کد خبر: ۱۰۷۸۰۴
تاریخ انتشار : ۲۱ شهريور ۱۳۸۹ - ۰۹:۵۶
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: معاون مشارکت‌های مردمی و مدارس غیر دولتی وزارت آموزش و پرورش از افزایش شهریه مدارس غیردولتی همزمان با هدفمند کردن یارانه‌ها خبر داد و گفت: قانونگذار سعی دارد با ایجاد ظرفیتهایی همچون صندوق حمایت از موسسان مانع افزایش صندلیهای خالی مدارس غیردولتی شود.

علی باقرزاده درباره تصمیم وزارت آموزش و پرورش برای شهریه مدارس غیردولتی در آستانه هدفمندی یارانه‌ها ،گفت: هنوز در این باره تصمیم نگرفته‌ایم چرا که تسهیلات را فقط قانون پیش‌بینی می‌کند.

برخی از کارشناسان مسائل آموزش و پرورش معتقدند که با هدفمند شدن یارانه‌ها، تعداد دانش آموزان در مدارس غیردولتی کاهش می‌یاید و این مدارس با افزایش صندلی خالی در این مدارس مواجه می‌شوند.

معاون مشارکت‌های مردمی و مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه بحث افزایش هزینه ها در مدارس با هدفمند شدن یارانه‌ها باید تحلیل جدی‌تری شود، افزود: واضح است که مردم اعتباراتی را که بابت یارانه‌ها به حساب‌شان واریز می‌شود را از این پس به شکل مستقیم بابت افزایش هزینه خدماتی که به آنان ارائه می‌شود می‌پردازند.

باقرزاده در پاسخ به این سئوال که آیا افزایش شهریه مدارس غیردولتی با هدفمندی یارانه‌ها موجب توقف پیشرفت مدارس غیردولتی و کاهش دانش آموزان این مدارس نمی‌شود، گفت: قانون‌گذار سعی دارد با ایجاد ظرفیت‌هایی همچون صندوق حمایت از موسسان مانع افزایش صندلی‌های خالی مدارس غیردولتی شود.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین