سوال از احمدی‌نژاد ظرف ده روز آینده تقدیم هیأت رئیسه می‌شود
وجود نشریات هتاکی مثل 9 دی به نفع جنبش سبز و جریان انحرافی است
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: سوال از رئیس​جمهور با امضای 90 نفر از نمایندگان ظرف 10 روز آینده تقدیم هیات رئیسه مجلس می​شود.

علی مطهری پس از دیداری که با روحانیون مجلس داشت، بر ارائه سریع‌تر طرح سوال از رئیس​جمهور به هیات رئیسه مجلس مصمم شد و تاکید کرد که نباید این اقدام را به معنی تضعیف دولت و رئیس جمهور تلقی کرد بلکه فرصتی است که رئیس جمهور می تواند منطق خود را مطرح کند.

این نماینده تهران در گفت​وگو با خبرآنلاین، با بیان اینکه سوال از رئیس​جمهور باعث رفع برخی سوء تفاهمات و تقریب مجلس و دولت خواهد شد، افزود: علاوه بر این، این اقدام اقتدار مجلس را نیز ثابت می کند و مجلس از حالت انفعال خارج می شود و رئیس جمهور نیز در مسیر قانون قرار گیرد و بسیاری از حقایق نیز برای مردم روشن می شود و خود قضاوت خواهند کرد.

مشروح مصاحبه با وی را در ادامه می​خوانید:

رئیس جمهور وزیر ورزش را به مجلس معرفی کرد، پیش بینی شما از رای اعتماد به وزیر چیست؟
نحوه معرفی وزیر ورزش غیر معمول و غیر اخلاقی و حتی غیر قانونی بود. اگر رئیس جمهور در قانون تشکیل وزارت ورزش و جوانان ابهام داشت می‌بایست از مجلس استفسار کند تا رفع ابهام شود نه اینکه ایرادات خود به این قانون را در نامه معرفی وزیر بیان کند و به خیال خود مجلس را تحقیر کند. 

ضمن اینکه برخی ایرادات ایشان به قانون مانند استناد به ماده 53 برنامه پنجم توسعه به بهانه گیری شبیه‌تر است تا ایراد. اما پیش بینی درباره رای اعتماد به وزیر دشوار است. من شخصا شناخت اجمالی از آقای سجادی دارم و باید تحقیق کنم. البته این نحوه معرفی وزیر ممکن است در رای نمایندگان تاثیر بگذارد.

شما نماینده قوه مقننه در هیات نظارت بر مطبوعات هستید. این هیات در آخرین جلسه خود هفته نامه 9دی را به اتفاق آراء توقیف و به دادگاه معرفی کرد، نظر شما در این مورد چیست؟
هفته نامه 9دی تخلفات متعددی داشت و درج کاریکاتور روحانی یکی از تخلفات آن بود. به طور کلی وجود این گونه نشریات هتاک و افترا زن به نفع جنبش سبز و جریان انحرافی است چون آنها را در هاله‌ای از مظلومیت قرار می‌دهد و مخل وحدت جامعه اسلامی است. 

البته در هفته نامه 9دی مقالات خوب هم وجود داشت. هیات نظارت بر مطبوعات در این دوره به نشریات اصلاح‌طلب و اصول گرا به یک چشم نگاه می‌کند و این طور نیست که نشریات موسوم به اصول‌گرا در حاشیه امن قرار داشته باشند. لذا هیات به نشریات شبیه 9دی هشدار می‌دهد که از این پس بیشتر مراقب رفتار خود باشند و با آبروی افراد بازی نکنند. رهبر انقلاب هم درباره یک وبلاگ هتاک تعبیر "غلط‌اندرغلط" را به کار بردند.

تعدادی از نمایندگان در این خصوص از وزیر ارشاد سؤال کرده‌اند.
وزارت ارشاد در هیات نظارت بر مطبوعات یک رای از هفت رای را دارد، بنابراین وزیر نمی‌تواند پاسخگو باشد.

برخی چهره​های حامی دولت از جمله آقای حسینیان گفته‌اند کسانی که در فتنه 88 موضع قاطع نگرفته‌اند حق مخالفت با جریان انحرافی را ندارند و تنها کسانی می‌توانند مخالفت کنند که در آنجا موضع قاطع داشتند. نظر شما در این خصوص چیست؟
اولا ارتباط میان این دو موضوع روشن نیست. 

ثانیا منظور از موضع قاطع باید روشن شود که آیا قاطع بودن موضع کافی است یا عادلانه هم باید باشد و چقدر مواضع قاطع یک طرفه و به دور از انصاف و عدالت به نفع فتنه‌گران تمام شد و به نهادهای عالی نظام ضربه زد. 

ثالثا اتفاقا برعکس است، افرادی مانند آقای حسینیان که با حمایت کور و تعصب‌آلود خود از دولت در طول سه سال گذشته، علی‌رغم فریادهای امثال بنده مبنی بر وجود انحرافات فکری در دولت مانند لیبرالیسم فرهنگی و مسئله مکتب ایران و احساس خودکفایی در شناخت اسلام و بی‌نیازی از روحانیت، موجب رشد جریان انحرافی و غرور آقای احمدی نژاد شدند و مسبب وضع امروز هستند، اینها امروز باید شرمنده باشند، ولی می‌بینیم طلبکارند و برای دیگران حکم صادر می کنند.

مسئله سؤال از رئیس جمهور به کجا انجامید؟
سؤال از رئیس جمهور درباره تخلفات قانونی اعم از اقتصادی، فرهنگی و سیاسی همچنان به قوت خود باقی است و دارای 90 امضاء است و امضاکنندگان اصرار دارند که زودتر به جریان افتد. در جلسه‌ای که با برخی روحانیون مجلس داشتیم تصمیم بر این شد که این سؤال ظرف ده روز آینده به هیئت رئیسه مجلس تقدیم شود و بیش از این تاخیر نشود.

نکته مهم درباره سؤال از رئیس جمهور این است که نباید این اقدام را به معنی تضعیف دولت و رئیس جمهور تلقی کرد بلکه فرصتی است که رئیس جمهور می تواند منطق خود را مطرح کند و به عقیده من باعث رفع برخی سوء تفاهمات و تقریب مجلس و دولت خواهد شد، ضمن اینکه اقتدار مجلس را نیز ثابت می کند و مجلس از حالت انفعال خارج می شود و رئیس جمهور نیز در مسیر قانون قرار گیرد و بسیاری از حقایق نیز برای مردم روشن می شود و خود قضاوت خواهند کرد.

بنابراین رسانه ها سؤال از رئیس جمهور را به عنوان یک عامل وفاق و وحدت و پیدا شدن راه حل های مشترک مناسب برای معضلات اقتصادی، فرهنگی و سیاسی معرفی کنند نه عاملی برای تخریب و ضربه زدن و در بن بست قرار دادن دولت. هیچ یک از امضا کنندگان سؤال، آن را از روی حس انتقام گیری امضاء نکرده‌اند بلکه همه برای اصلاح امور و برطرف کردن موانع و تقویت حس همکاری امضا کرده اند و آن را به صلاح کشور و نشانه استحکام نظام و وجود دموکراسی واقعی در ایران می دانند که در هر شرایطی و علی رغم نقشه های دشمن و وجود تحریمها و غیره اختیارات نمایندگان مردم در مجلس طبق قانون اساسی عمل می شود و رئیس جمهور در مجلس حاضر می شود و به سوالات نمایندگان مردم پاسخ می دهد.

بنابراین رسانه‌ها جنجال به پا نکنند و این سؤال را یک امر عادی و طبیعی جلوه دهند تا برکات آن برای مردم و نظام جمهوری اسلامی حاصل شود. به هر حال ما در طرح این سؤال جدی هستیم و حداکثر ظرف ده روز آینده نامه را به هیات رئیسه تقدیم خواهیم کرد.
کد خبر: ۱۲۹۳۴۶
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۰ - ۱۵:۰۶
تعداد نظرات: ۴ نظر
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۴
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۶:۲۹ - ۱۳۹۰/۰۳/۲۷
0
0
بابا مردم همه می دانند که مرحوم ایت الله خاتمی پدر اقای خاتمی چه شخصیتی بود اما نمی دانیم اقای رسائی وحسینیان این حضرات از کجا سر در اوردند ....انها چه کسانی هستند حالا نر سیده ونخیسیده خواهان خلع لباس ایشان می شوند خوب این حرف ها واینگونه شخصیتها نه هویت دارند چرا یک عده بدون اینکه تشخیص بدهند بدنبال یک سری هوچی هستند؟؟؟/ خوب شما ببینید یک حرف نا معقول از اقا زاده شهید مطهری شنیده اید خیر خدا وند رحمت کند شهید مطهری را متوجه هستید بوته یعنی این
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۱:۲۳ - ۱۳۹۰/۰۳/۲۸
0
0
صرفاً «حمایت کور و تعصب‌آلود» بوده یا منافعی هم برایشان داشته، انصافاً اینها تا همین 6-5 سال پیش کجا بودند؟ نامحرمان و نااهلان کیانند؟
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۶:۲۹ - ۱۳۹۰/۰۳/۲۸
0
0
لطفا بگوييد اين آقاي حسينيان و رسايي با چند درصد كل آراي مردم تهران وارد مجلس شده اند؟ به اندازه كوپنشان حرف بزنند.
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۹:۳۷ - ۱۳۹۰/۰۳/۲۸
0
0
اگر امثال آقایان -کاتوزیان ، توکلی ، مطهری ، عیاسپور و... ،هم اگر از خط سبزشان عبور میکردند و کوتاهی نمی کردند اکنون آقای احمدی نژادی هم رئیس جمهور نبودند که بخواهند از خط قرمز عبور کنند یا نکنند (و یا مغرور و منحر..) !!؟
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x