخنرانی نشد.

احمد اوگراس رئیس شورای مسلمانان فرانسه تاکید کرد غیبت امانوئل مکرون در ضیافت سالانه شام در عصر روز سه شنبه، از نظر جامعه مسلمانان تحریم قلمداد شده است.

ادوار فیلیپ نخست وزیر فرانسه اعلام کرده بود در این مراسم سخنرانی خواهد کرد. اما وی نیز به دلیل فشار برنامه های کاری در این مراسم سخنرانی نکرد. لو پاریزین گفت: شورای مسلمانان فرانسه روز سه شنبه طبق روال مراسم سالانه افطار برگزار کرد. امانوئل مکرون دعوت به شرکت در این ضیافت را رد کرد و ادوار فیلیپ ساعت بیست و سه و پانزده دقیقه در این مراسم حاضر شد. وی بر خلاف برنامه، در این ضیافت سخنرانی نکرد.

احمد اوگراس ضمن ابراز تاسف از غیبت امانوئل مکرون در این مراسم گفت: وی نماینده فرانسه است، او رئیس بزرگ است! غیبت وی از نظر جامعه مسلمانان تحریم قلمداد می شود. جامعه مسلمانان می خواهد مورد احترام باشد و به عنوان فرزند جمهوری پذیرفته شود.

به نوشته روزنامه لوفیگارو، یکی از مشاوران کاخ الیزه خاطر نشان کرده است که رئیس جمهور قصد ندارد همه ساله در این مراسم شرکت کند. این یک اجبار نیست. 

به گزارش خبرگزاري صدا و سيما، لو پاریزین تاکید کرد که الیزه هم اکنون روی طرح بازسازی اسلام فرانسوی کار می کند و ریاست جمهوری ترجیح می دهد پیش از به نتیجه رسیدن و اتمام کار در این ضیافت شام شرکت نکند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x