کد خبر: ۱۰۸۶۸۹
تاریخ انتشار : ۳۱ شهريور ۱۳۸۹ - ۱۴:۱۴
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: دکتر محمد خوش‌چهره اقتصاددان و از چهره‌های شاخص اصول‌گرا پس از گذشت 23 سال سابقه تدریس در دانشگاه تهران به جمع اساتید بازنشسته پیوست که حکم بازنشستگی این استاد دانشگاه تهران از اول مهر ماه شکل اجرایی به خود می‌گیرد.

 محمد خوش‌چهره دارای دکتری تخصصی توسعه و برنامه‌ریزی اقتصادی از دانشگاه Strathclyde انگلستان، عضو هیأت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران و چهره اقتصادی مجلس هفتم بود. 
این اقتصاددان در کنار فعالیت علمی به عنوان یک فعال سیاسی نیز شناخته شده و ریاست اصول‌گرایان مستقل مجلس در هفتمین دوره مجلس شورای اسلامی را بر عهده داشت.

خوش‌چهره با گرایشات انتقادی در عرصه اقتصاد سیاسی از چهره‌های شناخته شده برای مخاطبان مناظره‌های اقتصادی است که از دو دهه قبل طرح گفتمان عدالت اقتصادی در رسانه را پیگیری کرده و در ردیف اقتصاددانان برتر کشور در زمینه اطلاع‌رسانی و نظریه‌های علمی معرفی شده است.

این اقتصاددان از اساتید شناخته شده درس "توسعه" در دانشگاه‌های مختلف است و بیش از 10 سال سابقه تدریس در دوره دکتری مدیریت استراتژیک دارد و علاوه‌بر دانشگاه تهران سابقه تدریس در دانشگاه‌های شهید بهشتی، امام حسین (ع)، الزهرا (س) و دانشگاه عالی دفاع ملی را نیز در کارنامه خود دارد.

خوش‌چهره در کمیته تدوین استراتژی IPU در ژنو - بین‌المجالس (سازمان تجارت جهانی WTO) و اتحادیه جهانی مناطق آزاد (پردازش صادرات) WAEPZ عضویت علمی داشته و عضویت در کمیته نخبگان اقتصاد ایران و هیأت مؤسس انجمن اسلام و توسعه از سوابق وی است. 

سرپرستی مؤسسه توسعه و تحقیقات اقتصادی دانشگاه تهران، عضویت در شورای پژوهشی دانشگاه تهران، عضویت در شورای مرکزی پارک علمی و فناوری دانشگاه تربیت مدرس و عضویت در شورای سیاست‌گذاری پژوهشی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی از ظرفیت‌های علمی پژوهشی این عضو هیأت علمی بازنشسته است.

یک منبع دانشگاهی نزدیک به این اقتصاددان با تأیید خبر بازنشستگی خوش‌چهره گفت: حتی اگر سابقه حضور دکتر خوش‌چهره در جنگ و فعالیت وی در نظام تربیتی کشور در زمان شهید رجایی را با سابقه استخدامی‌اش در دانشگاه تهران جمع کنیم باز هم سابقه اش به 30 سال نمی‌رسد.

عبدالرضا سیف مدیرکل پیشین دفتر ریاست دانشگاه تهران که به تازگی از این مسئولیت کنار رفته است پیش از این از بازنشستگی 30 عضو هیأت علمی این دانشگاه خبر داده و گفته بود: 20 نفر از این اعضای هیأت علمی خودشان درخواست بازنشستگی کرده و 10 نفر دیگر طبق قانون بازنشسته می‌شوند.

وی ادامه داده بود: بازنشستگی این اعضای هیأت علمی قانونی و طبق روال اداری است و نه سیاسی چرا که هر عضو هیأت علمی که 30 سال سابقه خدمت داشته باشد طبق قانون بازنشسته می‌شود.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین