کد خبر: ۱۰۶۵۶۱
تاریخ انتشار : ۰۶ شهريور ۱۳۸۹ - ۰۸:۲۳
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب:  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: سیاست‌هایی که در مجمع تصویب می‌شود بسیار مهم و تاثیرگذار بر برنامه‌های دولت است. 

مرتضی نبوی ضمن انتقاد از عدم شرکت محمود احمدی‌نژاد در جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفت: من از کسانی هستم که حضور رییس‌جمهور در مجمع را بسیار ضروری می‌دانم. چون سیاست‌هایی که در مجمع تصویب می‌شود بسیار مهم و تاثیر گذار بر برنامه‌های دولت است.

قائم مقام جامعه اسلامی مهندسین ادامه داد: فکر می‌کنم غیر از اینکه این مسأله یک مطالبه قانونی است و بنده به عنوان یک شهروند و قاعدتا سایر مردم نیز این انتظار را دارند، مطالبه رهبری نیز هست.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: من در این زمینه نقد جدی به ایشان دارم، ولو آقای احمدی‌نژاد رییس مجمع و مواضع‌اش را قبول ندارد، چون رقیب خیلی سرسخت وی بوده است. آقای هاشمی نیز همین موضع را نسبت به آقای احمدی‌نژاد داشته است.ولی این مسأله دلیل نمی‌شود که ما در یک نهاد قانونی زیر مجموعه رهبری مشارکت فعال نداشته باشیم.

نبوی در خصوص راه‌کارهای حل مسایل بین احمدی‌نژاد و رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: باید مقداری بلوغ سیاسی‌مان را بالا ببریم. باید نشان دهیم بالغ شدیم. تحمل سیاسی‌مان را بالا ببریم. سیاست یعنی افزایش تحمل. یعنی انسان باید نظرات مخالف را تحمل کند. نباید نظرات مخالف را فوری به دشمنی تعبیر کند. باید با سازوکارهای قانونی نظرات مختلف را به یک نتیجه مشخص برساند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین