کد خبر: ۹۰۳۶۷
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۸۸ - ۰۳:۵۶
تعداد نظرات: ۴۱ نظر
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: جمعی از کارکنان وزارت کشور با انتشارنامه‌ای سرگشاده نسبت به تغییر و دستکاری آرا مردم در ستاد انتخابات کشور هشدار دادند.

در این نامه که رونوشت آن به ریاست مجلس خبرگان رهبری، ریاست مجلس شورای اسلامی، ریاست قوه قضائیه، ریاست کمیته صیانت ار آرا مردم، مسئول بازرسی دفتر مقام معظم رهبری، ریاست سازمان بازرسی کل کشور و کاندیداهای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ارسال شده آمده است:

اینجانبان از کارکنان متعهد، متخصص و ایثارگر وزارت کشور، با سابقه کارشناسی و مدیریتی در برگزاری انتخابات متعدد، بعضا از دوره‌های آیت الله خامنه‌ای، آیت الله هاشمی رفسنجانی و حجت الاسلام و المسلمین خاتمی اعلام می‌نماییم؛ از سلامت انتخابات کنونی به دلایلی که شرح خواهیم داد، احساس خطر می‌کنیم.

اهداف و برنامه ریزی در ستاد انتخابات کشور، به طور آشکار و متقنی به سمت صیانت و سلامت از آراء مردم در انتخابات 22 خرداد 88 پیش نمی‌رود، این موضوع نیز در برگزاری انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی در روز جمعه 24 اسفند 86 به نحوی شاهد آن بوده‌ایم، اما از بیم و هراس آینده شغلی خود دم فرو بستیم، ولیکن دچار عذاب وجدانی شده‌ایم که هنوز ادامه دارد، هم اکنون آن شرایط و فضای ناسالم به وضوح قابل درک، مشاهده و به مراتب بدتر از آن زمان است و این مشکل اساسی را تعدادی از کارشناسان اصیل و باوجدان وزارت کشور در ستاد انتخابات کشور و یا وزارتخانه فعال هستند، بدان اذعان دارند، اما متاسفانه با دلی پرخون جز اطلاع‌رسانی پر بیم و هراس، کاری از دستشان بر نمی‌آید. (هرچند که می‌دانیم پس از انتشار این مطلب آقایان به تکذیب آن خواهند پرداخت) در این جا فضایی امنیتی تیره، تاریک، غیر شفاف، و غیر کارشناسی که هرگز در طول تاریخ برگزاری انتخابات شاهد آن نبوده‌ایم، روح و روان ما را آزرده و خواب را بر ما حرام کرده است.

اینجانبان دوستداران نظام، انقلاب، رهبری و میهن عزیزمان، مصرانه اعلام می‌نماییم، قبل از آن که خدای ناخواسته حادثه‌ای فراگیر را در کشور شاهد باشیم و موقعیت نظام جمهوری اسلامی، وحدت مردم، انسجام و یکپارچگی کشور به خطر افتد که در آن صورت مهار آن مشکل، چه بسا غیر ممکن با شد، به نجات وضع موجود در ستاد انتخابات کشور بشتابند، امیدواریم که مسئولین امر با ابزار قانونی و پیگیری‌های لازم، آراء مردم که در حقیقت سرنوشت آینده کشور است، صیانت و پاسداری به عمل آورند، تا در پیشگاه خداوند متعال و مردم شریف ایران سربلند باشند و این نظام برای چهار سال آینده در عرصه‌های داخلی و خارجی سرافراز و سربلند باشد و از همین جا مصرانه و عاجزانه تاکید می‌کنیم : ناظرانی از کمیته صیانت از آراء مردم به اتفاق نمایندگانی از دفتر بازرسی بیت مقام معظم رهبری و سازمان بازرسی کل کشور را درون " اتاق تجمبع آمار" در ستاد انتخابات کشور که اکنون به فرمان فردی غیر وزارت کشوری به نام «سید حسن میردامادی» است، بفرستید تا با حضور مستمر و آنی، نگهبان آراء مردم باشند " انشاءالله

ما در حالی ایام شهادت فاطمه (س) را سپری می‌کنیم که در ابتدای ورود به بیستمین مراسن سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی ( ره )، شاهد حوادث خونباری در زاهدان هستیم. حوادثی که دل هر مسلمانی را به در آورد عملیات تروریستی، اما به اصطلاح استشهادی برای از بین بردن مسلمانی دیگر، رویدادی که انجام آن در تاریخ این مرز و بوم بی سابقه بوده است. ضمن تسلیت به خانواده‌های داغدار آن حوادث شوم و سپاسگذاری از خداوند برای ختم به خیر عملیات بمب‌گذاری در هواپیمای مسافربری اهواز - تهران، مطالب زیر به استحضار هم میهنان عزیز و مسئولین گرامی رسانده می‌شود:

1. این مطالب تنها بخشی آشکار ار عملکرد مسئولان و مدیران رده بالای مجریان و هیئت نظارت بر انتخابات است که متعهدند در روز 22 خرداد 88 چهار انتخابات هم زمان شامل؛ دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و در برخی از استانها؛ انتخابات میان دوره‌ای مجلس خبرگان، مجلس شورای اسلامی. میان دوره‌ای شوراهای اسلامی شهر و روستا را در عین صحت و سلامتی برگزار کنند.

2. بعد از ریزش شدید آراء یکی از کاندیداها و نا امیدی یارانش و نیز کاهش درصد آرای مشارالیه در نظر سنجی‌های معتبر دولتی دراوایل اردبهشت ماه سال جاری، یکی از آقایان اساتید حوزه و رئیس موسسه آموزشی در قم که اتفاقاً زمانی مباحث فلسفه سیاسی را درنماز جمعه تهران مطرح می‌کردند، در جلسه محرمانه‌ای با تفسیر به رأی سوره بقره آیه 249 خواهان تغییر آرا به نفع کاندیدای اقلیت می‌شود و می‌گوید: «اگر کسی رئیس جمهور شود و ارزش‌های اسلامی که اکنون در لبنان، فلسطین و ونزوئلا و دیگر نقاط جهان منتشر شده آسیب ببیند، رأی دادن به او جایز نیست و حرام است؛ هم خودمان نباید رای بدهیم و هم باید مردم را هوشیار کنیم که رای ندهند، ولا غیر. بر شما مسئولین انتخابات، هر امری واجب است».


3. ایشان ضمن گلایه شدید از برخی نامزدها ادامه داد: «کسانی که اصلاً صلاحیت اخلاقی و قانونی ندارد را بریزید دور» و تاکید می‌کند : «بالاترین وظیفه آن است که آنچه را درحال از دست دادن هستید برگردانید». همانطور که در مطالب بالا به نقل از یکی از مدعوین جلسه به دست آمد ؛ حکم شرعی "تغییر آراء" در انتخابات صادر شده است. در این شرایط سرانجام انتخابات ریاست جمهوری 88 چه خواهد شد؟!


4. اکنون طوفان انتخابات، با یاری میر حسین منزه، کروبی غیرتمند و رضایی شجاع، از این استان به آن آستان، از این شهر به آن شهر، از این روستا به آن روستا و از این ده به آن ده به سرعت برق و باد وزیدن گرفته است. این طوفان دشمن پلیدی‌ها، در حال از بیخ و بن کندن دروغگویی‌ها، نیرنگ‌ها و فریب دادن‌هایی است که چهار سال تمام بی‌وقفه و خستگی‌ناپذیر در جای‌جای این سرزمین پهناور زیبا، شخم زده و پاشیده شد، و با سفرهای پی در پی، دوباره و سه باره، آن پلیدی‌ها و امر به مشتبه شدن‌ها را بارور و آبیاری کردند. الحق، ریشه کن کردن این زشتی‌ها در ایران و پاک کردن چهره کدر ایرانیان در جهان، چه کار سخت و بار امانتی طاقت فرسا است، پس اکنون باید برای یاری و حفاظت آراء در خطر مردم، خروشید و جوشید.


5. بعد از این جلسه مهم بود که آقایان مسؤول، جان تازه‌ای در کالبدشان دمیده شد و سرزنده، بانشاط و بدون دغدغه وجدانی به ترفندها و حیله‌های به اصطلاح شرعی برا ی "تغییر آرا" مردم شریف‌مان متوسل می‌شوند. ابتدا آن مسوول درس خوانده مکتب چرچیل دکترای هوا و فضا، که دیگر خالی از عذاب وجدان شده، دست به‌کار شد و تعداد شعب اخذ آرا را که در روز 24 فروردین 88 اعلام کرده بود : "بیش از 48 هزار عدد است" در روز 23 اردیبهشت ماه به "45 هزار و 758 مورد" تقلیل داد، همچنین تعداد واجدان شرایط در انتخابات ریاست جمهوری را 46 میلیون و 200 هزار نفر اعلام کرد. این آمار در حالی بیان شد که قبلا جداول مرکز آمار ایران حدود 51 میلیون و 300 هزار نفر را واجد شرایط رای دادن دانسته بود.


6. همین آبروریزی باعث شد که آقای دکتر محمد مدد، رییس مرکز آمار ایران تا مرز بازنشستگی پیش رود، مدیری که می‌توانست نام نیکی در تاریخ سیاسی کشور با پافشاری بر حق 5 میلیون رای دهنده از خود برجای گذارد، چنین نکرد و بلافاصله در جریان جلسه شرعی انتخابات قرار گرفت، سپس تهدید و توجیه شد، بنابراین مسئولیت شرعی بیان آمار واقعی از او ساقط و سرانجام در 5 اردیبهشت ماه 88 در همایش استانداران سراسر کشور که در وزارت کشور برگزار شد، گفت « آمار تعداد افراد واجد شرایط رای دادن در انتخابات ریاست جمهوری 46 میلیون 200 هزار نفر است» و این جمله هم چون درفشی بود که این مسئول بی مسؤول، بر روح و روان آزاد مردان ایرانی فرو کرد.

آقای مدد برای حفظ چند صباح پست خود، چه ساده لوحانه ترفند و حیله تیم حرفه‌ای "تغییر آراء" را با این جمله خود رسوا کرد: «این آمار 46 میلیون و 200 هزار نفری پس ازجلسات مشترک مرکز آمار ایران، سازمان ثبت احوال و وزارت کشور مشخص شد».

پس از این جلسه توجیهی، قال 5 میلیون رای دهنده ایرانی را چنین عمروعاصانه از صفحه سیاسی کشور کندند، سپس تشکیل کمیته صیانت از آراء مردم که از سوی یاران و معتمدان نزدیک حضرت امام (ره) و دلسوزان و معتقدان به نظام مقدس جمهوری اسلامی پیشنهاد شده بود را دارای وجهه قانونی ندانستند، فقط در خصوص حضور نمایندگان کاندیداها یا احزاب در شعب آراء، رییس ستاد انتخابات با منت و تهدید گفت: «این موضوع پیش بینی نشده، اما این افراد فقط ناظرند و حق هیچگونه دخالت جز گزارش دادن به هیئت نظارت یا اجرایی ندارند وگرنه از پای صندوق‌های رأی بیرون رانده می‌شوند».

7. ترفند دیگری برای تغییر آراء مردم بنا به متن یکی از صورتجلسات ستاد انتخابات کشور، در این دوره از انتخابات، برای هر صندوق آراء دوعدد مهر تعریف شده است، به علاوه ده درصد اضافه کلان شهرها و صندوق‌های سیار که این موضوع البته امری شبهه انگیز است.


8. یعنی اگر تعداد شعب اخذ رای برای کل کشور 45 هزار و 758 شعبه ( به گفته رییس ستاد انتخابات ) وتعداد مهر آماده برای هر صندوق دو عدد باشد، سر جمع کل مهرها 91 هزار و 516 می‌شود، حال اگر 10 درصد دیگر را که برای کلان شهرهای آماده، شده در نظر یگیریم یکصد هزار و 667 عدد می‌شود، که مهیا کردن این تعداد مهر انتخاباتی امری بی سابقه است. مطلعان انتخابات نیک می‌دانند که قبلا برای هر صندوق رای، تنها یک مهر که آن هم، حکم کیمیا را داشت، موجود بود، اما اکنون چنین نیست.


9. چاپ 12 میلیون تعرفه اضافی قابل تامل است. بنا به رویت صورتجلسه‌ای دیگر، اکنون بیش از 58 میلیون تعرفه برای 46 میلیون و 200 هزار واجد شرایط چاپ رسیده است، در حالی که رییس ستاد انتخابات کشور در گفت و گو با رسانه‌های جمعی در تاریخ 6 خرداد 88 اعلام کرد :« حدود 57 میلیون برگ رای برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری چاپ شده است»، براین اساس، اگر اسناد موجود را ملاک قرار دهیم، در این بخش از نامبرده (مجری و امانتدار انتخابات )برای بیش از یک میلیون تعرفه دورغ گفته شده است. بدین ترتیب برای معادل 38.5 درصد از کل واجدین شرایط تعرفه اضافی چاپ شده است.


10. فرمول " تغییر آراء" آقایان از فرمول مشارکت حداقلی مردم تبعیت می‌کند، اما اگر سطح مشارکت مردم افزایش یابد ان شاءالله چنین است و یا شاهد حضور نمایندگان کاندیداها یا دستگاههای نظارتی هم چون سازمان بازرسی کل کشور در ستاد انتخابات کشور خصوصا "اتاق تجمیع آمار" باشیم، نقشه آنان کارساز نخواهد شد.

دلیل کمتر اعلام کردن شمار واجدین شرایط، پیش بینی پرشور نشدن انتخابات و به طبع شرکت کم مردم درانتخابات بود تا با وارد کردن آراء غیر مردمی، هم میزان مشارکت را بالا برده باشند و هم موقعیت حاکمان فعلی را تثبیت نمایند، در حالی که الحمدالله فضای انتخابات کنونی، حضور پر شور و گسترده مردم را نشان می‌دهد و این نیز از وعده‌های خداوند قادر است که میفرمایند " و مکروا و مکرالله و الله خیرالماکرین".

ورق برخواهد گشت.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۴۱
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۹:۳۵ - ۱۳۸۸/۰۳/۱۸
0
0
خدایا بر ما چه می گذرد ؟!
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۰:۴۲ - ۱۳۸۸/۰۳/۱۸
0
0
زرشك
ناشناس
|
UNITED STATES
|
۱۲:۲۶ - ۱۳۸۸/۰۳/۱۸
0
0
به آقای .....یا ....که نزد آقای خامنه ای ازاعتبار بیشتری قرار دارند بخواهید که به پیش رهبری رفته و این تخلفات را گزارش کنند
الان نجنبید دیگه نمیتونید کاری کنید
زیرا همه چیز دست ... افتاده و برای خودشون آیه هم تفسیر میکنند
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۲۱ - ۱۳۸۸/۰۳/۱۸
0
0
چه دروغ آشکاری
به چه رفتار کثیفی دست می زنید
خدا رسوایتان خواهد کرد
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۲۷ - ۱۳۸۸/۰۳/۱۸
0
0
خدایا خودت کمک کن
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۵۹ - ۱۳۸۸/۰۳/۱۹
0
0
بر سر ما ايرانيان چه آمده است كه ديگر نه به دشمن اعتماديست نه به دوست
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۸:۰۰ - ۱۳۸۸/۰۳/۱۹
0
0
خدايا به تو پناه ميبريم از شر شيطان رانده شده
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۲:۵۳ - ۱۳۸۸/۰۳/۱۹
0
0
گفتن این دروغ ها قباحت داره به خدا ... حیا کنید
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۰۶ - ۱۳۸۸/۰۳/۱۹
0
0
بعد از 22 خرداد چه خواهید گفت؟!! منتظرمی مانیم ان الله مع الصابرین...
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۱۴ - ۱۳۸۸/۰۳/۱۹
0
0
درود بر احمدي نژاد دلاور ياور ملت
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۳۴ - ۱۳۸۸/۰۳/۱۹
0
0
لعنت بر کسانی که به امانت مردم دست میبرند و مانند 4 سال پیش تقلب میکنند
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۰:۰۹ - ۱۳۸۸/۰۳/۲۰
0
0
ملت تصميم گرفته كه دولت فعلي ساقط شود و موسوي دولتي سالم و بدور از ريا كاري و تزوير بنا نمايد و حقوق از دست رفته مردم باز گردانده شود .
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۸:۵۵ - ۱۳۸۸/۰۳/۲۰
0
0
درود برآفتاب و
درود بر موسوی.
.
.مکروا و مکرالله و الله خیرالماکرین
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۰:۲۳ - ۱۳۸۸/۰۳/۲۱
0
0
شما را به خدا حافظ اراي ما باشيد.ما به كدامين اميد راي دهيم؟ خداوند متقلبين را نخواهد امرزيد
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۰:۵۱ - ۱۳۸۸/۰۳/۲۱
0
0
حال همه شما بچه بسیجی های بی اطلاع ( که کاش یکیتون بسیجی واقعی بودید) 23خرداد گرفته میشود ان شاالله
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۱:۱۶ - ۱۳۸۸/۰۳/۲۱
0
0
خدا همیشه در چنین مواردی به کمک بنده اش می اید. ان هنگام که بنده اش تلاش می کند ولی نامردان و بت پرستان می خواهند امیدش را از بین ببرند. خدا با فرزند زهراست. رای بدین و بعد توکل کنین به خدا.
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۱:۲۰ - ۱۳۸۸/۰۳/۲۱
0
0
ملت ایران تصمیم گرفت و دشمن را از این سرزمین بیرون راند و خرمشهر را با دست خالی آزاد کرد، ملت ایران تصمیم گرفت و در اوج حمایتهای محفلها و دخمه گاههای قدرت، خاتمی را آورد و امروز ملت سربلند ایران تصمیم گرفت که این پوشالی را از اریکه قدرت به پایین بکشاند و خواهد کشاند و خدا نیز که همواره با این ملت سرفراز است این بار نیز مکر آنان را به خودشان باز میگرداند. خرمشهر را خدا آزاد کرد و این بار ایران را نیز خدا آزاد میکند. به امید پیروزی ملت شریف ایران بر نادانی و ناآگاهی و دروغ.
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۴:۱۶ - ۱۳۸۸/۰۳/۲۱
0
1
درود بر موسوي .
ناشناس
|
UNITED STATES
|
۱۰:۰۸ - ۱۳۸۸/۰۳/۲۱
0
0
نصر من الله و فتح قریب
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۰:۳۷ - ۱۳۸۸/۰۳/۲۱
0
0
خداوند همواره يار و ياور راستگويان است و آنها را در هر راهي ياري مي رساند . به اميد پيروزي
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۰:۴۱ - ۱۳۸۸/۰۳/۲۱
0
0
شنیده شده است یکی از راه های تغییر ارا این است که در مناطق دور افتاده صورت جلسه صندوق را عوض می کنند و رای به صندوق اضافه می کنند و چون حساسیت در مناطق شهری و اصلی است کسی مناطق دور دست را چک نمی کند
در ضمن شنیده شده است که به افرادی که 100 رای با صد نفر همراه برای صاحب قدرت بتواند تهیه کند دو میلیون تومان پاداش می دهند
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۰:۴۵ - ۱۳۸۸/۰۳/۲۱
0
0
صبور باشید که سحر نزدیک است.
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۱۲ - ۱۳۸۸/۰۳/۲۱
0
0
سلام نترسید که خدا با ماست و کسی که حق مردم را ندهد که همان صداقت است رسوای عالم می شود و انشالا با حضور میلیونی خود در همان دور اول پیروز هستیم راستی بدون نماد پای صندوق ها برویم و همه جا رای دهیم این که میگن مسجد آره یا نه گول نخوریم ....
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۳۷ - ۱۳۸۸/۰۳/۲۱
0
0
خدا لعنت کند خناسانی مثل شما را که شبانه روز علیه اسلام و قرآن و دولت و رهبری سخن پراکنی به کذب می کنید العاقبه للمتقین اگر کارکنان دروغگوی وزارت کشور دستکاری نکنند انتخابات تا به حال سالم بوده و سالم خواهد مان انشاءالله
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۱۹ - ۱۳۸۸/۰۳/۲۱
0
0
اگر واقعا" دلسوز بودند ، باید اسم خودشونرو فاش میکردن !
باید جواب بدهید ، این بی اعتمادی مردم رو ،
اگر قرار بود تخلفی بشود ، در دورههای گذشته شده است !
،
از هر نماینده هم مسئولی بر سر صندوق ها خواهد بود ،
حیا کنید ،

ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۲۷ - ۱۳۸۸/۰۳/۲۱
0
0
آسوده باشید وخودرانبازید فرداپای صندوق های آراءمشت محکمی بردهان خویشاوندسالاران وبی ادبانی که باادبیات خودملت باادب ونجیب ایران راچه درداخل کشوروچه خارج ازکشورمنزوی نموده اندخواهیم زد .انشاءالله
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۴۴ - ۱۳۸۸/۰۳/۲۱
0
0
ایران متعلق به همه ایرانیان است این آقایان فکرمیکنن صاحب مملکت شده اند کاش دیوان عدالت ادارای یک سری هم به شرکت خودروسازی سایپا وشرکتهای گروه بزند متوجه خواهد شد که تمامی پستهای کلیدی این مجموعه بزرگ را یک مافیای زنجیره ای خویشاوندسالاری مطلق حاکم است .
خداوند لعنتشان کند
شرکت رابه یغما برده اند
خدایییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییا خودت به دادمان برس
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۲۵ - ۱۳۸۸/۰۳/۲۱
0
0
آللهم اجعل عاقبه امورنا خیرا
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۲۸ - ۱۳۸۸/۰۳/۲۱
0
0
بناه بر خدا
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۴۲ - ۱۳۸۸/۰۳/۲۱
0
0
واقعا دروغگو و.......... هستين ملت ما به وجود شما متاسف است
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۲:۲۳ - ۱۳۸۸/۰۳/۲۱
0
1
متأسفم ولی از ماست که بر ماست
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۲:۲۸ - ۱۳۸۸/۰۳/۲۱
0
0
آزادي انديشه بي كروبي نمي شه
درود بر كروبي و كرباسچي و تيم شايستشان كه تركيبي از بزرگان معاصر ايران است.
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۲:۱۰ - ۱۳۸۸/۰۳/۲۲
0
0
بالاخره ما نفهميديم خدا با شماست يا با اونها . بابا ول كنيد يقه ي خدا رو مثل بچه ي آدم حرف حساب بزنيد تا ما بي سوادهاهم بفهميم كي به كيه. البته منظورم از بچه ي آدم هابيل و قابيل نيست ها. يه چيزي هم به همتون بگم خدا نه با ظالمه نه با مظلوم . پس مضلوم نمايي نكنيد و حرف حساب بزنيد. البته يه كار ديگه هم ميتونيد بكنيد. اونهم اينه كه بياين ارث باباتونو يواشكي قسمت كنيد و دولت به اصطلاح اعتلافي درست كنيد اينجوري فكر كنم همتون راضي باشيد پس درود بر رضايي جون.
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۲۵ - ۱۳۸۸/۰۳/۲۳
0
0
خدایا-کسانیکه درهرسمت و مقامی به مردم خیانت میکنندکه بارها وبارها شاهدخیانت اشکارشان بوده وهستیم لعن ومنفور هستند منفورتر ورسواتر بگردان-آمین
ناشناس
|
UNITED STATES
|
۱۲:۰۶ - ۱۳۸۸/۰۴/۱۶
0
0
جريان آزاد اخبار سبب قضاوت بهتر مردم از رويدادها ميگردد .
در اين عصر انفجار آطلاعات ،جلوگيری از ريزش هواداران به کمک داده های دروغ تا کی ميتواند ادامه داشته باشد ؟
بدون توجه به امکانات گسترده خبر رسانی در دهکده جهانی ،صدا و سيما مانند کبک سرش را در برف کرده و برگشته به سالهای پايانی رژيم پهلوی .
گردانندگان رسانه های ملّی ايران از نظر IQ براستی ترکانده اند !
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۸:۵۹ - ۱۳۸۸/۰۴/۲۰
0
0
جو سازی جو سازی جو سازی....!!! ممکنه اسم و سمت نویسندگان این نامه رو هم پخش کنید. این جنگ عجیب روانی بود. قدرت تعقل و تقکر مردم رو با همین شایعات مختل کردید.
ومکرو و مکروا الله و الله خیر الماکرین
ناشناس
|
UNITED STATES
|
۲۰:۱۳ - ۱۳۸۸/۰۴/۲۰
0
0
به امید نابودی دروغ ریا تحجر و استبداد
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۹:۰۸ - ۱۳۸۸/۱۰/۲۴
0
0
چرا امضا کنندگان نامه مشخص نیست این از بزرگترین دروغهاست و حالا معلوم میشود که دروغ گفته....
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۵۴ - ۱۳۸۹/۰۳/۲۱
0
0
آفتاب چه جراتی داشته این خبر را منتشر کرده. اما الان ظاهراً مثل سگ میترسید از بیان حقایق! بزدلها!
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۰:۱۶ - ۱۳۹۰/۰۱/۰۷
0
0
خدا لعنت کند کسی را که به نام شرع و دین حکم به تغییر آرا مردم می دهد
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۲:۲۱ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۹
0
0
وزارت کشور فایده نداره،فقط اسمش بزرگه.پدر من کارمند فرمانداریه؛تو این21سال خدمت به دولت نه وامی به ما دادن نه سفری ما را بردن،ما نه خونه داریم نه وضعیت مالی خوبی،هیچ کمکی هم به مانشده ،منم یه دختر18ساله ام ولی سر هیچ کس درد نمیکنه(آخه این آموزش پرورشی ها واین بانکی ها و...تا چقد بخورن؟؟؟ از چهارمحال وبختیاری ام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x