کد خبر: ۵۲۶۶۲۲
تعداد نظرات: ۵۶ نظر
تاریخ انتشار : ۱۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۲
"باید برای رای و نظر مردم اصالت قائل شد و حق تعیین سرنوشت مردم را به رسمیت شناخت"
احمدی نژاد گفت: طی دهه‌ها، دولت های متوالی خدماتی ارائه کردند تا نوبت به دولت های نهم و دهم رسید. دولت های نهم و دهم برخلاف اراده جریانات سیاسی و نهادهای قدرت و صرفاً با اراده ملت مستقر شدند. به تعبیر دیگر خداوند دولت های نهم و دهم را روی کار آورد./اطلاع رسانی آشکار از جزییات و روند مذاکرات یک تکلیف برای مسئولین و یک حق برای مردم است. مردم باید در جریان کامل موضوع قرار گیرند. هر نوع توافق احتمالی باید به رای ملت گذاشته شود. هیچ کس حق ندارد به جای ملت و برای چندین نسل تصمیم گیری نماید.
آفتاب‌‌نیوز :
محمود احمدی نژاد روز پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ ضمن حضور در تبریز، در تالار همایش های هتل شهریار این شهر سخنرانی کرد.

به گزارش آفتاب‌نیوز به نقل از دولت بهار؛ گزیده‌ای از اظهارات احمدی نژاد را در ادامه می خوانید: 

*مسائل مهمی در جریان است که باید با شما و همه ملت در میان بگذارم. امروز در یک پیچ بسیار مهم تاریخی قرار داریم. حوادثی در جریان است که غفلت از آنها و یا اتخاذ تصمیم های نادرست ممکن است همه دستاوردها و موجودیت و استقلال ما را دستخوش آسیب های غبر قابل جبران نماید.

* یک بار دیگر معلوم شد که ادعاها و مواضع سلطه گران جهانی محدود به موضوع هسته ای نیست بلکه آنان اهداف مهمتر و بالاتری را در برابر ملت ایران دنبال می کنند. آنان به دنبال فروپاشی کشور و ملت ایران هستند. و به همین دلیل امروز ایران عزیز بیش از همیشه نیازمند هوشمندی، حضور همگانی در صحنه ها و همدلی و وحدت ملی است.

* پس از پیروزی و استقرار جمهوری اسلامی و با شکل گیری جریانات سیاسی و دخالت بیگانگان، آرام آرام از مسیر اصلی انقلاب فاصله ایجاد شد و مشکلات فراوانی به وجود آمد.

* طی دهه ها، دولت های متوالی خدماتی ارائه کردند تا نوبت به دولت های نهم و دهم رسید. دولت های نهم و دهم برخلاف اراده جریانات سیاسی و نهادهای قدرت و صرفاً با اراده ملت مستقر شدند. به تعبیر دیگر خداوند دولت های نهم و دهم را روی کار آورد.

* شعار دولت های نهم و دهم بازگشت به مسیر اصلی انقلاب، راه مردم و خدمت به ملت بود.  به لطف خداوند و با حضور و مشارکت و یاری ملت، طی مدتی کوتاه کارهای بزرگ انجام گردید.پیشرفت های عظیم در عرصه علم و فن‌آوری و کسب بالاترین سرعت رشد علمی در جهان و پیشرفت در علوم پیشگام یعنی نانو تکنولوژی و بیوتکنولوژی.عمران و آبادی بی نظیر در تمام بخش ها، عمران شهری و روستایی، راه و آزادراه، آب و سد، نیروگاه، مدرسه، مراکز تحقیقاتی، دانشگاه، ورزشگاه، مراکز فرهنگی و هنری و شبکه های آب و گاز.توسعه بخش تولید به گونه ای که ظرفیت تولید کشور در تمام زمینه ها از جمله فولاد، خودرو، سیمان، مصالح ساختمانی و لوازم بهداشتی و دیگر تولیدات به بیش از دو برابر رسید. ایران هسته ای شد و تولید صنعتی سوخت هسته‌ای آغاز و سوخت 20% تولید گردید. ایران فضایی شد و اولین ماهواره با موفقیت به فضا پرتاب گردید و ده ها ماهوره در صف پرتاب قرار گرفتند.موجود زنده به فضا فرستاده شد. طرح های بزرگ اقتصادی مانند مسکن مهر برای 000/300/4 خانواده، سهام عدالت برای 40 میلیون نفر، هدفمندی یارانه ها برای 75 میلیون نفر و بنگاه های کوچک و قرض الحسنه ها در سراسر کشور به اجرا در آمد.صدور کارت سوخت و کاهش شدید مصرف سوخت از کارهای مهم آن دوران به شمار می رود.صادرات غیر نفتی بیش از 6 برابر شد.کاهش شدید تلفات جاده ای از دستاوردهای مهم دولت های نهم و دهم است.فاصله طبقاتی کاهش یافت و ثروت عمومی در بین همه مناطق و همه مردم به گردش در آمد.سرعت کارها بسیار بالا رفت. در همین زلزله ورزقان ظرف 4 ماه بیش از 12 هزار ساختمان های تخریبی احداث شد و در اختیار مردم قرار گرفت. این یک رکورد جهانی است.با سیاست خارجی فعال، جایگاه ایران در معادلات جهانی ارتقاء یافت. قدرت دفاعی کشور به سرعت افزایش پیدا کرد. در آن دوره سرعت پیشرفت کم سابقه بود. در اثر سیاست خارجی فعال و پیشرفت های علمی و اقتصادی، دولت آمریکا وادار به پیشنهاد مذاکره و همکاری شد به طوری که از تهدید حمله نظامی آقای بوش به نامه های دعوت به همکاری آقای اوباما رسیدیم.

*اما مقامات نظام سلطه و رژیم صهیونیستی آشکارا از این روند و پیشرفت سریع و اقتدار روزافزون ملت ایران اظهار نگرانی کرده و خواستار کنترل ملت و دولت برآمده از اراده ملت شدند. بعدها گفتند که موفق شده اند از طریق داخل کشور دولت های نهم و دهم را مهار کرده و از صحنه خارج نمایند. تحریم های یک جانبه و خارج از سازمان ملل توسط آمریکا و اروپا از بیرون و فشار در داخل، در 2 سال آخر دولت دهم به اوج خود رسید. درست است که دشمنان تحریم کردند اما عده ای با سوء استفاده از امکانات عمومی آن را در داخل کشور عملیاتی کردند. شما به خوبی، کارشکنی ها و تبلیغات گسترده منفی و تخریب فضای بازار را به یاد دارید.

* همزمان و در حالی که با همه توان مانع از اقدامات دولت دهم برای مقابله با تحریم ها می شدند وجود تحریم را انکار می کردند و مدعی بودند که مشکلات، ناشی از بی تدبیری دولت است.دو قوه با اختیارات گسترده و بدون هرگونه پاسخگویی به همراه دیگر نهادها و جریانات سیاسی و تقریباً همه رسانه ها علیه دولت دهم متحد شدند و سنگین ترین فشارها را وارد آوردند. از هر نوع اقدام اساسی برای پیشرفت کشور، حل مشکلات و مهار تحریم ها به شدت جلوگیری می کردند. در مجلس طرح های 2 و 3 فوریتی برای خنثی سازی برنامه های دولت آماده کرده بودند.حتی در یک جلسه با حضور مقامات ارشد که برنامه مذاکره با آمریکایی ها را تنظیم می کردند گفتم که؛ شرایط برای مذاکره مناسب نیست.  گفتم که؛ آمریکایی ها تصور می کنند که تحریم ها موفق بوده و وضع اقتصاد خراب شده است و به همین دلیل از موضع بالا مذاکره خواهند کرد و طرف ایرانی باید از موضع ضعف گفتگو کند و این منجر به دادن امتیازات بزرگ خواهد شد. خواهش کردم که 6 ماه مهلت دهند تا چند برنامه اقتصادی در برابر تحریم ها اجرا و آثار تحریم ها از دوش مردم و اقتصاد برداشته شود تا حداقل مذاکره در شرایط مساوی انجام گیرد، اما قبول نکردند.

*حتی اعلام کردم حاضرم خانواده ام را نزد آنان به گروگان بگذارم که اگر طرح های دولت موفق نبود خودم و خانواده ام را اعدام نمایند، ولی نپذیرفتند و اصرار بر مذاکره در آن شرایط داشتند. اما همان افراد هم زمان در فضای سیاسی به شدت تبلیغ می کردند که تحریمی وجود ندارد و مشکلات ناشی از بی تدبیری و سوء مدیریت دولت است و مدعی بودند که دولت کارها را رها کرده است.

*با حذف دولت دهم از رقابت انتخابات ریاست جمهوری سال 92، دولت یازدهم با شعارهایی مبنی بر چرخش زندگی مردم همراه با چرخش صنعت هسته ای مستقر گردید.بلافاصله 3 خط تبلیغی به طور بسیار گسترده و پیچیده دنبال شد.

اول: همان کسانی که مدعی بودند تحریم وجود ندارد یکباره مدعی شدند که تمام مشکلات کشور ناشی از تحریم ها است و علت آن را پافشاری دولت دهم بر حقوق ملت و عدم انعطاف او اعلام می کردند. راه حل را نیز مذاکره نامحدود و باز با قدرت های مسلط جهانی و به تعبیر خودشان کدخدای جهان و اعتماد به قول آنها و دادن امتیاز به آنها اعلام کردند.می گفتند؛ دولت دهم فاقد دیپلمات های حرفه ای بوده و نتوانسته است حقوق ملت را استیفاء نماید و آنان همه حرفه ای هستند. یادآور می شود که تمام بهانه های بیگانگان برای صدور قطعنامه و تحریم به دورانی بر می گردد که آقای روحانی مسئول هسته‌ای کشور بودند. هیچ بهانه‌ای از دوران دولت های نهم و دهم ندارند.

*دوم: تخریب تمام خدمات دولت های نهم و دهم، از مسکن مهر تا سهام عدالت و هدفمندی یارانه ها و حتی طرح های زیربنایی مانند نیروگاه ها، سدها، صنعت و حتی پیشرفت های علمی در دستور کار قرار گرفت. هجمه شبانه روزی آنقدر سنگین و همه جانبه بود که کسی فرصت و امکان دفاع پیدا نمی کرد.   بخشی از نمایندگان مجلس، شخص رییس جمهور و وزرا و اغلب مدیران جدید دولتی و همه رسانه ها و حتی رسانه ملی در این لشگر‌کشی مشارکت کردند.

*سوم: ضعیف و ورشکسته نشان دادن وضع کشور به طور صریح و بی سابقه و از بالاترین تریبونها دنبال شد.در حالی که درآمد دولت یازدهم از سال 92 تا کنون بالاترین درآمدها بوده است و ذخایر ارزی بیش از 130میلیارد دلار به دولت یازدهم تحویل شد بارها توسط شخص رییس دولت یازدهم سخن از خالی بودن خزانه رانده شد. درآمد دولت یازدهم در اولین سال آن یعنی سال 92 بیش از 40% بالاتر از درآمد دولت دهم در سال 91 بوده است.در حالی که منابع مالی کشور در سطح بالایی قرار داشت و دولت های نهم و دهم مجموعاً کمترین بدهی را داشتند، به دروغ ادعا شد که دولت بدهکار است.یعنی به طور غیر واقعی ادعا شد که هم خزانه خالی است و هم دولت بدهکار است. به علاوه در حالی که تمام انبارها پر از کالاهای اساسی بود و میزان ذخایر استراتژیک بیش از 2 برابر معمول و برای حداقل 6 ماه نیاز کشور خریداری و حمل شده بود ادعا شد که انبارها خالی است.معلوم است وقتی مدیران ارشد کشور آن هم در آستانه مذاکره با سلطه‌گران جهانی چنین اظهارات نادرستی را بیان می کنند ، شرایط در مذاکره چه خواهد بود. به گونه ای عمل کردند که هر نوع توافقی و دادن هر نوع امتیازی توجیه پیدا کند. گفتند؛ هر توافقی بهتر از عدم توافق است.

* موضوع این رفتار و آثار آن مواضع در مذاکرات و تعهدات داده شده به بیگانگان باید جداگانه بررسی شود. در فضای ساخته شده با این سه خط تبلیغی وارد مذاکره با آمریکا شدند و بالاخره معاهده ای به نام برجام را امضاء کردند. نحوه تنظیم معاهده و محتوای آن و اطلاعاتی که به مردم داده شد، نیازمند بررسی جداگانه است.

* علیرغم ادعای مقامات ایرانی و قول هایی که به مردم دادند، پس از حدود 3 سال از اجرای برجام، آمریکا به طور یک جانبه از معاهده خارج شد و تحریم ها به طور کامل برگشت. در اینجا به دنبال معرفی مقصر نیستم چراکه همه مقامات و نهادهای کشور این معاهده را تایید کرده و در روند آن مشارکت داشته‌اند. سخن من صرفاً برای عبرت آموزی است، اینک که مجدداً بنا بر مذاکرات جدید است لازم است از تجربیات استفاده شود.ابتدا باید نگاهی به اشکالات و اشتباهات در مسیر پذیرش برجام داشته باشیم تا راه درست معلوم گردد.

اشکال اول: ضعیف جلوه دادن کشور

* حتی کسانی که به واقع ضعیف هستند در فضای مذاکره با بیگانگان اظهار قدرت می کنند. واقعیت در ابتدای سال 92 این بود که علیرغم وجود مشکلات ، ملت ایران و اقتصاد کشور بسیار قوی بودند.

اشکال دوم: گره زدن همه امور کشور به مذاکرات

*بخش نفت و تجارت خارجی بخش کوچکی از اقتصاد است. متاسفانه تمام امور کشور و حتی ازدواج و آب خوردن را به مذاکرات گره زدند. تقریباً تمام کارها را معطل و منوط به توافق با بیگانگان کردند.

اشکال سوم: پنهان کاری از مردم و برخورد با منتقدین و دادن اطلاعات غلط

* در حالی که دشمنان قسم خورده ملت از محتوای مذاکرات مطلع بودند، به بهانه سوءاستفاده رژیم صهیونیستی، مردم از محتوای مذاکرات و توافقات بی اطلاع ماندند. حتی نمایندگان مجلس نیز به متن توافق دسترسی پیدا نکردند. رژیم صهیونیستی نیز نقش خود را در این سناریو به خوبی ایفا کرد. در برابر انتقادات، بدترین عبارات به کار برده شد و منتقدین به شدید ترین وجه سرکوب شدند. در برابر هر سوال از دستاورد توافق و یا حقوق ملت، بر خلاف واقع ادعا می شد که همه حقوق ملت و لغو تحریم ها در برجام پیش‌بینی شده است.یادمان باشد هرگاه امر مهمی از مردم پنهان نگاه داشته می شود، حداقل این است که تصمیمات ضعیف و یا نادرست بوده‌اند.

اشکال چهارم: عدم مراجعه به آراء مردم

*علیرغم اهمیت توافق و سپردن تعهداتی که چندین نسل را در بر می گرفت و لازم بود که همه ملت در این باره تصمیم بگیرند، دولت و مجلس و دیگر مقامات به خود اجازه دادند بدون نظر ملت آن را تصویب نمایند.

اشکال پنجم: تبدیل امری ملی به امری جناحی

*متاسفانه بررسی این معاهده به صحنه جنگ زرگری دو جناح سیاسی تبدیل گردید و ارزیابی درستی از محتوای معاهده به عمل نیامد.

اشکال ششم: این معاهده فاقد ساختار یک معاهده بین‌المللی بوده و کاملاً علیه ایران است.

* صرف نظر از محتوا، هر قراردادی به خصوص معاهدات بین المللی دارای یک ساختار حقوقی معین است. یعنی تعهدات و حقوق طرفین و قوانین مربوطه و مرجع حل اختلاف به طور شفاف معلوم است.

* در برجام اما متاسفانه تعهدات طرف ایرانی شفاف و فوری و با تضمین های قاطع ولی تعهدات طرف مقابل مبهم و پراکنده و بدون تضمین است. حقوق ملت ایران مبهم و موکول به شرایط سخت و حقوق طرف مقابل شفاف و تضمین شده است.اصل ارجاع اختلافات به مرجع مستقل بین‌المللی نادیده گرفته شده است و رسیدگی به اختلافات و عدم انجام تعهدات به خود بیگانگان ارجاع شده است.  قواعد حاکم بر برجام قواعدی است که اختیارش کاملاً با طرف مقابل است.در نتیجه این موافقتنامه ، تاسیسات هسته ای ایران به ارزش بیش از 30 میلیارد دلار متوقف و یا برچیده شد و برخی از آنها به طور کامل از بین رفت.  ذخایر اورانیوم 20% از بین رفت و ذخایر5/3% به حداقل غیر قابل استفاده کاهش یافت.  تعهدات سیاسی دراز مدت تحت قطعنامه سازمان ملل برای ملت و دولت ایران به وجود آمد. امروز که دولت آمریکا به طور یک جانبه از برجام خارج شده و تحریم ها را دوباره اعمال کرده است معلوم شد که طرف ایرانی فاقد تضمین های لازم و مرجع معین برای شکایت از این اقدام یک جانبه بوده است. اروپا و امریکا در یک تقسیم کار می خواهند کشور ما را وارد یک حلقه دنباله دار نمایند که در هر حلقه مجدداً امتیاز بدهیم و دستاوردی نداشته باشیم.

*یادمان باشد آمریکا فقط به کشورهای ضعیف حمله نظامی می کند و البته تضعیف یک کشور مستقل جزو برنامه آنها برای حمله نهایی است.  بر خلاف واقع ادعا کردند که برجام سایه تهدید نظامی را برداشت. اما تهدید نظامی مربوط به زمان بوش بود که در دولت های نهم و دهم به نامه‌های اوباما برای همکاری مبدل شد.

*اینک سردمداران آمریکا مجدداً تهدید نظامی آورده اند و محمل آن را برجام و قطعنامه مربوطه اعلام می کنند. بیگانگان امروز می خواهند با کسب امتیازات و ندادن تعهد در حلقه های مذاکراتی و پی‌ در پی، کشور را ضعیف نمایند. اینکه در طول 3 سال چه مقدار از تحریم ها برداشته شد و در ازای انجام تعهدات فوری توسط طرف ایرانی چه دستاوردی وجود داشته نیازمند بحث جداگانه است.  اما یادآوری می شود که جناب رییس جمهور اعلام کردند که طی چند سال اخیر ارز را با گونی وارد کشور می کردند. یعنی نظام بانکی بین‌المللی که مهمترین رکن تحریم بوده و می‌باید پس از برجام آزاد می شد، همکاری لازم را نداشته است.

اما اینک چه باید کرد؟

1-  وحدت ملی و هوشیاری و هوشمندی و جلوگیری از جناحی شدن این موضوع ملی و سرنوشت ساز، بسیار حیاتی است.

2-  بازیابی رضایتمندی مردم، اعتماد و امید ملی یک ضرورت فوری است. باید مسائل صادقانه با مردم در میان گذاشته شود و عوامل نارضایتی عمومی برطرف شود.

3- باید برای رای و نظر مردم اصالت قائل شد و حق تعیین سرنوشت مردم را به رسمیت شناخت.

4- استفاده از حقوقدانان بین المللی ایرانی یک ضرورت مهم و اولیه است. 

طرف مقابل با اینکه مسلط بر نهادهای بین المللی است بیش از 160 حقوقدان مبرز بین‌المللی با خود همراه داشته است.

5- تفکیک امر مذاکره از اداره کشور بسیار مهم است. اداره کشور باید مسیر خود را طی کند. بسیاری از امور ربطی به توافق با خارجی ندارد و باید سازماندهی و مدیریت شود.

6- تکیه بر منابع داخلی، نیروی انسانی، توانمندی بومی، زمین، انرژی، جنگل و معدن در هر شرایطی رمز موفقیت و پیشرفت است.

7- فعال سازی بخش مسکن و معدن بسیار مهم و درواقع لکوموتیو اقتصاد است. ده ها رشته صنعتی و مشاغل گوناگون با آن مرتبط است و تمام عوامل آن نیز در داخل تولید می شود.

8- مشارکت دادن مردم در اداره کشور و سهیم کردن آنان در ثروت و منابع ملی بسیار مهم است. باید توان همه ملت در خدمت ساختن کشور قرار گیرد.

9- اطلاع رسانی آشکار از جزییات و روند مذاکرات یک تکلیف برای مسئولین و یک حق برای مردم است.

10-  مردم باید در جریان کامل موضوع قرار گیرند. هر نوع توافق احتمالی باید به رای ملت گذاشته شود. هیچ کس حق ندارد به جای ملت و برای چندین نسل تصمیم گیری نماید.

- امیدوارم مقامات کشور به تعهدات قانونی خود در برابر ملت عمل کنند و بتوانند از حقوق مسلّم ملت در برابر زیاده‌خواهی های بیگانگان صیانت نمایند.

-  بدون ملت هیچ کس کاره ای نیست. باید نقطه اتکاء به ملت باشد که نماد قدرت خداوند است.

-  بدانید که به فضل الهی دشمنان کاری نمی‌توانند بکنند. آنان افراد ضعیفی در برابر خود دیده و تصور کرده‌اند که ملت نیز ضعیف است.

-  ملت ایران قدرتمند است و هیچ نیازی به آنان ندارد و قادر به صیانت از حقوق خود خواهد بود. ملت ایران این دوران را نیز با موفقیت پشت سر خواهد گذاشت.

-  در این آوردگاه حتماً پیروزی قطعی از آن ملت ایران و شکست قطعی از آن بدخواهان خواهد بود.

-  یاد امام و شهیدان و جانبازان و آزادگان و ایثارگران را گرامی می‌داریم و از همه دست اندرکاران تقدیر می نماییم.

-  ای خدای بزرگ هرچه زودتر جامعه بشری را به امام زمان(عج) برسان.

-  دلها را از شوق و عشق به امام پر کن و از عشق غیر او خالی گردان.

-  به خواست و به دست ملت ها امام را بر جهان حاکم کن.

-  به راهبری او همه آرزوهای تاریخی انسانها را برآورده ساز.

-  ملت ایران و رهبری انقلاب را عزیز و سربلند بدار و جوانان ما را حفظ کن.

- همه بی‌گناهان دربند، به ویژه عزیزان بهاری و به طور خاص آقای مشایی و آقای بقایی را رهایی عنایت بفرما.

-   باران رحمتت را تا سیرابی کامل بر سرزمین ببار.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۵۶
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۱
11
33
تو جایگاهی نداری.بیشترین اختلاسها در دولت شما بود.بی قانونی.بدقولی و غیره.کشور را ۲۳ سال عقب انداختی.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۱
33
9
درود یر احمدی نژاد قهرمان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۱
33
8
احمدی بر می گرده
احمدی بر می گرده
احمدی بر می گرده
احمدی بر می گرده
احمدی بر می گرده
احمدی بر می گرده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۱
چاییدی
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۸
اینکه شد فرفره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۱
8
28
پس کاپشن معروفت کو بخاطر نداریت فروختیش --- راستی از 800 میلیارد دلار چه خبر ... ؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!
ناشناس
|
France
|
۱۲:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۱
6
29
عجب دولت بی عیب و نقصی داشتیم و قدرش را ندانستیم. ایکاش از بابک و خاوری و مه افریدها هم میگفت ‌ در ضمن یادش رفته که میگفت شش ماه از بازار خرید نکنید همه چیز ارزان میشود .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۰
خوب رفیقش حمید بقایی خرید نکرد الان قیافه اش رو ببین ؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۱
5
6
عزیزان بهاری!
محمود قلعى
|
Australia
|
۱۳:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۱
4
9
تو هنوز دست از عوام فريبى بر نداشتى?
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۱
12
2
حداقل احمدی نژاد یازده روز قهر کرد، ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۱
6
27
آقا احمدی نژاد
... تمام بدبختیها زیر سرتوبود
ناشناس
|
United States
|
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۱
4
25
باز هم خالی بندی باز هم ..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۱
1
5
ایکاش تقدیری هم میفرمودند از دیپلمات های حرفه ای خودشان که پرونده ایران را به سازمان ملل تقدیم داشتند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۱
2
12
چقدر پرروست این آدم. واقعا متاسفم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۱
2
9
عجب رویی داری
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۱
2
10
چرا موقعی که تحریم میشدیم یه ریز حقوقدان بین المللی استخدام نکردی حقمون بگیره؟حالا که پست زدن شدی مردمی؟دیر اومدی عزیز خیلی دیر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۱
2
9
چرا زمان ریاست خودت حتی مجلس هم حق اظهار نظر در موضوع هسته ای و مذاکرات رو نداشت؟مردم بی خبر از مذاکرات بودن و فقط تحریم نصیبشون میشد مگه مشکل کشور نبود هسته ای بود اقای احمدی نژاد؟حالا که پس زده شدی دم از مردم میزنی؟هرگز بخشیده نخواهی شد توسط ملت توسط همونا که خس و خاشاک اسم گذاشتی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۱
2
9
بروبابا خجالت بکش کشورتوبدبخت کردی
ناشناس
|
Canada
|
۲۰:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۱
2
9
واقعا وقاحت توام با اعتماد به نفس این ادم،نوبر است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۱
1
9
پس کی دیگه قراره حکمت دستگیر نشدن و تحت تعقیب قرار نگرفتن این بابا معلوم بشه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۲
1
11
باز هم سخنان پوپولیستی و دروغ های شاخ دار ! کی بود که 3تا نامهء بی پاسخ فرستاد ؟ کی بود که میگفت در دولت من نرخ دلار از عدد سه رقمی بالاتر نخواهد رفت ؟ کی بود که میگفت بگذار اینقدر قطعنامه صادر کنند تا قطعنامه دونشان پاره شه ؟!! ( تعبیری که شأن ریاست جمهوری را با این حرفها پایین آورد !) کی بود که معاون اولش سخنان بچه گانه ای در مورد بالا رفتن جهشی نرخ دلار ، یه جمشید یسم الله را عامل بالا رفتن نرخ دلار معرفی کرد ؟ ! ) یعنی یک دلال بر دولت فخیمهء احمدی نژاد غلبه کرد ! و ......
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۲
1
10
تنها یک هنر داری ،دروغ گویی . هنر پیشه های هالیوود در پیش تو لنگ می ندازند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۲
1
7
محفل زنجیره ای راه انداخته.
توی باغ وحش هم سلفی می گیرند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۲
1
5
بی خود نیست خودشو از قلم ننداخته خودشم نمیدونه مملکتو شخم زده رفته کنار!
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۲
1
7
هشت سال این...رییس جمهور بود خالی بند و عوام فریب خجالت هم خوب چیزیه به شخصه گفتم چهار تا رییس جمهور دیگه باید بیان تا گند کاری این ... خود متشکر را پوشش بدند
امید رضا بشارت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۲
6
5
همین الان اگر سیاست خارجی دست احمدی نژاد بود آمریکا رو بغلط کردن می انداخت
پاسخ ها
علی رضا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۸
حتما . تمام نیات اسراییل را ایشان عملی کرد الان نوبت ترامپ و عربستان بود
ناشناس
|
-
|
۰۸:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۲
2
6
واقعا خودشه زده به خریت...راستی اون کاغذ پاره ها چی بودن هنوزم درباره اونا داریم باج میدیم...........................
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۲
1
6
ببین کشور به چه درجه ای از تنزل رسیده که هنوز شما میتونی بعد از اینهمه گندی که به این مملکت زدی آزاد برای خودت راه بیفتی و برعلیه آقای روحانی هم نظر بدی !!! شمایی که...........حقی برای حرف زدن و تاختن به آقای روحانی نداری . جالبه که کسی نیست جلوی شما رو بگیره !!!!
ارشاد
|
-
|
۰۸:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۲
1
2
من یک معلمم.فقط ایشان به این سؤال پاسخ دهند:وزیر آموزش وپرورش دولت ایشان (آقای حاجی بابایی)یک دفعه در سال 91دستور استخدام 320نفر نیروی خدماتی را برا ی یک منطقه ای دادند که تمام مدارس این منطقه به صد مدرسه نمی رسد!دقت کنید 320نیروی خدماتی برای یک منطقه ای که زیر صد مدرسه دارد وتازه 80درصد این مدارس هم نیروی خدماتی دارند!این افراد اکثر قریب به اتفاق از آشنایان واقوام ودوستان مسئولان اداره کل آموزش وپرورش مرکز استان بودند که بدون هیچ آزمونی در این منطقه استخدام شدندوآقایان مجوزی برای استخدام در مناطق محروم از دولت گرفته بودند وبر اساس این مجوز این کار را کردند وسپس این افراد به محل های زندگی خود منتقل شدند بدون اینکه حتی یک روز درمنطقه استخدام خود خدمت کرده باشند!باز این درحالی است که صدها نفر در این منطقه محروم در خواست استخدم داده بودند وتقاضایشان سالها در اداره موجود بود ولی این بندگان خدا از موضوع استخدام هیچ خبری نداشتند!عدالت !قانون مندی !چه واژه های گول زننده ای!
محمود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۲
1
7
سلام
احمدی نژاد خجالت بکش . یکی ازعلتهای مشکلات امروزشماهستی .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۲
1
6
عجبا ، چقدر این پر رو
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۲
1
7
بگم بگمت هم بگو دوباره
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۲
1
10
چرا این آقا به راحتی هر جا وهرجه که دلش می خواهد می گوید وسخنرانی می کند .ولی آقای خاتمی باید محدود و حتی ممنوع التصویر باشد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۲
1
8
چه مدرکی از اینها داری که راست راست راه میری و کاریت ندارن؟ اینها چکار کردن؟ به مردم بگو
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۲
1
6
ای بنیان گذار هردمبیلی درمملکت ازسر این ملت ستمدیده چه می خواهی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۲
1
4
یادت نمی رود.... که گول خودسران راخوردی وچطور دریک مقطع زمانی تورم را100درصد افزایش دادی وملت رابه ذلت کشیدی وتن ایران رازخمی عمیق زدی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۲
1
5
.....برتوبرای آن همه اختلاس از رحیمی وزنجانی وبقایی و.....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۲
1
7
لطفاً احمدی نژادراهم مثل یارانش بقایی -مشایی-رحیمی و................گرفته ودربند کنید تا درس عبرتی برای میلیونها خلافکار درایران گردد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۲
1
7
راستی کسی نیست ازاین سیستم بپرسد که چرا این آقا آزادانه درسراسر مملکت پرسه می زندو روح زخمی مردم این سرزمین رانمک می پاشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۲
1
7
...احمدی نژاد وکاسبان تحریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۲
1
5
خالص ترین نیروها دولت احمدی نژاد از او جدا شدن و به آقای رئیسی و قالیباف پیوستند..
قطعا او در این شرایط با بقایی و مشایی بقالی هم نمی‌تواند اداره کند چه برسه دولت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۲
1
6
همه دارن به دولت آقای روحانی حمله میکنند دلیلش چیست...؟
ناشناس
|
United States
|
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۲
1
7
احمدی نژاد گفتند هر نوع توافقی به همپرسی مردم گذاشته شود مگر روحانی دو ماه پیش همین حرف که در موارد اختلافی با مردم رفراندوم کنید چقدر با حرف ایشان مقابله شد دوم اینکه شما چرا در در موقع اجرای هدفمندی یارانه که بلای جان اقتصاد کشور بابت 45تومان شد از مردم خودت همپرسی نکردی ؟ مگر مردم سوییس همپرسی در مورد یارانه نکردند؟ ای امان از دنیای سیاست هی هی امان
ناشناس
|
-
|
۱۴:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۲
8
2
ازراه دوربوسه برپایت میزنم جانم فدایت خدا باشماست دکترمحرومین وضعفاشماپیروزید درطول تاریخ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۳
0
4
بورسیه دوره دکتری بدون آزمون در زمان ریاست چمهوری تان سبب شد نه تنها افراد کم سواد وارد شغل استادی دانشگاه شوند ابتدایی ترین حقوق 300000 نفر فوق لیسانس زحمت کش که خودرا برای آزمون دکتری آماده کرده بودند وبی خوابیهای شبانه راتحمل کرده بودند عملا لگد کوب شد.
محمد راسخ نژاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۳
1
4
بابا انصافتان را شکر . از مردم خجالت نمیکشید از خدا خجالت بکشید . تمام دنیا میدانند تیم مذاکره کننده ی شما این مملکت را به کجا میکشاند ! با تمام دنیا سر جنگ داشتن و توهین و پرخاش به تمام دنیا که نشد هنر مملکت داری . خیلی تاسف بار است که همه ی انهایی هم که پشت شما ایستاده بودند . الان یا سکوت میکنند و یا اعلام برائت از شما و تیمتان مینمایند . ولی شما همچنان در همان اوهام مخصوص به خودتان باقی مانده اید !!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۳
6
4
بالاخره به این رسیدین که اخبار احمدی نژاد رو پوشش بدین
ماهی رو هر وقت از آب بگیری تازه است
امیدورارم کم کاری گذشته را جبران کنید
احمدی نژاد محبوب ترین سیاستمدار نظام جمهوری اسلامی است
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۳
1
4
این گندی که هست جنابعالی به بار آوردید مالیات بر ارزش افزوده -یارانه-تحریم-در کل هم همه شما به اندازه مغزتان حرف میزنید و نمیتوانید آینده نگر باشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۳
2
3
فاجعه نابودي در مديريت ايشان براي صد سال آينده نيز نمايان خواهد بود
جلال
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۴
4
4
اصلاح طلبان و اصول گرایان دو روی یک سکه اند تنها احمدی نژاد بود که به فکر مردم بود به همین دلیل اصلاح طلبان و اصول گرایان در دشمنی با احمدی نژاد متحد هستند

درود بر احمدی نژاد
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۵
5
5
واقعا احمدی نژاد مرد بود
محمد
|
United Arab Emirates
|
۰۴:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۹
0
1
واقعا این بابا معجزه قرن حاضره...نمیدونم از کجا نازل شده..ما داشتیم مثل انسان زندگی میکردیم ...از کجا این رو سرمون خراب شد نمی دونم... من زندگی خوبی داشتم ..کارهای نسنجیده این اقا باعث ورشکستگی من و خیلی هاشد..ازسال 86 تا الان زیر با قرض و وام افتادم ..بخدا هیچ مشکلی هم توی محاسباتم نداشتم ...فقط این اقا با طرحهای اقتصادی تخیلی باعث ازبین رفتن همه مشاغل شد...خیلی حرف برای گفتن دارم اما بخاطر آزار ندادن دیگران مطالب. را خلاصه کردم..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۷
0
0
احمدی نژاد 5 سال پیش تمام شد.
رشید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۸
0
0
طرفدار هیچ کس نیستم درزمان احمدی نژاد دیدیم چه بلایی برسرکشور آورده شدبلی دولت پاکدست آقایان بقائی و رحیمی وجناب خاوری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین