کد خبر: ۱۱۲۳۴۶
تاریخ انتشار : ۱۱ آبان ۱۳۸۹ - ۰۷:۴۱
در مراسم اختتاحیه هفدهمین جشنواره مطبوعات
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: محمود احمد‌ی‌نژاد با تاکید بر این‌که تلاش برای رساندن پیام درست کاری است که با هیچ عمل انسانی قابل مقایسه نیست گفت: باور من این است که قریب به اتفاق اهالی رسانه در دنیا انسان‌هایی طرفدار عشق، محبت، خودباوری ، عزت و امید هستند و اگر مشکلی هم وجود دارد از جانب سردمداران و سرمایه‌داران سرمایه‌‌سالار جهانی است که با فشار و تحمیل و با شیوه‌های شیطانی علیه بشریت اقدام می‌کنند. 

احمد‌ی‌نژاد در مراسم اختتاحیه هفدهمین جشنواره و نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها، گفت: امروز کار رسانه مجاهدتی عظیم است و تلاش برای رساندن پیام درست کاری است که با هیچ عمل انسانی قابل مقایسه نیست. 

وی با بیان این‌ باور که کار رسانه از سخت‌ترین و پیچیده‌ترین و مهم‌ترین و اثرگذارترین فعالیت‌ها است، تصریح کرد: صد سال حاکمیت اندیشه مادی حداقل سه خسارت سنگین بر جامعه بشری وارد کرده که اولین خسارت آن کینه و دشمنی در روابط ملت‌ها و انسان‌ها و ایجاد ادبیات سلطه و کینه‌ورزی در جهان است؛ ادبیاتی که کینه را در اعماق جامعه و ضوابط بین‌الملل نهادینه و تفرقه و جدایی و فاصله‌ها را بین ملت‌ها زیاد کرده است. 

احمد‌ی‌نژاد ادامه داد: دومین اثر حاکمیت اندیشه مادی در جهان تحقیر انسان است. اندیشه مادی باعث شده انسان را تحقیر و سرکوب کنند و روابط و شرایط و معیارهایی را منتشر کنند که جز تحقیر انسانها حاصلی ندارد. 

وی ادامه داد: هم‌اکنون نیز می‌بینیم در گوشه و کنار جهان و در همسایگی ما یعنی در کشور عراق و افغانستان چیزی که برای سلطه‌گران فاقد هرگونه ارزش است، انسان است. هزار هزار انسان را می‌کشند و له می‌کنند و بعد به آن افتخار می‌کنند. 

احمدی‌نژاد سومین اثر مخرب اندیشه گسترش اندیشه مادی در جهان را گرفتن امید و خودباوری از انسان دانست و گفت: در بسیاری از نقاط دنیا و در بین بسیاری از ملت‌ها یاس و ناامیدی را ترویج کرده‌اند و اساساً حیات شیطان و شیطانیان در تحقیر انسان‌ها و در حاکمیت یاس و ناامیدی در بین ملت‌ها و انسان‌ها است در حالی که جامعه بشری و انسان برای رشد و شکوفایی و برای چشیدن زندگی سعادتمند و برای رسیدن به آمال و آرزوهای تاریخی خود نیازمند به عشق و همدلی است. 

وی ادامه داد: انسان بدون عشق بدتر از چهارپایان است. انسان بدون محبت مانند سنگ است و حتی بدتر از سنگ است. انسان یعنی عشق و محبت و روابط ملت‌ها، روابط مردم، روابط آحاد انسان اگر بر پایه عشق و هم‌دلی باشد یک هم‌افزایی برای تکامل صلح، شکوفایی ایجاد می‌شود. 

احمدی‌نژاد گفت: انسان‌ها و جامعه انسانی بیش از سلاح و ادبیات کینه آفرین به عشق، محبت و هم‌دلی نیاز دارند و همچنین انسان برای حرکت نیازمند خودباوری و عزت است. 

وی ادامه داد: خداوند متعال انسان را عزیز و بزرگ آفریده و انسان تحقیر شده و له شده‌ای که در درون خود احساس عزت نکند انسان این جهانی نیست. انسانی نیست که خدای متعال او را خلق کرده باشد. 

احمدی‌نژاد گفت: انسان‌ها برای حرکت و شکوفایی و رسیدن به قله‌های سعادت نیازمند خودباوری هستند و بدون امید جامعه بشری مرده است و برای چشیدن خوبی‌ها ما نیازمند عشق و خودباوری و امید هستیم. 

وی گفت: مهم‌ترین کار ترویج عشق و محبت بین انسان‌ها و ملت‌ها و ایجاد خودباوری و عزت در تک‌تک انسان‌ها و جامعه بشری و دمیدن روح امید به جامعه است. 

وی ادامه داد: باور من این است که قریب به اتفاق اهالی رسانه در دنیا انسان‌هایی طرفدار عشق، محبت، خودباوری ، عزت و امید هستند و اگر مشکلی هم وجود دارد از جانب سردمداران و سرمایه‌داران سرمایه‌سالار جهانی است که با فشار و تحمیل و با شیوه‌های شیطانی علیه بشریت اقدام می‌کنند. 

احمدی‌نژاد خطاب به همه اهالی رسانه گفت: امروز روز هنرنمایی شماست. دوران سیاه سلطه اندیشه مادی رو به پایان است و ارکان اندیشه مادی که بر له کردن حقیقت انسان و تحقیر انسان استوار بوده متلاشی شده و هیبت دروغی سلطه‌گران در حال متلاشی شدن است و جهان در حال بازگشت به حقیقت انسان و عشق و محبت و خودباوری است. 
بنابراین امید به ساختن آینده‌ای درخشان بر عهده رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها است. 

وی گفت: ترسیم مرز و صف بین انسانیت و انسان‌ها و دفاع از حقوق انسان‌ها و و ملت‌ها در مقابل سلطه‌گران و غارتگران فرهنگ و هویت انسان یک مجاهدت عظیم است که جز از رسانه‌ها بر نمی‌آید.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین