کد خبر: ۸۱۱۹۷۱
تاریخ انتشار : ۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۱
روزنامه جمهوری اسلامی در مطلبی به قلم سیدضیا مرتضوی از سیاست‌های جمهوری اسلامی در امر‌به‌معروف و نهی‌ازمنکر انتقاد و تاکید کرد در هیچ کشوری مانند ایران تا این اندازه «امر‌ونهی» و «باید و نباید» صادر نمی‌شود.
آفتاب‌‌نیوز :

اگر روش نادرست در جلوگیری از منکرات یا الزام به واجبات به کار گرفته شود خود آن یک منکر است که باید شخص، دستگاه یا حکومت را از آن باز داشت...نمی‌توان نادیده گرفت که از مشکلات و واقعیت‌های موجود این است که در برخورد با ناهنجاری‌ها از روش‌های درست و با جامع‌نگری بهره برده نمی‌شود. به عنوان مثال، آن مسئولان محترم که همچنان بر بستن فضای مجازی تاکید دارند و با زبان «حال» و «قال» خود به گونه‌ای سخن می‌گویند و عمل می‌کنند که گویا «مادر» همه مسائل فضای مجازی است به روشنی نشان می‌دهد که شناختی درست از پدیده‌های اجتماعی موجود ندارند یا مصلحت را در بیان چیزی می‌دانند که خود به نادرستی آن آگاهند.

به گزارش جمهوری اسلامی، در ادامه این مطلب آمده است: منطق یاد شده همان منطق «پند» و اگر اثر نکرد، «بند» است که استاد شهید آیت‌الله مطهری حدود 60 سال پیش به نادرستی آن توجه داده و با همین تعبیر بیان کرده است و ما پس از چند دهه تجربه حکمرانی هنوز «اندر خَم» کوچه همان منطق و روش هستیم...گمان ندارم در هیچ کشوری این اندازه «امر و نهی» و «باید و نباید» صادر شود و گزافه نیست اگر کسی مدعی شود یکی از مشکلات جامعه ما که خود منشاء مشکلاتی بیشتر است زیاد سخن گفتن است و بسیاری نیز در حوزه‌هایی که آگاهی کافی ندارند، نه تنها سخن می‌گویند بلکه باید و نباید صادر می‌کنند.

نویسنده در پایان درخواست‌هایی از مسئولان قضایی مطرح کرده است: دستگاه محترم قضایی درباره مسائل اخیر با کمال شرح صدر عمل کنند و جز آنان که خدای ناکرده مرتکب قتل شده‌اند، با دیگران با رافت و مدارا رفتار کنند و به کسانی که به «غلظت» و «غضب» و «برخورد خشن» دعوت می‌کنند، بها ندهند...این نسل، دختران و پسران دست‌پرورده خود ما و شما هستند و اگر هم خطایی داشته باشند اما در شمار سرمایه‌های این کشور و به هر حال نسل امروز و فردای ما هستند. باید با آنان و خانواده‌های دل‌نگران با مهربانی رفتار کرد و کاستی‌های آنان را باید نادیده گرفت.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین