کد خبر: ۱۲۴۱۴۵
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۳۹۰ - ۱۷:۳۳
در جمع خبرنگاران داخلی و خارجی
اصلاح سیستم بانکی امسال آغاز خواهد شد
آفتاب‌‌نیوز :

آفتاب: محمود احمدی‌نژاد عصر امروز در جمع خبرنگاران داخلی و خارجی حاضر شد و برای اولین بار در سال 90 به سوالات رسانه‌ها پاسخ گفت. 

محمود احمدی‌نژاد در این کنفرانس خبری که در سالن شهید بهشتی نهاد ریاست‌جمهوری برگزار شد، با اشارره به تحولات منطقه و گفت‌و گوی تلفنی که شب گذشته با دبیرکل سازمان ملل داشته است گفت: موج عظیم بیداری انسانی در راه است.

وی در آغاز سخنانش تاکید کرد: نوروز عید انسان است؛ عید جهانی است. روز نو شدن، پاک کردن همه کدورت‌ها و خودخواهی‌ها و بدخواهی‌ها و جایگزین کردن گذشت‌ها و فداکاری و بازیابی تراوت و امید و آینده از ویژگی‌های نوروز است.

وی با بیان اینکه نوروز متعلق به آینده است، گفت: آینده‌ای که در آن خبری از ظلم و بی‌عدالتی و کینه‌ورزی و خودخواهی نیست و سرتاسر روابط اجتماعی مالامال از عشق و محبت و دوستی است.

وی گفت: خوشبختانه امروز با تصویب یونسکو نوروز به یک عید جهانی تبدیل شده است و مجدد این عید را به همه جهانیان تبریک می‌گویم و امیدواریم به‌زودی روزی فرا برسد که همه نوروز را جشن بگیرند و نوروز واقعی را پس از ظلم و استکبار به جشن بنشینند.

احمدی‌نژاد سال گذشته را سرشار از موفقیت دانست و گفت: در ادامه سال گذشته سال نود سال جهش‌های بزرگ در بخش‌های مختلف خواهد بود. 
سرمایه‌گذاری‌های گسترده صنعنی، کشاورزی و خدماتی، کارهای بزرگ عمرانی و تاسیسات از برنامه‌های سال 90 است. 

وی با بیان اینکه به طور مشخص ایجاد 2.5 میلیون شغل، افزایش بیش از 40درصدی در صادرات غیرنفتی، گسترش مسکن مهر از برنامه دولت در سال جاری است، گفت: پیگیری برنامه‌های فرهنگی که در سفرهای استانی به تصویب رسیده است از جمله برنامه‌های کاری دولت برای امسال است.

وی افزود: طرح تحول اقتصادی در سال جدید پیگیری خواهد شد. برنامه هدفمند کردن یارانه‌ها با گستردگی هر چه بیشتر ادامه پیدا می‌کند و به قول خدا اصلاح سیستم بانکی امسال آغاز خواهد شد. پیش‌بینی این است که امسال سالی پر از تلاش و کوشش برای آحاد ملت ایران خواهد بود. در عرصه بین‌الملل هم ملت ایران آرمان‌های بلند انسانی، عدالت و رفع ظلم و ستم را با جدیت پیگیری خواهد کرد.

وی با اشاره به مسایل جهانی گفت: همان‌طور که پیش از این بارها تاکید کرده‌ام مشکل اصلی جامعه بشری مشکل مدیریت است. همه فاصله‌ها، تبعیض‌ها، نابسامانی‌ها، جنگ‌ها، تحقیرها، اشغال‌گری‌ها و تضعییع حق‌ها ناشی از مدیریت اشتباه جهان است. بیش از 50 سال یک مدیریت با نگاه مادی و با هدف پر کردن جیب سرمایه‌داران و اقلیت سرمایه‌داران حاکم بر مراکز قدرت و ثروت بر جهان مدیرین می‌کند. دوره برده‌داری و دوره تاریک و سیاه استعمار را همین‌ها بر بشریت تحمیل کردند. خوشبختانه با بیداری ملت‌ها دوره برده‌داری پایان یافت، اما دوره سیاه استعمار جایگزین آن شد. باز هم دوره استعمار پایان رسید ولی باز هم استعمار نو جای آن نشست. در دهه اخیر با بیداری عظیم انسانی، با گرایش گسترده ملت‌ها به عدالت و آزادی و کرامت انسانی دوره زشت استعمار نو نیز به پایان خود نزدیک شد. اما استعمارگران که همان برده‌داران سابق‌اند برای نجات خود، برای نجات سرمایه‌ها و منافع نامشروع خود برای جای جای دنیا طراحی کردند. 

وی افزود: دولت وقت آمریکا با هدف نجات سرمایه‌داران به بهانه ساختگی یازدهم سپتامبر به منطقه حمله کرد و منطقه را به خاک و خون کشید و دو ملت بزرگ را آماج سنگین‌ترین حملات خود قرار داد. انواع کشتار را آنجا به نمایش گذاشتند. فجایعی در عراق و افغانستان اتفاق افتاد که روی همه جنایت‌کاران را سفید کرد.
احمدی‌نژاد گفت: دیری نپایید که چهره رییس‌جمهور سابق آمریکا به عنوان منفورترین چهره عالم معرفی شد. دست‌اندرکاران پشت صحنه نظام سرمایه‌داری تصمیم گرفتند مهره‌های سوخته را از صحنه خارج کنند و مهره‌های جدیدی را با شعارهای جدیدی وارد کنند.

وی با اشاره به شعار اوباما، گفت: در پس این شعار زیبا همان جنایتکاران، همان برد‌داران و استعمارگران پنهان شده‌اند. هدف آن‌ها باز هم نجات رژیم و نظام سرمایه‌داری است. هدف‌شان نجات پایگاه اصلی و مهم سرمایه‌داری در قلب خاورمیانه یعنی رژیم صهیونیسیتی است.

احمدی‌نژاد افزود: خیلی زود معلوم شد که منظورشان از تغییر یعنی تغییر ملت‌ها و انسان‌ها به‌نفع آن‌ها است. خیلی زود معلوم شد که منظورشان از تغییر یعنی تغییر مناسبات ملت‌ها به نفع سرمایه‌داران بی‌فرهنگ است. اما رژیم آمریکا بی‌پرده و عریان و با سلاح و کلام زور به میدان آمد. اما جانشینان او که با شعار تغییر آمدندند در یک دست سلاح و زور را دست گرفتند و در دست دیگر فریبکاری را گرفتند.

احمدی‌نژاد گفت: من اینجا به آنها بگویم که دوره چپاول‌گری پایان رسیده است. دوره تاریخی شما به پایان رسیده است. با این ترفندها نجات نخواهید یافت. اگر رییس‌جمهور قبلی آمریکا نام نیکی از خود برد جانشینان او نیز به نوایی خواهد رسید. من باور دارم اگر او با ننگ صحنه سیاست را ترک کرد جانشین او ننگین‌تر صحنه سیاست را ترک خواهد کرد. چون او هم با زور آمد و هم با فریت.

همه باید بیدار باشند. آن‌ها با تغییر مهره‌ها به دنبال حفظ ساختارها و مبانی و اصول نظام سرمایه‌‌سالاری هستند. یکی با شعار گردن‌کلفتی به میدان آمد ولی دیگری با شعار تغییر ولی هر دو یک هدف را دنبال می‌کنند.
می‌بینید که با خیزش‌های مردمی چه می‌کنند؟! برخوردهای چندگانه نقاب فریب را از چهره‌های آن‌ها برداشته است. آن‌ها آمدند برای یک بار دیگر برده‌داران را از چنگال ملت‌ها در بیاورند. ولی من قاطعانه می‌گویم که این دور، دور آخر است و به طور یقین ملت‌ها پیروز خواهند شد و نظام آن‌ها برچیده خواهد شد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x