کد خبر: ۸۹۲۸۷۸
تاریخ انتشار : ۲۶ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۳:۵۲

ایران، جای سالمندان نیست؛ رتبه ۸۲ ایران در میان ۸۴ کشور

بررسی نتایج مطالعات جهانی درباره ارایه خدمات سلامت برای گروه سنی بالای ۶۰ سال نشان داد که «ایران» بهترین کشور برای سالمندان نیست. موسسه خدمات سلامت LOTTIE در گزارشی که ژانویه ۲۰۲۴ منتشر کرده، با نگاهی به جدول رتبه‌بندی خدمات سلامت به تفکیک کشور‌ها و مناطق جهان، کشور‌های نروژ، سوئد، سوییس، آلمان و کانادا را به عنوان کشور‌های برتر در ارایه خدمات به سالمندان معرفی کرده است.
ایران، جای سالمندان نیست؛ رتبه ۸۲ ایران در میان ۸۴ کشور
آفتاب‌‌نیوز :

بخش دیگری از گزارش LOTTIE به رتبه‌بندی ارایه خدمات بهداشتی بر‌مبنای کیفیت این خدمات در ۶ منطقه جهان و کشور شاخص در هر منطقه اختصاص دارد که طبق این تفکیک، کشور تایوان در منطقه آسیا با ۸۵.۹ امتیاز در ردیف اول این رتبه‌بندی است و سپس، فرانسه در اروپا با ۷۹.۴ امتیاز، استرالیا در اقیانوسیه با ۷۵.۳ امتیاز، مکزیک در امریکای شمالی و مرکزی با ۷۲.۵ امتیاز، اکوادور در امریکای جنوبی با ۶۹.۵ امتیاز و آفریقای جنوبی در آفریقا با ۶۳.۷ امتیاز در ردیف‌های بعد هستند.

به گزارش اعتماد، طبق این رتبه‌بندی، در سال ۲۰۲۳ کشور‌های تایوان، کره‌جنوبی، ژاپن، فرانسه، دانمارک، اسپانیا، تایلند، اتریش، هلند و فنلاند با امتیاز ۸۵.۹ (تایوان) تا ۷۷.۱ (فنلاند) به ترتیب ۱۰ کشور دارای بالاترین سطح ارایه خدمات بهداشتی بوده‌اند و جایگاه ایران در این رتبه‌بندی و در میان ۹۴ کشور جهان، ردیف ۸۲ جدول با امتیاز ۵۲.۳ است.

در این رتبه‌بندی، ونزوئلا با امتیاز ۳۹.۳ در آخرین ردیف جدول و در جایگاه ۹۴ است و کیفیت و سطح ارایه خدمات مراقبت بهداشتی در کشور‌های صربستان، ایرلند، آلبانی، نیجریه، مصر، بلاروس، آذربایجان، مراکش، مالت، عراق و بنگلادش هم بدتر از ایران ارزیابی شده درحالی که کشور‌های رومانی، پرو، جمهوری دومینیکن، مقدونیه شمالی، اوکراین، بوسنی و هرزگوین، گرجستان، قبرس، مجارستان، الجزیره و‌ترینیداد و توباگو در ردیف‌های ۷۱ تا ۸۱ جدول، شرایطی بهتر از ایران دارند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین