کد خبر: ۶۹۶۶۶۹
تاریخ انتشار : ۰۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۵
مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل گفت: هدف ادعای مطرح شده مبنی بر تاثیر مشروبات الکلی در پیشگیری از کرونا اغفال جوانان است.
آفتاب‌‌نیوز :

محمد سیمزاری یکشنبه در جلسه برنامه‌ریزی برای کاهش و پیشگیری از مصرف مشروبات الکلی در استان بیان کرد: در ایام کرونایی با تبلیغات سوء مبنی بر تاثیر پیشگیرانه آن از کرونا، میزان مصرف مشروبات الکلی در جامعه افزایش یافته و در این خصوص افرادی نیز به کام مرگ فرو رفته‌اند.

وی ادامه داد: مشروبات نه تنها پیشگیرانه نیست، بلکه باعث بروز عوارض جسمی، روحی و اجتماعی ، فرهنگی نیز در جامعه می‌شود.

او اضافه کرد: افزایش مصرف مشروبات الکلی در استان در شان استان دارالارشاد نبوده و همه دستگاههای فرهنگی و اجرایی مرتبط باید در راستای فرهنگ سازی برای کاهش آن برنامه ریزی کنند.

سیمزاری افزود: در راستای کاهش مصرف مشروبات الکلی در استان اقدامات و برنامه‌های چندانی از سوی مسئولان مرتبط انجام نگرفته و باید به صورت جدی و میدانی در بحث مبارزه با این آسیب اقدام شود.
وی اظهار کرد: نباید به بهانه قبح موضوع از بیان و مبارزه علنی با این معضل اجتماعی باز بمانیم.

سیمزاری بیان کرد: مصرف مشروبات الکلی منشا آسیب‌های دیگر اجتماعی بوده و در دین اسلام نیز حرام است و عالمان اجتماعی و دینی باید محتواهای فرهنگی برای هدایت و ارشاد جوانان تولید کرده و زمینه کاهش گرایش جوانان به این مقوله را فراهم کنند.

مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل تحقیق و پژوهش در رابطه با علل و عوامل مصرف مشروبات الکلی از سوی دانشگاهها و پژوهشگران را ضروری دانست و گفت: برای ورود به بحث مقابله با این آسیب اجتماعی در حوزه دستگاههای مختلف اجرایی و فرهنگی لازم است مطالعات لازم صورت گرفته و اقدامات اجرایی شروع شود.

وی استفاده از ظرفیت رسانه‌های مجازی برای اطلاع رسانی و فرهنگ سازی را مورد تاکید قرار داد و افزود: در راستای ترویج مصرف این منشا فساد در جامعه دشمنان با تمام توان در فضاهای مجازی ورود کرده اند و دست اندرکاران فرهنگی در جامعه ما باید در مقابله با این تهدیدات به تولید محتواهای تاثیر گذار برای جوانان اقدام کنند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین