کد خبر: ۱۰۷۷۲۷
تاریخ انتشار : ۱۹ شهريور ۱۳۸۹ - ۲۳:۱۶
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: تا همین واخر ما هم چنین پیشنهادی را به کاربران می‌دادیم اگر خواهان ثبت‌نام در سرویس گوگل بودند و کاربران می‌بایست یک ایمیل دیگر مانند یاهو و هات‌میل یا آمریکن آنلاین معرفی کرده تا ایمیل جدیدشان را فعال کنند. 

چندبارشده که شما بخواهید در وب‌سایتی اکانتی بسازی و این پیغام رو مشاهده کنید که: متشکریم که یک اکانت یا حساب برای خود ساختید – برای فعال‌سازی حساب جدید لطفا به ایمیل خود رفته و روی لینک تایید هویت یا verification کلیک کنید.

به گزارش خبرنامه کامپیوتر و وب www.PcWebPaper.com از فارنت، اگرچه شما شاید می‌خواهی فقط از این وب‌سایت دیدن کنی ولی به‌هر حال باید یک مسیر طولانی را طی کنی که احتیاج به پردازش طولانی زیر را دارد؛ سویچ شدن و رفتن به میل باکس خود، تلاش برای پیداکردن پیغامی که وب‌سایت برای شما فرستاده (که ممکن است در فولدر اسپم شما باشد) باز کردن آن و کلیک کردن روی لینک و غیره.

تا همین واخر ما هم چنین پیشنهادی را به کاربران می دادیم اگر خواهان ثبت نام در سرویس گوگل بودند و کاربران می‌بایست یک ایمیل دیگر مانند یاهو و هات میل یا آمریکن‌آنلاین معرفی کرده تا ایمیل جدیدشان را فعال کنند.

به‌تازگی ما برای برای ساختن و ایجاد این پردازش ساده ما از استاندارد اینترنتی ویژه‌ای به نام OpenID استفاده می‌کنیم که با چندین توسعه دهنده ایمیل مانند یاهو پشتیبانی می‌شود در عوض پردازش‌های قبلی و مرحله‌های پی‌در‌پی را دیگر ندارد.
 
کاربران یاهو که می‌خواهند از سرویس‌های گوگل استفاده کنند یک صفحه را در زیر می‌بینند با یک دکمه که آنها رو به یاهو می‌فرستد برای شناسایی هویت آنها.

در این هنگام که شما دکمه را کلیک کنید؛ یاهو به شما یک صفحه را برای کسب رضایت برای به اشتراک گذاردن ایمیل خود با گوگل را نشان می‌دهد.

پس از تائید شما می‌توانید به راحتی از تمامی سرویس‌های گوگل ماستفاده کنید و به‌ این وسیله بسیاری از کاربران این پروسه طولانی را تنها با یک کلیک پشت سر خواهند گذاشت و ما امیدواریم که برای گسترش این ویژگی به دیگر ارائه دهنگان ایمیل،اپراتورهای این وب‌سایت‌ها بیشتر در مورد این قابلیت انعطاف به خرج دهند.

بسیاری از کارشناسان این کار گوگل را اقدامی در جهت جذب کاربران یاهو می‌دانند ولی به هر حال این‌هم یکی از مزایای سرویس جدیدی به نام OpenID است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین