کد خبر: ۱۴۱۶۷۹
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۰ - ۲۱:۳۸
رئیس کمیسیون ویژه طرح تحول اقتصادی خواستار شد:
ارائه یارانه در قالب تأمین اجتماعی
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: رئیس کمیسیون ویژه طرح تحول اقتصادی با تاکید بر بازنگری بر اجرای طرح هدفمند‌سازی یارانه‌ها، خواستار ارائه یارانه به صورت غیرنقدی و تحت پوشش و در قالب نظام تامین اجتماعی شد. 

غلامرضا مصباحی‌مقدم در همایش ملی اولین روز سالگرد هدفمند سازی یارانه‌ها با بیان این موضوع که این طرح بعد از یکسال موفقیت‌آمیز بوده است اما همچنان دارای نواقص بسیار زیادی است اظهار داشت: برای اجرای فاز دوم هدفمند کردن یارانه‌ها باید حمایت تولید در دستور کار قرار بگیرد و وجوه مدیریت‌شده و یا کمک‌هایی که از صندوق توسعه ملی برای این کار در نظر گرفته شده اجرایی شود.

وی همچنین به پرداخت یارانه‌های نقدی به مردم اشاره کرد و گفت: بهتر است با بازنگری در این قانون سه دهک بالای جامعه که به لحاظ رفاه اجتماعی و همچنین به لحاظ مالی نیازی به دریافت یارانه ندارند از یارانه نقدی حذف شوند که اگر این امر مقدر شود نزدیک به ۲۰ میلیون نفر حذف خواهد شد.

بنابر اظهارات رئیس کمیسیون ویژه طرح تحول اقتصادی مجلس نسبت توزیع بین درآمد ثروتمند و فقیر را حائز اهمیت دانست و گفت: باید یارانه‌ها به صورت غیرنقدی و یا مقداری از آن‌ها تحت پوشش تامین اجتماعی و یا کمک هزینه اجاره خانه و یا برای بیماران خاص هدفمندی شود.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x