کد خبر: ۸۴۲۶۵۳
تاریخ انتشار : ۰۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۹

دستگیری ۲مامور قلابی پلیس در شرق تهران

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری دو نفر که در پوشش مامور پلیس اقدام به سرقت و اخاذی از شهروندان کرده بودند، خبر داد.
دستگیری ۲مامور قلابی پلیس در شرق تهران
آفتاب‌‌نیوز :

سرهنگ علی ولیپور گودرزی دراین‌باره گفت: در روزهای آغازین خرداد ماه سال جاری و درپی وقوع سرقت‌های سریالی از شهروندان در پوشش جعل عنوان مامور پلیس در مناطق شرق تهران، رسیدگی به پرونده در دستور کار تیمی از کارآگاهان پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. تحقیقات میدانی آنان نشان داد، دو سارق حرفه‌ای در شرق تهران ابتدا شهروندان جوان را شناسایی کرده و سپس به بهانه اینکه آنها مشروبات غیرمجاز مصرف کرده‌اند به آنها نزدیک شده و با جعل عنوان مامور پلیس از این افراد سرقت و اخاذی کرده‌اند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ ادامه داد: کارآگاهان در نخستین گام با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف نوین جرم و روش‌های علمی متوجه شدند، متهمان افراد سابقه‌دار هستند و به تازگی از زندان آزاد شده‌اند. آنان پس از شناسایی هویت این افراد با اقدامات اطلاعاتی، مخفیگاه متهمان را نیز در جنوب استان تهران ردیابی کرده و مورد شناسایی قرار دادند.

ولیپور گودرزی اضافه کرد:‌ کارآگاهان پس از دریافت این اطلاعات، با هماهنگی‌های لازم با مرجع قضائی راهی مخفیگاه متهمان شدند و آنها را در یک عملیات منسجم دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند. همچنین محل دستگیری آنان نیز مورد بازرسی قرار گرفت که در جریان آن تجهیزات  نظامی تقلبی از جمله بی‌سیم نیز از محل کشف و ضبط شد.

وی با اشاره به انتقال متهمان به مقر انتظامی و انجام بازجویی از آنان، اظهارکرد:‌دو متهم پس از انتقال به پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران هدف تحقیقات قرار گرفتند و به جرم خود مبنی بر سرقت از بیش از ۲۰ فرد در پوشش مامور پلیس در نقاط مختلف شرق تهران اعتراف کردند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه تاکنون ۲۲ مالباخته در مواجه حضوری سارقان را شناسایی کرده‌اند، گفت: با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضایی متهمان برای کشف جرائم احتمالی و شناسایی سایر شکات در اختیار کارآگاهان پایگاه ششم پلیس آگاهی قرار گرفتند و تحقیقات از آنان ادامه دارد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین