کد خبر: ۴۸۵۵۵۲
تاریخ انتشار : ۰۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۹
مردم قبل از آنکه نسبت به خرید زمینی که وضعیتش برایشان ابهام دارد حتما با ادارات کل راه و شهرسازی استان بخش سازمان زمین‌شهری و املاک مشورت کرده و استعلام کنند تا مطمئن شوند زمین متعلق به دولت نباشد.
آفتاب‌‌نیوز :
به گزارش ایسنا، مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت خواهش ما این است که مردم قبل از آنکه نسبت به خرید زمینی که برایشان ابهام دارد حتما با ادارات کل راه و شهرسازی استان بخش سازمان زمین‌ شهری و املاک مشورت کرده و استعلام کنند تا مطمئن شوند زمین متعلق به دولت نباشد.

حمیدرضا عظیمیان افزود: مردم از خریداری زمین‌هایی که سند آنها شبهه‌ناک است جدا خودداری کنند.

وی همچنین در خصوص تامین زمین برای اجرای مسکن اجتماعی، گفت: اجرای مسکن‌اجتماعی، دغدغه مسئولان نظام و مردم است که اقشار کمتر برخوردار و ضعیف موردتوجه قرار بگیرند. در این زمینه، همکاری خوبی با بنیاد مسکن انقلاب‌اسلامی داریم که امیدواریم امسال بتوانیم، زمین‌های مورد نیاز برای اجرای طرح مسکن‌اجتماعی را به قیمت ناچیز تمام‌شده و نه قیمت روز، تامین کنیم. این کار سبب می‌شود تا خانواده‌های دومعلول بیشتری صاحب‌خانه شوند.

عظیمیان ادامه داد: در تلاش هستیم تا با همکاری بنیاد مستعضفعان و بهزیستی تعهدات خود را اجرا کنیم. امیدواریم تا جاییکه امکانپذیر است پرونده مسکن مهر را که بالای ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند و فاقد مشکلات حقوقی هستند تا پایان سال جاری بسته شود. هرچند که معضلات و مشکلات مسکن مهر گریبانگیر دستگاه‌ها هست.

آغاز همکاری سازمان ملی زمین و مسکن در بافت‌های ناکارآمد

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن خبر داد: به منظور محقق شدن یکی از چهار اولویت دستور رئیس جمهوری و وزیر راه و شهرسازی بمنی بر ساماندهی مناطق مسکونی در بافت‌های ناکارآمد شهری، سازمان ملی زمین و مسکن اعلام آمادگی می‌کند تا با همکاری سایر بخش‌های وزارتخانه به محقق شدن سیاست های وزارت راه و شهرسازی در بافت‌های ناکارآمد شهری که صاحب تمامی امکانات روبنایی و زیربنایی هستند ورود جدی کند تا از این طریق، چهره شهرهای کشور به وضعیت قابل‌قبول و مطلوبی برسد.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن ادامه داد: در همین رابطه نیز با دوستان در حال مذاکره هستیم و پیشنهاداتی نیز به وزارتخانه اعلام کرده‌ایم که در قالب برنامه تامین مسکن به وظایف خود اضافه کنیم. سازمان پیشنهاد کرده است که بافت‌های فرسوده و ناکارآمد بر اساس مطالعه و طراحی سازمان نوسازی و بهسازی باشد و اجرا نیز از سازمان باشد. اجرا به این صورت باشد که بخش‌هایی را به صورت مشخص تعریف کنیم و جزو وظایف کار خود قرار دهیم و به این ترتیب وارد این بافت‌ها شویم.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: بر اساس طرح‌های مطالعه‌شده، تخریب و نوسازی ساختمان‌های غیرقابل سکونت که مطالعات آن توسط سازمان نوسازی و بهسازی انجام شده است از محل منابع سازمان ملی زمین و مسکن، انجام می‌شود و سود حاصل نیز در همان بخش‌ها مجددا هزینه خواهد شد. بدین‌معنا، سازمان، سرمایه اولی را در ۳۰ نقطه کشور هزینه می‌کند و پس از گذشت ۲ تا ۳ سال زمانیکه گردش، انجام و سودی حاصل شد بار دیگر سود حاصل در پیرامون همان بافت، مجددا سرمایه‌گذاری خواهد شد.

وی مدت زمان سوددهی طرح فوق را ۲ تا ۵ سال عنوان کرد و گفت: آمادگی لازم برای سازمان ملی زمین‌ومسکن وجود دارد که به تدریج با کمک وزارتخانه (راه و شهرسازی) وارد بافت فرسوده شود. امیدواریم این برنامه اجرایی نیز شود که به زودی اعلام‌عمومی خواهد شد. در سه ماه آینده می‌توانیم اینکار را شروع کنیم.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین