کد خبر: ۵۴۵۷۱۷
تاریخ انتشار : ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۳
رهبر کلیسای کاتولیک در سخنانش تاکید کرد که اعضای مافیا نمی توانند همزمان با فعالیتهای خشونت بار خود به کلیسا بروند و خدا را پرستش کنند. پاپ فرانسیس گفت: «نمی توان همزمان هم خدا را پرستش کرد و هم عضو مافیا بود.»
آفتاب‌‌نیوز :
پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیکهای جهان روز شنبه ضمن سفر به جزیره سیسیل ایتالیا از گروههای مافیایی در این جزیره خواست تا به خشونت و جرائم سازمان یافته خود پایان دهند.

به گزارش آفتاب‌نیوز؛ رهبر کلیسای کاتولیک در سخنانش تاکید کرد که اعضای مافیا نمی توانند همزمان با فعالیتهای خشونت بار خود به کلیسا بروند و خدا را پرستش کنند. پاپ فرانسیس گفت: «نمی توان همزمان هم خدا را پرستش کرد و هم عضو مافیا بود.»

انتقاد پاپ فرانسیس از مافیا در جزیره سیسیل: نمی‌توان هم خدا را پرستش کرد و هم عضو مافیا بود!

سفر پاپ فرانسیس به جزیره سیسیل برای گرامیداشت یاد جوزپه پوگلیسی، کشیش کاتولیکی انجام می شود که در سال ۱۹۹۳ در شهر پالرمو از سوی مافیا به قتل رسید.

جوزپه پوگلیسی سازمان های تبهکار جزیره سیسیل را به چالش کشیده بود.

شرکت کنندگان در سخنرانی روز شنبه پاپ فرانسیس هر بار که وی از مافیا انتقاد می کرد او را تشویق می کردند.

سخنان پاپ در حالی ایراد شد که کلیسای کاتولیک سابقه رابطه نزدیک با مافیا را در کارنامه دارد. کاردینال ارنستو روفینی، اسقف اعظم پالرمو بین سالهای ۱۹۴۵ تا ۱۹۶۷ میلادی وجود مافیا را انکار کرده بود.

پاپ فرانسیس پیش از ترک جزیره سیسیل به جووانی فالکونه، قاضی ایتالیایی که با مافیا مبارزه می کرد ادای احترام کرد. جووانی فالکونه در سال ۱۹۹۲ بر اثر انفجار بمب در مسیر خودرویش کشته شد. پاپ فرانسیس روز شنبه در محل آن انفجار حضور یافت و با نثار گل یاد جووانی فالکونه را گرامی داشت.

منبع: یورونیوز

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x