کد خبر: ۱۱۲۱۱۲
تاریخ انتشار : ۰۸ آبان ۱۳۸۹ - ۱۵:۵۶
عسگری، رابط پارلمانی مرکز تحقیقات استراتژیک:
استقلال حوزه ضرورتی انکارناپذیر است
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: نماینده مجلس هفتم، بی‌اعتنایی به نام اصول‌گرایی به فرامین مقام معظم رهبری، تضعیف جایگاه مرجعیت به دین، تضعیف خانه ملت و مجلس قانون‌گذاری و همچنین نهاد حاکمیت مجمع تشخیص مصلحت نظام را زنگ خطر می‌داند. 

عسگری با بیان اینکه حضور مقام معظم رهبی در قم ‌تداعی‌کننده حضور امام راحل(ره) در این شهر مقدس و با معنویت بود، خاطر‌نشان کرد: قم مرکز مرجعیت دینی و تولید اندیشه و فقاهت است. علوم اهل بیت عصمت و طهارت امروزه در این شهر تولید و نشر پیدا می‌کند و در یک کلمه کانون توجه جهانیان محسوب می‌گردد. 

رابط پارلمانی مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام، سخنان سنجیده و مهم مقام معظم رهبری در قم و دیدگاه‌های اظهار شده از سوی مراجع عظام تقلید و اساتید حوزه در دیدارهای مختلف با معظم‌له را سندهای ارزشمند و ماندگاری دانست که منشور حوزه و چشم‌انداز آینده این مرکز فقهی، شیعی را سامان می‌دهد. 

وی افزود: آنچه که در این سفر برای حوزه مقدسه قم‌ حائز اهمیت بود، طرح مباحث ضروری از سوی اساتید و نخبگان حوزه بود. 

عسگری با اشاره به بایستگی‌های حوزه علمیه که سال‌ها پیش از این در حوزه کهن و بزرگ خراسان از زبان رهبری مورد تاکید قرار گرفته بود به بایستگی‌های جدید مورد تاکید معظم له پرداخت و اضافه کرد؛ از جمله موارد مهم بایستگی حوزه به جز دشمن‌شناسی و پرهیز از انفعال در این بیانات به تدوین نقشه جامع علمی ـ پژوهشی حوزه، توجه جدی به علوم میان رشته‌‌ای، تقویت انگیزه‌های معنوی و تولید توام با نشاط، اصلاح نگرش به فناوری اطلاعات و آی‌تی، اصلاح نظام آموزشی و تحقیق محور تعمیق هر چه بیشتر فضای نقد و تضارب فکری، توجه به هنر و اقتضاهای زمان، آینده‌پژوهی، توجه به جهانگردی و روزآمدسازی علوم دینی در این رابطه و همچنین مهندسی تبلیغ بر پایه تولید و توزیع صحیح پیام اشاره کرد و تصریح کرد: در این دیدارها مقام معظم رهبری مطلب مهم و اثرگذاری را تبیین کردند که نیاز ضروری حوزه بود. 

نماینده مجلس شورای اسلامی در دوره هفتم استقلال حوزه و تعامل با دولت را ضرورتی انکارناپذیر دانست و ادامه داد: در این رابطه افراط و تفریط صورت می‌گیرد که عدم دقت ممکن است ضررهای جبرا‌ن‌ناپذیری را در پی داشته باشد. 

عسگری تاکید کرد: شعار دیانت منهای سیاست که یک تفکر وارداتی از ناحیه مسیحیت تحریف شده است، به نام استقلال حوزه ممکن است علماء را به کنج عزلت بکشاند. 

وی افزود: در طرف مقابل کم نیستند سکولارها و حتی پیروان خط انحرافی اصول‌گرایی که اصول‌گرایی را منهای روحانیت طلب کرده و برای تحقق آن در آینده سیاسی ایران پول خرج می‌کنند و این افراد چه بدانند یا ندانند و چه بخواهند و یا نخواهند اسلام منهای روحانیت اسلام و اسلام منهای سیاست دو تز کار اصلی دشمن در جنگ نرم است. 

وی ادامه داد: اقدام شجاعانه مرحوم مدرس و امام خمینی(ره) و پیروان آنان در حوزه‌های علمیه برای ورود در سیاست برای خنثی‌سازی این توطئه شوم دشمن بود و اصول‌گرایی منهای روحانیت از این منظر خطر برای اسلام و نظام است. 

عسگری در پایان تاکید کرد: به نام اصول‌گرایی بی‌اعتنایی به فرامین رهبری، تضعیف جایگاه مرجعیت به دین، تضعیف خانه ملت و مجلس قانون‌گذاری و همچنین نهاد حاکمیت مجمع تشخیص مصلحت نظام زنگ خطر است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین