آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: ایرنا نوشت: برخی از خبرگزاری‌های داخلی تحت انقیاد یک جریان خاص سیاسی با حذف خبر استعفای حیدر مصلحی وزیر اطلاعات و قبول آن از سوی رئیس جمهور، بدون استناد به هیچ منبع مشخصی مدعی شدند که مقام معظم رهبری با کناره‌گیری مصلحی مخالفت کرده‌اند.

این درحالی است که تا لحظه مخابره این یادداشت، دفتر مقام معظم رهبری رسما در این باره هیچ اطلاعیه‌ای را منتشر نکرده و حتی در سایت رسمی معظم‌له نیز تا ساعت‌ها پس از انتشار این ادعاها، هیچ خبری دال برمخالفت رهبر فرزانه انقلاب با کناره‌گیری آقای مصلحی از سمت خود در وزارت اطلاعات منتشر نشده است. 

عوامل پشت پرده این ماجرا که مدیریت فضای رسانه‌ای را تحت کنترل خود دارند، به صورت فراگیری در محافل رسانه‌ای شایع کرده‌اند که نظر مخالف مقام معظم رهبری درخصوص کناره‌گیری آقای مصلحی به رئیس‌جمهور ابلاغ شده است و این در حالی است که بر اساس اطلاعات واصله به خبرنگار ما، تا ساعات پایانی یکشنبه شب، رئیس‌جمهور هیچ پیامی که منعکس کننده نظر مقام معظم رهبری در این خصوص باشد، دریافت نکرده بود. 

خبرگزاری‌های فارس، مهر و ایسنا ساعتی پس از انتشار خبرهای مربوط به قبول استعفای مصلحی از سوی رئیس‌جمهوری محترم، اقدام به حذف این خبر کردند و ساعتی بعد بدون آنکه منبع مشخصی را مستند خبر جدید خود قرار دهند، مدعی شدند که مصلحی در پست وزارت اطلاعات باقی خواهد ماند. 

هر چند ابعاد این ماجرا هنوز روشن نیست، اما آشکارا چنین به نظر می‌رسد که سناریوی تازه‌ای برای وانمود‌سازی اختلاف نظر میان رئیس‌جمهور با رهبر فرزانه انقلاب درحال شکل‌گیری است. 

خبرگزاری جمهوری اسلامی بر پایه تعهد خود به مسیر قانونی و تاکید بر ضرورت رسمیت منابع خبری و اجتناب از شبهه افکنی و القائات خلاف واقع، حاضر نشد به تبعیت از خبرگزاری‌های یاد شده، راه و روش غیرقابل توجیهی را در این زمینه پیش بگیرد و از این رو ضمن تاکید بر اهمیت اجتناب از پاک کردن صورت مسأله، آماده است تا در پیروی از رهبر فرزانه انقلاب، هرگونه نظر معظم‌له را که از مجاری رسمی به ایرنا واصل شود، منعکس نماید و اجرای آن را از هر مقام مسئولی مطالبه نماید. 

همچنین براساس شناختی که از رهبر عزیز و مولا و مقتدای خویش داریم، بر این باوریم که ایشان در تعامل با مقامات و دستگاه‌های مختلف، همواره بسیار صریح و شفاف عمل می‌کنند و هیچ ملاحظه‌ای جز دفاع از حقوق مردم و منافع ملی و حراست از ارزش‌های انقلاب اسلامی مدنظر معظم له نیست. 

خبرگزاری جمهوری اسلامی ضمن تاکید بر تبعیت محض از اوامر و دستورات رهبر معظم انقلاب، تلاش خواهد کرد تا عوامل فعال در پشت این ماجرا را شناسایی و آنها را به مردم معرفی کند.
کد خبر: ۱۲۵۲۵۲
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۰ - ۰۸:۲۷
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x