کد خبر: ۱۱۱۴۷۱
تاریخ انتشار : ۰۲ آبان ۱۳۸۹ - ۰۹:۰۷
مریم مجتهدزاده، رئیس مرکز امور زنان و خانواده خبر داد:
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: رئیس مرکز امور زنان و خانواده گفت: به استناد مصوبه شورایعالی انقلاب فرهنگی مبنی‌بر تدریس دو واحد درس اختیاری با عنوان "دانش خانواده "، مرکز امور زنان اقدام به تدوین منبع آموزشی با عنوان "روانشناسی ازدواج و شکوه همسری" کرد. 

مریم مجتهدزاده با اشاره به اشکالات عمده‌ای که در محتوا و حتی نوع انتخاب سرفصل‌های درس "جمعیت و تنظیم خانواده" که تا کنون به عنوان واحد عمومی در دانشگاه‌ها تدریس می‌شد، اظهار داشت: در این زمینه کتاب "روانشناسی ازدواج و شکوه همسری" تدوین شده که به مهمترین مسایل فرهنگی و اجتماعی جوانان پرداخته و بستر ازدواج مطلوب و پایدار جوانان را با شعار "انتخاب دقیق"، "ازدواج آسان" فراهم می‌کند.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه تحکیم خانواده مهمترین استراتژی مرکز امور زنان و خانواده در دولت‌های نهم و دهم است و استحکام و دوام خانواده بیش از هر چیز دیگر به روابط بین زوجین بستگی دارد این امر نیازمند آموزش‌های چهره‌به‌چهره و مداوم در دوره‌های مختلف زندگی به‌ویژه در دوره جوانی است.

وی گفت: معاونت آموزش و پژوهش مرکز امور زنان و خانواده اقدام به تدوین کتب آموزشی با عناوین"کانون مهرورزی" و "کانون جوانمردی" کرده که از منابع آموزشی "طرح رحمت" است که در کشور با هدف تحکیم خانواده در حال اجراست.

مجتهد‌زاده اظهار داشت: کتاب "کانون مهرورزی" ویژه بانوان تدوین شده است که به نقش مهم زنان در ایجاد آرامش برای پویایی و نشاط خانواده می‌پردازد و بانوان این مرز و بوم را در راه ایجاد و حفظ ارتباطات صحیح خانوادگی یاری می‌کند.

وی تصریح کرد: کتاب "کانون جوانمردی" ویژه مردان تدوین شده است که به وظایف مهم مردان در قبال خانواده به ویژه همسران پرداخته و راه‌های تشکیل خانواده سالم و متعالی را با رویکرد دینی ترسیم می‌کند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین