کد خبر: ۱۴۶۹۹۱
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۰ - ۲۰:۳۵
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: سایت شفقنا (همکاری های خبری شیعه) فعالیت آزمایشی خود را از نجف اشرف در روز جمعه پنجم اسفندماه 90 آغاز کرد. 

این رسانه هدف خود را ساماندهی «منبع متمایز و مطمئن و مرجع بزرگ خبری و تحلیلی» برای رسانه های رو به گسترش دینی دانسته است.

شفقنا برنامه این رسانه را «گسترش فرهنگ ناب اسلام و معارف آگاهی بخش اهل بیت (علیهم السلام)، معرفی چهره جامع و اخلاقی دین، ارتباط موثرتر جهان اسلام، گفت و گوی سازنده درون دینی و بین دینی، پوشش فتاوا و دیدگاه های مراجع عظام تقلید، انعکاس اندیشه های روحانیت و فرهیختگان مذهبی، تبیین نیازها و مطالبات مردم، پیگیری رویدادهای کشورهای اسلامی و آخرین تحولات جامعه مسلمانان در نقاط دیگر جهان و نیز پاسداری از میراث معنوی و تاریخی اسلام و دفاع از حقوق دینداران و آزادگان» بدون جانبداری های مرسوم سیاسی و تعلقات حزبی معرفی کرده است.

خوشبختانه به یاری خداوند متعال موج بیداری مسلمانان و رویکرد مثبت به تشیع ناب علوی از شاخصه های سه دهه اخیر منطقه و جهان است. در این حال تهاجمات سازمان یافته در عرصه بین الملل به ارزش ها و مقدسات دینی، اقدامات ارهابیون در تخریب چهره اسلام، تلاش افراطیون و متهتکان در تعمیق شکاف های مذهبی و نیز بدعت آفرینی های خطرناک منحرفان از مهمترین تهدیدات پیش روی مسلمانان بوده که برای لحظه ای نیز متوقف نشده است؛ لذا ضرورت دارد تا رسانه های دینی بیش از پیش با آگاهی بخشی و جامع نگری، آینده حضور افتخار آمیز مسلمانان و مجد و عظمت کشور های اسلامی را تضمین کنند. شفقنا امید دارد با همکاری شخصیت های آگاه و متعهد حوزوی و دانشگاهی و همراهی عموم دینداران، گامی مثبت و اعتدال آفرین در این راستا برداشته و به منبعی مستقل، مطمئن، منصف، جامع و صادق در عرصه اطلاع رسانی دینی تبدیل شود به ویژه آنکه گسترش تکنولوژی ارتباطی فرصتی کم نظیر برای آگاهی بخشی در سطح جهانی فراهم آورده است.

این سایت «چند رسانه ای» و به چهار زبان فارسی، عربی، ترکی و انگلیسی است و هر زبان از سرویس های جهان اسلام، ادیان توحیدی، مرجعیت شیعی، فقه و حقوق و عمومی تشکیل شده است.

زبان عربی از نجف اشرف، زبان فارسی از تهران، زبان ترکی از استانبول و زبان انگلیسی از کشمیر تغذیه شده و مطالب هر زبان متفاوت و متناسب با نیاز مخاطبان است.

این سایت در آدرس www.shafaqna.com قابل دسترسی است.

به گزارش بازتاب، فعالیت رسمی شفقنا با شعار "کونوا احرارا" همزمان با ولادت حضرت امام حسن عسگری (ع) آغاز خواهد شد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x