کد خبر: ۲۳۳۷۰۰
تاریخ انتشار : ۱۱ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۶:۴۴
معاون آموزشی دانشگاه بین المللی ایرانیان در مصاحبه ای که در سایت رسمی این دانشگاه منتشر شده به موضع گیری وزارت علوم در رابطه با این دانشگاه اعتراض کرده است.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب:  معاون اموزشی دانشگاه ایرانیان که نامی از آن در سایت دانشگاه برده نشده، عنوان کرده است: هم­اکنون دانشگاه تصمیم خود برای راه­اندازی سه گروه آموزشی و جذب دانشجو در 19رشته مقاطع تحصیلات تکمیلی -که به تصویب هیئت امنای دانشگاه رسیده - را به صورت مکتوب به وزارت علوم اعلام کرده است.

وی در باره اظهارات اخیر مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی مبنی بر فقدان نماینده وزارت علوم درهیئت امنای دانشگاه ایرانیان گفت: براساس سند رسمی منتشره در سایت دانشگاه حکم نماینده وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه ایرانیان برای مدت چهارسال صادر شد و تاکنون هیچ گونه ابلاغیه رسمی مبنی بر لغو حکم یا تجدیدنظر در آن به دست ما نرسیده است.

وی با انتقاد از عدم پاسخگویی وزارت علوم به مکاتبات دانشگاه ایرانیان یادآور شد: وزارت علوم تنها به یک مورد از مکاتبات ما پاسخ داده و در آن به تکرار مصاحبه­های مسئولان وزارت متبوع پرداخته و به رغم اینکه رابط اداری دانشگاه را پس از تخصیص شناسه کاربری و رمز عبور در کلاس آموزشی پذیرفته، به فاصله کوتاهی آن را غیرفعال کرده است.

وی درمورد انتخاب اعضای هیئت علمی برای دانشگاه ایرانیان اظهار داشت: هیئت علمی معرفی­شده به وزارت علوم همگی از استادان مجرب بازنشسته یا شاغل در دانشگاه­ها هستند و هم­اکنون بسیاری از موسسات آموزش عالی ازاین دسته از استادان در قالب هیئت علمی پاره­ وقت بهره می­برند و حتی دانشگاه آزاد اسلامی نیز از همین شیوه متداول استفاده می­کند.

وی با تاکید بر طی مراحل قانونی راه­اندازی دانشگاه ایرانیان از برخورد غیرمتعارف مسئولان وزارت علوم با این دانشگاه انتقاد کرد وافزود: در حال حاضر شمار زیادی از موسسات آموزش عالی در کشور هستند که تنها با اخذ موافقت اصولی فعالیت داشته ، یا فاقد اساسنامه مصوب هستند ودر طول سال­های متمادی نیز به آن­ها اجازه پذیرش دانشجو داده شد و این موضوعی است که وزارت علوم باید در قبال آن شفاف­سازی کند.

معاون آموزشی دانشگاه ایرانیان در مورد ایراد دیگر وزارت علوم مبنی برساقط شدن اعتبار موافقت اصولی دانشگاه به دلیل استعفای چند عضو هیئت موسس آن یادآور شد: اعضای هیئت موسس دانشگاه از ابتدا همین افرادی بودند که نامشان در اساسنامه آمده و به تایید دو وزیر مربوطه رسید، آنچه مسئولان وزارت علوم عنوان می­کنند اعضای هیئت امنا است که ماهیت جداگانه­ای با هیئت موسسس دارند.

وی با اشاره به ماموریت ذاتی وزارت علوم برای کمک به رشد و توسعه علمی کشور رفتار مسئولان این وزارتخانه را در قبال دانشگاه ایرانیان غیرقابل درک دانسته و می افزاید: دانشگاه ایرانیان با وجود بروز برخی مشکلات و موانع پیش رو به راه خود ادامه می­دهد و با پشت سر گذاشتن دوره پیش­ثبت­نام که تا آخر اسفندماه جاری ادامه دارد، گام­های بعدی را برخواهد داشت.

محمود احمدی نژاد و تعدادی از نزدیکان وی در سال های پایانی دولت دهم همواره از ایجاد دانشگاهی موسوم به جامع بین المللی ایرانیان سخن می گفتند تا به عنوان دانشگاهی غیرانتفاعی و غیردولتی در تهران فعالیت کند.

در دوران ریاست جمهوری احمدی نژاد وزارت علوم تحقیقات و فناوری در سال 1390 اعلام کرد که این دانشگاه موفق به اخذ موافقت اصولی از شورای گسترش آموزش عالی شده است.

محمود احمدی نژاد، اسفندیار رحیم مشایی، حمید بقایی و سید حسن موسوی اعضای هیات موسس دانشگاه ایرانیان هستند.

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دوشنبه گذشته (5 اسفندماه جاری) اعلام کرده بود که دانشگاه ایرانیان را به رسمیت نمی شناسد و این موسسه نمی تواند اقدام به جذب دانشجو کند.

دانشگاه ایرانیان نیز در پی این اظهار نظر (چهارشنبه گذشته) بیانیه ای منتشر کرد و ضمن غیر قانونی خواندن نظر وزارت علوم اعلام کرد که این دانشگاه همچنان به جذب دانشجو ادامه می دهد.

سدالله نصیری قیدداری روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: درصورتیکه دانشگاه ایرانیان خلاف قانون اقدام به جذب دانشجو کرده باشد با آن برخورد خواهد شد.

وی اظهار داشت: هم اکنون پرونده این دانشگاه در حال بررسی است که در صورت اثبات هرگونه اقدام خلاف قانون موضوع از طریق مراجع قانونی موضوع پیگیری خواهد شد.

وی عنوان کرد : دانشگاه ایرانیان قطعا بدون مجوز وزارت علوم نمی تواند اقدام به جذب دانشجو کند و چنین اقدامی برخورد قانونی در پی خواهد داشت.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین