متن سانسور نشده سخنان ذوالنور درباره احمدی‌نژاد و مشایی
مشایی می‌گفت 14 خرداد شهید می‌شوم و 15 خرداد امام زمان ظهور می‌کند
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ابعاد جدید و ناپیدایی را از فعالیت‌های پشت‌پرده و تفکرات جریان انحرافی افشاء کرد.

به گزارش مرکز خبر حوزه، حجت الاسلام والمسلمین ذوالنور، عصر روز گذشته در همایش «بصیرت و جهاد علمی» که در مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی قم برگزار شد، با اشاره به جریان انحرافی در دولت، گفت: همۀ بستگان نزدیک رییس جمهور مخالف ارتباط وی با مشایی هستند، حتی مادر ایشان گفت که شما را عاق می‌کنم، اما آقای احمدی‌ن‍ژاد با این وجود بر حفظ جایگاه مشایی تأکید می‌کند.

*آیا غیبت 11 روزه رییس جمهور تمرد از دستور رهبری بود؟
وی، موضوع کناره‌گیری موقت یازده روزه رئیس جمهوری اسلامی ایران را مورد توجه قرار داد و بیان داشت: باید به این موضوع دقت شود که این کناره‌گیری برای تأمل در مسائل پیش‌آمده برای رئیس‌جمهور بود، یا برای تمرد ایشان از دستور مقام معظم رهبری بوده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین ذوالنور با بیان این که خطر جریان انحرافی حتی از خطر اصلاح‌طلبان بیشتر است، اظهار داشت: اصلاح‌طلبان، جریان سکولاری بودند که دین را ناتوان در ادارۀ جامعه می‌دیدند، اما افرادی که در این جریان مفسد اقتصادی و سیاسی داخل هستند، با نقاب دین و اهتمام به مهدویت و ولایت فقیه درصدد انحراف انقلاب می باشند!

جانشین نمایندۀ ولی فقیه در سپاه به اظهارات آیت‌الله مصباح یزدی اشاره کرده و گفت: رهبر معظم انقلاب در توصیف شخصیت ایشان می‌فرماید «ایشان جای شهید مطهری را پر کرده است»، آیت‌الله مصباح یزدی خطر این موضوع را در طول تاریخ بی‌سابقه و همان جریان فراماسونری می‌داند و بیان می‌کند که امیدی به بازگشت این افراد ندارم.

*بیانات رهبری در زمان عدم حضور رییس جمهور
وی، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در یازده روز عدم حضور آقای احمدی‌ن‍ژاد، ادامه داد: ایشان در آن زمان فرمودند که «من تا زنده هستم، نخواهم گذاشت که انحرافی در جریان انقلاب پیش آید»، این موضوع نشان از رویداد مهم پنهانی در کشور دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین ذوالنور، خطر این موضوع را از جریان حجیته و اصلاح‌طلبان بیشتر دانسته و یادآور شد: حجتیه ها، معتقدند که در زمان غیبت هیچ عَلَم حکومتی نمی‌تواند برافراشته شود، ولی این جریان، همۀ انحرافات فرقۀ حجتیه را در خود دارد و از طرفی نیز محکم به کانون قدرت و ثروت چسبیده است.

*با نقاب دین، دین را می‌کوبند!
جانشین نمایندۀ ولی فقیه در سپاه ادامه داد: در دورۀ هشت سالۀ اصلاحات، هیچ چیزی از اسلام ندیدیم؛ چرا که جریان سکولاری و لیبرالی بودند که با اعتقاد به عدم صلاحیت دین در ادارۀ جامعه وارد عرصۀ قدرت شده بودند، اما جریان فعلی با نقاب دین، دین را می‌کوبند و در درون خود اقتصادی، فساد سیاسی، وابستگی به بیگانه و... را دارند.

*احمدی‌نژاد فکر می‌کند مشایی با امام زمان ارتباط دارد!
وی، با اشاره به استفادة ابزاری از موضوع مهدویت، تصریح کرد: جریان انحرافی معتقد است که در آخرالزمان، غیبت کبری به غیبت صغری تبدیل می‌شود و در این نوع از غیبت، افرادی می‌توانند با امام زمان(عج) ارتباط داشته باشند. آقای احمدی‌نژاد فکر می‌کند که مشایی با امام زمان(عج) ارتباط دارد!

*رییس جمهور: «حکم است، باید انجام شود»!
حجت‌الاسلام والمسلمین ذوالنور به سخنان صفار هرندی در یکی از جلسات هیئت دولت پیرامون مصوبه ای اشاره کرد و گفت: آقای صفار هرندی به آقای احمدی‌ن‍ژاد گفت که رهبری با این موضوع مخالف هستند، اما آقای احمدی‌نژاد در جواب می‌گوید که "حکم است، باید انجام شود". آیا از این گفته، غیر این برداشت می‌شود که ایشان فکر می‌کند توسط رابطی با امام زمان(عج) ارتباط دارد؟!

*فکر می‌کنند نیازی به اطاعت از ولایت فقیه نیست!
جانشین نمایندۀ ولی فقیه در سپاه خاطرنشان ساخت: این جریان، با این که به ظاهر معتقد به نیابت ولایت فقیه از امام زمان(عج) است، اما در باطن فکر می‌کند که با وجود امام عصر(عج) دیگر نیازی به اطاعت از ولایت فقیه نیست!

وی، با اشاره به انزجار مقام معظم رهبری از حکومت‌های پادشاهی منطقه، اظهار داشت: دولت جمهوری اسلامی ایران، در اوضاع کنونی جهان عرب، تلاش می‌کند که ارتباط خود را با دولت‌های عربی گسترش دهد! دعوت از عبدالله دوم، پادشاه اردن و علی‌ عبدالله صالح، پادشاه یمن به ایران را چگونه باید توجیه کرد؟!

*علت دعوت از سران اردن و یمن
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه یادآور شد: حتی گفته می‌شود که به خاطر این‌که دولت، وجود دو عبدالله را در رأس حکومت کشورهای عربی را از علائم ظهور می‌داند از سران این دو کشور دعوت به حضور در ایران کرده است!

حجت‌الاسلام والمسلمین ذوالنور ادامه داد: آقای رئیس جمهور در بیاناتی از علی عبدالله صالح تمجید می‌کند که "شما نام سه امام و پیامبر را در نامت داری"!

*بنا بود عبدالله دوم را به سرعین ببرند تا علائم سفیانی را مشاهده کنند!
وی تأکید کرد: حتی این جریان اعتقاد داشت که عبدالله دوم، پادشاه اردن، همان سفیانی در علائم ظهور امام زمان(عج) است، به همین علت می‌خواست که در هنگام مسافرت وی به ایران، او را در آبگرم سرعین حاضر کنند تا علائمی که بر کمر و کتف سفیانی در روایات وارد شده است را بر روی بدن پادشاه ملاحظه نمایند.

جانشین نمایندۀ ولی فقیه در سپاه با اشاره به این جملۀ امام (ره) که «انتظار فرج از نیمۀ خرداد کشم»، تصریح کرد: آقای مشایی، چند روز قبل از مراسم سالروز ارتحال امام(ره)، بیان داشت که اتفاقی در چهارده و پانزده خرداد روی خواهد داد که دهان منتقدین بسته می‌شود. منظور وی این بود که در چهارده خرداد شهید می‌شود و روحش عروج پیدا خواهد کرد و در پانزده خرداد نیز امام زمان(عج) ظهور می‌کند!

*به دنبال ویزای عربستان بودند، تا... !
حجت الاسلام والمسلمین ذوالنور خاطرنشان ساخت: بعد از این اظهارات، برخی از افراد این جریان، سخت به دنبال ویزای عربستان بودند تا در روزی که ادعا می‌شد ظهور امام زمان(عج) است، در مکه کنار آن حضرت باشند!!

وی افزود: اگر گفته می‌شود که احمدی‌ن‍ژاد دچار سحر و جادو شده است، به معنای این نیست که او اختیاری از خود ندارد، بلکه از برخی پیشگویی‌هایی که مشایی به نقل از پیشگویانی انجام می‌داد، به این نتیجه رسید که این آقا رابط اما زمان(عج) است!

*دسته‌بندی مردم توسط احمدی‌نژاد
حجت‌الاسلام والمسلمین ذوالنور، با اشاره به دسته‌بندی مردم توسط آقای احمدی‌نژاد، اذعان کرد: وی اعتقاد دارد که دسته‌ای از مردم، همان 7 میلیون مردم ولایت‌مداری هستند که در انتخابات ریاست‌جمهوری دوره‌های گذشته به حجت‌الاسلام والمسلمین ناطق نوری رأی دادند، حال آن که باید گفت که به اذعان رسانه‌های خارجی، مردم ولایت‌مدار، همان چهل‌میلیونی هستند که در نه دی به خیابان‌ها آمدند.

جانشین نمایندۀ ولی فقیه در سپاه ادامه داد: وی، ضد انقلاب را دستۀ دیگر مردم می‌داند که افراد زیادی در جامعه در این دسته هستند، حال باید گفت که هرچند یک ضدانقلاب در جای خود خطر بزرگی است، ولی در مقابل آحاد جامعه، به حساب نمی‌آیند».

*مشایی: مأمور هدایت گروه خاکستری هستم
وی با اشاره به دستۀ سوم مورد نظر آقای احمدی‌نژاد اضافه کرد: جمعیت خاکستری و بی‌تفاوت در امور سیاسی و دینی دستۀ سوم می‌باشند. آقای مشایی ادعا می‌کند که رئیس جمهور من را مأمور هدایت گروه خاکستری کرده است!

حجت‌الاسلام والمسلمین ذوالنور به دغدغۀ مقام معظم رهبری در خصوص بیداری اسلامی اشاره کرده و بیان داشت: علی‌رغم اهتمام رهبری به این موضوع، آقای رئیس‌جمهور این بیداری را به بیداری مردمی و بیداری ملت‌ها تعبیر می‌کند، همچنین از اصرارهای سه‌سالۀ این دولت این بود که سال جدید و عید نوروز را در کنار سران کشورهای فارسی‌زبان و برخی از سران عربی در کنار تخت جمشید شروع کنند که هر سال با مخالفت دفتر مقام معظم رهبری روبه‌رو شدند و هدف آنها به سرانجام نرسید.

جانشین نمایندۀ ولی فقیه در سپاه در ادامه به دستورالعمل دولت به سازمان حج و زیارت اشاره کرده و اظهار داشت: به این سازمان گفتند که از روزهای سکونت زائرین در عتبات عالیات کم کنید تا روزی هم به بازدید از مدائن و تیسفون بغداد اختصاص یابد!

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ناهنجاری های اجتماعی، گفت: تأکید آقای احمدی‌نژاد برای ورود بانوان به ورزشگاه‌ها و استادیوم‌های ورزشی کشور، بسیار قابل تأمل است.

*فرمانده نیروی انتظامی: احمدی‌نژاد جلوی ما را می‌گیرد!
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه یادآور شد: آقای احمدی‌مقدم، فرمانده نیروی انتظامی به بنده گفت که برای مقابله با بدحجابی در جامعه، شخص آقای احمدی‌نژاد جلوی ما را می‌گیرد و نمی‌گذارد تا با فساد مقابله کنیم!!

حجت‌الاسلام والمسلمین ذوالنور، با اشاره به اظهارات رئیس جمهور در مورد حجاب، مبنی بر این که مشکل ما بیرون آمدن چندتار موی دختران نیست، افزود: این گفته، نشان‌دهندۀ بینش آقای احمدی‌نژاد در موضوعات دینی است!

جانشین نمایندۀ ولی فقیه در سپاه با اشاره به این سؤال که آیا عزل وزیر تنها بر عهدۀ شخص رییس جمهور است، ابراز داشت: در همۀ دنیا عزل و نصب مقام‌های امنیتی بر عهدۀ بالاترین مقام‌ آن کشور است؛ به طوری که از اول انقلاب تاکنون حتی در دوران اصلاحات، عزل و نصب وزیر اطلاعات با هماهنگی ولی فقیه بوده است.

*پشت‌پرده برکناری وزیر اطلاعات
وی، تلاش دولت برای برکناری وزیر اطلاعات را مأمنی برای رشد جریان انحرافی عنوان کرده و گفت: سردسته‌ جریان انحرافی نیاز به حضور 150 نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد، او می‌دانست که یکی از مهم‌ترین موانعش وزارت اطلاعات است؛ از این رو می‌خواست وزیر اطلاعات را کنار گذاشته و شخص رییس جمهور عهده‌دار سرپرستی آن شود، تا بتواند بهره کافی را از این مسئله ببرد.

حجت الاسلام و المسلمین ذوالنور، با اشاره به تصمیم رییس جمهور مبنی بر استعفاء در صورت حضور حجت‌الاسلام والمسلمین مصلحی در وزارت اطلاعات، تأکید کرد: آقای احمدی نژاد فکر می‌کرد که مقام معظم رهبری ناگزیر به پذیرفتن استعفای ایشان یا قبول مشایی به عنوان معاون اول است و احتمال نمی‌داد که رهبری با درایت و مثل کوه، محکم در مقابل این درخواست بایستد.

*چرا رییس جمهور مجدداً برگشت؟
وی تصریح کرد: رییس جمهور در نهایت به خاطر استیضاح نشدن در مجلس، به اجبار تن به برگشت داد؛ زیرا اگر قرار به استیضاح آقای احمدی‌نژاد بود، وی، بالاترین رأی عدم صلاحیت سیاسی در تاریخ را از مجلس شورای اسلامی می‌گرفت.

جانشین نمایندۀ ولی فقیه در سپاه، با بیان این که اگر افرادی که در انتخابات اخیر ریاست‌جمهوری به آقای احمدی‌نژاد رأی دادند، با اطلاع از جریانات کنونی، دوباره حق رأی داشتند، بار دیگر نیز به علت رأی نیاوردن رقیب سیاسی اصلاح‌طلب وی، به او رأی می‌دادند، اظهار کرد: اکنون ما باید با کمترین هزینه، زمان کنونی را سپری کنیم، تا اصل این انقلاب پایدار بماند و به تدریج بصیرت مردم به اقدامات این جریان زیادتر شود.

*گرامی‌داشت یاد شهید چمران
حجت‌الاسلام‌والمسلمین ذوالنور در بخش دیگری از سخنان خود شهید چمران را فردی مهذب معرفی کرد و بیان داست: این شهید والامقام روحش را با امور عرفانی صیقل داده بود و خود را در حرکت متعالی، عرفانی حفظ می‌کرد.

وی افزود: این شهید بزرگوار، تمام ابعاد اخلاقی را در خود جمع کرده بود و در جبهه‌های لبنان و ایران شخصیت الهی خود را به گونه‌ای ساخت که مورد اعتماد امام راحل(ره) قرار گرفت.

حجت‌الاسلام والمسلمین ذوالنور، تکلیف‌مداری را از دیگر خصوصیات اخلاقی شهید چمران عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: ایشان عمر خود را در راه خدا وقف کرده بود و همواره خداوند متعال و وظیفۀ شرعی خود را در کارها مورد توجه قرار می‌داد.

جانشین نمایندۀ ولی فقیه در سپاه با اشاره به فنای انسان‌ها در زندگی مادی، اظهار نمود: همۀ انسان‌ها از این دنیا هجرت خواهند نمود، این شهید والامقام رنگ الهی به کارهای خود می‌داد تا از خدای خود بازخواست نگردد.

وی، شهادت شهید چمران را ثلمه‌ای در روند جنگ بیان کرده و اذعان داشت: بسیاری از رزمندگان این شهید عزیز را فردی مهذب و جنگ‌آزموده می‌دیدند و ایشان را الگوی خود قرار داده بودند.

*دو نظریه ابتدای جنگ
حجت‌الاسلام والمسلمین ذوالنور، به دو نظریۀ ابتدای جنگ اشاره کرده و ادامه داد: در ابتدای جنگ، گروهی نظریۀ بنی‌صدر را قبول داشتند که ما باید زمین بدهیم تا زمان بگیریم؛ یعنی با فرصت‌دهی به دشمن، مواضع دفاعی خود را تقویت کنیم، اما بسیاری از فرماندهان ارشد مانند شهید چمران، استقامت و پایداری در مقابل تهاجم دشمن را عامل موفقیت می‌دانستند.

جانشین نمایندۀ ولی فقیه در سپاه به جانبازی مقام معظم رهبری اشاره کرده و افزود: معظم له تا مرز شهادت پیش رفتند و حتی خود ایشان می‌گویند که مرگ را به چشم دیدم.

وی، نفاق را از دیگر مشکلات شروع جنگ بیان کرد و ادامه داد: ترورهای شخصیت هایی مانند شهید بهشتی، شهیدان باهنر، کلاهدوز، و...، این نکته را اثبات می‌کند که دشمنان و منافقان این ترورها را به صورت هدفمند و برای توقف انقلاب انجام می‌دادند.

حجت‌الاسلام والمسلمین ذوالنور، با اشاره ترفندهای کنونی دشمنان یادآور شد: اکنون، دشمنان انقلاب، با جنگ نرم، عرفان‌های کاذب، شیطان‌پرستی، سوء‌استفاده از فرهنگ مهدویت درصدد انحراف این انقلاب هستند.

*ناهنجاری‌های دانشگاه‌ها
جانشین نمایندۀ ولی فقیه در سپاه همچنین به ناهنجاری‌های دانشگاه‌های کشور مانند جریان شیطان‌پرستی اشاره نموده و تصریح کرد: باید با کارهای بنیادی فرهنگی، بینش دینی دانشجویان را به گونه‌ای بسازیم که در مقابل هجوم عقائد غیراسلامی به انحراف کشیده نشوند.

وی ادامه داد: هر مشکلی که در دانشگاه‌ها داشته باشیم، نباید از نقش تأثیرگذار استادان غافل شویم؛ زیرا آنان می‌توانند در بینش اسلامی دانشجویان نقش بسزایی داشته باشند.

حجت‌الاسلام والمسلمین ذوالنور با اشاره به لزوم تغییر رویکرد اساتید دانشگاه، ابراز داشت: باید در نوع برخورد خود با جوانان و دانشجویان تجدید نظر کنیم؛ زیرا شهادت، تنها به جان دادن در جبهه‌های نبرد نیست، بلکه اگر استادی به خاطر اهتمام به مسائل دینی مورد اتهام قرار بگیرد، مقام شهید را دارد.

جانشین نمایندۀ ولی فقیه در سپاه در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به شایعۀ دخالت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در مسائل سیاسی کشور، تأکید کرد: قانون اساسی، اشاره‌ای به حق دخالت نیروهای مسلح در مسائل سیاسی ندارد. ارتش جمهوری اسلامی ایران، وظیفۀ حراست از مرزهای کشور را برعهده دارد و نیروی انتظامی هم وظیفة ایجاد نظم را عهده‌دار می‌باشد، وزارت اطلاعات نیز عهده‌دار کارهای اطلاعاتی در داخل و خارج کشور است.

*سپاه حافظ انقلاب است
وی، با اشاره به وظایف سپاه یادآور شد: اصل150قانون اساسی صراحت دارد که سپاه، حافظ‌دستاوردهای انقلاب اسلامی است، به همین جهت می‌تواند در مقابله با دشمنان خارجی وارد عمل شود و از مرزهای کشور دفاع کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین ذوالنور به محدودۀ کاری سپاه اشاره کرده و اظهار داشت: حوزۀ اختیارات کاری سپاه از ارتش جمهوری اسلامی ایران جداسازی شده است تا در موقع لزوم با اقتدار و هماهنگ با ارتش وارد عمل شود.

جانشین نمایندۀ ولی فقیه در سپاه با اشاره به تهدیدهای امنیتی و نیمه سخت علیه کشور خاطرنشان ساخت: در حوادثی مانند 18تیر و فتنۀ 88، مسئولت ایجاد نظم به عهدۀ نیروی انتظامی است و اگر این نیرو نتوانست نظم را به کشور برگرداند، باید به قانون اساسی رجوع شود.

وی، به تعامل نیروی انتظامی و سپاه اشاره کرده و گفت: آقای خاتمی در زمان ریاست‌جمهوری خود در شورای امنیت ملی مصوب کرد که سه وضعیت در کشور داریم. در وضعیت سفید، نیروی انتظامی وظیفۀ اینجاد امنیت را دارد، ولی اگر در ایجاد نظم موفق نبود، وضعیت زرد است که کارها به بسیج واگذار می‌شود، اما اگر زمانی وضعیت خاکستری بود، نوبت به ورود سپاه در ایجاد امنیت می باشد و اگر نیاز به حضور سپاه بود، حتی نیروی انتظامی نیز در کنترل علمیاتی سپاه به سر می‌برد.

*سپاه پشتیبان هیچ گروه و فرد خاصی نیست
حجت‌الاسلام والمسلمین ذوالنور با بیان این که سپاه، نهادی مستقل است، ولی حق تحلیل سیاسی را دارد، اذعان داشت: سپاه، گروهی سیاسی نیست و موضع‌گیری حزبی و گروهی ندارد. واکنش سپاه به جریانات اخیر سیاسی در کشور، این قضیه را ثابت می‌کند که پشتیبان هیچ گروه یا فرد خاصی مانند آقای احمدی‌نژاد نیست و تنها به دنبال حفظ منافع ملی و آرمان‌های نظام مقدس اسلامی است.

جانشین نمایندۀ ولی فقیه در سپاه افزود: اگر سپاه احساس کند که جریانی، لبۀ تیز حرکت‌های خود را علیه آرمان‌های انقلاب و ولایت فقیه نشانه گرفته است، بدون هیچ دغدغۀ سیاسی در مقابل هر جریانی حتی شخص رئیس‌جمهور موضع می‌گیرد؛ چرا که تنها حفظ انقلاب برای سپاه اهمیت دارد.

وی، با اشاره به پشتیبانی‌های امام(ره) از سپاه، گفت: در زمان حضور امام(ره) نیز سپاه مواضع بسیاری در مقابل جریانات انحرافی داشت، اما امام(ره) در هیچ موضوعی عملکرد سپاه را زیر سؤال نبرد.

*نیروهای ارزشی را از تصمیم‌گیری‌های نظام خارج نکنیم
حجت‌الاسلام والمسلمین ذوالنور، با اشاره به لزوم اهتمام نیروهای بسیجی در مسایل سیاسی کشور، بیان داشت: نیروهای بسیج، نباید به خاطر این که پروندۀ بسیجی در سپاه دارند از ورود به مسایل سیاسی کشور منع شوند؛ چراکه در غیراینصورت نیروهای ارزشی خود را از تصمیم‌گیری‌های نظام خارج می‌کنیم.

کد خبر: ۱۲۹۵۷۶
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۰ - ۲۳:۱۵
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x