اخبار روز ایران و جهان | آفتاب نیوز

قائم‌مقام ضرغامی: مجلس عقب نشست

قائم‌مقام ضرغامی: مجلس عقب نشست

معاون میراث فرهنگی که در حاشیه آیین روز جهانی موزه‌ها در جمع خبرنگاران سخن می‌گفت، تصریح کرد: کاوش، اکتشاف و حفاری طبق قانون، جرم محسوب می‌شود و فقط در انحصار وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی است و به طور جد در قانونی که نوشته‌ایم این موضوع را لحاظ کرده‌ایم.
انجمن «خیران میراث فرهنگی» تشکیل شد
در آیین روز جهانی موزه و آغاز هفته میراث فرهنگی اعلام شد

انجمن «خیران میراث فرهنگی» تشکیل شد

قائم مقام وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از افزایش دوبرابری بودجه میراث فرهنگی و موزه‌ها در سال ۱۴۰۱ و همچنین راه‌اندازی انجمن خیران میراث فرهنگی خبر داد.
دیپلماسی گل رز
به بهانه سالروز تولد دانشمند ایرانی؛ خیام

دیپلماسی گل رز "خیام" از نیشابور تا انگلستان

حکیم عمر خیام نیشابوری دانشمند ایرانی هر چند که بیشتر به رباعیات، وی را می‌شناسند؛ ولی در حوزه‌های ستاره شناسی، نجوم و ریاضیات در عصر خود زبانزد همگان بود، به گونه‌ای که به نظر ریاضیدانان غربی، خیام نقش بسزایی در تاریخ ریاضی سده‌های ۱۱ و ۱۲ میلادی داشته‌ است.

نامه پرویز پرستویی به رهبر انقلاب درباره گرانی و اعتراضات مردم

 در نامه پرویز پرستویی به رهبر انقلاب آمده: ما کشور ثروتمندی هستیم، حتی اگر تا ابد در تحریم بمانیم، بزرگترین ثروت این مملکت مردم هستند که همیشه مدارا کرده اند و ایستادگی، و هیچوقت پشت به دولت و دولت هایی که آمدند و رفتند و هستند نکرده اند.
شهرام ناظری: مردم گرسنه‌اند/ اعتراض حق طبیعی مردم است

شهرام ناظری: مردم گرسنه‌اند/ اعتراض حق طبیعی مردم است

شهرام ناظری در واکنش به اعتراضات در کشور گفت: مردم دنبال حق خود هستند، زیرا حق آن‌ها پایمال شده و اعتراض نیز حق آن‌هاست. مردم گرسنه‌اند و شایسته نیست که تا کمر داخل سطل زباله شده و شرمنده خانواده خود شوند. مردم در تنگنای زیادی قرار دارند و حق خود را می‌خواهند و باید آن را بگیرند.
پاسخ مدیر جشنواره کن به انتقادات

پاسخ مدیر جشنواره کن به انتقادات

«تیری فرمو» مدیر جشنواره کن در نشست خبری پیش از آغاز این رویداد به برخی انتقادات از عدم تنوع نژادی و حضور کمرنگ کارگردانان زن تا مشکلات فنی بلیت فروشی پاسخ داد.
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین