کد خبر: ۱۰۶۸۳۹
تاریخ انتشار : ۰۸ شهريور ۱۳۸۹ - ۱۷:۳۹
جدال رسایی و کوچک‌زاده با علی لاریجانی
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: ارجاع سه ماده از لایحه حمایت از خانواده موجب شد نمایندگان حامی دولت از جمله رسایی و کوچک‌زاده به جدال با رئیس مجلس بپردازند که در پایان حمید رسایی مجلس را ترک کرد. 

ارجاع مواد 22، 23 و 24 لایحه حمایت از خانواده به کمیسیون قضایی انتقادات نمایندگان حامی دولت را به دنبال داشت.

پس از آنکه مجلس وارد بررسی ماده 25 این لایحه شد، حمید رسایی و مهدی کوچک‌زاده خواهان ارائه تذکر شدند که پس از آنکه علی لاریجانی گفت پس از رای‌گیری در مورد ماده 25 به تذکرات نمایندگان گوش می‌دهند، کوچک‌‌زاده و رسایی واکنش تندی نسبت به این موضوع نشان دادند که لاریجانی گفت: توهین نکنید من مسئول اداره جلسه هستم و اخطار می‌کنم که جلسه را بر هم نزنید.

کوچک‌زاده نیز خطاب به لاریجانی فریاد زد: اخطار شما نیز غیرقانونی است. 

لاریجانی نیز در پاسخ به او گفت: شما آئین‌نامه را نخوانده‌اید که اخطار رئیس مجلس را غیرقانونی می‌دانید.

پس از آنکه حمید رسایی برای دادن تذکر خود اصرار کرد، لاریجانی قبول کرد که تذکر وی را بشنود. 

رسایی نیز گفت تذکر من تذکر تنها 2 نفر نیست و شما باید پیش از ورود به ماده 25 تذکرات نمایندگان را می‌شنیدید.

لاریجانی نیز پاسخ داد: من صراحتا اعلام کردم که اخطارهای نمایندگان وارد است و شما دارید من را متهم می‌کنید که این موضوع درست نیست.

رسایی نیز خطاب به لاریجانی گفت: کار شما غیرقانونی بود و مشخص نیست که بر اساس چه ماده‌ای شما این 3 بند را به کمیسیون ارجاع داده‌اید.

لاریجانی نیز گفت: شما باید به من بگویید مطابق کدام ماده به من تذکر می‌دهید.

رسایی نیز با بیان اینکه تذکرش بر اساس ماده 155 است بر ادامه ارائه تذکر خود اصرار داشت. 

لاریجانی نیز با وارد ندانستن تذکر رسایی گفت: در جلسه پیش اخطارات و تذکرات نمایندگان زیاد بود که من اخطارات را وارد دانسته و به رای گذاشتم البته مجلس به این اخطار رای نداد. 

رئیس مجلس یادآور شد: پس از جلسه گذشته مشاهده کردیم که در مورد این لایحه مشکلی ایجاد شده است و این ماده اشکالاتی دارد. به گونه‌ای که مواد 23 و 24 دارای اشکالات شرعی بود که با اعضای کمیسیون جلسه گذاشتیم و از آنجایی که نمی‌خواستیم جلسه با بن‌بست مواجه شود و بر اساس اختیار قانونی رئیس‌ مجلس برای ترتیب اثر دادن تذکرات این بندها را به کمیسیون حقوقی و قضایی ارجاع دادیم و من اشکالی در کار هیأت رئیسه نمی‌بینم. 

جدال رسایی به این موضوع ختم نشد و پس از دقایقی این نماینده تهران به جایگاه هیأت رئیسه رفت که لاریجانی خطاب به وی گفت اینجا را خلوت کنید من باید جلسه را اداره کنم. 

رسایی نیز در حال پایین رفتن از جایگاه هیأت رئیسه گفت: تحمل انتقاد ندارید. 

لاریجانی نیز به رسایی اخطار کرد که نظم جلسه را رعایت کند.

در این لحظه فرهاد بشیری نماینده پاکدشت در اخطاری با استناد به اصل 84 قانون اساسی گفت: برخی نمایندگان می‌خواهند در مجلس نقش شعبان بی‌مخ را اجرا کنند و خواهشا به آنها بگوئید که شأن مجلس این نیست و باید رعایت کنند که این ادبیات و گفتمان که در حال پخش شدن از رادیو است در شان مجلس نیست و بازتاب‌های منفی دارد.

لاریجانی نیز با درست دانستن گفته‌های بشیری خواهان حفظ شان مجلس شد. 

پس از این محمدرضا خباز که قصد صحبت کردن در مقام مخالف پیشنهاد ارائه شده را داشت با تشکر از مدیریت خوب لاریجانی گفت: عده‌ای در صدد برآشفتن مجلس هستند که باید جلوگیری شود.

رسایی نیز در این لحظه از درب هیأت رئیسه مجلس که خبرنگاران مقابل آن اجازه حضور ندارند، از مجلس خارج شد.

بنابراین گزارش، علی‌اصغر زارعی نماینده تهران نزد فرهاد بشیری رفت و شروع به صحبت کردن با وی کرد که عده‌ زیادی از جمله محمود احمدی‌بیغش، سلیمان جعفرزاده، حسن غفوری‌فرد به دور آنها حلقه زدند که محسن کوهکن سخنگوی هیأت رئیسه نیز قصد وساطت کردن داشت.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین