کد خبر: ۱۱۱۹۵۹
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار : ۰۶ آبان ۱۳۸۹ - ۱۴:۴۰
نقدی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین:
برنامه‌های بسیج در هدفمندی یارانه‌ها و طرح عفاف و حجاب
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: رئیس سازمان بسیج مستضعفین با هشدار نسبت به سوء‌استفاده‌ها از فرصت اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها، برنامه‌های بسیج را برای کمک به دولت در این اقدام بزرگ اقتصادی تشریح کرد. 

سردار محمدرضا نقدی در حاشیه بازدید از غرفه خبرگزاری مهر در نمایشگاه مطبوعات درباره اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها اظهار داشت: همه باید در زمینه اجرای صحیح قانون هدفمند کردن یارانه‌ها در کشور به دولت کمک و در این زمینه فرهنگ‌سازی کنیم.

وی با بیان اینکه همه مردم باید بدانند که هدفمند کردن یارانه‌ ها یک جراحی اساسی در اقتصاد کشور است، گفت: اجرای صحیح قانون هفدمند کردن یارانه‌ها به تعالی اقتصادی، پیشبرد سازندگی و توسعه علم و فناوری در کشور کمک می‌کند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: طبیعتاً این جراحی بزرگ دردهایی را هم به همراه دارد اما نتیجه‌اش سلامتی و عبور از خطرها است که همه حتماً باید به آن تن دهیم.

توصیه به مردم برای اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها

وی خاطرنشان کرد: به مردم توصیه می‌شود که به خاطر منافع ملی از منافع شخصی کوتاه مدت خود چشم بپوشند و نخواهند از این فرصت برای سوداگری استفاده کنند و به زیرساخت‌های ملی کشور به خاطر پر کردن جیب شخصی خود ضربه بزنند.

سردار نقدی اضافه کرد: بخش‌هایی که ممکن است در معرض آسیب پذیری اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها قرار بگیرد باید تلاش کنند که صبر و تحمل بیشتری را از خود نشان دهند تا بعد از این مرحله بتوانند طعم میوه‌های شیرین اجرای این قانون را بچشند.

برنامه‌های بسیج برای اجرای هدفمند کردن یارانه‌ها

وی همچنین در خصوص برنامه‌های سازمان بسیج مستضعفین برای کمک به دولت در اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها گفت: با توجه به اینکه بسیج به عنوان مکمل همه وزارتخانه‌ها هرجا که لازم باشد ورود پیدا می‌کند در این رابطه هم اطلاع‌رسانی به مردم و همچنین فرهنگ‌سازی در جامعه در دستور کار سازمان بسیج مستضعفین قرار دارد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: اطلاع رسانی به دولت از دیگر برنامه‌های ما به شمار می‌رود به طوری که اگر نارسایی‌ها را هنگام اجرای هدفمند کردن یارانه‌ها در گوشه و کنار کشور مشاهده کردیم آن را به سمع و نظر دولت و مردم می‌رسانیم تا این مشکلات را برطرف کنند.

وی تصریح کرد: اگر بسیجیان در گوشه و کنار کشور موارد سوئی را که به روند اجرای صحیح قانون هدفمند کردن یارانه‌ها لطمه بزند را مشاهده کنند حتماً مسئولان امر را در جریان می‌گذارند تا اقدامات لازم انجام شود.

برای اجرای طرح عفاف و حجاب در جامعه باید فرهنگ‌سازی کنیم

سردار نقدی در بخش دیگری از گفت‌و گو در رابطه با اجرای طرح عفاف و حجاب در جامعه گفت: باید برای اجرای صحیح طرح عفاف و حجاب در جامعه نکات تربیتی را به مردم آموزش دهیم و فرهنگ‌سازی کنیم.

وی با بیان اینکه باید با اقدامات ایجابی و نصحیت‌های دلسوزانه به سراغ اقشاری که در معرض تهاجم فرهنگی دشمن قرار دارند برویم، گفت: باید بتوانیم با متقاعد کردن فکری آنها و رساندن فلسفه احکام اسلامی در این زمینه که امنیت اجتماعی، آرامش و حفظ کانون خانواده‌ها را به دنبال دارد، به این قشر از مردم بیش از گذشته این موضوع را در جامعه جا بیاندازیم و توسعه دهیم.

برنامه‌های بسیج برای طرح عفاف و حجاب در جامعه

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در خصوص برنامه‌های این سازمان در رابطه با اجرای طرح عفاف و حجاب در جامعه عنوان کرد: در بخش بسیج زنان برنامه‌های خوبی برای اجرای طرح عفاف و حجاب در جامعه در نظر گرفته شده است.

وی با اعلام اینکه زنان بسیجی آموزش‌های مفصلی را در خصوص طرح عفاف و حجاب دیده‌اند، گفت: به همه شبهاتی که دشمن سعی کرده در این زمینه تولید کند و مرتباً در جامعه گسترش دهد، پاسخ‌های منطقی داده شده است.

سردار نقدی تصریح کرد: بسیج جامعه زنان در زمینه اجرای طرح عفاف و حجاب در کشور فعال هستند تا بتوانند جریانی گسترده را در این رابطه به راه بیاندازند.

وظیفه بسیج در مقابل جنگ نرم

وی در ادامه در خصوص مسئولیت سازمان بسیج مستضعفین در مقابل جنگ نرم دشمنان نیز گفت: باتوجه به اینکه جنگ نرم جنگی بر سر جذب افکار عمومی، عواطف و احساسات مردم است کار بسیج هم همین است که بتواند مردم را هرچه بیشتر با ارزش‌های انقلاب آشنا نماید و آنها را در چارچوب و توسعه این ارزش‌ها در جامعه یاری کند.

رئیس سازمان بسیج مستعضفین خاطرنشان کرد: در حقیقبت به هر میزان که بسیج در این مسیر موفق شود، عرصه را بر دشمن در به دست گرفتن افکار و قلوب مردم تنگ کرده است.

وی در خصوص رویکرد کنونی سازمان بسیج مستضعفین نیز گفت: ماموریت‌های بسیج همه‌جانبه و فراگیر است.

تحول در برنامه‌های هفته بسیج در مساجد کشور

سردار نقدی با بیان اینکه بسیج رویکرد معرفتی- اعتقادی، بصیرتی- سیاسی، علمی و سازندگی دارد، گفت: علاوه بر اینها بسیج رویکرد نظامی هم دارد تا بتواند در زمان مورد نیاز از کشور دفاع کند.

وی در بخش دیگری از این گفت‌و گو در خصوص برنامه‌های سازمان بسیج مستضعفین در هفته بسیج نیز عنوان کرد: امسال در هفته بسیج تحول بزرگی را در برنامه‌های مساجد سراسر کشور شاهد خواهیم بود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین خاطرنشان کرد: براساس پیام مقام معظم رهبری به اجلاس سراسری نماز در بیرجند ، تصمیم گرفتیم که تحولی را در برنامه‌‌های پایگاه‌های بسیج مساجد سراسر کشور ایجاد کنیم.

سردار نقدی اضافه کرد: در هفته بسیج پایگاه‌های بسیج مساجد قرار است آثار فرهنگی، هنری و علمی را در محله‌ها شناسایی کرده و آنها را در مسجد به نمایش بگذارند.

همچنین قرار است که از نخبگان محلات خود نیز تجلیل به عمل آورند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۴۷ - ۱۳۸۹/۰۸/۰۶
0
0
آقای بسیج .بفرما تو .مجلس بی ریاست.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین