کد خبر: ۵۶۳۲۲۱
تاریخ انتشار : ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۱
تعداد نظرات: ۱۴ نظر
آمریکا مراکز حساس اقتصادی ایران را هدفگیری کرده تا مردم در تنگنا قرار بگیرند
معاون اول رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: در بودجه سال ٩٨ هم براساس دستور مقام معظم رهبری پیام بودجه پیام غیرعادی بودن شرایط خواهد بود که در حال بحث هستیم. بودجه دولت تبدیل به گوشت قربانی شده و هرکسی می‌خواسته کاری انجام دهد به رییس‌جمهور و مجلس گفته کاری را شروع کردیم شما هم بودجه بدهید در حالیکه قرار نبوده از دولت بودجه بگیرند.
آفتاب‌‌نیوز :
اسحاق جهانگیری در آیین رونمایی ١٠ محصول فناورانه جهاددانشگاهی ضمن مهم دانستن طرح‌های رونمایی شده امروز گفت: آنچه که مهم است این است که دانش پایه اصلی اقتدار هر کشوری است و برای ما با این سابقه تمدنی همواره این موضوع به عنوان مساله‌ای مهم بوده و نزدیک‌ترین مسیر برای توسعه همه جانبه توسعه علمی است. لذا باید پیش نیازها و ملزومات توسعه علمی را فراهم کنیم و مطمئن شویم جهت‌گیری‌های اصلی از صدر نظام شکل بگیرد تا کشور توسعه علمی را طی کند و این توسعه حتی در بدنه علمی کشور محقق شود.

به گزارش آفتاب‎نیوز؛ وی افزود: یقینا در مبانی این توسعه باید تلاش کنیم و یکی از ضرورت‌ها همان حمایت است که بصورت یکپارچه هرکدام باید دیگری را حمایت کنیم. نقش فناوری در دهه‌های اخیر مورد توجه قرار گرفته و نقش توسعه فناوری در دهه‌های اخیر مهم شده و دستاورد آن فناوری‌های جدید و همه‌گیر است که نقش محوری در توسعه به عهده گرفته و تحول اساسی به وجود آورده  و جای خیلی از سرمایه‌ها تغییر کرده است.

جهانگیری: بودجه دولت تبدیل به گوشت قربانی شده است| پیام بودجه پیام غیرعادی بودن شرایط خواهد بود

معاون اول رئیس‌جمهور تاکید کرد: زمانی منابع طبیعی مهمترین عامل پیشرفت بود الان منابع انسانی جای آن را گرفته یا دانش نیروهای متخصص نقش مهمتری دارد و قادر است ابزارهای پیچیده را به کار بگیرد و مدیریت دانش بر سایر مدیریت‌ها ارجحیت پیدا کرده است. ما در شرایط عادی هم باید این مسیر توسعه را پیش بگیریم به ویژه امروز که در شرایط سختی هستیم.

وی خاطرنشان کرد: من از همین جا فکر می‌کنم نهادهایی که در دوره‌هایی فرصت‌ساز بودند الان بیشتر می‌توانند مفید باشند. جهاددانشگاهی یکی از این نهادها است. نیروهای جوان جهاددانشگاهی چه در دوره جنگ چه سازندگی برای خود نقشی قائل بودند و می‌گفتند خیلی از کارها را می‌توانیم انجام دهیم. دوران جنگ دوران شکوفایی در این کشور بود و فرصت‌هایی درست شد که استثنایی بود.

جهانگیری با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی در این بخش می‌درخشد، گفت: الان هم در چنین دوره‌ای هستیم که بخش‌های مهم کشور تحت تهاجم قرار گرفته است. جنگ نظامی نیست اما جنگ اقتصادی که آمریکایی‌ها راه انداختند، مراکز حساس اقتصادی ایران را هدفگیری کرده است تا مردم در تنگنا قرار بگیرند.

وی با بیان اینکه نفت و گاز به عنوان اصلی‌ترین منبع درآمدی در تنگنا قرار گرفته است، گفت: رسالتی بر دوش بخش نفت و گاز قرار گرفته است. وقتی صنعت خودروسازی با مشکل مواجه می‌شود و قطعات وارد نمی‌شود صنعتی که چندین هزار شاغل دارد، نیروهای انسانی کار خود را از دست می‌دهد. در بخش فولاد که اصلی‌ترین صنعت ما است و صدها واحد صنعتی به آن وابسته است، آنها بخش‌هایی را شناسایی کردند و برای آسیب زدن به اقتصاد ما روی صنایع حساس ما دست گذاشته‌اند.

معاون اول رئیس‌جمهور تاکید کرد: من خدمت شما می‌گویم توانمندی که شکل گرفته بزرگ است. ایران در جایی نیست که نتواند راهکار پیدا کند. آمریکا هم به همین دلیل گرفتار شده که سخت‌ترین تحریم‌ها را وضع کرده است. اینکه چند کارخانه هم دچار مشکل شود طبیعی است.

وی با تاکید بر اینکه جوانان این کشور قادر هستند کشور را از پیچ‌های سخت عبور دهند، یادآور شد: معتقدم صنعت پتروشیمی و فولاد هیچ مشکلی نخواهد داشت. صنعت خودروسازی اگر نیازش را با جامعه دانشگاهی درمیان بگذارد با این طرفیت در زمان کوتاه می‌توان این‌ها را تولید کرد. شرایط سخت را باید به فرصت تبدیل کنیم تا توسعه کشور سرعت پیدا کند.

جهانگیری ادامه داد: جنگ ویرانی زیادی داشت اما فرصت‌های زیادی نیز شکل گرفت مثل همین جهاددانشگاهی. این شرایط سخت حتما می‌تواند ما را به این مسیر بکشاند. امروز گزارش خوبی داده شد و معلوم است هدفگذاری جهاددانشگاهی هم روی صنعت نفت و گاز گذاشته شده است.

معاون اول رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: امروز در کشور دکل حفاری وارد فاز عملیاتی شده است. نیاز به کارهای جدی‌تری داریم مخصوصا در حوزه دانش بنیان شاید نتوانیم بازار را از واردات قطع کنیم و هزار و یک دلیل دارد در این شرایط این توجیه‌ها هم کمرنگ‌تر می‌شود.

وی با بیان اینکه تغییرات نرخ ارز مضر است و ما مهمترین تلاش‌مان کاهش ناآرامی بود که به ثبات تبدیل شود، گفت: امروز آثار برگشت ثبات را می‌بینیم. اما همین افزایش نرخ ارز به نفع صادرات عمل می‌کند. این دغدغه که دوستان راجع به حمایت دولت داشتند در دستور کار ما قرار خواهد گرفت تا از کالاهای داخلی حمایت شود. بازارهای خارج را هم باید کمک کنیم تا در اختیار محصولات ما قرار بگیرد و حتما در بودجه سال ٩٨ هم براساس دستور مقام معظم رهبری پیام بودجه پیام غیرعادی بودن شرایط خواهد بود که در حال بحث هستیم.

جهانگیری تاکید کرد: بودجه دولت تبدیل به گوشت قربانی شده و هرکسی می‌خواسته کاری انجام دهد به رییس‌جمهور و مجلس گفته کاری را شروع کردیم شما هم بودجه بدهید قرار نبوده از دولت بودجه بگیرند در حالیکه اراده دولت نبوده کاری انجام شود. خیلی شوراها درست شد و اول فکر می‌کردند محدود است و الان بودجه‌های بالا می‌گیرند و برخی برای نظارت بودجه‌های بالا می‌گیرند با اصلاح ساختار می‌خواهیم این‌ها را حذف کنیم. ما ده‌ها دستگاه موازی داریم که همه بودجه‌بگیر هستند. بودجه امروز ما بسیار بزرگ است. لذا از این شرایط سخت می‌توان برای پژوهشگران و بخشی هم برای دولت فرصت استخراج کرد تا اصلاح ساختار صورت بگیرد.

منبع: خبرگزاری ایلنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۱۴
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۷
3
0
حرفهای تکراری
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۷
تکراری و واقعیتی که هیچگونه اراده و یا بهتر است بگوییم جراتی برای حذف آنه نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۷
2
1
ایا بیاد می اورید که تاکنون خبر خوشایند ملموسی از این دولت گرفته باشید؟
عرض کردم ملموس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۷
0
2
حرف حرف حرف............
به قول مادر بزرگم...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۷
1
3
مشکلی نیست مثل همیشه از بودجه های عمرانی واموزش وفرهنگی و...کم کنید .....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۷
0
4
مردم به لطف و مدد الله پشتیبان و حامی دولت و رئیس جمهور محترم شان هستند.
بنابراین دستگاههای موازی (غیرشرعی و غیرقانونی)!!! که در حقیقت مانع و سدی هم هستند در برابر تلاشهای صادقانه و مخلصانه دولت منتخب مردم، نه تنها تخلف و خطایی نابخشودنی کرده اند، بلکه مخل آرامش ملت شریف و بزرگوار ایران اسلامی شده اند!!!!!!!!
پس اگر کمترین بودجه ای که در حقیقت مال مردم و کشور و بیت المال است، در اختیار این دستگاههای موازی قرار گیرد گناهی بزرگ و نابخشودنی است.
واحیرتا !!!!!!!!!!!! از اینکه آنهایی که باید تنبیه و مجازات شوند بودجه ای هم بهشان داده شود ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ واویلا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۷
0
3
ردیف ها را حذف کنید بگذارید مجلس آن ها را اضافه کند تا همه چیز روشن شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۷
0
3
مگر میزان بودجه مشخص و محدود نیست ؟ که باید در اختیار ارگانهای دولتی و قانونی قرار گیرد ؟!!
یعنی از سهم ارگانهای دولتی برداشته شود و به ارگانهای بی قانون (موازی) داده شود ؟

به این معنا که پدر و مادر خانواده سهم غذای فرزندانشان را با افراد غیر تقسیم کنند و برایشان مهم نباشد که بچه هایشان (ارگانهای قانونی و خدمتگزار به کشور و ملت) به شدت دچار سوء تغذیه و ناراحتی خواهند شد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۷
3
0
اون چند ده میلیارد را هم اگر به انها ندهید و نگه دارید باور کنید هیچ تغییری در وضع مردم حاصل نمیشود چون شما اینکاره نیستید فقط حرف های تکراری.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۷
لا اقل بودجه ای برای کارشکنی و دشمن تراشی ندارند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۷
0
3
واقعآ در ايران دولت ها هيچكاره و بسيار ضعيف... هستند.ريشه مشكل كجاست؟پيدا كنيد پرتقال فروش را. !!!!!
ناشناس
|
United States
|
۱۵:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۷
0
3
درسته آقای جهانگیری . درآمد های این مملکت مال این ملت نیست . بخاطر همین مردم روز به روز فقیر تر میشوند . یک عده مفت خور و رانت خوار هرچی که هست بالا میکشند. خوب معلوم است وضع درست نمیشود.
نالی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۷
0
3
وقتی در قرن21بچه های مدرسه در زاهدان میسوزند......چرا حرف ...میزنید..چرا دستگاه های موازی را نمیگی وچرا بودجه انها را قطع نمکنی..برای کی این ...را میگی..مردم را به خاک سیاه نشوندید..چرا مشکل کارگران هفت تپه وفولاد را حل نمیکنید...کی باید این کارها را درست کنه...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۹
0
0
لطفا نام اینها را بگویید که سیری هم ندارند
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x