بودجه‌ ۱۴۰۱ در تقابل با فقرا تنظیم شده
در جلسه اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری مطرح شد؛

بودجه‌ ۱۴۰۱ در تقابل با فقرا تنظیم شده

علیرضا محجوب گفت: ما دو موضوع مهم را پیگیری می‌کنیم؛ اول، همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و استمرار آن و دوم، پرداخت بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی است.
در بودجه سال ۱۴۰۱ فشار مالیاتی بر دوش مزدبگیران است

هشدار خانه کارگر درباره تصویب بودجه ۱۴۰۱؛ تورم بالاتر از ۵۰ درصد در راه است

معاون دبیرکل خانه کارگر کشور در نشست هیئت اجرایی خانه کارگر خوزستان، با اشاره به مشکلات ساختاری بودجه سال ۱۴۰۱ و طرح حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، گفت: در صورت تصویب این بودجه در سال آینده با تورم بالاتر از ۵۰ درصد مواجه می‌شویم و سفره‌ کارگران و بازنشستگان بیش از این خالی خواهد شد.
تذکر ذوالنوری به دولت رئیسی: حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی تبعات سنگینی به همراه دارد
هیات رئیسه در تعامل با دولت موضوع پیگیری کند

تذکر ذوالنوری به دولت رئیسی: حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی تبعات سنگینی به همراه دارد

نماینده قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی تبعات سنگینی برای مردم به همراه دارد، گفت: باید نظارت را بر توزیع نهاده‌های دامی و کنترل بازار انجام دهیم چرا که تبعات خیلی کمتری نسبت به حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی دارد.
بجای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، بودجه دستگاه‌های آویزان را حذف کنید

بجای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، بودجه دستگاه‌های آویزان را حذف کنید

دولت‌های یازدهم و دوازدهم تا حدودی برای شفاف‌سازی بودجه تلاش کردند، ولی نتوانستند مشکل ردیف دستگاه‌های آویزان و بی‌خاصیت را حل کنند. علت این بود که اولاً زور صاحبان آن دستگاه‌ها بیشتر از دولت بود و ثانیاً سازمان برنامه و بودجه متولی قدرتمندی که بتواند در برابر باج‌خواهان بایستد نداشت.
انتقاد پورابراهیمی از لایحه بودجه سال ۱۴۰۱

انتقاد پورابراهیمی از لایحه بودجه سال ۱۴۰۱

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: علی رغم انتظار مجلس برای اصلاح بودجه شرکت‌های دولتی، گزارشی که اخیرا ارائه شد بیانگر این است که متاسفانه بودجه شرکت‌های دولتی تفاوتی چندانی با بودجه سنوات گذشته نداشته است که البته شاید علت این مسئله به خاطر ضیغ وقت و شرایط ویژه کشور بوده باشد.
کاهش شفافیت لایحه بودجه ۱۴۰۱ نسبت به سال جاری
دود بی‌نظمی دولت به چشم مردم می‌رود

کاهش شفافیت لایحه بودجه ۱۴۰۱ نسبت به سال جاری

رئیس کمیته اصلاح ساختار بودجه مجلس با بیان اینکه بار بی‌نظمی و کسری بودجه دولت در نهایت بر دوش مردم است، گفت: شفافیت در لایحه بودجه سال جاری به نسبت سال گذشته کاهش داشته و باید با تغییراتی که در مجلس اعمال خواهد شد این مسئله ارتقاء پیدا کند. وقتی شما بودجه را نفتی می‌کنید مجبور خواهید بود که قیمت دلار را نیز تعیین کنید و این مسئله در عمل مُهر تاییدی بر قیمت ۲۳ هزار تومانی ارز است.
رانده‌شدگان از بودجه
ارزیابی از اعتبار بخش‌هایی که در بودجه سال آینده حذف یا کاهش چشمگیری داشته است

رانده‌شدگان از بودجه

برآورد‌ها حکایت از کاهش ردیف‌های بودجه سال آینده به ۵۰ ردیف دارد. به گفته دبیر ستاد بودجه کل کشور: «بیش از هزار ردیف بودجه‌ای در سال آینده متمرکزشده که در ۵۰ ردیف تنظیم‌شده.» اگرچه به نظر می‌رسد دولت در تلاش است تا با به حداقل رساندن هزینه‌های غیرضروری کشور، از پس بار تورمی کسری بودجه برآید، اما نگاه تحلیلگران طور دیگری است.
۷