آفتاب نیوز

تشدید بحران ایران و آمریکا، توسط ترامپ و با تلاش وی برای نابودی برجام و اعمال فشار بر اقتصاد ایران ایجاد شد

روایت‎هایی از درون حلقه ترامپ در لحظه اوج تنش میان ایران و آمریکا؛ موافقان و مخالفان حمله نظامی چه کسانی بودند؟ تهدید جنگ میان ایران و امریکا برطرف شد؟

روزنامه بریتانیایی "گاردین" در سرمقاله خود با اشاره به اینکه تصمیم رییس‌جمهور امریکا برای عدم حمله نظامی یک مسکن موقت است می‌نویسد: "تهدید بروز جنگ میان ایران و امریکا برطرف نشده و هیچ کاری برای حل و فصل ماجرا صورت نگرفته است". شماری از رسانه‌های آمریکایی گزارش داده بودند که روزهای پنج‌شنبه و جمعه جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، از حمله به مواضعی در ایران جانبداری می‌کرده اما برخی از ژنرال‌های ارتش مخالف چنین اقدامی بوده‌اند.
اختلاف نمایندگان دموکرات و جمهوری‌خواه کنگره بر سر اختیارات جنگی رئیس‌جمهوری آمریکا

آیا ترامپ می‌تواند بدون کسب مجوز از کنگره دست به حمله نظامی علیه ایران بزند؟

آیا ترامپ می‌تواند بدون کسب مجوز از کنگره دست به حمله نظامی علیه ایران بزند؟
"به طور کلی دموکرات‌ها استدلال می‌کنند که ترامپ نیازمند مجوز کنگره برای عملیات خاص نظامی علیه یک دشمن خارجی است. از سوی دیگر جمهوری‌خواهان با استناد به سوابق تاریخی پیشین و قوانین اشاره می‌کنند که رییس جمهوری فرمانده کل قوا است و خود می تواند درباره جنگ تصمیم گیری است".

۵ سناریوی احتمالی عدم حمله ترامپ به ایران

۵ سناریوی احتمالی عدم حمله ترامپ به ایران
دو مقام امریکایی به خبرنگار "ووکس" پاسخ کاملا متفاوتی درباره علت لغو عملیات توسط ترامپ دادند. یک مقام گفت که ایران به هواپیمای نظامی با سرنشینی که در نزدیکی پهپاد بوده حمل نکرد و یک مقام دیگر گفت که ترامپ به دلیل اینکه حمله به ایران باعث ایجاد شوک نفتی و آسیب به اقتصاد امریکا می‎شود، این کار را انجام نداد.
این شیخ ثروتمند هزاران دلار در هتل ترامپ خرج کرده و 26 روز در آنجا اقامت داشته است

واشنگتن‌پست فاش کرد: فشار شیخ ثروتمند عراقی بر ترامپ برای حمله نظامی به ایران+جوابیه نهرو کسنزانی

واشنگتن‌پست فاش کرد: فشار شیخ ثروتمند عراقی بر ترامپ برای حمله نظامی به ایران+جوابیه نهرو کسنزانی
این شیخ ثروتمند عراقی به "واشنگتن پست" گفته که از موضع تهاجمی بولتون در قبال ایران و علاقه او برای تغییر رژیم در آن کشور حمایت می‌کند. او گفته که در ماه جولای از ترامپ خواسته تا موضع تندی علیه ایران اتخاذ کند.
هشدار تند CNN به ترامپ درباره ارسال ناوهواپیمابر به منطقه و طرح صلح کوشنر؛

اعزام ۱۵۰۰ نیروی نظامی آمریکا به منطقه؛ رقص "ترامپ" با خطر در خاورمیانه

اعزام ۱۵۰۰ نیروی نظامی آمریکا به منطقه؛ رقص
در خاورمیانه دولت ترامپ طرح موسوم به صلح را آغاز به تدوین کرده است؛ طرحی ظاهرا برای حل مناقشه اسرائیل و فلسطین. به نظر می‌رسد همزمان با مارش نظامی و جنگ‌طلبی امریکا در آب‌های خلیج فارس، همزمان و آنسوتر در خاورمیانه، امریکا می‌خواهد شاخه زیتون صلح را نشان دهد. با این حال، رویدادها در خلیج فارس و در فلسطین و اسرائیل می‌توانند دو روی یک سکه باشند. هر دو می‌توانند آغازگر فصلی خونین‌تر در تاریخ منطقه باشند
معترضان سیاه‌پوش خواستار برکناری کری لام شدند

در «هنگ کنگ» چه خبر است؟| عبور آمبولانس از بین جمعیت میلیونی معترضان، شبیه عبور حضرت موسی از رود نیل+فیلم و عکس

در «هنگ کنگ» چه خبر است؟| عبور آمبولانس از بین جمعیت میلیونی معترضان، شبیه عبور حضرت موسی از رود نیل+فیلم و عکس
معترضان می‌گویند مخالف سیطرۀ چین بر هنگ کنگ هستند و دیگر به خانم کری لام به‌عنوان رهبر دولت اعتماد ندارند. آنها می‌گویند لایحه استرداد متهمان علاوه بر اینکه حاکمیت قانون را در هنگ کنگ زیر سوال برده، بر شهرت جهانی این شهر به‌عنوان یک مرکز مالی قدرتمند در آسیا نیز ضربه زده است.
حمله نفتکش‌ها، شاید کار داعش، سعودی‌ها و یا اسرائیل بوده باشد

لس‌آنجلس‌تایمز: ترامپ زیاد دروغ می‌گوید؛ ادعای او درباره نقش ایران در حمله به نفتکش‌ها را هم باور نکنید| نیوزویک: فیلم کوتاه سیاه و سفید پنتاگون بهانه خوبی برای جنگ علیه ایران نیست| چرا ایران باید به کشتی‌های نروژی و ژاپنی حمله کند؟!

لس‌آنجلس‌تایمز: ترامپ زیاد دروغ می‌گوید؛ ادعای  او درباره نقش ایران در حمله به نفتکش‌ها را هم باور نکنید| نیوزویک: فیلم کوتاه سیاه و سفید پنتاگون بهانه خوبی برای جنگ علیه ایران نیست| چرا ایران باید به کشتی‌های نروژی و ژاپنی حمله کند؟!
"شما می‌توانید این احتمال را در نظر گیرید که حمله کار داعش بوده است؛ گروهی که دشمن ایران و امریکا است و دوست دارد افزایش تنش میان آن دو علیه یکدیگر را شاهد باشد. در سوی دیگر عربستان و امارات متحده عربی قرار دارند که از هر اهرمی برای افزایش فشار بر ایران استفاده می کنند. /مشخص نیست چرا ایران باید حملات را به کشتی‌های نروژی و ژاپنی انجام دهد که دو کشور از بهترین خریداران نفت ایران هستند. در دهه‌های اخیر ایران نفت زیادی به این دو کشور صادر کرده است. چرا باید علیه آنان این کار را انجام دهد؟ این عجیب است".
روسیه و ایران از نظر اعمال نفوذ و تسلط بر ساختار نظامی سوریه در چه وضعیتی قرار دارند؟

اختلاف‌نظر روسیه و ایران بر سر چگونگی اصلاحات نظامی در سوریه؟

اختلاف‌نظر روسیه و ایران بر سر چگونگی اصلاحات نظامی در سوریه؟
عدم حضور نیروهای مورد حمایت ایران در عملیات ادلب باعث طرح گمانه‌زنی‌های تازه‌ای درباره اختلافات احتمالی میان ایران و روسیه در سوریه شده است.
در نتایج نظرسنجی "سی ان ان" مشخص شد

"ترامپ برنده انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا خواهد بود"

در این نظرسنجی بیش از 54 درصد از پاسخ دهندگان گفته اند که ترامپ برنده انتخابات 2020 امریکا خواهد بود و 41 درصد احساس می کنند که او خواهد باخت.
اگر تنگه هرمز بسته شود، تجارت جهانی به حالتی انفجاری خواهد رسید

تصمیم ناگهانی ترامپ برای مذاکره بدون پیش‌شرط با ایران؛ چرا اکنون آمریکا می‌خواهد مذاکره کند؟

تصمیم ناگهانی ترامپ برای مذاکره بدون پیش‌شرط با ایران؛ چرا اکنون آمریکا می‌خواهد مذاکره کند؟
"ناگهان دولت ترامپ تصمیم گرفت با ایران بدون هیچ پیش‌شرطی مذاکره کند. علت را در کجا باید جست؟ به نظر می‌رسد همه چیز مربوط به تنگه هرمز است. مسئله بر سر احتمال مسدود شدن تنگه هرمز است که می تواند باعث قطع جریان انتقال نفت و گاز از عراق، کویت، بحرین، قطر و ایران شود که 20 درصد از نفت جهانی را شال می شود. این موضوع نشان می‌دهد که اگر تنگه هرمز به هر دلیلی بسته شود ایران قدرت اعمال فشار بر نظام مالی بین‌المللی را خواهد داشت و تجارت جهانی به حالتی انفجاری خواهد رسید.
80 درصد از رای‌دهندگان هندی را هندوها تشکیل می‌دهند

پیام نخست‌وزیری مجدد "نارندرا مودی"؛ نخست هندوها

دولت مودی در پنج سال گذشته مورد انتقاد قرار گرفته است. میزان اشتغال کاهش یافته، اتهامات فساد مطرح شده و امنیت ملی نقض شده است و میزان خشونت در جامعه افزایش یافته است. اما چرا او دوباره و به شکلی خیره کننده پیروز شد؟

مادران "تیان آنمن" در جستجوی عدالت+عکس

مادران
در سوم ژوئن 1989 میلادی نیروهای نظامی دولت چین، آن میدان را به خاک و خون کشیدند و به 50 روز تجمع مسالمت‌آمیز هواداران دموکراسی پایان دادند. مادران تیان آنمن می‌گویند که بیش از 10 هزار نفر در آن روز کشته شدند. آنان خواستار تحقق عدالت کیفری برای یاد فرزندان از دست رفته‌شان و مجازات عاملان کشتار هستند. دولت چین آنان را در خانه‌های‌شان زندانی کرده تا آن رویداد خونین از حافظه تاریخ پاک شود.
عملیات امنیتی برای حفاظت از جان ترامپ، 25 میلیون پوند هزینه داشته

ترامپ و اعضای خانواده در ضیافت ملکه| حفاظت امنیتی شدید از ترامپ در جریان سفر به لندن+عکس

ترامپ و اعضای خانواده در ضیافت ملکه| حفاظت امنیتی شدید از ترامپ در جریان سفر به لندن+عکس
بطری‌های محتوی خون ترامپ برای استفاده در صورت لزوم در موارد اضطراری پزشکی، همراه تیم امنیتی او بوده‌اند. خودروی کادیلاک 1.1 میلیون پوندی حامل او با پنجره‌های ضد گلوله 5 اینچی بوده است. این خودرو همچنین در برابر اثرات گاز اشک‌آور مصون است.
نشریه "فارین افیرز" با دسترسی به اسناد تاریخی فاش کرد؛

درس‌های حزب کمونیست چین از جنبش دانشجویی سرکوب‌شده میدان تیان آنمن

درس‌های حزب کمونیست چین از جنبش دانشجویی سرکوب‌شده میدان تیان آنمن
در سی امین سالگرد سرکوب خشونت‌بار جنبش دانشجویی، "عصر جدید" نشریه‌ای که در هنگ کنگ منتشر می شود بخش‌هایی از اسناد و صورت جلسه آن نشست محرمانه با حضور اعضای بلندپایه حزب را منتشر کرده که شامل سخنرانی‌ها است. این اسناد از طریق یکی از اعضای ارشد حزب به دست آمده‌اند که در آن زمان از اسناد نسخه‌ای را برای خود تهیه کرده بود. در سال 2001 میلادی نیز این نشریه گزیده‌ای از سخنرانی‌ها و گزارش‌های محرمانه مرتبط با آن جلسه را منتشر کرده بود. اکنون اسناد و سخنرانی‌های بدست آمده بیشتر، نشان می‌دهند که رهبران حزب پس از سرکوب جنبش دانشجویی تیان آنمن چه درس هایی از آن گرفتند.
فارین پالسی: تحریم‌های کنونی آمریکا، ایران را به سوی روسیه سوق می‌دهد

روسیه برنده تنش در روابط ایران و آمریکا؟ مسکو چه سودی از تحریم‌های ضدایرانی می‌برد؟

روسیه برنده تنش در روابط ایران و آمریکا؟ مسکو چه سودی از تحریم‌های ضدایرانی می‌برد؟
در هر درگیری، بازیگری وجود دارد که از درگیری و تنش سود می‌برد. در مورد ایالات متحده و ایران روشن‌ترین برنده روسیه است.
واژه "عادی‌سازی" روابط با اسرائیل یک واژه کثیف برای کشورهای عربی باقی خواهد ماند

روابط مخفیانه اسرائیل با اعراب| چرا اسرائیل بی‌سر و صدا به پادشاهی‌های عربی نزدیک می‌شود؟

روابط مخفیانه اسرائیل با اعراب| چرا اسرائیل بی‌سر و صدا به پادشاهی‌های عربی نزدیک می‌شود؟
بخش عمده ارتباطات میان اسرائیل و کشورهای عربی منطقه پنهانی و پشت پرده است. نتانیاهو اما با افشای یک ویدئو از بخشی از جلسه نشان داد که چگونه مقام‌های عربی منطقه علیه ایران صحبت می‌کنند. این نشست به طور قابل توجهی نشان داد که اسرائیل همان‌گونه که نتانیاهو مایل به تبلیغ آن بود از سوی ثروتمندترین کشورهای جهان برسمیت شناخته شده و پذیرفته شده است و اکنون مسئله فلسطین کم‌رنگ‌تر از هر زمان دیگری در رابطه دو کشور نقش دارد.
پمپئو و بولتون درباره ایران چه فکری می‎کنند؟

نیویورک‌تایمز: با ایران نجنگید، وحشتناک است!

نیویورک‌تایمز: با ایران نجنگید، وحشتناک است!
دولت فعلی امریکا در راستای حفظ وضع موجود در خاورمیانه و کمک به حفظ ثبات در آن منطقه گام بر نمی‌دارد. زمانی که شما فشار حداکثری را علیه کشوری چون ایران که یک قدرت منطقه‌ای است اعمال کردید دیگر در راستای حفظ وضع موجود در خاورمیانه قدم بر نداشته‌اید. رویکرد فشار حداکثری به طور گریزناپذیری خطر جنگ را افزایش خواهد داد.
روسیه و اتحادیه اروپا خواستار جلوگیری از بروز جنگ آمریکا علیه ایران هستند

توافق واشنگتن و تهران چه کسانی را نگران می‎کند؟|چه کسی خواستار جنگ آمریکا علیه ایران است؟

توافق واشنگتن و  تهران چه کسانی را نگران می‎کند؟|چه کسی خواستار جنگ آمریکا علیه ایران است؟
گزارش‌ها حتی نشان می‌دهند که ترامپ رییس‌جمهوری آمریکا نیز نمی‌خواهد به جنگ با ایران برود و در برابر "جان بولتون" مشاور امنیت ملی کاخ سفید که موضعی تند علیه ایران دارد مقاومت کرده است. ترامپ می‌خواهد با ایران صحبت کند او خواستار معامله با ایران است.
رودریگز می‌گوید نظامیان به مرکز سیاست ونزوئلا تبدیل شده‌اند

همه آنچه باید درباره ارتش ونزوئلا بدانید| چرا ارتش کماکان از مادورو حمایت می‌کند؟

همه آنچه باید درباره ارتش ونزوئلا بدانید| چرا ارتش کماکان از مادورو حمایت می‌کند؟
دکترین نظامی ارتش مبتنی بر سه اصل میهن‌پرستی، مردمی‌بودن و ضد امپریالیست‌بودن است؛ همان اصولی که چاوز به آن باور داشت./نظامیان به مرکز سیاست ونزوئلا تبدیل شده‌اند و هر تغییری باید از طریق خود آنان صورت گیرد. آنان کانال‌های اصلی توزیع کمک‌های بشردوستانه را کنترل می‌کنند. نقش آنان اساسی است. سایر تحلیلگران نیز می‌گویند که مخالفان بدون جلب حمایت نظامیان قادر به ساقط کردن دولت مادورو نخواهند شد. در نتیجه، مخالفان دائما می‌گویند که در صورت قدرت‌گیری دستور عفو عمومی را صادر می‌کنند تا به نظامیان دلگرمی دهند که مجازات نخواهند شد.
"واشنگتن عاشق یک جنگ خوب است"

اختلاف در آمریکا بر سر ایران|ماجرا چیست؟

اختلاف در آمریکا بر سر ایران|ماجرا چیست؟
سی ان ان: اختلاف نمایندگان کنگره با ترامپ بر سر ایران؛ آنان خواستار شفافیت دولت امریکا و ارائه توضیحات و جزئیات درباره سیاستگذاری ترامپ در قبال ایران به کنگره هستند/ نشریه چپ امریکایی "ویک": پیش از شروع جنگ با ایران مانع از تحقق این رویداد شوید / به نظر می رسد ترامپ در قبال احساس خطر جنگ با ایران معقول تر از مشاوران اش است
هیچ یک از دولت‌های اروپایی حاضر به همراهی ترامپ در جنگ احتمالی علیه ایران نشده‌اند

هشدار به دولت ترامپ؛ 10 تفاوت جدی میان جنگ با عراق و جنگ با ایران وجود دارد

هشدار به دولت ترامپ؛ 10 تفاوت جدی میان جنگ با عراق و جنگ با ایران وجود دارد
بوش در زمان حمله علیه عراق توانست متحدانی اروپایی از جمله بریتانیا و اسپانیا را با خود همراه سازد. با این حال، اکنون هیچ یک از دولت‌های اروپایی حاضر به همراهی ترامپ در جنگ احتمالی علیه ایران نشده است. اروپایی‌ها اقدامات ترامپ را یکجانبه‌گرایانه قلمداد می‌کنند.
"هیچ غذایی نداشتیم؛ وضعیت خطرناکی بود و ما گرسنه بودیم، زنده‌ماندن ناممکن است"

بدترین بحران قرن اینجاست؛ جهنمی برای زندگی کودکان| در این کشور جنگ‌زده هر 12 دقیقه یک کودک فوت می‌کند؛ این یک کابوس برای همه ماست+عکس

بدترین بحران قرن اینجاست؛ جهنمی برای زندگی کودکان| در این کشور جنگ‌زده هر 12 دقیقه یک کودک فوت می‌کند؛ این یک کابوس برای همه ماست+عکس
"اینجا یمن است جایی که هر 12 دقیقه یک کودک بر اثر گرسنگی جان خود را از دست می‌دهد. قحطی در اینجا یادآور وضعیت مشابه اتیوپی در سال 1984 میلادی است و آن زمان را برای ما تداعی می‌کند. نان و شیر در اینجا کالاهایی لوکس قلمداد می‌شوند. تکان‌دهنده آنکه از زمان آغاز جنگ در یمن 140 هزار کودک کشته شده‌اند."
نمونه‌هایی تاریخی هستند که ایران به آمریکا کمک کرد در حالی که امریکا پاسخ خوبی نداد

استراتژی "نه صلح و نه جنگ" بین ایران و آمریکا به پایان رسیده است؟| موسویان: سپاه بارها با آمریکا در مورد مسائل منطقه‌ای همکاری کرد اما پاسخ آمریکایی‌ها خصمانه بود| آیا می‌توان مسیر جنگ ایران و امریکا را متوقف کرد؟

استراتژی
"جامعه بین المللی، ایالات متحده امریکا و سیاستگذاران منطقه‌ای باید با احساس مسئولیت با یکدیگر هماهنگ شوند تا روندی دیپلماتیک میان ایران و امریکا از سر گرفته شود آن هم گفت‌وگوهایی وسیع برای تعامل با ایران به منظور جلوگیری از بروز جنگ احتمالی".
رابطه ایران و امریکا تبدیل به معمایی برای تحلیلگران سیاسی شده است

اگر ترامپ در دور دوم انتخاب ریاست‌جمهوری آمریکا پیروز شود، درباره ایران چه خواهد کرد؟

اگر ترامپ در دور دوم انتخاب ریاست‌جمهوری آمریکا پیروز شود، درباره ایران چه خواهد کرد؟
در سال آینده همزمان با انتخابات ریاست‌جمهوری در امریکا چه خواهد شد؟ به نظر می‌رسد ایران قصد ندارد روی مذاکره با امریکا تا پیش از انتخابات نوامبر 2020 میلادی حسابی باز کند. مشخص نیست که دولت ترامپ در دور دوم ریاست جمهوری خود در صورت تداوم چه اولویتی را در قابل ایران خواهد داشت و مشخص نیست در صورتی که رییس‌جمهوری دموکرات در مسند ریاست جمهوری بعدی امریکا باشد چه سیاستی را در قبال ایران در پیش خواهد گرفت.
لفاظی‌های ترامپ و مشاورانش درباره ایران، یادآور روزهای جنگ آمریکا علیه عراق هستند

کوبیدن ترامپ بر طبل جنگ با ایران| شرایط کنونی با زمان حمله آمریکا به عراق چه تفاوت‌هایی دارد؟

کوبیدن ترامپ بر طبل جنگ با ایران| شرایط کنونی با زمان حمله آمریکا به عراق چه تفاوت‌هایی دارد؟
نشست ورشو، پیام تهدیدآمیز ویدئویی بولتون و سر و صداها در واشنگتن در هفته گذشته همگی رویدادهایی برای یک پیشگویی آشنا بودند. سخنرانی‌ها در مورد ایران تب جنگی دارند؛ مشابه آنچه در سال 2002 میلادی در مورد عراق وجود داشت.
ترکیه درصدد جایگزینی نفت عراق به جای نفت ایران برآمده است

پس از لغو معافیت خرید نفت از سوی آمریکا، تهران چه خواهد کرد؟ کارت‌های مهم ایران چه هستند؟

پس از لغو معافیت خرید نفت از سوی آمریکا، تهران چه خواهد کرد؟ کارت‌های مهم ایران چه هستند؟
"ایران تهدید کرده که تنگه هرمز را در صورت ناتوانی در صادرات نفت به جهان خواهد بست؛ نقطه‌ای که اهمیت استراتژیک در زمینه صادرات نفت جهانی دارد. در نتیجه، تهدید ایران پس از تحریم‌ها وارد مرحله تازه‌ای خواهد شد. موضوع دیگر مسئله چین و هند است که وابستگی زیادی به واردات نفت دارند و این نیاز را از طریق ایران تامین می‌کردند. انتظار می‌رود که تحریم ایران علاوه بر جنبه سیاسی از نقطه نظر تجاری جنگ فعلی میان امریکا و چین را تشدید کند. اگر ایران تنگه هرمز را ببندد امریکا و سایر تولیدکنندگان نفت در منطقه چه واکنشی از خود نشان خواهند داد؟ به نظر می رسد این جدی‌ترین سوال است"."
ترامپ از زمان خروج از توافق هسته‎ای، موضعی تهاجمی علیه ایران اتخاذ کرده است

گمانه‌زنی‌ها درباره آینده سیاسی ترامپ؛ از احتمال استیضاح تا مسیر دشوار پیروزی در انتخابات 2020

گمانه‌زنی‌ها درباره آینده سیاسی ترامپ؛ از احتمال استیضاح تا مسیر دشوار پیروزی در انتخابات 2020
نیویورک پست مدعی شد: امید ایران به روی کار آمدن رییس جمهوری دموکرات است / ایرانی‌ها از دور نظاره‌گر سیاست دو حزبی امریکا هستند و می‌خواهند از نتیجه انتخابات بعدی امریکا به نفع خود استفاده کنند/ نیوزویک: استیضاح ترامپ؟ دموکرات‌ها در این باره چه نظری دارند؟/ واشنگتن پست: به این دلایل ممکن است ترامپ بار دیگر در انتخابات پیروز شود

سازمان اطلاعات آلمان مساجد اين كشور را تحت نظر دارد

سازمان اطلاعات آلمان مساجد اين كشور را تحت نظر دارد
«هانس گئورگ ماسن» رئيس سازمان اطلاعات داخلي آلمان اظهار داشت كه اين سازمان حدود 90 مسجد وابسته به گرو‌هاي تندرو و ‏افراطي اسلام‌گرا را تحت نظر دارد.‏
نشست ورشو و سوچی نمایانگر دو رویکرد مختلف در مورد آینده خاورمیانه بودند

"ورشو" و "سوچی"؛ دو جلسه متفاوت برای آینده خاورمیانه| کدام یک به صلح منطقه کمک خواهد کرد؟

ایران، ترکیه و روسیه در مورد اختلاف‌نظرهای یکدیگر درباره سوریه با یکدیگر بحث می کنند / صباح: نشست سوچی مبتنی بر واقعیت‌ها و نشست ورشو برپایه ایده‌های فرضی و غیرواقع‌گرایانه برگزار شدند/ حریت: آیا نشست سوچی به انتظارات و امیدواری‌های زیادی که ایجاد شده بود پاسخ داد؟
نامزدهای انتخابات بعدی امریکا همگی مسن هستند و این خبر خوبی برای امریکایی‌ها نیست

گمانه‌زنی‎ها درباره انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 آمریکا| این زن شانس رقابت در برابر ترامپ را دارد

گمانه‌زنی‎ها درباره انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 آمریکا| این زن شانس رقابت در برابر ترامپ را دارد
اگر بایدن یا سندرز در انتخابات 2020 میلادی امریکا پیروز شوند ما وارد عصر بی‌بدیلی می‌شویم که در آن مسن‌ها قدرت را در دست دارند. در صورتی که بایدن باز هم در انتخابات 2024 برنده شود 82 ساله خواهد بود و سندرز 83 ساله. اگر ترامپ دوباره پیروز شود 78 ساله خواهد بود که 15 سال بیشتر سن "فرانکلین روزولت" در زمانی خواهد بود که او در مقام‌اش در سال 1945 میلادی درگذشت.
پرطرفدار ترین عناوین
آب و هوا
  • ۲۵°
  • ۳۷°
نیازمندیها
تامين كننده راه كارها و راه حل هاي نوين امنيت شبكه و اطلاعات
x