کد خبر: ۱۱۱۹۲۹
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار : ۰۶ آبان ۱۳۸۹ - ۱۰:۴۱
در همایش نقش مدیریت راهبردی در تحقق چشم انداز 20 ساله
مفهوم حکومت جهانی، آن افق بلندی است که همه جهان را فعال، ‌هدفمند و هم افزا می‌کند
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: وقتی نگاه به آینده دور به معنای کمالی نه زمانی، مدنظر باشد آن وقت همه حوادث، اتفاقات و طراحی‌های شیاطین می‌تواند در خدمت تحقق اهداف قرار گرفته و به فرصت تبدیل شود. 

احمدی‌نژاد تاکید کرد: چشم‌انداز آتی کشور موفق نخواهد شد، مگر با هماهنگ شدن سایر نیروها، ‌ارزش‌ها و توانمندی‌ها در صحنه بین‌المللی، یعنی زمانی سند چشم‌انداز ما محقق می‌شود که ما افقی را تعریف کنیم که جهانی باشد. 

محمود احمدی‌نژاد صبح امروز در افتتاحیه همایش ملی نقش مدیریت راهبردی در تحقق چشم‌انداز 20 ساله کشور طی سخنانی با طرح این سوال که مدیریت چه کاری انجام می‌دهد،گفت: مدیریت هم حرکت می‌کند و هم برای رسیدن به نقطه مطلوب حرکت می‌دهد. 

وی گفت: اگر مدیریتی می‌خواهد حرکت ایجاد کند، باید همه توانمندی‌ها و ویژگی‌ها را بشناسد و در طراحی هدف باید به روی نقطه مشترک آحاد افرادی که تحت مدیریت او هستند هدف‌گیری کند، زیرا چنانچه اینگونه نباشد حرکتی اتفاق نمی‌افتد و حتی اگر حرکتی ایجاد شود،کند خواهد بود. 

احمدی‌نژاد تاکید کرد: مدیریت اول باید همه تمایلات و انگیزه‌ها را بشناسد و نقاطی را هدف قرار دهد که همه نسبت به آن احساس نیاز می‌کنند. 

وی سند چشم‌انداز 20 ساله کشور را عاملی برای همگرایی و هم‌افزایی دانست و با طرح این سوال که آیا سند چشم‌انداز نقطه نهایی است، گفت: به اعتقاد من سند چشم‌انداز یک نقطه راهنما است. 

وی با تاکید بر اینکه همه باید خود را در انسجام ماموریت حاصل از سند چشم‌انداز شریک بدانند،گفت: نه تنها کسانی که مسوولیت اقتصادی دارند بلکه همه حتی کسانی که در بخش تعلیم و تربیت هستند نیز باید در این زمینه احساس مسئولیت کنند. 

احمدی‌نژاد افزود: حال فرض کنید ایران را به نقطه مطلوب برسانیم، اما آیا اگر در محیط بین‌المللی اتفاقی نیفتد ایران به آن نقطه خواهد رسید؟ حتما نمی‌رسد زیرا ایران یک موجودیت مجرد نیست، بنابراین اگر در مناسبات فرهنگی، اجتماعی و سیاسی دنیا تغییری ایجاد نشود ایران نیز به نقطه مطلوب خود نمی‌رسد. 

وی تاکید کرد: ما نمی‌توانیم یک نقطه را فقط برای ایران تعیین کنیم، زیرا در این صورت به آن نمی‌رسیم و رسیدن به آن نقطه مطلوب مشروط به آن است که مناسبات جهانی نیز متناسب با نقطه هدف تغییر کنند و به عبارت دیگر در خدمت این تغییر و هدف ما قرار داشته باشند. 

احمدی‌نژاد با بیان اینکه مدیریی موفق‌تر است که افق‌های بالاتری را در نظر بگیرد و امکانات را خوب بشناسد، گفت: چشم‌انداز آتی کشور موفق نخواهد شد، مگر با هماهنگ شدن سایر نیروها، ‌ارزش‌ها و توانمندی‌ها در صحنه بین‌المللی، یعنی زمانی سند چشم‌انداز ما محقق می‌شود که ما افقی را تعریف کنیم که جهانی باشد. 

وی افزود: افقی را ارائه دهیم که همه جوامع بشری احساس شریک بودن در آن داشته باشند. 

احمدی‌نژاد گفت: تحقق چشم‌اندار در گرو حرکت ایران، حرکت ایران در گرو در حرکت دیگران و حرکت دیگران نیز زمانی محقق می‌شود که ما افقی را تعریف کنیم که براساس آن همه احساس شریک بودن داشته باشند. 

وی تاکید کرد: اگر افق جهانی را در نظر بگیریم هر اتفاقی تبدیل به فرصت می‌شود، وقتی نگاه به آینده دور به معنای کمالی نه زمانی، مد نظر باشد آن وقت همه حوادث، اتفاقات و طراحی‌های شیاطین می‌تواند در خدمت تحقق اهداف قرار گرفته و به فرصت تبدیل شود. 

احمدی‌نژاد با بیان اینکه حمله دولت بوش به خاورمیانه و سنگ‌اندازی در مسأله هسته‌ای کشورمان از جمله طراحی‌های شیاطین است که با آینده‌نگری به معنای کمالی تبدیل به فرصت می‌شود، گفت: خیلی کار زشتی است که در مسأله هسته‌ای به ما فشار می‌آورند و به خیال خود محدودیت ایجاد می‌کنند، اما اگر افق ما جهانی باشد همه آنها تبدیل به فرصت می‌شود. 

احمدی‌نژاد تاکید کرد: مدیریت راهبردی زمانی موفق می‌شود که در بستری حرکت کند که همه انگیزه‌ها، آرمان‌ها و توانمندی‌ها در راستای مورد نظر او قرار داشته باشد. 

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: مفهوم حکومت جهانی، انتظار حاکمیت موعد، آن افق بلندی است که نه تنها انرژی‌های ایران بلکه همه جهان را نیز فعال، ‌هدفمند و هم افزا می‌کند. 

وی گفت: محال است مدیریت راهبردی بدون توجه به این بستر محقق شود. حکومت جهانی و حرکت به سمت حاکمیت عدالت جهانی، پازلی است که هر کسی که هر اقدامی در هر نقطه از جهان انجام می‌دهد قطعات آن پازل را تکمیل می‌کند. 

احمدی‌نژاد، جمهوری اسلامی ایران را در کلیت خود یک مدیریت راهبردی برای جامعه جهانی عنوان کرد. 

وی با بیان اینکه نظام سلطه و سرمایه‌داری تکلیف خود را روشن کرده و افق خود را ترسیم نموده است، گفت: بیش از 100 سال است همه توانمندی‌ها در حوزه‌های دانش، ‌ادبیات، فرهنگ، فلسفه و سیاست هم‌افزا بوده و ما اگر بخواهیم طرحی نوع دراندازیم، باید افق متعالی‌تر و انسانی‌تر ترسیم کنیم. نمی‌خواهم نقد کنم اما تا زمانی که ما این افق را ترسیم نکنیم اتفاقی در دنیا نمی‌افتد. 

احمدی‌نژاد با بیان اینکه ما باید الهام‌بخش باشیم، گفت: مدیریت راهبردی، مدیریتی است که مجموعه تحت امر خود را در مسیری قرار دهد که نقطه پایانی آن حکومت جهانی است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۳
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۶:۵۴ - ۱۳۸۹/۰۸/۰۷
0
0
یک سوال
این همه کلمه دیکتاتور که در سایت شما هست منظورتون همون دولت احمدی نژاده؟؟
ناشناس
|
CZECH REPUBLIC
|
۰۹:۱۵ - ۱۳۸۹/۰۸/۰۷
0
0
با سلام.من از این آقای دکتر احمدی‌نژاد جددا خوشم میاد. آدم خوش قلب‌و صادقی هستش. ولی به‌واقع نه سیاستمدار است ونه حرف‌هایش را می‌توان جز حرف‌های ... جا داد. ایشان بوق وکرنا را وارونه برداشته‌اند و جالبتر اینکه خودشان هم از این موضوع بی‌اطلاع هستند.البته نقش مشاوران ... را نباید از یاد برد. کسی نیست به این عزیز واقعی بنده بفرماید که جانم برای ساخت جهان ایده ال جهان به همسوی ما نه نیاز دارد و نه به‌مدیریت ما. آن‌هم چه مدیریتی. برای داشتن کشوری سالم و مترقی این کشور محبوب ماست که به همسو شدن با جهان نیاز دارد و اتفاقا مدل‌های مدیریتی جهانی به ما کمک می‌کند. نه مدل ما به جهان. والا وای بحال ما. و در صورت الگوبرداری جهان از ما وای بحال جهان. باعذرخواهی و تشکر. افشار
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۰:۴۴ - ۱۳۸۹/۰۸/۰۸
0
0
آذري زبانهاي مهربان يك ضرب المثلي دارند به اين معني كه ((عروس نمي تواند برقصد مي گويد اتاق كج است ))
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین