اخبار روز ایران و جهان | آفتاب نیوز

بررسی مصوبه جنجالی مولدسازی اموال دولت در گفت‌وگوی آفتاب‌نیوز با نمایندگان مجلس؛

ارزش تخمینی اموال مصوبه مولدسازی؛ حدود ۱۸ هزار هزار میلیارد| این اموال به چه کسانی واگذار خواهد؟

ارزش تخمینی اموال مصوبه مولدسازی؛ حدود ۱۸ هزار هزار میلیارد| این اموال به چه کسانی واگذار خواهد؟
کل بودجه عمرانی کشور ۳۰۰ هزار میلیارد تومان است، این احتمال وجود دارد که در نهایت ۱۵۰ هزار میلیارد تومان آن محقق شود. باید مولدسازی اتفاق بیافتد تا بتوان بودجه لازم برای پیشبرد طرح‌های عمرانی مختلف کشور را تامین کرد. البته این اموال همچنان در حال ارزیابی است، اما گفته شد که عدد تخمینی اموال راکد قابل مولدسازی چیزی قریب ۱۸ هزار هزار میلیارد است. البته این تنها یک تخمین است و ممکن است عدد نهایی کمتر یا بیشتر از این رقم باشد.
از کاترین شکدم تا علیرضا اکبری

جاسوس‌های ضدبرجامی چند نفرند؟

جاسوس‌های ضدبرجامی چند نفرند؟
بدیهی است که فراهم کردن زمینه تحریم‌های بیشتر علیه ایران از طریق پر و بال دادن به گروه‌ها و اشخاص افراطی در داخل گزینه‌ای است که به احتمال زیاد بر روی میز کشور‌های متخاصم با جمهوری اسلامی قرار دارد. پرسش این است که آیا اکبری تنها بود یا چهره‌های  ضدبرجامی دیگری نیز در داخل برای تضعیف هرچه بیشتر کشور همان مواضع او را با خط گرفتن از سرویس‌های اطلاعاتی خارجی دنبال می‌کنند؟
عبدالحسین خسروپناه، فیلسوفی با ۵۶ کتاب در ۵۶ سالگی؛

اتصال معنوی به امام زمان حین جنگ، تجربه معنوی زندگی پس از مرگ

فیلسوفی تک‌تیرانداز، ضدموسیقی و سینما؛ مردی که با تیروکمان به زنان بی‌حجاب شلیک می‌کرد، دبیر شعاف شد
وی با صدور بیانیه‌ای ضمن انتقاد از افرادی که خواستار توقف اعدام افراد درگیر در حوادث اخیر هستند، می‌نویسد: این افراد باید به ﺗﻨﺎﺳﺐ ﺟﺮﻣﺸﺎﻥ ﻭ ﺑﺪﻭﻥ ﺗﺮﺣّﻢ، کشته ﻳﺎ ﺑﻪ ﺻُﻠّﺎﺑﻪ کشیده شوند ﻳﺎ ﭼﻬﺎﺭ ﺍﻧﮕﺸﺖ ﺩﺳﺖ ﺭﺍﺳﺖ ﻭ ﭼﻬﺎ‌ﺭ‌ ﺍﻧﮕﺸﺖ ﭘﺎی ﭼﭙﺸﺎﻥ ﺭﺍ ﻗﻄﻊ ﻛنند ﻳﺎ ﺍﺯ ﺷﻬﺮﺷﺎﻥ ﺗﺒﻌﻴﺪﺷﺎﻥ ﻛﻨﻨﺪ. ﺗﺎﺯه، ﺍﻳﻦ‌ﻫﺎ ﺭﺳﻮﺍیی ﺁﻥ‌ﻫﺎ ﺩﺭ ﺩﻧﻴﺎﺳﺖ ﻭ ﺩﺭ ﺁﺧﺮﺕ ﻫﻢ ﻋﺬﺍﺑی ﺑی‌ﺍﻧﺪﺍﺯه ﻧﺼﻴﺒﺸﺎﻥ میﺷﻮﺩ. وی همچنین در یک مصاحبه اظهار کرد که قبل از انقلاب از پنجره با تیر و کمان به پای زنان بد حجاب شلیک کرده و بعد‌ها روی سر آن‌ها آب می‌ریخته است.
ناکارآمد‌ترین دولت و مجلس پس از انقلاب، مجلس و دولت فعلی است

منتجب‌نیا: در ناراضی‌تراشی رکورد زده‌ایم| دوره فرمانده و فرمانبر سپری شده؛ باید به مردم بازگشت

منتجب‌نیا: در ناراضی‌تراشی رکورد زده‌ایم| دوره فرمانده و فرمانبر سپری شده؛ باید به مردم بازگشت
آنچه در چند وقت اخیر اتفاق افتاد حاصل ده‌ها سال عملکرد برخی مسئولان است/ ناکارآمد‌ترین دولت و مجلس پس از انقلاب، مجلس و دولت فعلی است/ عمق و عرض نارضایتی مردم در هیچ برهه‌ای مانند اکنون نبوده است/ دوره ارباب و رعیتی، دوره فرمانده و فرمانبر سپری شده است/ ما در ناراضی‌تراشی رکورد زده‌ایم/ ۶_۹۵ درصد نارضایتی‌ها به خود مسئولان باز می‌گردد/ حتی صداوسیما که هیچ ارتباطی با مردم ندارد و صرفاً نماینده و صدای حکومت است نیز معترف است که مردم ناراضی هستند/ این تصور اشتباه است که، چون توانستیم در جامعه سکوت برقرار کردیم، قضیه تمام شده است/ برقراری سکوت قبرستانی و امنیتی در جامعه به معنای برقراری آرامش و اقناع عمومی نیست/ برخی از تئوریسن‌های جناح حاکم که مرحوم شده اند یا آن‌ها که زنده هستند، بار‌ها گفته اند که مردم هیچ کاره هستند و غلط می‌کنند که اعتراض کنند/ وقتی مردم می‌بینند که قبل از آنکه آن‌ها انتخاب کنند از قبل گروهی برای آن‌ها انتخاب کرده اند، دیگر پای صندوق رای حاضر نخواهند.

تصاویر| مراسم سومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی در کرمان

تصاویر| مراسم سومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی در کرمان
مراسم سومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی در گلزار شهدای کرمان برگزار شد.
مشکلات معیشتی در حال حاضر امان مردم را بریده است

با این اعتراضات و دولت ناکارآمد و مجلس بی‌اثر، چرا نباید انتخابات زودرس، یک گزینه روی میز باشد؟

با این اعتراضات و دولت ناکارآمد و مجلس بی‌اثر، چرا نباید انتخابات زودرس، یک گزینه روی میز باشد؟
با این نوع چینش مجالس نمی‌توان ادعا کرد که قوه مقننه صدای تمام ملت ایران است. مجلسی می‌تواند مدعی باشد که خانه ملت است که مانند مجلس اول باشد. در مجلس دوره اول در ابتدای انقلاب، یک مجلس بدون نظارت استصوابی شکل گرفت که در آن همه گروه‌های قومی، مذهبی و جریاناتی که در شکل گیری انقلاب نقش داشتند، حضور یافتند و دارای نماینده بودند. شاید بتوان گفت که یکی از مهمترین مکانیزم‌های برون رفت از بحران برگشتن به همان مجلس اول است. افراطیونی که بر طبل حذف حداکثری کوبیدند خیابان را به انتخاب ناگزیر بخشی از جریان‌های جامعه تبدیل کردند./ این مسئله حیاتی است که حاکمیت یک کمیته فراگیر با هدف آسیب‌شناسی اعتراضات اخیر تشکیل دهد. شناسایی و پاسخ به مطالبات معترضان باید بخشی از اهداف چنین کمیته‌ای باشد.
بعد از رکورد تاریخی قمیت دلار، صالح‌آبادی برکنار و فرزین رئیس بانک مرکزی شد

مردی از جنس دولت رئیسی؛ "فرزین" درد است یا درمان؟

مردی از جنس دولت رئیسی؛
محمدرضا فرزین در دولت احمدی‌نژاد همزمان چندین شغل مهم از جمله در ستاد هدفمندی یارانه‌ها و معاونت وزارت اقتصاد را عهده‌دار بود و یکی از متهمین اصلی هرزرفت بیش از ۷۰۰ میلیارد دلار درآمد نفتی ۸ ساله در آن دوره است. پولی که اگر به صورت صحیح و به دور از تراکنش‌های مالی مبهم، هزینه می‌شد، می‌توانست به فونداسیون پس انداز ملی قابل اتکا بدل شود. به نظر می‌رسد که رئیس جدید آن ساختمان شیشه‌ای بلند، از جنس دولت رئیسی است، آکنده از شعار و وعده و حرف‌های های عجیب.
عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه در گفت‌وگو با آفتاب‌نیوز؛

برای تشکیل لویه جرگه ایرانی باید عفو عمومی اعلام شود| کجای دنیا از اعدام خوشحال می شوند؟

اگر ما واقعاً دنبال حل مشکلات مملکت هستیم باید این اعتراضات با تدبر حل و فصل شود، کجای دنیا اعدام و کشتن راهگشا و حلال مشکل بوده است، دولت اگر به دنبال تغییرات بنیادین و راهگشا است باید زندانیان سیاسی را آزاد کند. از آن ور هم اگر برخی بیایند و بسیجی‌ها را به قتل برسانند، باید توجه کنند که به هر حال خشونت، خشونت بیشتر می‌آفریند. نکته دردناک دیگر این تبریک اعدام‌ها از سوی برخی ائمه جمعه و نمایندگان است، تبریک اعدام نمک به زخم مردم پاشیدن است، کجای دنیا از اعدام ابراز خوشحالی می‌کنند. سران کشور باید یک بار دیگر از خود بپرسند ما در سال ۵۷ اصلاً برای چه انقلاب کردیم. چرا درک این موضوع برای برخی اینقدر سخت است که بفهمند مردم واقعاً در تنگنا قرار گرفته‌اند. شرایط اقتصادی و فقر دامنگیر فعلی از تحمل بسیاری از افراد جامعه خارج شده است.
در گفتگوی آفتاب‌نیوز با حقوقدانان مطرح شد:

محارب کسی است که علیه مردم اقدام و دیگران را فاسد می‌کند

محارب کسی است که علیه مردم اقدام و دیگران را فاسد می‌کند
طبق ماده ۲۷۹ قانون مجازات اسلامی، محارب به شخصی گفته می‌شود که علیه مردم سلاح کشیده است. یعنی به قصد جان و مال و ناموس مردم و ارعاب آن‌ها موجب ناامنی شود. در اینجا بحث مردم بسیار مهم است، آیت‌الله شاهرودی در نوشته‌ای در پاسخ به مباحث مطروحه از سوی آیت‌الله مومن، تاکید داشتند که محارب به شخصی گفته می‌شود که با ترساندن مردم به قتل و جرح آن‌ها می‌پردازند و اموال مردم را غارت می‌کند و کسانی که علیه حکومت تلاش می‌کنند به عنوان مصداق محارب شناخته نمی‌شوند.
بررسی نظریه حکرانی نو قالیباف در گفتگوی آفتاب نیوز با احمد مازنی:

کمیته حقیقت یاب وزارت کشور به شوخی شبیه است| قالیباف از خانواده‌های آسیب دیده دعوت کند به مجلس بروند

حجت الاسلام احمد مازنی در پاسخ به سوالی در خصوص سخنان وزیر کشور در مورد شکل‌گیری کمیته حقیقت یاب، اظهار کرد: این کمیته با این کیفیتی که در رسانه‌ها مطرح شده است، به شوخی بیشتر شبیه است، چون اگر قرار بود فقط خود دستگاه‌های دولتی مانند وزارت کشور کمیته حقیقت‌یاب تشکیل دهند که در حال حاضر نیز چنین کمیته‌های در عمل وجود دارد، مثلاً مجلس می‌توانست از طریق کمیته تحقیق و تفحص مسائل را بررسی کند یا مقام قضایی می‌توانست از لحاظ ترک فعل دستگاه‌ها یا اجرا نشدن قانون، عملکرد دستگاه‌ها و مسئولین مختلف را مورد بررسی قرار دهد، اما یک کمیته حقیقت‌یاب وقتی می‌تواند مردم را اقناع کند و نتایج آن برای عموم پذیرفتنی باشد که شامل چهره‌های سیاسی مختلف، مردم، معترضین و خانواده‌های آسیب دیده اعتراضات اخیر نیز باشد.
آفتاب‌نیوز بررسی کرد

آیا تعداد طلاب ۴۰۰ درصد کاهش یافته است؟

آیا تعداد طلاب ۴۰۰ درصد کاهش یافته است؟
آمار شفافی در دست نیست که معلوم نمایید، آیا همه این تعداد حوزه از بودجه عمومی سهم می‌برند و مقدار این سهمیه چقدر است. با توجه به اینکه طبق گفته‌های رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه، حدود ۸۰۰ امام جمعه در شهر‌ها و قصبات کشور فعالیت دارند. می‌توان اینگونه نتیجه گرفت که تقریباً به ازای هر دو شهر دارای امام جمعه یک حوزه علمیه برداران نیز تاسیس شده است.
استیضاح مشقی فاطمی امین و پشت بازو نشان دادن مجلس نحیف و لاغر

لابی و فشار بی‌سابقه دولت رئیسی به مجلس برای پس گرفتن طرح استیضاح فاطمی امین؛ نمایندگان چه می‌گویند؟

لابی و فشار بی‌سابقه دولت رئیسی به مجلس برای پس گرفتن طرح استیضاح فاطمی امین؛ نمایندگان چه می‌گویند؟
برخی کارشناسان معتقدند که با توجه با توجه به ناآرامی‌های اخیر در کشور، حاکمیت جابجایی در کابینه را چندان به صلاح نمی‌داند. برخی نیز بر این باور هستند که با توجه به حمایت تمام قد هسته سخت نظام از دولت و تمایل رئیسی برای نگاه داشتن فاطمی امین، مجلس نحیف انقلابی ضعیف‌تر از آن است که توانایی استیضاح او در این مرحله را داشته باشد و برخی نمایندگان تنها برای امتیازگیری از وزارت صمت، استیضاحی به اصلاح مشقی را مطرح کرده‌اند. هر چند در عالم سیاست در ایران، همه چیز ممکن است در دقیقه ۹۰ تغییر کند.
وضعیت عمومی شش مجروح دیگر مساعد و رو به بهبود است

آتش‌سوزی زندان اوین| ۴ نفر دیگر فوت شدند

آتش‌سوزی زندان اوین| ۴ نفر دیگر فوت شدند
قوه قضائیه اعلاخ کرد: ۴ نفر از زندانیان زندان اوین که در پی درگیری بین زندانیان و آتش سوزی روز شنبه، آسیب دیده بودند و حالشان وخیم بود، عصر گذشته علیرغم رسیدگی‌های پزشکی در گذشتند.
در حاشیه برخی اظهارات مسئولان درباره اعتراضات اخیر

مسئولان بیش از ۵۹ میلیارد سطل زباله به مردم بدهکارند

برخی، سکوت طرفداران وضع موجود در برابر زیان‌های سنگین بی‌کفایتی‌های سیاسی به کشور و آشفتگی آن‌ها در برابر خسارت وارده به سطل‌های زباله را در کنار هم قرار دادند. مجموع این اعداد بدون احتساب زیان ناشی از چاپ پول و خلق نقدینگی و با در نظر گرفتن اتقان و احتیاط بالغ بر ۵۹۴۴۴۸۰۵۱۲۰ سطل زباله شهری است

ارسال نامه به همتایان اروپایی درباره وصل اینترنت در ایران در آینده نزدیک

ارسال نامه به همتایان اروپایی درباره وصل اینترنت در ایران در آینده نزدیک
رییس ستاد برگزاری ۱۳ آبان گفت: امسال باید تلاش کنیم ۱۳ آبان ۱۴۰۱ ماندگارترین ۱۳ آبانی باشد که در سال‌های اخیر برگزار شده است و با رویکرد انقلابی به این مساله نگاه کنیم.
یک شب پرالتهاب در دانشگاه شریف ایران

تجمع دانشجویان؛ در دانشگاه شریف چه گذشت؟

دانشگاه صنعتی شریف عصر روز یکشنبه صحنه برگزاری تجمع برخی دانشجویان این دانشگاه در واکنش به حوادث اخیر در کشور بود.فضای اطراف دانشگاه نیز با حضور گسترده ماموران امنیتی شده بود. برخی خانواده ها نیز تحت تاثیر اخبار شبکه های اجتماعی، مقابل این دانشگاه تجمع کرده بودند. دانشگاه صنعتی شریف نیز در تهران اعلام کرد: «به اطلاع می‌رساند کلیه کلاس‌های درس دانشگاه صنعتی شریف از روز دوشنبه مورخ ۱۱ مهر ۱۴۰۱ تا اطلاع ثانوی به‌صورت مجازی برگزار می‌شود.»
مهاجرت انقلابیون؛ از فرزندان خزعلی و مرتضوی تا خجسته‌مهر و زاهدی‌وفا

شاهزاده‌های نارنجی؛ از تولد نوه زاکانی در سوئیس تا اقامت فرزندان خزعلی و زاهدی‌وفا در غرب!

شاهزاده‌های نارنجی؛ از تولد نوه زاکانی در سوئیس تا اقامت فرزندان خزعلی و زاهدی‌وفا در غرب!
برخی فعالان سیاسی با الگو‌برداری از عنوان فرزندان اعضای حزب کمونیست چین که شاهزاده‌های سرخ خوانده می‌شوند، آقازاده‌های دولت رئیسی را شاهزاده‌های نارنجی خطاب می‌کنند. تولد نوه علیرضا زاکانی، شهردار تهران در زروریخ سوئیس و مهاجرات فرزند انسیه خزعلی، معاون رئیس جمهور و یک معاون وزیر به کانادا، از جمله موضوعات پربازتاب در فضای مجازی و در میان افکار عمومی بود. مهاجرتی که معاون رئیس جمهور آن را «سفری با اهداف دانش بنیان» خواند.
چرا گاز ایران در معادلات برجامی محلی از اعراب ندارد

لاف‌زنی اصولگرایان در مورد زمستان سخت اروپا و نادیده گرفتن بحران گازی ایران

لاف‌زنی اصولگرایان در مورد زمستان سخت اروپا و نادیده گرفتن بحران گازی ایران
با این همه به نظر می‌رسد علی‌رغم آنکه ایران برعکس اروپا، یکی از بزرگ‌ترین دارندگان ذخایر گازی در جهان است، این زمستان کشور ما است که پرچالش خواهد بود. وزیر نفت در سال گذشته اعلام کرد که ایران روزانه با ۲۰۰ میلیون متر مکعب کمبود گاز طبیعی رو به رو است. در زمستان ۱۴۰۰ و بهار و تابستان سال جاری نیز، وزارت نفت و نیرو برای جبران کمبود گاز طبیعی و برق، به نیروگاه‌ها مازوت تحویل دادند که آثار زیست محیطی بسیار ویرانگری بر جای می‌گذارد. اخیراً نیز بار دیگر وزیر نفت در گفتگو با صداوسیما ظاهراً برای آماده کردن، افکار عمومی، نسبت به کمبود گاز طبیعی در زمستان آینده و احتمال قطعی برق و گاز طبیعی هشدار داد.
نظر دفتر آیت‌الله مکارم و بیات زنجانی در مورد کمک شرکت‌های سهامی به زائرین اربعین

واکاوی سوءاستفاده برخی مدیران فرصت‌‌طلب از راهپیمایی اربعین

واکاوی سوءاستفاده برخی مدیران فرصت‌‌طلب از راهپیمایی اربعین
آیت‌الله اسدالله بیات زنجانی از مراجع تقلید شیعه، شرعی‌بودن اختصاص دلار دولتی به امر حج و زیارت را زیر سوال برده است، وی در پاسخ به یکی از سوالات شرعی گفته‌ است؛ «حج برای کسانی است که دارای استطاعت مالی و بدنی باشند، بنابراین اگر کسی مستطیع نیست حج برای او واجب نخواهد بود، دولت نیز مکلف نیست زمینه استطاعت فوق را فراهم کند».
کره شمالی یکی از بسته‌ترین کشور‌ها و همواره جزء ۱۰ حکومت بسیار فاسد جهان است

کمپین اصولگرایان در تمجید از زندگی در کره‌شمالی؛ «هسته‌ای» با کره شمالی چه کرد؟

کمپین اصولگرایان در تمجید از زندگی در کره‌شمالی؛ «هسته‌ای» با کره شمالی چه کرد؟
پروژه بورگن اعلام کرد که، ۶۰ درصد از مردم کره شمالی در فقر (غذایی) زندگی می‌کنند. برخی فعالان فراری کره شمالی این گزارش را بیش از حد خوشبینانه ارزیابی کرده‌اند. به گفته Asia society؛ کره‌شمالی بدون کمک‌های غذایی خارجی قادر به ادامه حیات نیست، آمریکا، برنامه غذایی سازمان ملل، ژاپن و کره جنوبی از جمله اهداکنندگان غذا به این کشور هستند. هرگونه مخالفت با برنامه‌های دولتی در کره شمالی، مرگ، شکنجه و تبعید به گولاک‌های مشهور این کشور را در پی دارد.
برخی وزرا به زودی از قطار دولت پیاده خواهند شد

زد و خورد تند دستیار وزیر راه و رقیب وزیر؛ آیا رستم قاسمی رفتنی است؟

با قوت گرفتن گمانه‌زنی‌ها در مورد نارضایتی رئیس‌جمهور از عملکرد رستم قاسمی، مقداد همتی نیز که ویژگی‌هایش با کتگوری «جوان مومن متخصص مورد پسند نظام» همخوانی دارد، بر آتش تند مصاحبه‌ها و انتقاداتش از وزیر کار افزوده و پی در پی وی را به بی‌کفایتی متهم می‌کند.
آیا سخنگوی دولت دانسته دروغ می‌گوید؟

عادت دولت رئیسی به دروغ‌های تکراری؛ بی‌سوادی یا تخریب و کینه؟

عادت دولت رئیسی به دروغ‌های تکراری؛ بی‌سوادی یا تخریب و کینه؟
در خصوص وضعیت مثبت شاخص‌های اقتصادی که سخنگوی دولت مدعی آن شده، مردم بهتر از هر کسی می‌توانند قضاوت و نظر دهند که آیا وضعیت اقتصاد مملکت و معیشت مردم در شرایط مثبتی است یا خیر اما در خصوص ادعای رشد اقتصادی صفر در دولت قبل، بررسی گزارش‌ شاخص‌های اقتصادی، واقعیت دیگری برخلاف اظهارات سخنگوی دولت رئیسی را نشان می‌دهد.
علی مطهری: مسئولان منافع ملی ایران را با منافع روسیه پیوند زده‌اند

گزارش به عالیجناب پوتین| اوج شرقگرایی و پیوند منافع تهران با کرملین!

گزارش به عالیجناب پوتین| اوج شرقگرایی و پیوند منافع تهران با کرملین!
"سیاست شرق‌گرایی در ایران به آنجا رسیده که قبل‌ از مذاکره دوحه، وزیر خارجه روسیه به ایران می‌آید، یعنی این مذاکره‌ی بدون حضور ما با اجازه‌ ماست، و بعد از مذاکره دوحه هم بلافاصله هیات مذاکره‌کننده‌ ایرانی برای دادن گزارش و دریافت رهنمود به مسکو می‌رود، بدون آنکه به مردم گزارشی داده باشد."
رئیسی، دولت روحانی را علت اصلی گرانی‌ها دانسته

چه کسی به رئیس‌جمهور گزارش غلط می‌دهد؟

چه کسی به رئیس‌جمهور گزارش غلط می‌دهد؟
در دولت اول آقای روحانی، تورم از سال ۱۳۹۲ تا سال ۱۳۹۶ به ترتیب با نرخ‌های ۳۲.۱ درصد، ۱۴.۸ درصد، ۱۱.۳ درصد، ۶.۸ درصد و ۸.۱ درصد کاهش یافته و به ویژه برای اولین بار در دو سال متوالی (۹۵ و ۹۶) نرخ تورم کشور یک رقمی بوده و در دولت دوم روحانی نیز طی سال‌های ۹۶ تا ۹۹ متوسط نرخ تورم در حد ۲۶ درصد بوده است.
تشریح وضعیت اقتصادی ایران در گفت‌وگوی آفتاب‌نیوز با جعفرزاده ایمن‌آبادی؛

بودجه ۱۴۰۱ یک فاجعه ملی است| مردم به دو دسته تقسیم شده‌اند| اخراج کارمندان بخاطر حمایت از دولت روحانی

بودجه ۱۴۰۱ یک فاجعه ملی است| مردم به دو دسته تقسیم شده‌اند| اخراج کارمندان بخاطر حمایت از دولت روحانی
انگار میان کشور مرز سفید و سیاه کشیده شده و مردم به دو دسته تقسیم شده‌اند/ در حال انتقام‌گیری سیاسی هستند/دیگر تلاشی برای جذب منتقدین و مخالفان نمی‌شود/ ادبیات دولت هم در مواجهه با مخالفان زشت و ناپسند بوده /فاصله میان دولت و ملت روز به روز در حال زیاد شدن است/ باید یک وفاق ملی اتفاق بیفتد/ دولت نمی‌تواند با عده معدودی از مردم کشور را مدیریت کند/ فضای سیاسی کشور روز به روز دارد تاریک‌تر می‌شود/ اطرافیان رئیسی دارند ایشان را به سمتی هدایت می‌کنند که از مردم دورتر شوند/ آرای ایشان ۲۵ درصد ریزش دارد/ تیم آقای رئیسی با همه سر دعوا دارند/ در برخی از ادارات، کارمندان رده پایین را هم به دلیل اینکه طرفدار دولت قبل بوده‌اند در حال عوض کردن هستند/ انگار ایشان منتخب ۱۵ میلیون نفر هستند نه رئیس‌جمهور همه مردم ایران/ این دولت چیزی به نام جاذبه وجود ندارد، فقط همه چیز دافعه هست/ بودجه سال ۱۴۰۱ یک فاجعه ملی است/ بودجه با یکسری خواب و خیال نوشته شده/ این بودجه را بعد از انقلاب، فاجعه‌آمیز‌ترین بودجه می‌دانم/میرکاظمی را در این خصوص به مناظره دعوت می‌کنم/ این یک‌دستی راهی برای سرپوش گذاشتن برای مشکلات شده است نه حل آنها/ کسانی که در سال گذشته به بودجه دولت آقای روحانی نقد وارد می‌کردند، امروز کجا هستند؟/ هرچه سریع‌تر باید یک تیم اقتصادی زبده تشکیل شود تا بتوانند برای اقتصاد کشور برنامه‌ریزی کنند که وضعیت بیش از این بد نشود
بررسی طرح جدید مجلس علیه دولت روحانی در گفت‌وگوی آفتاب‌نیوز با زیباکلام و جوادی‌حصار؛

اگر روحانی سخن بگوید...

اگر روحانی سخن بگوید...
صادق زیباکلام به آفتاب‌نیوز گفت: «اصولگرایان می‌خواهند ناکامی‌ها را با نمایش و حرکت‌های عوام فریبانه پنهان کنند. این مجلس از سال ۹۹ تا پایان دولت آقای روحانی فرصت تحقیق و تفحص را داشت، اما این اتفاق هیچ وقت رخ نداد و حال که پنج ماه از واگذاری قدرت توسط دولت دوازدهم می‌گذرد به دنبال تحقیق و تفحص از آن است. انگار نمایندگان هنگامی که آقای روحانی سرکار بودند، فکری برای تحقیق و تفحص نداشتند.»
بررسی ادعای نماینده مجلس علیه دولت روحانی؛

برجام و موشک؛ هر دو نیاز کشور

برجام و موشک؛ هر دو نیاز کشور
فریدون مجلسی به آفتاب‌نیوز گفت: برنامه موشکی برای ایران از اولویت بالایی برخوردار بوده است و در سالیان گذشته هزینه‌های گزافی برای آن کرده است. این برنامه با توجه به تمام جوانب، باید حفظ شود و اتفاقی که در برجام افتاد هم چیزی غیر از این نبود. در دوره آقای ظریف، اتفاقی که افتاد این بود که دنیا با ایران در خصوص مسئله هسته‌ای به یک نقطه اشتراک رسید و ایران توانست با استفاده از این فرصت، فشار‌ها و تحریم‌های بین‌الملی را از روی دوش خود بردارد.
کرملین اعلام کرد

آماده‌سازی ایران و روسیه برای ارتباط در عالی‌ترین سطح

آماده‌سازی ایران و روسیه برای ارتباط در عالی‌ترین سطح
سخنگوی کاخ ریاست جمهوری روسیه اعلام کرد: مسکو و تهران برای برقراری ارتباط در عالی‌ترین سطح آماده می‌شوند.
«آفتاب‌نیوز» در گفتگو با کارشناسان بررسی می‌کند.

ایران و عربستان؛ مشکل اصلی توافق و برقراری روابط چیست؟

ایران و عربستان؛ مشکل اصلی توافق و برقراری روابط چیست؟
رهبران عربستان می‌خواهند به جنگ پرهزینه خود در یمن پایان دهند و این مستلزم آن است که تهران بر حوثی‌ها فشار آورد تا حملات خود را متوقف کرده و وارد مذاکرات جدی شوند. ایران نیز تمایل دارد که به اختلافاتش با عربستان پایان دهد. به طوری که کارشناسان برجسته ایران نگران هزینه رقابت منطقه‌ای کنترل نشده‌ی تهران با ریاض هستند.
مهرداد بائوج لاهوتی، نماینده سابق مجلس در گفتگو با «آفتاب نیوز»:

بودجه ۱۴۰۱ با کسری مواجه خواهد شد| کشور را از جیب مردم، گران اداره می‌کنیم

بودجه ۱۴۰۱ با کسری مواجه خواهد شد| کشور را از جیب مردم، گران اداره می‌کنیم
نماینده سابق مجلس درباره اینکه بودجه سال ۱۴۰۱ آیا فشار اقتصادی روی مردم را کاهش می‌دهد یا افزایش تصریح کرد: تا زمانی که ما نتوانیم معادلات سیاسی خود را با جهان حل و فصل کنیم نمی‌توانیم به بهبود زندگی مردم امیدوار باشیم. امروز ما کشور را گران مدیریت می‌کنیم و این گران اداره کردن نیز از جیب مردم است. اراده‌ای که من در حاکمیت مشاهده می‌کنم نشان دهنده این است که حاکمیت به این نتیجه رسیده که باید مشکلات خود را با کشور‌های غربی حل کند و به همین دلیل تیم مذاکره کننده در حال مذاکره با کشور‌های غربی است.
پرطرفدار ترین عناوین
آب و هوا
  • ۱۹.۷۹°
  • ۱۹.۹۹°