کد خبر: ۸۹۴۵۱
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۸۸ - ۱۵:۳۳
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: در پی صدور بيانيه آيت‌الله محمد يزدی، رئيس‌جامعه مدرسين حوزه علميه قم مبنی بر حمايت اکثريت اعضای اين جامعه از محمود احمدی‌نژاد در انتخابات رياست‌جمهوری، خبرنگار آينده در قم، به فهرست علمای شاخص و برجسته جامعه مدرسين حوزه علميه قم که مخالف اعلام حمايت اين جامعه از دکتر احمدی‌نژاد بوده‌اند، دست يافت.

بنا بر اين گزارش، اکثر اعضای شاخص و چهره‌های برجسته جامعه مدرسين که نام آنها در اين فهرست به چشم می‌خورد، با توجه به توصيه مراجع معظم تقليد از جمله آيات عظام مکارم شيرازی، صافی گلپايگانی و جعفر سبحانی مبنی بر پرهيز جامعه مدرسين از حمايت کانديدای خاص در انتخابات، خواستار سکوت جامعه مدرسين در انتخابات دوره دهم شده بودند.

در ميان اعضای باقيمانده جامعه مدرسين، تنها حضور چهار چهره شاخص اين جامعه شامل آيت‌الله محمد يزدی، آيت‌الله ابوالقاسم خزعلی، آيت‌الله احمد جنتی و آيت‌الله محمدتقی مصباح‌يزدی در فهرست حاميان احمدی‌نژاد به چشم می‌خورد.

لازم به ذکر است برخی از اعضای مسن‌تر جامعه مدرسين مدتهاست در جلسات اين جامعه شرکت نمی‌کنند و از همين رو برای دريافت حمايت برخی از اعضا به منزل يا دفتر آنان در تهران يا قم مراجعه شده که تعدادی حاضر به امضا شده و تعداد ديگری حاضر به امضای برگه حمايت از دکتر احمدی نژاد نشده‌اند.

فهرست اعضای شاخص جامعه که مخالف اعلام حمايت جامعه مدرسين حوزه علميه قم از دکتر احمدی‌نژاد بوده‌اند، عبارت است از:

1-آيت‌الله حسين مظاهری
2-آيت‌الله عبدالله جوادی آملی
3-آيت‌الله ابراهيم امينی
4-آيت‌الله رضا استادی
5-آيت‌الله سيدمحسن خرازی
6-آيت‌الله سيدحسن طاهری خرم‌آبادی
7-آيت‌الله محمد مؤمن
8-آيت‌الله سيدمحمود هاشمی شاهرودی
9-آيت‌الله مرتضی مقتدايی
10-آيت‌الله حسين راستی کاشانی
11-آيت‌الله علی‌اکبر مسعودی خمينی
12-آيت‌الله محمدجواد فاضل لنکرانی
13-آيت‌الله صادق لاريجانی
14-آيت‌الله احمد صابری همدانی
15-آيت‌الله عباس محفوظی
16-آيت‌الله سيدابوالفضل ميرمحمدی
17-آيت‌الله محمدعلی فيض گيلانی
18-حجت‌الاسلام والمسلمين سيدهاشم حسينی بوشهری
19-حجت‌الاسلام و المسلمين سيدمحمد غروی

گفتنی است، در حالی که برخی رسانه‌ها از رای اکثريت اعضای اين جامعه در حمايت از دکتر احمدی‌نژاد خبر داده‌اند، انتشار اسامی اين افراد می‌تواند برای اطلاع و آگاهی مردم و ارادتمندان علما اثر‌بخش باشد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x