کد خبر: ۱۰۷۰۱۶
تاریخ انتشار : ۱۱ شهريور ۱۳۸۹ - ۱۳:۲۷
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: مردی که نیمه‌شب مخفیانه وارد منازل مردم می‌شد و از زندگی خصوصی آن‌ها فیلم و عکس می‌گرفت، در آخرین اقدام خود با هوشیاری همسایه‌ها ناکام ماند و دستگیر شد.

نیمه‌شب جمعه گذشته یکی از ساکنان مجتمعی در غرب تهران پس از ورود به پارکینگ خانه‌اش، متوجه شد مردی از تراس خانه یکی از همسایه‌ها داخل پارکینگ پرید. مرد همسایه به گمان این‌که آن مرد دزد است، با داد‌و فریاد از همسایه‌ها کمک خواست. در پی این ماجرا مرد غریبه با چاقو مرد همسایه را تهدید به مرگ کرد و هراسان از محل متواری شد.

در همین موقع، همسایه‌ها که به پارکینگ مجتمع آمده بودند، به جستجوی مرد چاقو به‌دست پرداختند تا این‌که وی را هنگام سوار شدن به یک خودروی عبوری شناسایی و دستگیر و او را به کلانتری 141 گلستان تهران منتقل کردند.

به گزارش خراسان، مرد بازداشت‌شده در بازجویی‌های پلیسی ادعا کرد همسایه‌ها او را به اشتباه دستگیر کرده‌اند. به دنبال اظهارات متناقض متهم، ماموران به بررسی گوشی تلفن همراه او پرداختند که مشخص شد 13 عکس از زندگی خصوصی یک زوج که ساکن مجتمع هستند، همراه صدها عکس غیراخلاقی دیگر در تلفن همراه وی وجود دارد.

ماموران در ادامه تحقیقات پی بردند تصاویر خصوصی زندگی آن زوج به طور مخفیانه و از پشت پنجره یکی از اتاق‌ها گرفته شده است. با مشخص شدن این موضوع، زوجی که عکس آن‌ها از سوی متهم گرفته شده بود، به مرکز پلیس احضار شدند و مورد تحقیق قرار گرفتند.

مرد خانواده در اظهاراتش گفت: با متهم آشنایی ندارم و نمی‌دانم او به چه انگیزه‌ای از زندگی خصوصی من و همسرم عکس تهیه کرده است. چند شب پیش همسرم با شنیدن سر‌و صدایی از خواب بیدار شد و مرا هم بیدار کرد. هر دو به سمت تراس آپارتمان رفتیم و متوجه مردی ناشناس شدیم که در تاریکی شب از دیوار مجتمع به خیابان پرید و فرار کرد. من سراسیمه از خانه خارج شدم و به تعقیب او پرداختم ولی مرد غریبه در تاریکی شب ناپدید شد.

مرد شاکی ادامه داد: شب حادثه هم با شنیدن صدای کمک‌خواهی همسایه‌ها از آپارتمان خارج شدم و مردی را در حال فرار دیدم که مشخصات ظاهری‌اش با همان مردی که چند شب پیش از تراس خانه‌ام فرار کرده بود، مطابقت داشت. در حالی که تحقیقات در این رابطه ادامه داشت، زنی همراه 2 دخترش با حضور در کلانتری از متهم بازداشت شده شکایت کرد.

این زن در تشریح ماجرا به پلیس گفت: من و دخترانم در خواب بودیم که با شنیدن سر‌و صداهایی از بیرون، از خواب بیدار شدیم. من برای بررسی موضوع به سمت تراس رفتم و مردی را دیدم که با گوشی تلفن همراهش در حال عکاسی است.

وی ادامه داد: او با دیدن من دستپاچه شد و از تراس پایین پرید و فرار کرد. با داد‌وفریاد همراه دیگر اعضای خانواده به تعقیب مرد غریبه پرداختیم. او در خیابان با چاقو به شوهر و فرزندانم حمله‌ور شد که در این هنگام گشت پلیس سر رسید و مرد چاقو به دست در تاریکی شب ناپدید شد.

با ثبت اظهارات این زن و دخترانش، ماموران از آن‌ها خواستند تا متهم را در بازداشتگاه پلیس شناسایی کنند که به این ترتیب هویت متهم تایید شد. با تشکیل پرونده قضایی، متهم که از سوی 2 خانواده شناسایی شده بود، برای ادامه تحقیقات به شعبه یازدهم بازپرسی دادسرای ناحیه 5 تهران انتقال یافت.

متهم در اظهاراتش به بازپرس حسنی گفت: من شاکیان را نمی‌شناسم و آن‌ها به اشتباه مرا دستگیر کرده‌اند و نمی‌دانم چه کسی عکس‌های زندگی خصوصی شاکیان را در گوشی تلفن همراهم ثبت کرده است.

بنابر این گزارش، به دنبال اظهارات متناقض متهم، وی روز یکشنبه با قرار قانونی از سوی بازپرس حسنی رئیس شعبه یازدهم دادسرای ناحیه 5 تهران روانه زندان شد تا تحقیقات تکمیلی از متهم انجام شود.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین