کد خبر: ۷۱۷۸۶۰
تعداد نظرات: ۶ نظر
تاریخ انتشار : ۲۳ تير ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۶
پروژه کوهشار مشهد در حاشیه بلوار نماز و حدفاصل بولوار شهدای ارتش تا بلوار کوشش، در فضایی به مساحت بیش از ۷۸ هکتار به بهره برداری رسیده است.
آفتاب‌‌نیوز :

این پروژه شامل مسیری برای حرکت و چرخش کامل آب، آبشار خط الراس، آبراهه‌ای به طول بیش از ۲۵۰ متر، استخر اول به مساحت ۸۰۰ متر مربع که بر روی مخزن ذخیره آب به حجم ۳۵۰۰ متر مکعب و سرپوشیده قرار گرفته، رودخانه‌ای به عرض حدود ۴.۵ متر و طول ۳۰۰ متر که با تراس بندی در طول مسیر با مصالح سنگی و منطبق با دره طبیعی موجود ایجاد شده و در نهایت دریاچه اصلی پروژه با مساحت ۴۲۰۰ متر مربع، که به دلیل انطباق با شیب طبیعی زمین در دو سطح با اختلاف ۲.۵متر، طراحی شده، است.

همچنین فضایی به وسعت بیش از ۱۴ هکتار به مسیر آب و فضای سبز پیرامونی آن اختصاص پیدا کرده و مابقی عرصه نیز به صورت جنگلکاری روی شیب های کمربند سبز جنوبی در طرفین اجرایی شده است و طراحی آن به نحوی است که برای عموم مردم قابل استفاده است.

در این پروژه از گونه های بومی و سازگار با اقلیم مشهد استفاده شده و در راستای مدیریت مصرف آب، بخش های مختلف به صورت کاملا مجزا طراحی و اجرا شده تا در ساعات مختلف، بخش های خاصی از آن بتوانند فعال باشند

علاوه بر آن مخزن آب محدوده ۷۸ هکتاری پیش بینی شده که پس از استفاده از آن برای آبیاری فضای سبز، جایگزینی آب از طریق شبکه جداسازی آب غیر شرب موجود در عرصه کمربند سبز انجام خواهد شد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۶
sedighi
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۳
2
13
بهترین دهن کچی به بی آبی و خشکسالی همین اقدامات است ، در شرایط که مشهد و سایر شهرهای استان دچار بی آبی بسیار خطرناک هستند میلیون ها لیتر آب را تبخیر می کنند و گمان میکنند به مردم خدمت کرده اند.
متوسط تبخیر آب در محدوده مشهد بیش از یک متر در سال است در سطح پروژه ضرب کنید ببنید چه عدد هنگفتی خواهد شد.
4 ناصری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۴
2
10
با این وضعیت وحشتناک آب و از بین رفتن کشاورزی و تلف شدن دام ها و پایین رفتن سطح آب چاه ها فقط به فکر خوشگذرانی و نیز هدر دادن آب با تبخیر آب در مسیر آبشار به مشهد بزرگترین خیانت شد
ابوالفضل عماد عشقی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۶
1
4
تجمع زیاد به خاطر کرونا و رعایت نشدن پروتکل های بهداشتی
و امسال نسبت به سال های قبل به خاطر کم آبی خیلی خشک است اونوقت سباعث میشه هزاران لیتر آب هدر بره و اسمشو میزارن خدمت به مردم
هموطن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۸
1
1
عده قلیلی از مردم محترم مشهد کمی به فکر کادر درمان میبودند بد نبود.
چرا رعایت پروتکلها باید زیر 50 درصد باشه
چرا خانواده عده زیادی از کادر درمان باید دوری هم و ابتلا مکرر به خاطر کم کاری عده ای را بدهند و جماعت صرفا به فکر سفر و عدم رعایت پروتکلها باشند.چرا به تغییر سبک زندگی توجه نمیشه.تا کی ما خانواده کادر درمان باید در خانه حبس باشیم و رعایت کنیم و یک عده ای با عدم رعایت شیوه نامه های بهداشتی هم ضرر به اجتماع بزنند و هم خوشگذارنی کنند.چرا هزینه درمان این عده که در مراجعه به بیمارستان ابتلای اونها حضور در تجمعات و عدم رعیت مسائل بهداشتی معلوم میشه نباید ملزم به پرداخت هزینه های سنگین درمان که از جیب بیت المال صرف سهل انگاری اونها میشه پرداخت کنند تا شاید باعث بشه کمی مراعات دیگران را هم بکنند با این شیوه موج پنجم که بماند موج پنجاهم هم در ایران فتح میشه.
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۹
1
0
از این ور بی ابی مردم خوزستان و از اون ور افتتاح ابشار مصنوعی مشهد باهم یکجور در نمی اید . با این اوضاع خشکسالی کشور افتتاح این پروژه منفعت نیست
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۹
0
0
حداقل متن که گذاشتم کاملش بگذارید چرا حذف می کنید چه دوره زمانی شده
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین