کد خبر: ۱۰۸۱۱۵
تاریخ انتشار : ۲۴ شهريور ۱۳۸۹ - ۰۹:۲۵
در دیدار نمایندگان خبرگان رهبری:
با میدان‌داری در سازمان‌های بین‌المللی حرف‌های خود را مطرح کنیم
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: رییس مجلس خبرگان رهبری گفت: در شرایطی که دشمنان درصدد تشدید فشارها بر ایران هستند وحدت همگانی از ضرورت‌هاست. 

آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی در دیدار نمایندگان خبرگان رهبری که سه‌شنبه شب و در محل مجمع تشخیص مصلحت نظام انجام شد، در سخنانی با اشاره به نگرانی و دغدغه‌های فرهنگی، امنیتی و اخلاقی خبرگان، گفت: این مسأله نیاز به یک بحث عمیق با عقبه ضمانت اجرایی دارد، چراکه از اوایل پیروزی انقلاب اسلامی همیشه مطرح بوده است. 

رییس مجلس خبرگان رهبری با بیان برنامه‌های دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی و سازماندهی تبلیغاتی آن‌ها علیه نظام اسلامی گفت: با همه امکانات برای ربودن عقاید جوانان به میدان آمدند و صریحاً صحبت از ناکارآمدی اسلام در اداره حکومت و جامعه می‌کنند. 

ایشان روحانیت‌ستیزی را از برنامه‌های همیشگی دشمنان مکتب اهل بیت(ع) به خصوص پس از مشروطه و به ویژه پس از پیروزی انقلاب اسلامی دانست و گفت: با طرح مصادیق عملی تئوری جدایی دین و سیاست را با ادبیات نیرومند و تلفیق آن با ضرب‌المثل‌ها تبلیغ می‌کنند. 

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با ابراز تأسف از برخی گزارش‌های فرهنگی در سطح دانشگاه‌ها و حوزه‌ها گفت: باید برای تعمیق عقاید اسلامی در عصری که انفجار اطلاعات دنیا را با همه گستردگی دهکده جهانی کرده، تلاش کنیم و الحمدالله در اصول و مبانی حرف‌های محکمی داریم و باید با میدان‌داری در مجامع و سازمان‌های بین‌المللی حرف‌های خود را مطرح کنیم. 

آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی در بخش دیگری از سخنان خویش با اشاره به اوضاع سیاست خارجی و برنامه‌های اقتصادی کشور گفت: دشمنان انقلاب اسلامی با رذالت تمام و با راهکارهای تبلیغاتی موذیانه درصدد تشدید فشارها هستند و در این شرایط باید توجه کنیم که وحدت همگانی از ضرورت‌هاست. 

رییس مجلس خبرگان رهبری با اشاره به برنامه‌های تبلیغاتی دشمنان اسلام برای دامن زدن به اختلافات شیعه و سنی گفت: وظیفه علمای اسلام در همه ممالک اسلامی و به خصوص در ایران تلاش برای رفع اختلافات جزئی و حرکت جامعه براساس مشترکات فراوان است. 

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در بخش پایانی سخنان خویش با بیان جایگاه مجلس خبرگان در جامعه گفت: باید با ظرفیت وجودی بیش از 80 نفر از مجتهدان آگاه و علمای بلاد در راه مسایل فرهنگی و تجدید حیات اسلام استفاده و نفاق و اختلاف را کم و همدلی را تحکیم کنیم که بهترین راه عبور از گردنه‌های دشوار است. 

در آغاز این دیدار حضرات آیات و حجج اسلام والمسلمین قریشی، سلیمانی، رمضانی، نعیم‌آبادی، دری نجف‌آبادی، وافی و سلیمانی، نمایندگان مردم استان‌های آذربایجان غربی، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، تهران، یزد و سیستان و بلوچستان به بیان دیدگاه‌های خویش درباره مسایل مختلف سیاسی، اقتصادی، امنیتی و فرهنگی پرداختند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین