کد خبر: ۶۷۱۱۴۷
تاریخ انتشار : ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۰

شست‌وشوی صورت در روزهای کرونایی ضروری است؟

یک متخصص پوست و مو گفت: افرادی که در معرض آلودگی کرونا قرار دارند، تمامی نقاط پوستی مشکوک به آلودگی از جمله صورت را با مواد شوینده صابونی شست‌وشو دهند.
شست‌وشوی صورت در روزهای کرونایی ضروری است؟
آفتاب‌‌نیوز :

مجید مهری اظهار کرد: ویروس کرونا مستقیماً از راه پوست، حتی زخم وارد بدن انسان نمی‌شود. پوست می‌تواند راهی برای انتقال ویروس به چشم، دهان و مخاط بینی و از آنجا به بدن باشد.

وی با تأکید بر اینکه هر قسمت از پوست که مشکوک به آلودگی است باید شست‌وشو شود، تصریح کرد: دست‌ها که دائماً در معرض آلودگی است، باید شسته شوند. بهترین روش رفع آلودگی از دست‌ها، شست‌وشوی آن‌ها با صابون و آب گرم به مدت دست‌کم ۲۰ ثانیه است.

این متخصص پوست و مو خاطرنشان کرد: علاوه بر شست‌وشوی دست‌ها، شست‌وشوی دیگر نقاط بدن از جمله صورت، به شغل افراد و نوع حضور آن‌ها در سطح جامعه بستگی دارد. پرسنل بیمارستان و کادر درمان که دائماً در معرض این بیماری هستند، شست‌وشو صورت را انجام دهند. افرادی که در صف نانوایی، بانک و یا جاهای دیگر احساس کردند در کنار فرد آلوده قرار داشتند هم این کار را انجام دهند.

وی گفت: شست‌وشوی صورت نیاز به مواد خاصی ندارد و همان صابون‌هایی که می‌توان با آن صورت را شست‌وشو داد، کفایت می‌کند.

مهری در خصوص ضایعات پوستی ناشی از بیماری کرونا، گفت: در دوران فعال بیماری کرونا ممکن است ضایعات پوستی در بیماران ایجاد شود و در صورتی‌ که فرد دوباره به ویروس مبتلا نشوند، این ضایعات پوستی برطرف می‌شود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین