کد خبر: ۶۷۱۴۸۷
تاریخ انتشار : ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۷
تعداد نظرات: ۲۳۵ نظر
می گویند امیر آذرفر فرمانده ای است که گوش یک مزدور بعثی را برای صدام هدیه فرستاده است.
آفتاب‌‌نیوز :

امیر سرتیپ دوم غضنفر آذرفر یکی از فرماندهان ارتش جمهوری اسلامی ایران است که سال ۱۳۱۸ در روستا مغانک واقع در جنوب شهرستان الیگودرز در استان لرستان متولد شد. وی پس از گذراندن چندین سال تحصیل در خوزستان، به واسطه تشویق‌های دبیر فیزیکش به نام مجلسی و رئیس دبیرستان (به نام کرباسچی)، برای ادامه تحصیل راهی اصفهان شد و در دبیرستان ادب مشغول به تحصیل شد. وی پس از فارغ‌التحصیلی از دبیرستان، در سال ۱۳۳۶ در دانشکده افسری ثبت نام کرد و در طول تحصیل به زبان‌های انگلیسی و عربی تسلط پیدا کرد. آذرفر در دوره‌های آموزش تکمیلی ارتش، دوره مقدماتی، دوره هوابرد و رنجر و همچنین دوره جنگ‌های ویژه (کلاه‌سبزهای ایران) در شمار دانشجویان عالی قرار داشت.

این فرمانده ارتش ایران همکلاس صدام بود و گوش یک بعثی را برایش هدیه فرستاد +تصاویر

امیر سرتیپ آذرفر در سال ۱۳۳۹ به استخدام ارتش درآمد و پس از گذراندن دوران دانشکده افسری در لشکرهای کردستان و لرستان به عنوان فرمانده دسته مشغول خدمت شد و با گذراندن دوره‌های هوابرد و تکاور در داخل کشور با درجه ستوانی برای طی دوره های تکمیلی نظامی به خارج از کشور اعزام شد. او دوره‌های تکاور، هوابرد و جنگ های ویژه شامل جنگ‌های نامنظم، عملیات ویژه گریز، فرار و جنگ های روانی، دوره های جنگ در کوهستان شامل زیست در کوهستان های بلند و برف‌گیر، اسکی نظامی، بهمن شناسی و رزم در برف را با موفقیت طی کرد.

گذراندن دوره های نظامی مذکور و لیاقت شایستگی آذرفر باعث شد که از آن پس همواره از او به عنوان استاد در آموزش نیروهای نظامی کشور استفاده شود. در سال های نزدیک به پیروزی انقلاب اسلامی، آذرفر با درجه سرگردی به عنوان فرمانده ایرانی نیروهای حافظ صلح سازمان ملل به جنوب لبنان اعزام شد و در راه بازگشت از آنجا که همزمان با حوادث پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران بود به دستور سرلشکر شهید ولی الله فلاحی فرمانده وقت نیروی زمینی فرماندهی پادگان و تیپ مریوان را بر عهده گرفت.

این فرمانده ارتش ایران همکلاس صدام بود و گوش یک بعثی را برایش هدیه فرستاد +تصاویر

با شروع جنگ تحمیلی، امیر آذرفر فرماندهی تیپ ۱۸۴ خرم آباد را قبول کرد و همراه با دیگر فرماندهان دلیر ارتش همچنین امیر سپهبد شهید علی صیاد شیرازی به جنگ با دشمن متجاوز پرداخت و بیش از گذشته به ارائه لیاقت و کاردانی خود پرداخت به طوری که امیر صیاد شیرازی در خاطرات کتاب ناگفته های جنگ در مورد آذرفر می‌گوید:« استاد بنده در رنجر بود خیلی شجاعت هم دارد، چرا که می جنگند خوب تحریک می کند و خودش نیز اهل عمل است؛ نیروها از او خیلی حساب می برند. بچه‌های سپاه پاسداران هم دوستش دارند با اینکه کمی لجباز هم هست ولی دوستش دارند به خاطر صداقت و راستی و درستی و شجاعتش.»

پس از عملیات فتح المبین، آذرفر مسئولیت های بسیار مهمی مانند فرماندهی تیپ ۳۰ گرگان مستعد در خوزستان و لشکر ۲۸ کردستان را بر عهده گرفت و نقش بسیار مهمی در عملیات پیروزمند والفجر ۴ ایفا کرد و سپس در تابستان ۶۵ به فرمانده لشکر ۶۴ ارومیه منصوب شد.

این فرمانده ارتش ایران همکلاس صدام بود و گوش یک بعثی را برایش هدیه فرستاد +تصاویر

شرایط ویژه این لشکر یعنی مستقر بودن در مناطق صعب العبور و برف گیر استان آذربایجان غربی از یک‌سو و درگیری همزمان لشکر با ارتش رژیم بعثی عراق و نیروهای ضد انقلاب از سوی دیگر حساسیت خاصی به فرماندهی آن می بخشید. اما آذرفر که به درجه سرهنگی رسیده بود با کوله باری از تجربه و با اتکا به دانش بالای خود در زمینه جنگ های کوهستانی درخشان‌ترین دوران حیات نظامی خود را در این لشکر سپری کرد. در حالی که همواره با استفاده از ابتکار عمل و نبوغ نظامی خود بسیاری از صحنه‌های جنگ با دشمن را طی سال‌های گذشته هدایت کرده بود.

او همراه با لشکر خود عملیات پیروزمندانه کربلای ۷ در اسفند ماه ۶۵ را طراحی و اجرا کرد. طی این عملیات، نیروهای تحت امر آذرفر ارتفاعات ۲۵۱۹ در داخل خاک عراق را تسخیر کردند. در بیشتر صحنه‌های این عملیات می‌تواند جلوه‌هایی از نبوغ نظامی و ابتکار عمل این فرمانده دلیر ارتش جمهوری اسلامی ایران را مشاهده کرد.

این فرمانده ارتش ایران همکلاس صدام بود و گوش یک بعثی را برایش هدیه فرستاد +تصاویر

سروان علیرضا برجعلی از عملیات غرورآفرین کربلای ۷ می‌گوید: وقتی ما در ارتفاع دارغان مستقر بودیم، اطلاع دادند که فرمانده جدید لشکر برای بازدید می‌آید و دقایقی بعد، یک فروند بالگرد آمد و شهید صیاد شیرازی با تیمسار آذر فر از آن پیاده شدند. به طرف آن‌ها رفته و ادای احترام کردم.

تیمسار آذرفر که مرا از قبل می‌شناخت، با دیدنم لبخندی زد و به شوخی گفت: «پسر، تو مگر بزکوهی هستی که هر جا ارتفاع بلند می‌بینی، روی آن سبز می‌شوی؟!» این را نیز بگویم که ملاقات قبلی من با تیمسار آذرفر، در ارتفاع سوران بود و منظور تیمسار اشاره به آن بود. لبخندی زدم و گفتم: «جناب سرهنگ، هر جا لازم باشد، ما می‌رویم». ایشان مرا در آغوش گرفت و پس از ابراز مهر و محبت خود، از وضع منطقه پرسید. ایشان را توجیه کردم.

بلافاصله به جمع سربازان و درجه‌داران آمدند و پس از یک سخنرانی مبسوط، به طرف یک سرباز رفت و بر پوتین او بوسه زد. با این کار ایشان، سربازان روحیه گرفتند، به‌طوری که اگر آزادشان می‌گذاشتیم، تا قلب بغداد هم پیش می‌رفتند. این حرکت ایشان آن قدر به نیروها روحیه داده بود که به قول معروف، هیچ کس کم نیاورد و همه با شوق و علاقه به حراست از آن منطقه راهبردی پرداختند.

امیر سرتیپ آذرفر در دوران فعالیت خود در ارتش جمهوری اسلامی مناصبی همچون فرماندهی لشکر ۶۴ ارومیه ۱۳۶۷–۱۳۶۵، فرماندهی لشکر ۲۸ کردستان، فرماندهی لشکر ۸۴ لرستان، فرماندهی قرارگاه غرب را بر عهده داشت. وی علاوه بر فعالیت‌های نظامی به صورت همزمان در این مناطق به تدریس مباحثی چون ریاضیات و زبان در دبیرستان‌ها پرداخت.

به دنبال پیروزی لشکر ۶۴ ارومیه در عملیات کربلای ۷ در اسفندماه ۱۳۶۵؛ امام خمینی (ره) طی تماس بی‌سیمی به وی تبریک گفت. وی در سال ۱۳۵۹ بر اثر اصابت ترکش خمپاره ضدانقلاب در پادگان مریوان از ناحیه دو پا مجروح شد.

امیر آذرفر می گوید که من و همسرم در سال ۶۴ ازدواج کردیم؛ اختر، همسرِ من از فارغ التحصیلان مسائل جغرافیایی از دانشگاه اصفهان است و یکی از افتخارات انسانی‌ام، داشتن چنین همسری است که در شرایط جنگیِ بسیار سخت ایران و عراق با داشتن یک فرزند پسرِ کوچک، زمانی‌که ما را به ارومیه منتقل کردند، بدون حتی سرِ سوزنی شکایت، سختی‌های منطقه را به جان خرید؛ او در آن زمان، در یک خانه فرماندهی بسیار بزرگ و ترسناک بدون سوخت و گرمای مناسب، زندگی کرد و در دبیرستان لعیا به تدریس پرداخت؛ او برای رفت و آمد خود به مدرسه در برف و سرمای شدید، بسیار مشکل داشت و خودروهای زیادی از ارتش در خانه فرماندهی پارک بود؛ اما همیشه به او تاکید می‌کردم که «مبادا از این خودروها استفاده کنی، سعی کن یک روحیه و شخصیتی از خود، ارائه کنی که مردم بدانند ما برای ماموریت مقدس دفاعِ از آن‌ها به این منطقه آمده‌ایم، نه برای رفاه و مسائلی از این دست؛ آبروی من و شما به کفش‌های کهنه‌ای است که با آن به مدرسه می‌روی؛ و باید ثابت کنی که درویش اخلاقی هستیم؛ ما نباید از امکانات ارتشی استفاده کنیم تا مبادا تصور شود که افرادی سوء استفاده‌گر هستیم؛ بلکه ما مرد جنگی باشرفی هستیم که می‌خواهیم جان‌مان را فدای مردم‌مان کنیم»؛ البته هرگز هم تظاهر اسلامی و ریا نداشتیم.

شهر ارومیه مرکز استان بود و مورد بمباران هم قرار می‌گرفت؛ در آن هنگام اگر من در داخل پادگان حضور داشتم، عده‌ای می‌آمدند و می‌خواستند مرا به زور به پناهگاه‌های زیرزمینی ببرند، اما می‌گفتم ” امکان ندارد، من که فرمانده لشگر هستم به پناهگاه بروم ولی سربازان من، سرِ پست در حالِ انجام وظیفه باشد؛ بلکه باید کنار آن‌ها باشم تا روحیه جنگی بالا برود.»

وی که برای طی دوره های تکاوری به انگلستان اعزام شده بود با صدام همکلاس بود و پس از طی دوره های آموزشی با نمرات بالا موفق شده بود تا انگشتر تکاوری را از دست ملکه انگلستان دریافت کند.

امیر سرتیپ دوم آذرفر درباره سادگی سربازی می گوید که سادگی شرف سربازی است کسی که می خواهد سر و جان ببازد و آن را در راه آرمان ها و اعتلای یک ملت تقدیم می کند، نباید مقام پسند و نباید پست فرماندهی لشکر او را به خود جذب کند. می گویند امیر آذرفر فرمانده ای است که گوش یک مزدور بعثی را برای صدام هدیه فرستاده است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۲۳۵
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
8
256
درود به شرفش
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
امیر اذرفر امیرسرافراز،امیردلها که شجاعتش مثال زدنیست.
سولماز
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
شرف
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
26
324
مگر درچنین جای از رشادت دلاور مردان ارتش اطلاع پیدا کنیم ولی در صدا و سیمای میلی از این خبرا نیست
پاسخ ها
عباس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
شما تلویزیون نگاه بکن می‌بینی!
البته اگر فقط آی فیلم می‌بینی
انتظار نداشته باشید که آی فیلم تمام فیلم های درباره دفاع مقدس و ارتش و سپاه باشه!!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۸
صدا و سیما در اختیار کسانی است که از دور دستی به آتش داشته اند.
پورمحمود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
11
259
خداوند متعال طول عمر پربرکت به تیمسار آذرفر بدهد امیر سرافراز ارتش رو بنده چندین بار با سرتراشیده با یکدستگاه جیپ روباز که خودشان رانندگی میگردد و از لشکر ۶۴ ارومیه که واقع در میدان ایالت خارج می شدند دیده بودم خیلی با ابهت بودند و افتخار ایران هستند
علی 110
|
Germany
|
۱۸:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
90
162
ارتش فداکار و سپاه مخلص دو بال برای پرواز به قله های جهان
پاسخ ها
ناشناس
| Romania |
۲۰:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
فقط ارتش
مهدی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
بله،ارتشیهای ما واقعا مخلص و جان بر کف بودند
ناشناس
|
-
|
۱۸:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
7
271
احسنت دلاور ایران به داشتن فرزندی همچون تو افتخار می‌کند
پاسخ ها
حمید
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
حیف که دیر شما را به ملت قدر دان ایران معرفی کردن .خاک پای شما توتیای چشمان ماست .امیر دماوند در برابر عظمت شما باید سر خم کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
6
279
درود به غیرت و شرف این امیر ارتشی دلاور
محمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
27
255
مردان تکرار نشدنی ایران.مثل این مردها دیگه کم‌پیدا میشه.همشون دوره دیده خارج کشور بودن ب تکنیک های جنگی روز دنیا تسلط داشتن.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
خب بله البته. همون خارجی ها(آلمان و...) هم به عراق سلاح های شیمیایی میدادن!!!
مهدی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
درود وسلام بر همه رزمندگان با شرافت ارتش وژاندارمری وسپاه وبسیج که با شجاعت از مرزهای کشور دفاع کردند . وهمه امیران وسرداران وداوطلبان گمنام که نشان از بی نامی گرفتند . چه آن عزیزانیکه اموزش در دوره های مختلف دیدند . وچه آنها که ایمان وشرافتشان باعث شد . با کمترین آموزش با شجاعت به پیشواز دشمن و خطر بروند . ومعطل آموزش نماند. ودشمن با پشتوانه پول سعودی و کویتی واماراتی ودشمن مجهزبه تجهیزات ونقشه ابر قدرتها را سر جایش نشاندند . وانشاالله می نشانند.
ناشناس
| Mexico |
۰۵:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۸
یعنی ذلت‌ تووجۉدبعضی هانهفتس.طوریکه اینهمه رشادت ؤشجاعت رو هم ربطش میدن به آموزش در کشورهای اروپا یاامریکایی..... نه عزیزم نه.رشادت وشجاعت ووطن پرستی رو لقمه های حلال سرسفره ها درون هرایرانی نهادینه کرده
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
1
23
دماوند در برابر عظمتشان باید تعظیم کند .
بختیاری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
0
25
افتخار ایران وافتخار بختیا ری
فربانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
1
25
تاریخ شما را از یاد نخواهد برد . شما افتخار این ملتی ، فرمانده دلیری از لرستان ، واقعا لرها مردمانی نترس و شجاعی هستند ،
اسیر جنگی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
0
28
با این همه رشادت درجه سرتیپی باید داشته باشه ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۸
ارتش مثل ارگانهای دیگه نبوده که...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
0
27
یکی مثل اذرفر یکی هم مثل طبری وامثال طبری دزد
پاسخ ها
کسرا
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
ای بابا حالا طبری و اربابهایش در این بیست سال پول یک نون و خورشت بخور نمیری هم گیرشان امد اینقدر که نباید به که حسادت کرد خداوند همه ما را هدایت نماید الی برکت الله
حسن حیدری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
0
18
مابایدبه افراد که در تمام دوران جان بر کف در خدمت ملت عزیز بوده اند احترام خاص قائل باشیم و نگذاریم خدای نکرده احساس تنهائی کنند امثال این آقای محترم بسیار هست باید به مردم معرفی شوند واز آنها قدردانی کرد
مرتضی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
6
6
برای این خبری ازآذرف نیست چون لره اگه ...بودفرمانده ارتش شد
فریبرز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
1
23
درود به شرفت . عمرت جاودان دلاورمرد ارتشی. ایران به داشتن چنین فرزندانی به خود می‌بالد.
رایان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
0
16
درود به شرفت همتبار لرم افتخار میکنم که از زمان باستان تا به امروز لرها همیشه سردسته محافظین این خاک و بوم بوده اند از آریو برزن ها گرفته تا سپاه بختیاری نادرشاه تا سرتیپ آذرفر
قاسمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
1
20
درود به شرف وغیرتت
اسماعیل نوغانچی صالح
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
0
21
همچون دلاور مردان نظامی در این کشور زیادنند خداوند به آنها و خانواده یشان سلامتی سعادت بدهد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
0
18
انشاالله همیشه زنده و سربلند باشند
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
2
17
درود بر ارتشیان اسلام و بی ادعا
ایرج قلیزاده
|
United States
|
۲۰:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
0
16
من درمورد این بزرگ مرد وبزرگ مردانی مثل این فرمانده هیچ چیز نمی توانم بگویم یعنی خودرالایق نمیدانم در موردش نظر بدم.. تربیت چنین بود
ali
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
0
16
شجاع ترین و نترس ترین ارتش دنیا همین ارتش ایران اصلا ایرانیا نترسن درگیری و جنگ رو دوست ندارن اما اگه کسی پاشو بیشتر از گلیمش دارز کنه فکر کنم فاتحش خوندس
کاظمی
|
France
|
۲۰:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
0
9
دورد بر شرف ومردان ی وشجاعت چنین سربازان گمنامی که باپایداری واستقامت هشت سال دفاع مقدس به پایان بردند، اما حیف از این همه اختلاس وچپاول بدست عده ای فرصت طلب
Ar9916617
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
5
6
ماهمه باید قدردان نیروهای مسلح از جمله تکاوران عزیز ودلاور باشیم ارتش فدای ملت _ملت فدای ارتش دلاوران ارتشی _سپاهی _بسیجی_انتظامی_مدافعین حرم تشکر تشکر
رضاوزیری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
2
11
بایدخاضعانه بوسه زدبردستان چنین عزیزانی خاک پای توام سردار
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
ایشان را به القاب صحیح و با ارزش امیر (یا تیمسار) ذکر بفرمایید
مرد جنگم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
2
22
هیچ موقع در صدا سیما از نام تیمسار اذرفر وسربازان جان برکف ارتشمان نام نبردن فقط چند نفر نورچشمی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
0
11
درود بزرگمرد
زمانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
0
9
ما این مردان شجاع وبزرگ افتخار می کنیم و بخود می بالیم که یک ایرانی هستیم
اسدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
0
10
درودبرشرف این مرد شجاع وخستگی ناپذیر،اینا مایه غروروسربلندی ماهستند نه عده ای خائن که بااختلاس های نجومی،جیب مردم راخالی میکنند.
رحمان جابری از گلپایگان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
0
9
چون امیرآذرفر خون بختیاری در رگهایش بودوهست، دورود وسپاس فراوان برغیور مردان بختیاری، ازاینجا دستش رامیبوسم که شرافتمندانه بالشکر بعث عراق جنگید و فعلاً سرافرازانه زندگی میکند برعکس بعضی افراد که مملکت را می دزدند،
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
0
11
درودبه ارتش مخلص وفداکارومظلوممان که رشادتها وقهرمانیهاوجانبازیهایش درراه وطن آنگونه که شایسته اش بود کمترنمودپیداکرد چون فاقدرسانه است ورسانه میلی کمترازآن یادمیکند،
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
1
6
جانم فدایت سردار غیور وتوانمند. درود خدابرشما باد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
0
10
درودبرسرتیپ غضنفر آذرفر افتخارایران
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
0
10
سلام و درود بر ارتشیان دلاور
جمشید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
0
9
درود . درود. ودرود
نادر قنبری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
0
10
درود بر شرفش
محمدرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
0
10
درد و بلایش بخورد توی سر مسئولینی که با تظاهر وریاکاری جز جمع آوری ثروت و کسب قدرت به چیز دیگری فکر نمیکنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
0
7
ارتشبد عزیز فرزند ایران زمین ، غرور آفرین ، بوسه بر دستانتان باعث مباهات است . ایران و ایرانی بر شماها که از آب و خاک و نوامیس مردم ایران حراست و پاسداری می کنید افتخار می کند ، پایدار و پاینده باشید .
فر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
2
3
دوران.دفاع.مقدس.خدای.بود
مردم.ارتش.سپاه.وبسیج.خدا.نظرداشت
سلام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
0
3
سلام من خودم لشگر 28 سنندج خدمت کردم سال 67 دژبان ارتش بودم. از نزدیک تیمسار اذرفر رو دیده بودم.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۰
چه جالب
بله مشخصه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
9
3
همشون هم انقلابی و تو ایران تعلیم دیده بودن و ما مدیون سیاستمدارای بعد انقلاب هستیم که همچین سردارهایی تربیت کردن!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
0
7
سال67 دژبان لگشر 28 سنندج بود جناب تیسمار آذر فر دیده بودم واقعا از مردان تکرار نشدنی هست
احسان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
2
12
اگه ارتش نبود،چیزی از ایران نمیموند، و الان باید عربی حرف میزدیم...
شکست حصر آبادان،
ازادسازی خرمشهر،
دزفول، همه اینا بدست ارتش صورت گرفت،
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۸
ولی تبلیغ و بزرگنمایی اش برای نیروهای دیگر یود.
شکری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
0
8
درود بر تیمسار اذر فر وطن دوست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
0
6
سلام دلاور
میرهاشمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
0
6
لرستان مهد شیران ایران زمین...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
0
8
حیف که صدا و سیمای
فقط کیماا رو نشون میده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
0
5
درود برقهرمانان ایران زمین این ضعف صداوسیماهست که چنین دلاورمردانی را به مردم معرفی نمی کند؟؟؟؟؟
محمود بیات
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
6
2
درود بر غیرت و شرف این امیر ارتشی ، الحمدالله کشور با به برکت انقلاب و خون شهدا ازاین فرماندهان دلاور و شجاع کم نداریم که البته در خارج از کشور هم آموزش ندیده اند و در این سالها روزگار آمریکا و اسرائیل و انگلیس را در منطقه سیاه کرده اند که نمونه بارز آن سردار بزرگ اسلام شهید سلیمانی بود
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۰:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۸
امیر آذرفر ارتشی در وطن برای ایرانی و ایران جنگید....
ناشناس
|
United States
|
۲۱:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
0
5
درود بر ارتش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
0
5
درود بر شما ای دلاوران شیر مادر حالتان باد
جانباز بی ادعا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
0
5
افتخارو قهرمانان ملی وطن هستند .
محمد
|
Germany
|
۲۱:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
0
6
با سلام
لباس نظامی شناسنامه است که نیاز به توضیح ندارد شرافت و وطن پرستی و فدایی ملت ایین این مرام است متاسفانه عده ای بعضی ها رو بیشتر از وزنی دارن بزرگ میکنند و بعضی ها رو کمتر از وزنی که دارن نشان میدهند کلا در مملکت ما ارتش رو اونجور که در لیاقت و شایسته فرزندان سلحشور آن بوده نشان داده نشده همیشه یک سانسور خبری مافیایی وجود داشته!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
0
7
درودبرامیرآذرفر دوست داریم
حشمت الله ریاحی فارسانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
0
6
همه افتخارماایرانیهابه امثال آذرفرهامی باشدوازاینکه دردنیا ایرانی بودن وشجاعت خودراحفظکردیم به راستی مدیون این انسانهای بزرگ هستیم نه آنهایی که هرچه بدستشان آمد دزدیدند وفرارکردند ودرناز نعمت زندگی می کنند.
سنجاقک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
0
6
همه ملت ایران مدیون چنین مردان بزرگی هستیم که متاسفانه گمنام هستند و در موردشان اطلاع رسانی نمیشود فقط در مورد عده ایی خاص در تعریف و تمجید زیاده روی میکنند و گروهی جان بر کف نیز گمنام هستند متاسفانه
حسینی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
0
6
درود بر ارتش و چنین دلاوران بی نام و نشانش
کهنه سرباز جنگ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
0
5
سلام .ارتش مثل این دلاور زیاد داره .خیلی زیاد . اینها مردان تکرار نشدنی هستند.ودر لشکرها وتیپها وگردانها گمنامند. اینها کهنه سربازان جنگند.همشون را دوست دارم چون بی ادعا و فداکار ووطن پرست هستند
ناشناس
|
France
|
۲۲:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
0
7
درود بر شیر مرد لر،افتخار ارتش و ایرانی هستی
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
0
6
ترجمان غیرت و شرف و ایثار
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
0
8
فدات بشم تیمسار دلاور ارتشی همشهری عزیزم افتخار ایرانی مخصوصا لرستان توشیر علی مردان زمان مایی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
0
6
درود بر ارتش قهرمان
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
0
7
درود به شرفت تیمسار
من هم در ارتش افسر وظیفه بودم گوهر های نایابی آنجا وجود داشتند که اسمهایی مثل مرد آهنی که شخص رنجری بودند و می گفتند یک تنه با لشکری از دشمن جنگیده و بدنش پر از ترکش بود ولی قدی در حد دومتر داشت و هرگز خمیده نشده بود بعد از هشت سال جنگ حالا در مرکز آموزش تکاور بودند و بسیاری دیگر که در چندین پادگان ارتشی آنها را دیدم واقعا آنها حافظ وطن و حافظ بیت المال بودند و خیلی خیلی از وسایل تحت اختیارشان هم محافظت می کردند البته من سال ۱۳۷۳ خدمت وظیفه بودم و می‌دیدم خیلی هم چیزی یاد گرفتم.
درود بر شما ارتشی دلاور
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
4
2
اینکه اذر فر مرد بزرگیه شکی نیست ولی اینکه گوش طرف رو بریده داده بهش باید ببینی طرف برده داده صدام یا نه
فاطمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
0
6
درود بر شما و شرف و مردانگی تان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
0
8
درودبرچنین مردان بزرگی که به حق نشانشان افتخار مردانگی ومایه مباهات وخرم آیند چنین مردان سرافرازی وشهدای والامقام وازادگان سرافراز وجانبازان باوفاوبزرگ.. آری مااسوده ایم چون قهرمانانمان سرشتی پهلوانان داشتندوبه راستی چه شده است افرادی که نه تنها یادشان رفته اگرزنده آن به واسطه جان برکفان جنگند ولی حیف ازهر ظلمی به هموطن خوددریغ نمیکنند..... زنده با نام وخاک ایران ورودبه روان پاک شهدا
وحید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
0
7
نمی دانم چه جور توصیف کنم این دلیر مرد وطن را خداوند عمر با عزت بدهد
ابراهیم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
0
7
درودبربزرگ مردان اینچنینی که واقعابایدبه احترامشان مدتهاسرپاایستادوسرتعظیم فروداوردچه بسااینکه خیلیاگمنامندویادی ازشون نمیشه چه درکنج خانه هانشسته اندویااینکه جان عزیزشان رافدای این اب وخاک کردندافرین برغیرت وشرف همه انان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
0
5
زنده باشی دلاور
سجاد ایلام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
0
4
سلام و درود خدا بر این تیمسار نورانی و زحمت کش همه ما ایرانی ها باید دست این دلاور مردان را ببوسیم از خدا ممنونیم که این بنده های مخلص و فداکار را آفریده
میرجلال سجادیان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
0
6
از خود گذشتگی وایثار این مردان بزرگ را نادیده نگیرید
علی رضا خزاعی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
2
2
همه گفتنیها نگفتید ماجرای شهید چمران باامیر اذرفر که مربوط به دورانماموریت لبنان میشه خیلی جالب وشنیدنیست
امین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
0
6
درودبرشرفت ای ابرمرد
سید رضا باقری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
3
4
آفرین بر مردان خاکی و بی ادعای سرزمینمان ارتشی و سپاهی دو بازوی ولایی
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
0
6
واقعا ادم با شنیدن سرگذشت و دیدن این امیر سلحشور و جنگاور ارتش احساس غرور و افتخار می کند. خداوند طول عمر به ایشان دهد.
جانباز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
1
8
رادیووسیمای میلی هرگزازچنین مردان دلاور وطن پرست نامی نبرده ونمیبرد،ازین دلاورمردان درارتش ایران عزیزمون زیادهست،بعدها تاریخ ازآنهایادخواهدکرد
محمد علی جاسم پور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
0
7
خداوند برای خانوادهاش سلامت نگرش بدارد.همچنین افرادی متاسفانه در گمنامی بسر می برند
محمد رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
1
3
درود سپاس فراوان از زحمات شما خدمت گذاران واقعی که خدمت واقعی به مملکت ایران کردید فقط آرزوی سلامتی برای شما سرلشکر واقعی جبهه جنگ دارم عاشق شما سرباز امام زمان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
1
5
هزاران تقدیر و تشکر از شما سرلشکر بزرگ مرد عمل آرزوی سلامتی و عاقبت بخیر ی ارزومندم سرباز امام زمان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
0
7
تیمساری برازنده شماست ارتشی دلاور
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
1
5
درود برغیرت عزیران ارتش و سپاه اونهای که سر کار هستن خدا نگهدارشان من دست شان را میبوسم درودسلام بر روح شهید حاج قاسم
جوادلشکری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
0
7
بنده به عنوان یک سرباز بیست ساله وطن آبرو وشرافتم رامدیون بزرگ مردان وپرچمداران ارتش همچون امیر سرافراز ،،آذرفر،،هستم واین غیور مردان امانت سنگین وپر بهایی را به ما ارتشیان امانت داده اند،،،درود بر غیرت وشرافتشان
علی اکبر طالع احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
0
7
درود برتیمسارعزیز ازسال ۵۸ تاحالا ندیدمش امشب که این مطالب راخواندم برخود بالیدم که این دلاورمرد زمان همان جناب سرگرد اذرفرهستند اگرخودعزیزش یاهرکس ادرس ایشان دارد لطفا راهنمائی کند تاخدمتشان شرفیاب شوم برای عرض ارادت وظیفه شناسی
حسین خدادادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
0
8
افرين تيمسار اذر فر شما مايه افتخار ايران هستی خداوند نگهدار خودت وخونواده محترمتان باشد برادر من هم برای ازاد سازی خرمشهر به درجه شهادت نايل شد
سید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
0
7
با دورد به روان پاک شهدا بله سرهنگ آ ذرفر.یادش بخیر من با افتخار درآن عملیات بودم لشکر ۶۴ ارومیه تیپ ۱۰۳ در خاک عراق منطقه حاج عمران چه زود گذشت ۳۴ سال
سرباز کهنه وطن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
8
سلام و درود بر غیرت ارتشیان ایران . واقعا صدا و سیما از ارتش بی خبر بود
امین بلوچ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
8
ارتش باعث افتخار نیروهای مسلح ایران است و فرماندهان دلیر جنگ تحمیلی اسطوره هایی بی بدیل هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
2
6
ایران اسلامی به چنین دلیر مردانی افتخار میکند وبرخود مبالد آری اینان مردان مردی هستند که نامشان همیشه ماندگاروجاوید خواهد ماند
مهسا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
8
خیلی مطلب جذابی بود امیدوارم به جای اخبار سلبریتی های .....بیشتر اخبار این مردان افتخار آفرین رو بگذارید
ایمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
6
درود برشرفش
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
1
4
مسولین و اقازاده هاشون یاد بگیرن ،واقعا از امکانات دولتی استفاده نکردید دلاور؟
سیدرضامحمدیان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
6
باسلام به عزیزبزرگوارم خودمن ازنزدیک فرماندهی ایشانو دیدم و۲۰۰تومان پول کاغذی هدیه عیدی گرفتم وهنوزهم هست ولی خدایی نمیدانم کدام آلبوم گذاشتم،کربلای۷ ماهم بودیم خداوندچنین فراندهانی را طول عمرباعزت عطا کند البته ماکد۱۲۱مین گذاروبرداربودیم البته با چندتا هم خدمتی در تماس هستم نشرش میدهم موفق وپایدار باش فرمانده
خانی هستم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
6
سلام و درود بر شما امیر آذرفر صد ححیف مسئولین مثل شما ها را زود فراموش کردند
رادین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
6
درود به شرفش ایران عزیزمان مدیون دلاوریهای ایشان و مردانی همچون ابشناسان وبقیه تکاوران کلاه سبز هستند که حتی یک فیلم مستند هم از انها تهیه نشده و کمتر کسی انها را میشناسد
ناشناس
|
United Kingdom
|
۰۰:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
6
سلام درود به شهامت غیرت شرافت فداکاری وصداقت نجابت سرلشگر بزرگ من سرباز ایشان نبودم ولی روزی در مسیر جبهه دست ایشان را بوسیدم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
5
درود برشرف وغیرت این مرد شریف .افتخار میکنم که از همشهری.ایشان هستم .بچه ی اب وخاک زادگاهش.مردی تکرارنشدنی .
محمود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
7
درود بر شرفت مختار ایران تو از نسل یک نجیب زاده ایرانی هستی ژنرال ایرانی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
7
چقدردوست دارم ایشون ازنزدیک ببینم ودست این فرمانده شجاع ارتشی راببوسم .درودبرشرفت ای مردبزرگ
پیمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
5
با وجود چنین مردان سلحشور و با درایت است که تاریخ ایران با سرافرازی از انان یاد خواهد کرد
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
6
ما مدیون شهدا و جانبازان و ارتش هستیم باید قدرشان را بدانیم...همه دوره دیده خارج بودن و اگه نبودن ایران سال اول شکست میخورد .
محمدرضاخلفی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
6
باید دست اینچنین افرادفداکاروبی ریا مخلص رابوسید
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
6
خدا حافظ ونگهدارش باشه...چند روز جلوتر پیش یه بازنشسته ارتش بودم ، گفت که یک میلیون ششصد حقومه ،بعد هشت سال هم تو جبهه بودم ...خدایا
امین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
1
1
جالبه
گرفتن انگشتر از دست ملکه برای این است که سرباز ، از نظر وجدانش،خود را مدیون بداند


اما این دلیر سرافراز نه تنها مدیون نشد که بسی بالاتر ،جانش را برای دین و وطن ،در طبق اخلاص نهاد
نه آموزش خارج از کشور و نه درجه های روی دوشش ،نتوانست اورا مسحور خود کنند

تنها سربازی عاشق برای اسلام و انقلاب و ایران عزیز ماند

خداوند لیاقت سربازی امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف را نصیب ایشان و ما گرداند
ان شاءالله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
6
درود،درود،درود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
6
ارتش ارتش ارتش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
6
درود بر آذرفرو آذرفرها
داریوش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
6
درود بر شرفت
رضابختیاری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
5
افتخار ایران زمین وافتخارقوم دلیر وشجاع لربختیاری
نوید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
5
خداحفظشون کنه خدایا سایه شون از سرمون کم نکن.
نوید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
5
خدایا سایش از سر ما کم نکن عشق واقعی به اینا میگن لطفشون همیشه هست‌.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
5
درود بر ارتش مردمی ایران ...درود امیر تیمسار آذر فر
حسن کریمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
4
امیر سرافراز ارتش در پناه خداوند متعال خودت وخانواده آت شاد وسلامت باشید افتخارم این است که تحت فرماندهی شما از وطن دفاع کردم
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
4
تخصص نظامیان تولیدامنیت است که باارزش ترین نعمت خداست خدانگهدارتان
کریمی جاجا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
5
جانم فدای تیمسار جانم فدای ارتش ایران
کیانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
5
ارتش جاویدان همیشه در قلب ایرانیان است و بس
کیانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
4
ارتش جاویدان همیشه در قلب ایرانیان است و بس
حمید
|
United Kingdom
|
۰۴:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
6
چرا درجه ایشان سرتیپ دوم است درحالیکه شاگردان او درجات بالاتری دارند.
امین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
5
بخدا شما عزیزان برای ما خیلی عزیزی من تازه از چنین مرد بزرگواری رشادت ها شنیدم خدا قوت تیمسار عزیز
رزمنده دوران دفاع مقدس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
3
باسلام و ادای احترام به روح شهیدان و رزمندگان دوران دفاع مقدس، درود بر شرفت مردان شجاع همچون سردار آذر فر، احسنت بر غیرت شما، ما بر خود می بالیم داشتن مردان شجاعی همچون شما. رزمنده دوران دفاع مقدس هستم کارمند قراردادی هستم ولی امنیت شغلی ندارم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
4
در دنیا و آخرت عزتمند باشی امیر آذرفر
مرتضی.
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
5
بهتر نیست.این بزرگ مردان عرضه جنگ را در رسانه ملی از نزدیک مردوم ببیند.نه در دنیای مجازی.مگر افتخارات ایشان کمتر از سرداران و امیرانی است.که همش جلو دوربین وتلوذیون هستند.....ایشان الگوی شهامت وشجاعت ما ملت است....تجدید نظر کنید.اقایون مسول...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
1
درود بر شرفت تیمسار
ولی تا جايى كه اطلاع دارم صدام ملعون دانشكده افسرى نرفته
ناشناس
|
United Kingdom
|
۰۸:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
6
یک سابقه از فرماندهان کنونی سپاه هم بگذارید
احمد دغاغله
|
France
|
۰۸:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
5
درود خدا بر آنانی که با خلوص نیت برای این آب و خاک جنگیدند.
امیر آذرفر دوستت داریم خداوند متعال به شما و همسر گرامی طول عمر با عزت عنایت فرماید
الهه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
4
درود به مردان شجاع باغیرت لر
اللهقلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
2
5
انشالله در زیر سایه خداوند همیشه سلامت و برقرار باشند در ضمن از این نوع انسانهای فداکار در مملکت ما خیلی هستند که بصورت گمنام خدمت میکنند و آرامش .امنیت همه ملت ایران با زحمات بی دریغ برادران سپاهی و ارتشی صورت میپذیرد.
روح الله
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
6
درود به شرفش پس چرا میگن ارتش در جنگ نقش ان چنانی نداشت دور از وجدان وانصاف است فداکاری همچون قهرمانانی را پس گذشت سالها از اتمام جنگ بگیم من اولین باره که اسم این قهرمان ملی به گوشم میخوره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
7
درودبرشرف وغیرتت ای بزرگ مرد
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
7
سلام و درود بر غیور مردانی که خالصانه جان بر کف نهاده و بی منت از این مرز و بوم دفاع کردند و مایه مباهات هستند، دوستشان داریم سلامت و پاینده باشند
بهزاد امیری
|
United States
|
۰۹:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
5
زنده باد ابر مرد ایل بختیاری همشهری سرافرازم تیمسار اذرفر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
7
درود به شرف سردار آذر فر
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
8
سلام درود به شرفت درود به خانوادت که صبر و شکیبایی کردن
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
7
درود به ارتشی های مخلص و فداکار و زحمت کش که امنیت کشور را مدیون انهابیم
محرم ازاردبیل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
7
باخواندن این روایت ازفرزندان شجاع این مرزوبوم اشک ازچشمانم سرازیرشدوهیجان واحساس غرورکل وجودم راسرشارکردایکاش درکتابی ده هزارجلدی افتخارات چنین شخصیت هایی رامنتشرمی کردندومن شبانه روزآنهارامی خواندم وبرای سایرین تعریف می کردم خداونداجروپاداش اخروی به این انسانهای وارسته عطانماید
ایران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
6
حیف نیست ایشان با این همه سوابق درخشان درجشون سرتیپ دومی باشه؟؟؟؟؟؟؟؟
سیدرضا بدرمیران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
7
سلام دورد خالص وپاک به امیر اذرفر وهمه ارتشیان وآرزوی سلامتی
سرباز وطن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
6
درود بر همه دلیران وطن و سلام بر روح پاک گلگون کفنان
ناشناس
|
India
|
۱۱:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
5
ای کاش میشد بردست این امیرسرافرازبوسه میزدم خداوند به ایشان طول عمردهد
کارن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
7
درود بیکران بر تیمسار آذرفر
رضا دستان
|
United Arab Emirates
|
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
6
خداوند به دلاوران وجانبرکفان وطنم عمری با عزت بدهد.وانهایی هم که بین ما نیستن رحمت خداوند بر آنان باد.این دلاوران مایه افتخار این کشور هستند.درود بر همچین دلاورانی که مخلصانه.دفاع از این مرز و بوم این ایران عزیز کردن و آسایش برای ملت آوردن.درود.درود.
حسن خانزاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
6
من سرباز ل 64بودم تیپ 1پیرانشهر ایشان اسطوره ارتش بود عملیات کربلای7 شرکت داشتم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
7
درود امیر
سبحان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
6
متاسفانه الان جایگاه طبری ها زنجانی‌ها خاوری ها در کشور ما بیشتر ارزش داره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
8
از بس تو صدا و سیما از ارتش چیزی نمی گن اولین باره اسم ایشون رو میبینم و میشنوم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
7
خوش به سعادتش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
6
درودوسپاس به این دلاورمردپیشکسوت ارتشی
ایران اسلامی ازاین دلاوران کم ندارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
7
این همه علم و تلاش و شجاعت فرماندهان ارتش در آن زمان
کهنه سرباز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
7
درود بر شرافتش
متاسفانه حق ارتش جهت ارج نهادن ب این رشادتها مظلوم واقع شده است
سرباز کوچکت . سرهنگ توکلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
6
افتخار الیگودرز
و افتخار لرستان
درود بر شرفش
همسنگر صیاد
در یک کلام افتخار لر ها و ایران زنده باشی
A
|
Hong Kong
|
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
6
درود بر شرفت دلاور د
ناشناس
|
United States
|
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
6
مایه افتخارایران زمین، باعث افتخارقوم لروبختیاری، افتخاافرین زادگاهت الیگودرز.هرچندمی دانم که کسالت داری اما ازایزدمنان ارزوی سلامتی برای خودت وخانواده ات دارم
ساسان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
7
پای این سرباز وطن پرست را می بوسم ، خاک بایت هستیم ای سرباز بی باک وطن
حامدخزایی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
7
بله دوستان خارج از کشور دوره دیده بود ...وایاالان مملکت ماچندتاازاین دلاور مردان دارند
احمد
|
Germany
|
۱۴:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
7
مردان بی ادعا و حامیان وطن درودتان باد .به شمابااین کارنامه درخشان تبریک میگویم. افتخار ایران زمین حق نگهدارت.
سلام بر امیر ایران ایران دیگر برای آموزش به خارج نداریم ای همین امیران برای آموزشی ایران بس است
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
3
1
ارتش و سپاه قلب ایران
همسفر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
7
احسنت ای کاش که فراموش نشوند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
7
واقعا حس عجیب وطن پرسی در ارتشیان از قدیم بوده وهست حتی اگر کسی از این افراد اویل انقلاب از ایران خارج هم شده ولی هر گز هیچ جای دنیا را به ایران ترجیح ندادو نخواهد واد وصیت ارزوی همشون خاکسپاریشان در ایران است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
7
شیر اگر پیر هم باشد باز هم شیر است زنده و پاینده باشی امیر
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
8
کجایند مردان بی ادعا،کجایند مردان بی ادعا...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
7
قبل از انقلاب درجه اش سرگرد بود،والان سرتیپ دومی هست،یعنی از پیروزی انقلاب تا الان فقط سه تا درجه گرفته،با این همه زحماتی که کشیده واقعا درحقش ظلم شده.خدا به او و تمام حافظان امنیت کشور سلامتی و تندرستی عطا بفرماید.
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
7
.خداوند طول عمر وسلامتی بهت بده دلاور ارتشی محبوب مردمید
داریوش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
8
بهترین و مردمی ترین افسران ارتشی را داریم و به آنها افتخار می کنیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
1
3
درود برسربازان امام زمان ان شاالله بزودی در رکابش همراهی وخدمت کنی. واقعا لیاقت همراهیش را داری.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
3
گوش بعثی را با پست فرستاده بود. یا داده بود به بعثی ها و ازشون خواسته بود این کار انجام دهند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
6
هزاران جان بفدایت
خادمیان
|
United States
|
۱۶:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
6
درود درود درود و هزاران درود بر بزرگمرد بی ادعا.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
5
امیر حالا میبنی کشور ما هم دزدان خوب و قدری دارند. اینقدر جنگیدیم از جزابه تا اروند کنار عرق ریختیم امنیت برقرار کردیم حالا نه خونه داریم نه ماشین حتی تو تاکسی سرویس ها نمی پذیرنمون ولی یکی که نمیدونه دفاع مقدس کدام سمت بوده چند روزی مدیر کل میشه یه دفعه بدون طی دوره تکاور و رنجر سر از کانادا و للاد خارجه درمیاره و.... تاریخ اینده از سرشت این دوران برای نسل ایندمان حکایت ها دارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
4
امیر حالا میبنی کشور ما هم دزدان خوب و قدری دارند. اینقدر جنگیدیم از جزابه تا اروند کنار عرق ریختیم امنیت برقرار کردیم حالا نه خونه داریم نه ماشین حتی تو تاکسی سرویس ها نمی پذیرنمون ولی یکی که نمیدونه دفاع مقدس کدام سمت بوده چند روزی مدیر کل میشه یه دفعه بدون طی دوره تکاور و رنجر سر از کانادا و للاد خارجه درمیاره و.... تاریخ اینده از سرشت این دوران برای نسل ایندمان حکایت ها دارد
ناشناس
|
United States
|
۱۶:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
6
ای کاش زره ای از اخلاق شماهارا داشتند الان وضعیت ما اینطور نبود
زارع
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
7
سالاری ابر مرد سرباز وطن دلاور قهرمان
نادر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
6
درود بر شرفت
نادر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
5
درود بر شرفت کر لر
کاش مینوشتید که دو درجه تشویقی خود را پس فرستاد تا وجدان و شرف یک لر را به ملت نشان دهد
خداوند نگهدارت فرزند الیگودرز
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
5
افتخار ملت ایرانی هستی آقای آذر فر انشالله که همیشه سلامت باشی مردان بزرگ مثل شما افتخار کشور هستند که برای وطن جان فشانی کردید درود بر شما باد
تهرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
4
درود به شرفت امیر
رحمتی ع
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
3
بنده افتخار سربازی در رکاب این فرمانده دلاور و جثور در لشکر ۶۴ پیاده ارومیه گردان ۱۱۷ پیاده در سال ۶۵ و۶۶ را دارم.فرمانده ای بسیار شجاع، دلسوز، قاطع و دارای روحیه ای حماسی بودند.
اصغر آقچه لو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
4
ما ملت ایران از این چنین مردانی کم نداریم چرا از انسانهای فرشته نما که عمر خود و خانواده محترمشان در صدا و سیما تقدیر و از خاطراتش را به تصویر نمیکشن بند در یک عملیات ۲۵۱۹ حاج عمران رشادتهای دیدم که
ابراهیمی- آمل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
6
مطلب جالبی بود.
فکر می کنم جمله ی آخر آن( فرستادن گوش یک عراقی برای صدّام) اغراق آمیز و تخیلی باشد.
چنین مطلب خیالی سبب می شود که به بقیه ی خدمات و افتخارات ایشان هم شک کنیم
ابراهیمی- آمل
|
Netherlands
|
۱۹:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
4
بنظر نمی رسد که داستان ِ فرستادن گوش یک عراقی برای صدّام، صحّت داشته باشد.
افزودن چنین تخیلات افسانه ای به افتخارات ایشان، واقعیتهای مربوط به خدمات آن عزیز را هم مخدوش و مشکوک می سازد.
چنین شخصیتی، گوش کسی را نمی برد.

به فرض اینکه مرتکب چنین کار ...شود؛ آن را چگونه به صدّام رسانده است؟؟
صحنه را از ابتدا تا رسیدن به دست صدّام ، در ذهنتان مجسم نمایید.

ساختن چنین افسانه هایی ، خدمات سردار سلیمانی را هم نزد عقلا ، مخدوش و تحقیر کرده است
مهدی لندی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
7
درود بر این فرمانده
ازمانیکه ایشان راشناختم
واقعا انسان وارسته وقوی وبا گذشت
ودلسوز وبانظم وبی ریا بودند
نادرایمانپور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
6
درودبه شرف تیمسار آذرفر وامثال آن ارتشیان باشرف که خود را فدای ملت و نظام کردند ولی از نظر معیشتی در حال حاضر به سختی زندگی میکنن و کسی هم بفکرشان نیست
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
5
سلام صدحیف که قدرشمادلاوران مردارتشیان قهرمان وپاک مردان زلال روزگارروندونستندوحق شماروپایمال کردن ونه مادی ونه معنوی هوای شمارونداشتن ن وجلوی زن وبچه شرمندتون کردن امیردلاوروشجاع وپاک دست شمادرپیش چشم ماملت ایران ازسرلشکربالاتری حالا اگه به شمادرجهء اصلی واونی که برازندهء شماهست ندن برای ماملت ایران مهم نیست
رضایوسفی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
5
سلام ایکاش صداوسیمابرنامه های درمورددلاوران ایران بسیارزیادروی صنحه می اوردتامردم بیشتربااین دلاوران اشنا شوند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
3
مرسی داداش جون
سید علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
5
درود به شرف و غیرت قدسی ات امیر سرافراز
از خواندن بوسه زدنت بر پوتین سرباز اشکهایم سرازیر شد ای کاش این روحیه در فرماندهان تقویت شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
1
4
سلام
چرا درباره رشادتهای سربازان ارتشی کمتر صحبت شده

منظورم تمام درجه ات ارتش است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
3
2
درود بر شرف شما ارتشیان قهرمان وسپاهیان دلاور واقعا خسته نباشید اگر شما دو بال امنیت کشور نبودیت چی میشد درود و صد درود
mohmmadreza
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
2
درود به امیر امیرهرکجارفت سرپناهی داشت برای دوچیزجنگ کردیک وجب خاک۲ناموس ما همه مردم بخاطراین دوچیزجنگ الان ماب۲۵ سال خدمت چراسرپناهی نداریم
ناشناس
|
France
|
۲۲:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
5
خیلی جالبه بعد از چهل سال اولین باره که در مورد فرماندهان ارتش مطلبی نوشته میشه یعنی اینها این کارها را کردن ولی تا بحال از مردم پنهان کردن این دیگه واقعا ظلمه و نامردی اگر این مطالب را مطالعه نکنید بدون شک خواهید گفت که ارتش بخور و بخواب بوده و نیروهای دیگه کشور را نگه داشتن
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
5
حیف نیست با این همه سابقه درخشان وافتخار افرینی برای ایرانیان درجه سرتیپ دوی دادن بهشون اکنون وقت دوستان سرتیپ تمام وسرلشکرند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
5
اگر در ارتش ما ۲۰ نفر اذر فر ...صیاد میداشتیم صدام با عواملش بیجا میکرد نظر بدی به ایران داشنه باشند من ابهت وشجاعت اذرفر را درکربلای ۷ در حاج عمران بعینه دید ه ام
حسن زاده
|
Austria
|
۲۲:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
5
سلام درود براین رشید مرد من به عنوان یک ایرانی باخواندن این مطلب احساس غرور کردم واز راه دور کف پا این بزرگ مردان رامی بوسم
شیری کوهدشت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
5
این جور افراد کار کشته زحمت کش به حق افتخار ایران هستن نه شعار هم نیست ضمنآ توی ایران بزرگ از این جور افراد کار دان و زحمت کش زیاد داریم ولی باید مورد احترام باشند تا کس های دیگری راه این افراد راه ادامه دهند ضمنا ایران عزیز نیازمند افراد پاک دست باایمان و مقتدر شجاع وفعال است به امید توانای پیروزی افرادی که درمقابل جنگ روانی وشیطانی دشمن سعودی صیونیستی واستکبار جهانی
م االله مرادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
4
بسیجی بودم دم سحر عازم عملیات بودیم با عزیزان ارتشی عجب مرد با جزبه ایی بودن روحیه گرفتیم ،،در کل خداوند مزد زحماتش را در صحرای محشر به این دلاور عنایت کنه انشاالله
مهدی
|
France
|
۲۳:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
5
زنده باد امیر دلها...درود به شرفش...
زنده باد ارتش جمهوری اسلامی ایران...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
0
5
درود برغیرت وشجاعتت
ایمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۸
0
4
ارتش فدای ملت اینو همه ملت میدونن تو دل مردم هستش خدا حافظ همه ی حافظان وطن باشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۸
0
5
درود برشرفت بزرگوار
ناشناس
|
Finland
|
۰۲:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۸
1
4
سلام و درود و رحمت خدا برارتشیان جان بر کف ایران
سلام و درود آذربایجان بر دلیر مردان وافتخار آفرینان ارتش کشورمان ایران
جانمان فدای ارتش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۸
0
4
درودخدابرتوای باشرف باارزوی سربلندیت .بدون اقراق مردانی مانندایشان بایدالگوی یک نظامی وطن پرست باشد.
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۸
0
5
درود سردار عزیز و با شرف
همشهری دورودی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۸
0
3
من شنیده بودم که ایشان طی نامه ای به صدام حسین گفته بوده که تو مرا خوب می‌شناسی اگر مرد میدان هستی خودت بعنوان فرمانده نیروهای تحت امرت بیا رودرو با من مبارزه کن تا نشانت دهم غیرت ایرانی را . آیا چنین حکایتی صحیح است البته برادر زاده شأن تایید میکرد
Hafez
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۸
0
7
اگر غربی‌ها چنین شخصیتی را داشتند، برای
بهتر شناساندن او چندین فیلم وسریال از
بیوگرافی او ساخته بودند. و برای بزرگنمائی
و تبلیغ بیشتر و با اعطای جوایز مهم سینمائی به سازندگانش به بهترین بهره برداری لازم رسیده بودند. ما چطور؟
سیدحسینی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۸
0
6
باسلام ودرود بی پایان به این دلاور تاریخ ساز دفاع،چه در صحنه ی نبرد،چه در تعلیم مردان نبرد!!!!
ما قدرشناس ایشان وهمرزمان ایشان بوده،برایشان سلامتی وتوفیق آرزو داریم درپناه حضرت حق محفوظ واجرشان باخدا باد.
سجاد
|
Germany
|
۱۱:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۸
1
7
ارتشیان ثابت کردن که ایران و ایرانی رو دوست دارند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۸
1
7
افسوس و صد افسوس دلیرمندان اینچنینی بعد از جنگ فراموش شده و تبلیغ سازان و جنگ ندیده های هوچی همه کاره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۸
1
8
ارتشیان عزیز با شرفند با شرف
مریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۸
0
5
وافعا چنین جنگجویان بی باک نترس وغیور وبی ادعا وطن رو باید الان که زنده اند بعد خدا سجده کرد وانها را بالای سر گذاشت وفوت کنیم راه برن چون اینان از طلا وجواهر بالاترن سر گرد اذریفر مانند شهید چمران باشرف وطن بود چرا تو تلویزیون چنین مردانی رو با افتخار نمیارن تا مردم گوهرهای این ملت رو بشناسن من افتخار میکنم وازدور جلو ایشان سر تعظیم فرود میاورم وبخود میبالم که ایرانی وچنین جنگجویانی داریم که ارام ودر امنیت میخوابیم شکر خدای را انشاالله سلامت باشن ویاور دین وناموس کشور ورهبری عزیزم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
0
4
واقعان.درجه ایشون باید سرتیپ۲باشه؟
عاشقتم تیمسار.
محمد علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
0
5
الحق باید از آفتاب تشکر کنیم که این قهرمانان غیور و سرافراز را معرفی می کنند خیلی از ماها این سلحشوران را نمی شناسند. صدا و سیما که انحصاریه و فقط بلندگوی یک جناح خاص هست و کلا قصد معرفی ارتشیان غیرتمند را نداره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
0
3
واقعان خدا حفظتون کنه به نظرم مملکت رو چنین انسانهایی باید سپرد تا اداره کنن همونطور که در زمان جنگ مدافع ناموس و وطن بودن
زهرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۰
0
2
با سلام وصلوات بر محمد وال محمد
درود بر امیرباغیرت وشجاع جنگ تحمیلی
با داشتن چنین انسانهای شجاع ما ایرانیها زبانزدیم که هنوز هم امریکای ظالم برای حمله به ایران بزرگترین قدرت البته بقول خودش ، هراس دارد . درود خدا بر امیر وامیرهای گمنام
میم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۰
0
1
سلام جناب آذر فر برایتان طول عمر باعزت خواهانم خداوند سایه شما را بر سر خانواده و ملت ایران مستدام فرماید.
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۱
0
1
من لر یاسوجم افتخار میکنم به ایشان وتمام مردان پاک ولی ادعای کشورم حاج قاسم صیاد چمران همت بروجردی و...
علی ر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۱
0
2
این که نشد قهرمان. قهرمان باید پاساژ بزنه، مدیر تیم فوتبال باشه، وارد کننده با ارز 4200 باشه!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۱
0
2
سال‌ها صبر بباید پدر پیر فلک را تادیگر مادر گیتی چوتو فرزند بزاید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۱
0
2
درودخدا براین مردان پاک وطن دوست ازاین آدمها ایران ما فراوان داشته بایددرراس امورباشن تادزدها نتوانند دستبردبزنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۱
0
2
درود بر تو ای بزرگمرد کاش میشد ببینمت و به عنوان یک ایرانی و مسلمان سر تعظیم فرود بیاورم برای بزرگمردی مانند تو. راهت پر رهرو دنیا و آخرتت آباد باد دلاور عزیزمان.
اهل منطق
|
Netherlands
|
۱۲:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۱
0
2
درود به شرف و مردانگی این امیر گرانقدر ؛
سادگی شرف سربازی است کسی که می خواهد سر و جان ببازد و آن را در راه آرمان ها و اعتلای یک ملت تقدیم می کند، نباید مقام پسند و نباید پست فرماندهی لشکر او را به خود جذب کند. لطفا جمله این مرد بزرگ را قاب بگیرید و در تمام اماکن دولتی بویژه ساختمان مجلس نصب نمائید و به تمام عزیزان مسئول یادآوری نمائید که مسئولیت خطیری در قبال این بزرگان دارند که تعدادی از آنها نیز در همین راه جان به جان آفرین تسلیم کردند.
راستی یک سئوال. چرا به این بزرگان مسئولیت های سیاسی و اجتماعی داده نمی شود ، مثلا نمایندگی مجلس. اگر جواب کلام حکیمانه امام است که نظامیان نباید در سیاست وارد شوند ، پس یک تبعیضی است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۱
0
2
هزاران درود به دلیر مرد ایران زمین .
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین