کد خبر: ۱۱۱۷۲۷
تاریخ انتشار : ۰۴ آبان ۱۳۸۹ - ۱۴:۰۹
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: این مقام سابق افغان گفت: دولت افغانستان و متحدان غربی آن، همواره برای مقابله با ناامنی‌های این کشور به استان جنوبی و هم مرز با پاکستان توجه دارند و نقش ایران را (در ناامنی‌های افغانستان ) نادیده می‌گیرند. 

استاندار برکنار شده استان نیمروز افغانستان، مدعی شد که به دلیل داشتن دیدگاهی انتقادی نسبت به ایران از کار خود برکنار شده است.

غلام دستگیر آزاد، که 5 سال استاندار ولایت نیمروز افغانستان بوده و دو ماه پیش از سمت خودبرکنار شده به طرح اتهاماتی علیه ایران پرداخت.

این مقام سابق افغانی با ادعای اینکه نیروهای بین المللی، نفوذ ایران در افغانستان را نادیده گرفته‌اند به رویترز گفت: دولت افغانستان و متحدان غربی آن، همواره برای مقابله با ناامنی‌های این کشور به استان جنوبی و هم مرز با پاکستان توجه دارند و نقش ایران را (در ناامنی‌های افغانستان) نادیده می‌گیرند.

وی با ادعای اینکه به دلیل مخالفت با نفوذ ایران همواره یکی از هدف های ترور شورشیان مسلح تحت نفوذ حکومت ایران بوده است، افزود: هیچ کس در افغانستان به اندازه ای که به نقش پاکستان توجه دارد به ایران توجه ندارد و این یک اشتباه است ... ایران در حال پبشبرد طرح مخفی خود برای افزایش نفوذش در مناطق غربی افغانستان است.

وی افزود:  ما در استان نیمروز بیش از 90 کیلومتر مرز مشترک با ایران داریم که ایران از این مرز به راحتی اسلحه و مهمات به داخل افغانستان می‌فرستد.

این مقام سابق افغان در ادامه افزود: تا زمانی که ما استحکامات مرزی مان را تقویت نکنیم امنیت در آن منطقه ( مناطق مرزی نیمروز) بدتر خواهد شد.

دستگیر آزاد در ادامه مدعی شد که بخشی از شورشیان افغان از سوی ایران مورد حمایت و تجهیز قرار می‌گیرند تا در افغانستان علیه نیروهای افغان و ناتو دست به انجام عملیات بزنند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین